reklama


Jarosław Molga

Autostradą jeszcze w tym roku

numer 2577 - 09.03.2020
„W tym roku otworzymy odcinek A2 od Warszawy do Mińska Mazowieckiego” – zapowiedział na Twitterze minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na zaprojektowanie i budowę odcinka A2 o długości 12 km między węzłami Kałuszyn i Groszki. Rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące drogi ekspresowej S19 ważnej dla wschodniego Mazowsza.

Dlaczego chcę mieszkać w lesie

numer 2576 - 07.03.2020
Może i zimno tam bywa, i mokro. Może nawet czasem strasznie. A jednak ja chcę zamieszkać w lesie. Tam przynajmniej zwierzęta nie zachowują się jak ludzie. Nawet zwykłą potrzebę zwierzęta w lesie załatwiają, jak należy, a ludziom potrzebna jest instrukcja, którą w lesie powiesiło Nadleśnictwo Baligród. I jest jeszcze coś, co sprawia, że chcę mieszkać w lesie…

Priorytetem metro

numer 2576 - 07.03.2020
Zarząd Transportu Miejskiego w 2020 r. realizuje 21 zadań inwestycyjnych z łącznym budżetem wynoszącym ponad miliard złotych. Największą część tej kwoty pochłonie budowa metra. Pozostałe inwestycje to wydatki na kwotę ok. 67,3 mln zł – informuje w komunikacie ZTM. Najważniejsze przedsięwzięcia dotyczą II linii metra, której budowa ma się zakończyć za trzy lata.

​Walka z hazardem

numer 2576 - 07.03.2020
W ub.r. na Mazowszu przejęto prawie 2 tys. nielegalnych automatów do gier. Były one warte 21 mln zł. Dane ze swoich 412 kontroli podała Krajowa Administracja Skarbowa. Tylko w styczniu tego roku KAS przeprowadziła 35 kontroli na terenie Mińska Mazowieckiego, Wołomina, Otwocka i Warszawy, w czasie których zabezpieczono 145 automatów do nielegalnych gier hazardowych.

Ćwiczenia z koronawirusa

numer 2575 - 06.03.2020
Pełna mobilizacja w szpitalach, w niektórych placówkach wstrzymane odwiedziny. Polowe izby przyjęć, dokładniej odkażane autobusy i tramwaje. Ćwiczenia na wypadek konieczności znalezienia dodatkowych miejsc dla osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. To wszystko elementy przygotowań na wypadek pojawienia się pierwszego przypadku choroby na Mazowszu.

Fałszywe dentystki w rękach policji

numer 2574 - 05.03.2020
Dwie mieszkanki Sochaczewa są podejrzane o to, że udzielały świadczeń zdrowotnych, mimo iż nie posiadały wymaganych uprawnień. – informuje wojewódzka komenda policji w Radomiu. Kobiety, oprócz usług z zakresu profilaktyki stomatologicznej, miały wykonywać zabiegi, które może wykonywać tylko lekarz dentysta.

​Autobusy w służbie metra

numer 2574 - 05.03.2020
Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił zmiany w komunikacji autobusowej po uruchomieniu metra na Woli. Niektóre linie zostaną skrócone, inne znikną, mimo że w trakcie konsultacji społecznych trwały protesty przeciwko takim modyfikacjom sieci autobusowej. Częściowo jednak protesty zostały uwzględnione.

Koronawirus monitorowany

numer 2573 - 04.03.2020
Maleje liczba osób hospitalizowanych na Mazowszu w związku z podejrzeniem obecności koronawirusa. Na obserwacji na oddziałach zakaźnych w regionie przebywa obecnie 20 osób – w porównaniu z danymi z minionego piątku to o cztery osoby mniej. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest obecnie 987 pacjentów. Mobilizacja w walce z ewentualną epidemią trwa nie tylko w placówkach ochrony zdrowia.

​Pasta do butów, czyli jak zostałem odkrywcą

numer 2564 - 22.02.2020
Czasy wielkich odkryć geograficznych już podobno minęły. A ja jednak zostałem odkrywcą trochę mimochodem, ale czułem się równie egzotycznie jak podróżnik patrzący na ludożerców. Żeby zostać odkrywcą, trzeba nie tyle jechać daleko w świat, co zajrzeć np. do obuwniczego. Tam człowiek dowie się, że pasta do butów niszczy skórę. Albo przeczytać umowę na dostawę prądu.

Wracajcie z głową

numer 2564 - 22.02.2020
Kończą się ferie mazowieckich uczniów i przed nami weekend powrotów. Policjanci apelują o rozsądek na drodze. Przypominają, że od początku ferii na polskich drogach doszło do 2,5 tys. wypadków, w których zginęło 251 osób, a ponad 2,8 tys. zostało rannych. Mazowiecka grupa Speed przypomina sytuację na drogach z początku ferii, a stołeczni policjanci rozpoczynają kampanię pt.

​Słabnie zagrożenie koronawirusem

numer 2563 - 21.02.2020
Zmniejsza się liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zarażenia koronawirusem. Obecnie jest to ośmioro pacjentów. Tydzień temu było ich 10. Podobnie jest z osobami podlegającymi nadzorowi epidemiologicznemu. Obecnie są to 72 osoby (przed tygodniem 84). Dotychczas żaden przypadek badany w Polsce nie okazał się zarażeniem koronawirusem.

​Odszkodowanie dla nieboszczyka

numer 2562 - 20.02.2020
Komisja weryfikacyjna unieważniła przyznanie w 2015 r. niemal 2 mln zł odszkodowania za część nieruchomości przy ul. Kolskiej w Warszawie. Decyzję o przyznaniu ponad 900 tys. zł wydano na rzecz osoby, która nie żyje od 29 lat. To kolejna ze spraw w aferze reprywatyzacji warszawskich, w której odszkodowania lub zwrot nieruchomości następował formalnie na rzecz nieżyjących osób.

Coraz więcej poszkodowanych przez Agatę K.

numer 2561 - 19.02.2020


Do siedleckiej komendy wciąż zgłaszają się osoby poszkodowane przez Agatę K. Wyłudziła blisko 400 tys. zł, organizując zbiórkę pieniędzy w internecie. Jak twierdziła, miała nowotwór i prosiła o wsparcie na leczenie i leki. Sąd aresztował ją na trzy miesiące, w trakcie przesłuchania Agata K. przyznała się do winy.


Czas na konsultacje

numer 2560 - 18.02.2020
Rusza pierwszy tydzień konsultacji rządowego programu budowy 100 obwodnic. Swoje uwagi można zgłaszać do 20 marca. Przypomnijmy, że w ramach programu na Mazowszu obwodnice mają odciążyć m.in. Ciechanów, Lipsko, Łąck i Ostrołękę. Projekt zakłada nie tylko budowę dróg, ale także towarzyszącej im infrastruktury, w tym bezpiecznych przejść dla pieszych.

​Kraków bliżej Warszawy

numer 2560 - 18.02.2020
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę z nowym wykonawcą odcinka trasy S7. To fragment drogi ekspresowej od węzła Lotnisko na Południowej Obwodnicy Warszawy do węzła Lesznowola, stanowiący drogę wylotową z Warszawy w stronę Krakowa. Poprzedni wykonawca nie realizował swoich zadań.

Resort zapewnia: będzie wystawa stała

numer 2559 - 17.02.2020
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wydanym komunikacie informuje, że nie ma powodów do niepokoju o Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. Zapewnia, że jest zdeterminowane, by otworzyć stałą ekspozycję. Do tej pory jej nie ma, choć gdy podpisywano akt erekcyjny, muzeum miało zostać otwarte na 100-lecie niepodległości. Dotychczas placówka nie ma nowego dyrektora.

Koronawirus pod kontrolą

numer 2558 - 15.02.2020
Ze względu na podejrzenie zakażenia koronawirusem na Mazowszu hospitalizowanych jest 10 osób – poinformował wojewódzki inspektor sanitarny. W całym regionie pod obserwacją epidemiologiczną znajdują się 84 osoby. Dotychczas nikt nie okazał się zarażony wirusem z Chin. Tak było również w przypadku ostatnich pacjentów, którzy zgłosili się do przychodni w Markach.

Pożyczki zamiast ślubu

numer 2558 - 15.02.2020
Oszukiwał kobiety poznane za pośrednictwem portali randkowych. Zamiast ślubu brał od nich pożyczki. W sumie w ten sposób zainkasował ok. 100 tys. zł. To kolejny oszust matrymonialny zatrzymany przez policjantów. Pół roku temu wpadł Konrad K. Wykorzystał on w ten sposób ponad 40 kobiet. Tacy oszuści nie zawsze działają sami.

Psychoanaliza telewizyjna

numer 2552 - 08.02.2020
Wojna o faworki czy utrata pracy za komentarze na temat koreańskiej gwiazdy estrady nieznanej u nas prawie nikomu. Prężące się muskuły na fotografii zrobionej samemu sobie na tle kafelków we własnej łazience. Co łączy te pozornie niezwiązane zdarzenia? Otóż osobowość telewizyjna. Coś, co trudno opisać i nawet w internecie nie ma jednoznacznej definicji.

Szybciej na południe

numer 2550 - 06.02.2020
Dwie nowe linie kolejowe przebiegające przez Radom mają powstać w ramach budowy sieci kolejowej wokół planowanego Centralnego Portu Komunikacyjnego. PKP Polskie Linie Kolejowe opracują studium wykonalności dla budowy dodatkowych torów na trasie z Warszawy do Piaseczna i Czachówka. Tym samym wąskie gardło w komunikacji kolejowej na południe od stolicy za kilka lat przestanie istnieć.


reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama