Jarosław Molga

Kierowca pod wpływem amfetaminy

numer 2669 - 27.06.2020
Kierowca autobusu, który w czwartek runął z mostu Grota, był pod wpływem narkotyków. Informacje o tym, że prowadził pod wpływem amfetaminy, wczoraj wieczorem potwierdziła prokuratura. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i został formalnie zatrzymany. Wczoraj przebywał jeszcze w szpitalu pod nadzorem policjantów.

Przestępczy pech

numer 2669 - 27.06.2020
Przestępcy także mają pecha. Jak inaczej nazwać sytuację, gdy szukając szczęścia, jedna pani kradnie kupony lotto, przez co wpada w ręce policji, która odkrywa, że pani powinna od dawna siedzieć w więzieniu? Albo pan, który kradnie cenne na pierwszy rzut oka pudełeczko, po czym otwiera je wreszcie w bezpiecznym miejscu i przekonuje się, że ukradł komuś sztuczną szczękę?

Siedlecki OIOM zamknięty

numer 2667 - 25.06.2020
Oddział Intensywnej Terapii w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach został zamknięty. W Radomiu wykryto kolejne przypadki zakażenia wśród pracowników ZUS. W Warszawie poprawia się sytuacja w ośrodku dla cudzoziemców. Ozdrowiała już ponad połowa mieszkańców, u których wykryto zakażenie koronawirusem.

Wyciek przy Farysa

numer 2666 - 24.06.2020
Z kolektora burzowego przy ul. Farysa wylewają się do Wisły ścieki – alarmowali w nocy mieszkańcy. – Po śladach wokół kolektora widać, że wyciek był – mówił nam wczoraj rzecznik Wód Polskich. – Żadne ścieki nie płynęły do Wisły, to były wody opadowe – kontrowała rzeczniczka ratusza Karolina Gałecka.

Bandyta grozi ratowniczce

numer 2665 - 23.06.2020
W Łochowie bandyta grozi ratowniczce medycznej. Grozi, że spali jej samochód albo mieszkanie, jeśli nie wyprowadzi się z bloku. Na razie wybił szybę w jej aucie. W Radomiu potwierdzono zarażenie koronawirusem u proboszcza parafii św. Stefana.

Wesele z koronawirusem

numer 2664 - 22.06.2020
Trzydzieści pięć osób – już tyle wynosi liczba zakażonych koronawirusem na weselu w Kotwinie w powiecie przysuskim. W Radomiu w kolejnym domu pomocy społecznej wykryto przypadki COVID-19. Chodzi o Środowiskowy Dom Samopomocy przy ul. Dzierzkowskiej. Decyzją władz miasta placówka została zamknięta.

Planowy mord na warszawskich elitach

numer 2664 - 22.06.2020
W sobotę i niedzielę przypadła 80. rocznica egzekucji więźniów Pawiaka w Palmirach. Był to jeden z wielu mordów dokonanych w ramach niemieckiej akcji AB. Tym razem Niemcy zabili 368 osób, w tym 82 kobiety.

Strażnicy z koronawirusem

numer 2663 - 20.06.2020
Dwa kolejne przypadki koronawirusa w stołecznej straży miejskiej. Chodzi o pracowników komendy przy ul. Sołtyka. W Otwocku Powiatowe Centrum Zdrowia wstrzymało przyjęcia na oddział chorób wewnętrznych po tym, jak u jednego z pacjentów wykryto koronawirusa. W Siedlcach wczoraj rano odnotowano tylko jeden nowy przypadek zarażenia.

W warszawskiej pielgrzymce na Jasną Górę pójdzie delegacja 50 osób

numer 2663 - 20.06.2020
Z powodu epidemii w tym roku w ramach 309. Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę pójdzie tylko delegacja 50 osób. Reszta pątników została zaproszona do pielgrzymowania duchowego za pośrednictwem mediów lub spotkań w stołecznym sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia.

O rzeczach niepotrzebnych

numer 2663 - 20.06.2020
Krążą w sieci listy rzeczy niepotrzebnych. Z reguły obejmują takich rzeczy kilkadziesiąt. Wśród nich są np. wazony. Ja ostatnio przekonałem się, że doliczyć do tego można by jeszcze apteki i niektóre sklepy, a z tymi wazonami rzecz wcale nie jest prosta. To, co potrzebne, a co nie, zależy bowiem od okoliczności.

Koronawirus w policji

numer 2662 - 19.06.2020
Przypadki koronawirusa odnotowano w komendach policji w Zwoleniu, Żyrardowie oraz Komendzie Wojewódzkiej w Radomiu. W tym mieście dwa przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzono u pracowników radomskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Wirus przesuwa egzaminy

numer 2661 - 18.06.2020
Koronawirus psuje szyki placówkom oświatowym. W Gielniowie nie odbyły się egzaminy ósmoklasistów. Przełożono je na lipiec. W Radomiu kolejne przedszkole zostało zamknięte – u jednej z pracownic placówki jest podejrzenie zarażenia koronawirusem. W mieście nie działa od kilkunastu dni także żłobek, potwierdzono zakażenia wśród dzieci, rodziców i pracowników.

Skok na bibliotekę

numer 2652 - 06.06.2020
Przypomniał mi się pewien dowcip i zacząłem się zastanawiać, skąd biorą się takie historie. Przyszło mi do głowy, że to dlatego, że czytamy coraz mniej. Podobno mamy za mało czasu. Odkryłem, że za ten fakt odpowiadają: mięso, metoda mycia OMO, media społecznościowe i oczywiście celebryci.

Wirus wciąż w Kozienicach

numer 2652 - 06.06.2020
Szpital Powiatowy w Kozienicach poinformował, że w placówce jest kolejny przypadek zakażenia wśród medyków. Tym razem koronawirusa wykryto u lekarza na oddziale radiologii. Wstrzymane zostały przyjęcia pacjentów na badania.

Wirusowa ucieczka

numer 2651 - 05.06.2020
Ze Szpitala Bródnowskiego w Warszawie uciekł więzień. Czekał na test na koronawirusa. Strażnicy szybko go jednak zatrzymali. W Radomiu w szpitalu wojewódzkim na Józefowie ujawniono nowe przypadki zarażenia. W Siedlcach okazało się, że lekarz, który miał być zarażony, jest zdrowy.

Trudne dni dla kierowców

numer 2651 - 05.06.2020
Z każdym dniem po zniesieniu obostrzeń związanych z epidemią natężenie ruchu w Warszawie rośnie. Rozkopane okolice ronda Czterdziestolatka powodują korki w al. Jana Pawła II. Samochody przed rondem ONZ stoją już na wiadukcie nad Alejami Jerozolimskimi. Teraz dojdą remonty na innych ulicach związane z przebudową jezdni, ale także naprawy wodociągów.

Subregion radomski walczy z wirusem

numer 2650 - 04.06.2020
W szpitalu w Kozienicach oddział wewnętrzny z kardiologią wznowi działalność w przyszłym tygodniu. Wykryto nowe zakażenia. W Radomiu zakończyło się przenoszenie zarażonych pacjentów ze szpitala wojewódzkiego do miejskiego zakaźnego i do Warszawy. W Wierzbicy z 80 osób, u których stwierdzono koronawirusa, 78 ozdrowiało.

Prokuratura szerzej o Bobrowieckiej

numer 2649 - 03.06.2020
Prokuratura okręgowa rozszerza postępowanie prowadzone w sprawie Domu Pomocy Społecznej przy ul. Bobrowieckiej w Warszawie. Przed Wielkanocą personel medyczny opuścił placówkę, a pensjonariusze zostali bez opieki. Zaraz po otrzymaniu informacji o sytuacji w ośrodku wojewoda powiadomił prokuraturę. 15 osób zmarło na koronawirusa.


Wirus wraca do Radomia

numer 2648 - 02.06.2020
Koronawirus znów pojawił się w szpitalu wojewódzkim na Józefowie w Radomiu. Zakażeni pacjenci przewożeni są do miejskiej placówki, która pełni funkcję szpitala zakaźnego. Również w Radomiu przypadek zakażenia mógł wystąpić u pracownicy żłobka. Sanepid wszczął śledztwo epidemiczne.

Wsparcie dla rodzin zastępczych

numer 2647 - 01.06.2020
Wsparcie dzieci umieszczonych w rodzinach zastępczych w okresie epidemii COVID-19 zakłada umowa partnerska, którą podpisali minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, wiceminister Barbara Socha i wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł. Umowa opiewa na 130 mln zł. Koronawirus nie daje o sobie zapomnieć. W warszawskim schronisku przy ul.

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama