reklama


Jarosław Molga

Metro na Targówek jeszcze nie pojedzie

numer 2412 - 22.08.2019
Dokumentacja wciąż jest niekompletna i dlatego niemożliwe jest dokonanie odbioru odcinka II linii metra na Targówek – utrzymuje urząd wojewódzki. Wojewoda Zdzisław Sipiera zapewnia, że jeśli tylko dokumentacja zostanie uzupełniona, służby nadzoru budowlanego jak najszybciej dopełnią formalności.

​Zatrzymania CBA Smutny sierpień dla oszustów

numer 2411 - 21.08.2019
W niespełna 10 dni agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali podejrzanych o oszustwa i wyłudzenia na duża skalę. Wczoraj CBA zatrzymało osiem osób podejrzewanych o oszustwa podatkowe przy wykorzystaniu funduszu inwestycyjnego. Wcześniej wpadły dwie osoby podejrzewane o wyłudzenie dotacji z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w Warszawie

Bezczynność Trzaskowskiego

numer 2410 - 20.08.2019
Samotne matki, mieszkające w domu na warszawskiej Białołęce, przyszły wczoraj do ratusza, by walczyć o dach nad głową po decyzji władz dzielnicy zapowiadającej wyburzenie budynku. Spotkały się z pełnomocnik ds. kobiet. Dziś w Urzędzie Miasta kobietom towarzyszyli radni PiS Dariusz Lasocki i Olga Semeniuk.

Nastoletni bandyci zatrzymani

numer 2407 - 19.08.2019
Zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia usłyszeli 17-latek i 16-latka, którzy napadli na taksówkarza w Pruszkowie. Oboje policja zatrzymała około dwóch godzin po zdarzeniu. Grozi im do 12 lat więzienia.

Chcą ratować PKS-y

numer 2407 - 19.08.2019
Ponad 40 wniosków z Mazowsza wpłynęło do wojewody od samorządów chcących skorzystać z rządowego programu przywracania połączeń autobusowych. W tym tygodniu powinna być znana lista miejscowości, które wystąpiły z wnioskiem. Mazowsze boryka się z dramatycznym spadkiem połączeń autobusowych po tym, jak w kilku miastach regionu ze świadczenia usług wycofał się Mobilis.

Dyskusja o faktach zamiast straszenia uczniów

numer 2406 - 17.08.2019
Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zapowiedział na 5 września obrady mazowieckiego okrągłego stołu w sprawie oświaty. Dyskusja u progu nowego roku szkolnego będzie jedną z wielu, które odbędą się w regionach w całej Polsce. Wnioski z nich mają trafić na ogólnopolskie obrady.

Oddaliśmy hołd bohaterom 1920 r.

numer 2405 - 16.08.2019
Rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej, uroczyste msze święte, defilady wojskowe i pikniki rodzinne – na Mazowszu trwały wczoraj uroczystości związane z rocznicą pokonania bolszewickiej Rosji w 1920 r. Na rok przed stuleciem powiat wołomiński przygotował specjalne legitymacje uczestników obchodów Bitwy Warszawskiej. W sierpniu 2020 r.

Ach te złudzenia...

numer 2395 - 03.08.2019
Przekonanie, że jest już po rozwodzie, pewność, że codzienne dokładne mycie czyni nas zdrowszymi, czy wreszcie nadzieja na dłuższe życie dzięki łykaniu suplementów diety. Wszystko to złudzenia, którym ulegamy, a które dają się bardzo konkretnie wycenić.

Były groźby, czas na kary

numer 2390 - 29.07.2019
Problem segregacji odpadów dotyka całe Mazowsze. W Siedlcach jest szczególny, bo miasto musi w tym roku osiągnąć poziom 40 proc. odzysku surowców wtórnych. W przeciwnym razie będzie płacić kary zgodnie z unijnymi przepisami. Już na początku roku ratusz ostrzegał, że będzie karał tych, którzy śmieci nie segregują. Teraz groźby stały się faktem.

Splątanie kwantowe, czyli kupa w basenie i wycieczka na Rysy

numer 2389 - 27.07.2019
Co nam mówi historia jednej z wycieczek na Rysy oraz przygody małego Kacpra na Krecie, który zrobił kupę w basenie? Otóż mówi nam, że splątanie kwantowe występuje nie tylko w świecie cząstek elementarnych, lecz także w świecie makro, czyli tym, w którym żyjemy na co dzień.

Ani śladu katastrofy

numer 2389 - 27.07.2019
Wbrew kasandrycznym przepowiedniom władz Warszawy nie ma jakiegoś poważnego problemu z dostawaniem się do szkół średnich – skomentował sytuację w stolicy minister edukacji Dariusz Piontkowski. Wczoraj informowaliśmy, że po ogłoszeniu wyników rekrutacji w Warszawie pojawiło się więcej miejsc niż chętnych.

Szybciej z Płocka do Warszawy

numer 2389 - 27.07.2019
Będziemy jeździli wygodniej i szybciej do Płocka z Warszawy. Zanim to jednak nastąpi, odcinek drogi krajowej nr 62 przejdzie modernizację. Szacowany koszt inwestycji, którą ogłosiła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, to powyżej 100 mln zł. Dokładna kwota będzie znana po opracowaniu koncepcji przebudowy.

Ufamy policji

numer 2388 - 26.07.2019
Wzrost zaufania mieszkańców woj. mazowieckiego do policji pokazuje Badanie Spójności Społecznej. Wzrósł również odsetek osób, które czują się bezpiecznie w swojej okolicy po zmroku – poinformował w środę Urząd Statystyczny w Warszawie.

​Gang „wnuczków” skazany

numer 2387 - 25.07.2019
Sąd Okręgowy w Płocku skazał członków zorganizowanej grupy przestępczej oszukujących metodą na wnuczka na kary od roku do 13 lat pozbawienia wolności Wyrok nie jest prawomocny. Na ławie oskarżonych zasiadło dziewięć osób, które jak ustalono w trakcie śledztwa, dokonały kilkudziesięciu oszustw na terenie całej Polski (m.in.

Warszawa pamięta!

numer 2385 - 23.07.2019
W poniedziałek ulicami Warszawy przeszedł Marsz Pamięci w 77. rocznicę rozpoczęcia wielkiej akcji likwidacyjnej getta warszawskiego. 22 lipca 1942 r. Niemcy rozpoczęli deportację mieszkańców warszawskiego getta do obozu zagłady w Treblince. Trafiło tam 254 tys. ludzi. W trakcie likwidacji getta Niemcy na miejscu rozstrzelali ok. 6 tys. osób.

Punkt odniesienia trafi do sądu

numer 2385 - 23.07.2019
Trwa walka z deweloperem, który w okolicach ul. Miodowej chce wybudować osiedle. Mieszkańcy nie chcą wysokich budynków w miejscu, w którym dominuje niska jednorodzinna zabudowa. Walczą już kilka miesięcy. W sukurs przyszła im Rada Miasta. Teraz sprawa trafi do sądu, by ten rozstrzygnął, czy rada mogła określić „wysokość punktu odniesienia”.

Długo znikające śmieci

numer 2384 - 22.07.2019
Po weekendzie sytuacja śmieciowa ma być całkowicie uregulowana – zapewnia ratusz. To już kolejne zapewnienie władz o rozwiązaniu trudnej sytuacji. Zdaniem wiceprezydenta Warszawy Michała Olszewskiego firmy wywożą już ostatnie zaległe odpady. – Na terenie Bielan czy Żoliborza, nawet jeśli pojawiają się interwencje, to są one bardzo sprawnie realizowane przez operatora.

​W centrum będzie lżej

numer 2384 - 22.07.2019
Ciechanów ma obwodnicę. Jej budowa trwała od połowy ubiegłego roku, a inwestycja kosztowała ponad 26 mln zł. Dzięki niej możliwe będzie odciążenie z ruchu samochodowego kilku miejskich osiedli. Przede wszystkim jednak ułatwi przejazd ciężarówkom poruszającym się DK 50 i 60. Obie trasy należą do najbardziej obciążonych ruchem towarowym w kraju.

Prototyp ratusza

numer 2383 - 20.07.2019
To, co powstało na pl. Bankowym, to według ratusza forma „prototypowania przestrzeni publicznej”. Zamiast odgórnie planować, stosuje się rozwiązania czasowe i bada reakcje użytkowników – informuje stołeczny ratusz.

Wynalazca Trzaskowski i silnik na wodę

numer 2383 - 20.07.2019
Rafał Trzaskowski wynalazł coś, co nie istnieje. Mianowicie strefę relaksu w miejscu, gdzie ten relaks nigdy nie będzie możliwy. Nie będzie, bo dosłownie kilka metrów obok biegnie Marszałkowska, gdzie non stop jeżdżą auta i nie tylko te wraże prywatne, ale także te miłe sercu ekologów, czyli autobusy komunikacji miejskiej.

reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama