Jarosław Molga

Dobre wieści z Ciechanowa

numer 2633 - 15.05.2020
Pacjent z oddziału neurologii Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie, u którego pierwszy test wykazał zakażenie, nie jest nosicielem koronawirusa. Potwierdziły to dwa niezależne powtórne testy, które dały wynik ujemny. Najprawdopodobniej dziś szpital podejmie decyzję, czy wznowi przyjęcia na neurologię. Zależy to od wyników testów

​Ratusz wycofuje projekt

numer 2633 - 15.05.2020
Przed wczorajszym posiedzeniem Rady Warszawy ratusz wycofał projekt uchwały, zgodnie z którym stawki za wywóz odpadów uzależnione byłyby od zużycia wody. Radni PiS, którzy od początku sprzeciwiali się temu pomysłowi, ostrzegają, że to nie koniec batalii o śmieciowe opłaty.

Smutne wieści z Siedlec

numer 2632 - 14.05.2020
W Szpitalu Miejskim w Siedlcach zmarł kolejny pacjent zakażony koronawirusem. W regionie przybywa chorych na COVID-19. Jest też dwoje nowych ozdrowieńców. W Radomiu władze miasta po kontroli poinformowały, że miejski szpital specjalistyczny zachował się zgodnie z procedurami, gdy 18 kwietnia lecznica odmówiła przyjęcia 88-latki z podejrzeniem udaru.

​Nagrody dla walczących z COVID-19

numer 2632 - 14.05.2020
W trudnych czasach pandemii koronawirusa uznaliśmy, że nagrody powinny otrzymać osoby, które ryzykowały swoje zdrowie i życie, aby pomagać warszawiakom. Są to przedstawiciele personelu medycznego czy też osoby pomagające przy testowaniu osób z podejrzeniem wirusa – mówi warszawski rzecznik Prawa i Sprawiedliwości radny Michał Szpądrowski.

Światy równoległe

numer 2628 - 09.05.2020
Czas epidemii, więc w ofertach, których nie chcę dostawać, ale dostaję na swoją skrzynkę mejlową, dominują takie: „Chcesz prawidłowo myć ręce? Oto dozownik mydła z czujnikiem”. Przychodzą też takie, w których proponują mi genialny specyfik, jeśli coś stale przykleja mi się do grilla.

Normalność nie tak szybko

numer 2624 - 05.05.2020
Od wczoraj złagodzonych zostało wiele rygorów, otwarte są centra handlowe. Nie oznacza to jednak, że wróciły czasy sprzed epidemii. Koronawirus pojawia się tam, gdzie wcześniej go nie było. Przekładem powiat sokołowski.

Kolejna ofiara COVID-19

numer 2623 - 04.05.2020
Zmarł 59-letni ratownik medyczny z Radomia. To kolejna śmiertelna ofiara COVID-19 wśród medyków w Polsce. Wcześniej z powodu koronawirusa zmarli fizjoterapeuta z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego oraz pielęgniarka ze szpitala w Kozienicach.

Leczenie komórkami macierzystymi

numer 2622 - 02.05.2020
W szpitalu MSWiA w Warszawie lekarze prowadzą leczenie komórkami macierzystymi pacjentów z najcięższym przebiegiem infekcji wywołanej SARS CoV-2. W Siedlcach ruszą wkrótce dwa laboratoria wykonujące testy na obecność koronawirusa, poinformował prezydent miasta Andrzej Sitnik.

Zadanie możliwe do wykonania

numer 2622 - 02.05.2020
Nie jest to zadanie trudne do wykonania. Wytyczne są konkretne, ale to raczej przypomnienie podstawowych zasad higieny i bezpieczeństwa – mówił o otworzeniu 6 maja przedszkoli i żłobków podczas konferencji prasowej wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

W maju laboratorium w Radomiu

numer 2621 - 30.04.2020
W maju w radomskim sanepidzie ruszy laboratorium. Dzięki niemu mieszkańcy Radomia i okolic szybciej otrzymają wyniki testów na koronawirusa. W Wierzbicy sytuacja w DPS się stabilizuje. W Warszawie wyzdrowiało 43 z 78 podchorążych szkoły pożarniczej. Opuścili już izolatorium i szpital MSWiA.

Znów można rodzić na Józefowie

numer 2620 - 29.04.2020
Dobre wieści z Radomia. Wznowiono przyjęcia na część oddziałów Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Do szpitala na Józefowie pacjenci są znów przyjmowani na internę, neurologię, onkologię i na jedyny w Radomiu oddział ginekologiczno-położniczy. W Płocku odnotowano kolejny przypadek koronawirusa – u 26-letniej kobiety.

Smutne wieści z Siedlec

numer 2619 - 28.04.2020
W szpitalu miejskim w Siedlcach zmarła 90-letnia pacjentka – to czwarty przypadek w regionie. Dobre wieści z Warszawy. Ratownicy medyczni ze stacji pogotowia przy ul. Jastrzębowskiego nie są zakażeni koronawirusem. Wszystkie testy dały wynik negatywny i ratownicy mogą powrócić do pracy.

Żołnierze wspierają szpital

numer 2618 - 27.04.2020
Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej będą wspierać Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu, w którym sytuacja nadal jest bardzo trudna. Taką decyzję podjął wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz. Ustabilizowała się sytuacja w Zwoleniu.

​Budżety głosowane jesienią

numer 2618 - 27.04.2020
W tym roku epidemia spowodowała perturbacje w planach dotyczących budżetów obywatelskich. W Warszawie głosowanie ws. projektów zostało przeniesione na jesień. Podobnie postąpiły Siedlce. W obu miastach głosowania powinny się odbyć we wrześniu i do końca tego miesiąca powinny zostać ogłoszone wyniki plebiscytu na najlepsze projekty w ramach budżetów obywatelskich.

Maseczka do sukienki

numer 2612 - 20.04.2020
Koronawirus poukładał nam życie we wszystkich obszarach, ale my także nie zasypiamy gruszek w popiele i reagujemy na jego obecność, używając największej człowieczej broni – pomysłowości. Wymyślamy więc domowe sposoby na płyny i żele do dezynfekcji, szyjemy coraz atrakcyjniejsze maseczki. Panie już zaczęły dobierać ich kolor do sukienek.

Fabryki mądrości

numer 2611 - 18.04.2020
Człowiek, gdy przyśni mu się koszmar, czuje ulgę po przebudzeniu. A teraz po obudzeniu nie czuje żadnej ulgi, bo ten koronawirus jest na jawie i trzeba z nim spędzić kolejny dzień – usłyszałem od Danuty i uważam, że to doskonałe podsumowanie tego, co się dzieje. Dużo lepsze od różnych mądrości, których produkcja trwa każdego dnia.

Kwarantanna u strażaków

numer 2608 - 15.04.2020
Państwowa Inspekcja Sanitarna MSWiA podjęła decyzję o kwarantannie dla podchorążych wszystkich kompanii w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Kwarantanną objęta jest także Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 4 w Warszawie. Dziś w Siedlcach w szpitalu wojewódzkim został otwarty oddział ortopedyczny.

Dramat w Warszawie, radość w Niedabylu

numer 2607 - 14.04.2020
W Warszawie czas świąt był dramatyczny dla osób w prywatnym domu opieki przy ul. Bobrowieckiej. Tamtejszy personel opuścił podopiecznych. Ponad 20 osób jest zarażonych koronawirusem. W Szkole Głównej Straży Pożarnej po przebadaniu 386 próbek potwierdzono obecność koronawirusa u 44 osób.

Raz lepiej, raz gorzej

numer 2606 - 11.04.2020
W regionie rośnie liczba przypadków zakażeń, ale są także dobre wiadomości. W Siedlcach wczoraj przybył kolejny przypadek, ale w wojewódzkim szpitalu w tym mieście wyniki testów u wszystkich zagrożonych osób okazały się negatywne i placówka szykuje się do otwarcia oddziałów.

Nowe Miasto i Grójec znów działają

numer 2605 - 10.04.2020
Szpital w Nowym Mieście nad Pilicą wznowił pracę. Działają wszystkie oddziały i pomoc nocna. W Grójcu po trzech tygodniach wznowiło zaś pracę Powiatowe Centrum Medyczne, na razie na trzech oddziałach. W Siedlcach przez najbliższe dni nadal będą zamknięte dwa oddziały Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego.

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama