Anna Gębalska-Berekets

Kontrolują reklamy

numer 2256 - 16.02.2019
Funkcjonariusze straży miejskiej w Grodzisku Mazowieckim sprawdzają, czy reklamy umieszczone w przestrzeni publicznej na terenie miasta i gminy są legalne. Wciąż brakuje jednak stosownej uchwały rady miejskiej, która regulowałaby te kwestie.

Walka o elektorat

numer 2254 - 14.02.2019
Klub radnych Koalicji Obywatelskiej w Sejmiku Województwa Mazowieckiego chce uruchomienia pilotażowego programu wsparcia in vitro w naszym regionie. Projekt uchwały w tej sprawie radni KO chcą przedstawić na najbliższym posiedzeniu sejmiku. Temat tej procedury pojawi się również na dzisiejszej sesji rady miasta.

Dwoma torami do Grodziska

numer 2250 - 09.02.2019
Warszawska Kolej Dojazdowa ogłosiła właśnie przetarg na projekt budowy drugiego toru na odcinku Podkowa Leśna–Grodzisk Mazowiecki. To spełnienie marzeń wielu mieszkańców regionu.

Caritas, czyli miłość dostępna dla wszystkich

numer 2248 - 07.02.2019
Od prawie 30 lat Caritas Archidiecezji Warszawskiej podejmuje konkretne działania na rzecz osób chorych, bezdomnych i dzieci. Codziennie pracownicy i wolontariusze mierzą się z trudnymi zadaniami. Z dyrektorem Caritasu Archidiecezji Warszawskiej, ks. ZBIGNIEWEM ZEMBRZUSKIM, rozmawia ANNA GĘBALSKA-BEREKETS.

Czujniki w miejsce przycisków

numer 2246 - 05.02.2019
Miały ułatwiać życie, ale często jest zupełnie odwrotnie. Mowa o przyciskach mających uruchamiać światła przy przejściach dla pieszych. Sytuację zamierza poprawić stołeczny Zarząd Dróg Miejskich. Żółte przyciski nie znikną całkowicie, ale obok nich pojawią się czujniki, które włączą zielone światło w przypadku gdy pieszy zbliży się do zebry.

Bon do żłobka

numer 2244 - 02.02.2019
Płock planuje wsparcie dla rodziców dzieci, które nie dostaną się do miejskich żłobków. Bon żłobkowy w wysokości 210 zł będzie można przeznaczyć na dopłatę do prywatnej placówki lub zatrudnienie niani. O jego wprowadzeniu zdecydują miejscy radni, i to być może już na najbliższej sesji rady miasta, która odbędzie się 28 lutego.

Ceny rosną lawinowo

numer 2242 - 31.01.2019
Grodziski magistrat otworzył ofertę przetargu na obsługę odbioru odpadów od marca do końca czerwca tego roku. Swoją ofertę złożyła jedna firma – Jarper, czyli ta, która do tej pory świadczyła w gminie te usługi. Ich oferta jednak znacznie przekracza oczekiwania ratusza.

PiS chce konsultacji społecznych

numer 2232 - 19.01.2019
Radni Prawa i Sprawiedliwości chcą konsultacji społecznych w sprawie lokalizacji Radomskiego Centrum Kultury. Napisali nawet pismo do prezydenta miasta, by ten wstrzymał się z podpisaniem umowy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich na konkurs architektoniczny.


Kopciuchy wciąż straszą

numer 2230 - 17.01.2019
Grodzisk dofinansuje wymianę starego pieca na nowy. Przeznaczy na ten cel nawet kilka tysięcy złotych. Pracownicy urzędu mają odwiedzać mieszkańców i przekonywać ich, że warto zrezygnować ze starego sprzętu. Radni z Prawa i Sprawiedliwości zauważają jednak, że świadomość społeczna w mieście w sprawie możliwości uzyskania dofinansowania jest mała.

Grypa w natarciu

numer 2228 - 15.01.2019
Coraz więcej osób w Warszawie i na Mazowszu uskarża się na grypę i przeziębienie. Lekarze radzą, by nie lekceważyć żadnych objawów i chorobę przeleżeć. Dzięki temu unikniemy komplikacji. W zeszłym tygodniu z powodu grypy i infekcji grypopodobnych hospitalizowano w regionie 80 osób.

Płock bez możliwości dojazdu

numer 2226 - 12.01.2019
Po likwidacji lokalnych połączeń autobusowych z Płocka tym razem przyszła pora na połączenia dalekobieżne. Z miasta nie ma kursów do Warszawy, Łodzi czy Bydgoszczy. W mieście pojawił się problem komunikacyjny, który zdaniem mieszkańców trzeba jak najszybciej rozwiązać. Wielu z dojeżdżających pasażerów zostało odciętych od transportu.

Przedłużono kursowanie bezpłatnej linii autobusowej

numer 2224 - 10.01.2019
W Grodzisku Mazowieckim będzie kontynuowane kursowanie bezpłatnej linii autobusowej BK. Linia będzie obsługiwana do końca marca, do czasu ogłoszenia przez władze miasta dużego przetargu. Mieszkańcy cieszą się z tej decyzji.


Budżet bez nowości

numer 2222 - 08.01.2019
Powiat grodziski ma już nowy budżet na 2019 r. Mieszkańcy mają swoje oczekiwania dotyczące inwestycji. Opozycja krytykuje za brak nowych rozwiązań. Na co zatem zostaną wydane pieniądze?

Niedziela z Orszakami Trzech Króli

numer 2220 - 05.01.2019
Święto Objawienia Pańskiego obchodzone 6 stycznia jest najstarszym uświęconym przez Kościół. Od kilku lat tego dnia na wielu ulicach mazowieckich miast i wsi organizowane są Orszaki Trzech Króli. W tym roku na mieszkańców Mazowsza czeka również wiele atrakcji i niespodzianek.

70 mln zł, czyli nic wielkiego...

numer 2218 - 03.01.2019
Na ostatniej grudniowej sesji Rady Miasta Płocka władze zdecydowały, że zadłużenie miasta wzrośnie o około 70 mln zł. Prezydent Nowakowski uspokaja, że to nic wielkiego, a radni opozycji boją się paraliżu inwestycyjnego. Czy branie kolejnych kredytów i zadłużanie miasta ma sens?

Posiłek w szkole i w domu

numer 2215 - 29.12.2018
Niemal 3 tys. osób w Ostrołęce zostanie objętych programem „Posiłek w szkole i w domu”, który będzie obowiązywał już od nowego roku. Radni miejscy uznali program za potrzebny i na ostatniej sesji rady miasta przyjęli uchwałę w tej sprawie. Na czym będzie polegała pomoc?


Od nowego roku więcej za śmieci

numer 2213 - 27.12.2018
Wraz z początkiem roku w Grodzisku Mazowieckim będą obowiązywać nowe zasady segregacji odpadów. Wzrosną również ceny za ich odbiór. Magistrat tłumaczy, że stawki są regulowane odgórnie, a ich wzrost nie jest zależny od gminy. Sprawa budzi emocje wśród mieszkańców miasta i gminy.

Wybrałeś, więc płać!

numer 2211 - 22.12.2018
Grodziscy radni na ostatniej sesji rady miasta podjęli uchwałę dotyczącą zmian w strefie płatnego parkowania. Mieszkańcy natomiast pytają, dlaczego ten temat nie pojawił się w czasie kampanii wyborczej ani nie odbyły się żadne konsultacje społeczne. Czują się oszukani.

Nie dla smogu w Warszawie

numer 2209 - 20.12.2018
Kilka odsłon walki władz Warszawy ze smogiem już za nami. Na akcję „Oddychaj Warszawo” miasto w poprzednich dwóch latach wydało łącznie ponad 19 tys. zł. W kampanii wyborczej smog był także jednym z głównych tematów. Padały obietnice i zapewnienia. Inicjatywę w tej sprawie przejęli aktywiści miejscy, którzy domagają się od władzy konkretnych działań. Wyszli na ulicę.

Wojewoda ostatnią deską ratunku

numer 2207 - 18.12.2018
Warszawscy radni głosami Koalicji Obywatelskiej zadecydowali o obniżeniu bonifikat w związku z przekształcaniem użytkowania wieczystego na własność z 98 na 60 proc. Mieszkańcy stolicy głośno mówią o swoim niezadowoleniu z takiej decyzji. Jak się okazuje, jest szansa na to, aby jednak mogli skorzystać z 98 proc. bonifikaty.