Anna Gębalska-Berekets

​Pustostany w stolicy stoją, a ludzie czekają na mieszkania w kolejce

numer 2332 - 21.05.2019
Ludzie czekają na mieszkania, a w stolicy stoją pustostany. Gdyby je tak zasiedlić, zmniejszyłyby się kolejki chętnych. Dlaczego w Warszawie miejskie mieszkania stoją puste?

​Radomskie lecznice z mniejszymi kolejkami

numer 2331 - 20.05.2019
Mazowiecki Szpital Specjalistyczny na radomskim Józefowie wprowadził nowoczesne formy obsługi pacjentów oczekujących w kolejce do lekarzy specjalistów. Lecznica wprowadziła rejestrację call center. Na tym jednak nie koniec zmian w lokalnych placówkach zdrowotnych.

Walczą o kładkę pod wiaduktem na ulicy Powązkowskiej

numer 2329 - 17.05.2019
Jest zielone światło od PKP PLK dla budowy przejścia pieszo-rowerowego pod wiaduktem na ul. Powązkowskiej. To ważna wiadomość, na którą czekali mieszkańcy stolicy. O zgodę na budowę zabiegali Stowarzyszenie Plac Niemena, stołeczny radny Prawa i Sprawiedliwości Maciej Binkowski oraz radny dzielnicy Żoliborz Michał Moskal.


Żeby było ciszej

numer 2326 - 14.05.2019
Warszawa to miasto, które nie zasypia nigdy. Całonocne imprezy, rozrywka, życie późną porą. Do tego głośna muzyka i puby pełne klientów. Urzędnicy dzielnicy Śródmieście chcą ukrócić nocne życie, które nie pozwala spokojnie spać mieszkańcom centrum.

Kolejne parkomaty na warszawskich ulicach

numer 2325 - 13.05.2019
Na stołecznych ulicach pojawią się nowe parkomaty. Okazuje się, że miejscy urzędnicy zareagowali na liczne apele mieszkańców Warszawy dotyczące braku wystarczającej liczby miejsc, w których można pozostawić samochód. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg przed rozszerzeniem strefy z parkomatami. Urządzenia mają się pojawić na Woli i na Pradze.

Polityka ratusza wobec niepełnosprawnych uczniów

numer 2320 - 07.05.2019
„Lato w mieście” to akcja organizowana przez stołeczny ratusz już od kilku lat. Do tegorocznej edycji zgłoszenia były przyjmowane za pomocą rejestracji internetowej. Wyjątek stanowiły dzieci niepełnosprawne, których rodzice musieli stawić się w placówce osobiście, by wypełnić wszystkie dokumenty. Stołeczny ratusz mówi o trosce wobec uczniów i ich rodziców.

Zwiedzanie po zmroku

numer 2319 - 06.05.2019
Przed nami kolejna Europejska Noc Muzeów. W tym roku będziemy ją obchodzić w sobotę 18 maja. Mazowieckie muzea i instytucje kultury udostępniają tej wyjątkowej nocy swoje zbiory i przygotowują wiele różnych atrakcji dla zwiedzających. Nie zabraknie zorganizowanych specjalnie na tę okoliczność warsztatów, spotkań, koncertów czy wystaw.

​Zwiedzanie po zmroku

numer 2319 - 06.05.2019
Przed nami kolejna Europejska Noc Muzeów. W tym roku będziemy ją obchodzić w sobotę 18 maja. Mazowieckie muzea i instytucje kultury udostępniają tej wyjątkowej nocy swoje zbiory i przygotowują wiele różnych atrakcji dla zwiedzających. Nie zabraknie zorganizowanych specjalnie na tę okoliczność warsztatów, spotkań, koncertów czy wystaw.

Strażnicy kontra wraki

numer 2317 - 02.05.2019
„Wraki” pozostawione na ulicach i publicznych parkingach to spory problem wielu miast i gmin. Niestety w Grodzisku Mazowieckim nie jest inaczej. Zgłoszenia mieszkańców dotyczące samochodów zalegających od miesięcy na drogach i publicznych parkingach będą sprawdzane i weryfikowane przez funkcjonariuszy straży miejskiej.

​Maluch poczeka na wyprawkę

numer 2316 - 30.04.2019
Co z wyprawkami dla warszawskich maluchów? Takie wsparcie dla najmłodszych mieszkańców Warszawy proponował jakiś czas temu stołeczny ratusz i sam prezydent Trzaskowski. Pomoc w takiej formie miało otrzymać każde dziecko urodzone po 1 kwietnia 2019 r. Miesiąc prawie minął, a nadal nie udało się rozstrzygnąć przetargu. Niewiele też wiadomo o tym, kiedy projekt ma wystartować.

Stołeczne plaże bez ratowników WOPR

numer 2314 - 27.04.2019
Wraz z pierwszym weekendem maja powrócą warszawska żegluga, bezpłatne promy, wodne atrakcje. Okazuje się, że ma zabraknąć ratowników WOPR.

Warszawski ratusz już zainaugurował specjalną konferencją sezon nad Wisłą. Mają być plaże, promy, liczne atrakcje i imprezy.

​Płock ponownie na komunikacyjnej mapie Mazowsza

numer 2312 - 25.04.2019
Powstanie Centralnego Portu Komunikacyjnego przyniesie realne korzyści dla Płocka, który dzięki temu zostanie włączony do krajowej sieci kolejowej. Inwestycja jest przewidziana do realizacji do 2027 r. Miasto ma szansę wyjść z czarnej plamy komunikacyjnej, w której tkwi od lat.

Pierwsza taka uczelnia dla funkcjonariuszy Służby Więziennej

numer 2311 - 24.04.2019
Do tej pory służba więzienna nie miała swojej akademii. Teraz wszystko się zmienia. Studenci już pierwszego dnia staną się funkcjonariuszami Służby Więziennej. To ważny krok w reformie tej formacji mundurowej.

Nie dajmy się okraść

numer 2308 - 19.04.2019
Okres przedświąteczny to czas wzmożonej aktywności złodziei. Niestety, ogarnięci emocjami i roztargnieniem możemy w szybki sposób stracić dokumenty, pieniądze, telefon czy kartę kredytową. Policja apeluje o zachowanie rozwagi i ostrożności.

Miliony dla strażaków

numer 2306 - 17.04.2019
Dzięki środkom z budżetu Mazowsza strażacy ochotnicy będą mogli zakupić nowy sprzęt. Nabór wniosków już się rozpoczął. Biorąc pod uwagę potrzeby, te 10 milionów to kropla w morzu – ocenia Dariusz Lasocki, radny sejmiku z Prawa i Sprawiedliwości.

Aplikacja, która powstać nie może

numer 2305 - 16.04.2019
Zarząd Dróg Miejskich od dawna zapewnia, że powstanie aplikacja, która ma wskazać kierowcom nowe miejsca parkingowe. Zdaniem drogowców informacje będzie można sprawdzić dzięki niej w prosty sposób na smartfonie. Dotychczas tego narzędzia nie ma i nie wiadomo, kiedy zostanie ogłoszony przetarg na jego opracowanie.

Rowerem do urzędu

numer 2304 - 15.04.2019
Władze Grodziska Mazowieckiego wpadły na pomysł, by premiować swoich pracowników za dojazd do pracy rowerem. Chętnych nie brakuje. Od kwietnia tego roku pracownicy ratusza mogą liczyć na kwotę 100 zł na rękę. Władze zapewniają, że jeśli będzie więcej chętnych na taką formę dojazdu do pracy, to pieniądze na ten cel się znajdą.

Radom się wyludnia

numer 2302 - 12.04.2019
Radom, drugie pod względem liczby ludności miasto na Mazowszu, wyludnia się i starzeje. Według informacji Głównego Urzędu Statystycznego w porównaniu z danymi z lat ubiegłych liczba mieszkańców gwałtownie spada. – To nie tylko problem demografii, lecz także jakości życia w mieście.

Skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej

numer 2297 - 06.04.2019
Starostwo Powiatu Grodziskiego od kilku już lat organizuje punkty nieodpłatnej pomocy prawnej dla mieszkańców powiatu. Jest to możliwe dzięki współpracy samorządu z rządem i organizacjami pozarządowymi. System gwarantuje niezbędne porady w lokalnych społecznościach.

​Płońsk na motoryzacyjnych zakupach

numer 2296 - 05.04.2019
W Płońsku będzie komunikacja miejska. Na początek autobusy będą kursowały na dwóch trasach. Nie jest znany ich przebieg, bowiem ratusz chce zapytać o głos mieszkańców. My zaś pytamy o szczegóły tego planu.


-->