Tomasz P. Terlikowski

Plucie w twarze ofiarom

numer 1936 - 27.01.2018
W Polsce minął kolejny Dzień Islamu w Kościele. Były spotkania, wykłady, a wszystko poświęcone „trosce o wspólny dom”. W ramach dialogu udało się ustalić, że i katolicy, i muzułmanie kochają przyrodę, a także wspólnie poczytać Koran i Pismo Święte. Jednym słowem było cudownie.

Deklaracje braku sumienia

numer 1924 - 13.01.2018
To, co wydarzyło się w czwartek, byłoby nawet śmieszne, gdyby nie dotyczyło spraw tak poważnych. Opozycja wyłożyła się jak długa, i to na sprawach, na których zazwyczaj wygrywała. Katarzyna Lubnauer tłumaczy, że jej posłowie po dwóch latach zasiadania w Sejmie nie byli w stanie odróżnić pierwszego czytania od ostatecznego głosowania.

Niebezpieczna wojna

numer 1695 - 08.04.2017
Donald Trump spełnia obietnice. Jego polityka nie jest chowaniem głowy w piasek. Gdy uznaje działanie za potrzebne, błyskawicznie do niego przystępuje, zamiast przez wiele tygodni rozważać możliwe konsekwencje. Tak było i w wypadku ataków chemicznych w Syrii.

​Wolność według zamordystów

numer 1659 - 25.02.2017
Wolność to uświadomiona konieczność. Ta stara definicja wolności głoszona przez rozmaitej maści marksistów przypomniała mi się przy okazji afery wokół ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła.