reklama


Jarosław Molga

Mieli planować zamach

numer 2549 - 05.02.2020
Stołeczni policjanci zatrzymali czterech nastolatków, którzy mogli planować zamach terrorystyczny w jednej ze szkół na terenie Warszawy – poinformowała PAP. Wobec dwóch zatrzymanych sąd zastosował dozór kuratora oraz nakaz umieszczenia w schronisku dla nieletnich. Ta sprawa pokazuje, że opiekunowie powinni zwracać uwagę na to, czym ich dzieci się interesują.

Pokonać bezdomność

numer 2548 - 04.02.2020


Jeszcze przez najbliższy tydzień organizacje pozarządowe i podmioty prowadzące działalność na rzecz pomocy bezdomnym mogą składać wnioski o dofinansowanie projektów w ramach programu „Pokonać bezdomność. Program pomocy osobom bezdomnym”. Oferty należy składać do 11 lutego do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Mazowsze to region z największą liczbą bezdomnych w Polsce.

Więcej pociągów, łatwiejszy dojazd

numer 2547 - 03.02.2020
Więcej pociągów, lepsza komunikacja kolejowa Warszawy z powiatami północno-wschodniego Mazowsza. Tak ma być w kilkuletniej perspektywie po wybudowaniu dodatkowych torów w kierunku Legionowa. PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły właśnie przetarg na opracowanie studium wykonalności takiej inwestycji. To kolejne przedsięwzięcie w ramach modernizacji linii kolejowych.

Punkty za szczepienia

numer 2546 - 01.02.2020
 


​Od podlewania drzew po angielski w żłobku

numer 2546 - 01.02.2020
W tegorocznej warszawskiej edycji budżetu obywatelskiego zgłoszono łącznie 2242 pomysły – 196 ogólnomiejskich i 2046 dzielnicowych. To o 76 projektów więcej niż w zeszłym roku. Najwięcej propozycji mieszkańcy zgłosili w dzielnicach: Bielany – 170, Białołęka – 160 oraz Mokotów – 152.

Był taki dzień zimowy...

numer 2545 - 31.01.2020
Emocje trwają do dziś, choć zdarzenie miało miejsce w środę. Spadł śnieg. Tym razem zaskoczył nie tylko drogowców. Kierowcy również zapomnieli, jak się jeździ po śliskich ulicach. Opady na tydzień przed feriami dały nadzieję, że zima w końcu przyjdzie. Długoterminowe prognozy do połowy marca wykluczają jednak taką możliwość. Brak śniegu cieszy samorządy.

​Metoda na fotowoltaikę

numer 2545 - 31.01.2020
W ostatnim czasie na terenie miasta i gminy Pilawa zaczęli pojawiać się oszuści, którzy powołują się na urzędników i oferują skorzystanie z dofinansowania montażu instalacji fotowoltaicznych – informuje portal Podlasie24.pl.To kolejna metoda oszustów. Przypomnijmy, że niedawno Mazowiecka Izba Skarbowa ostrzegała przed przestępcami podszywającymi się pod skarbówkę.

Wegańskie psy i elektryczne wydmuszki

numer 2540 - 25.01.2020
Nie wiem, jak zacząć. Bo co można napisać po odkryciu, że znany aktor rozmawiał z tabloidem, mając nadzieję, że będzie to rozmowa o sztuce? Po informacji, że katastrofa pożarów w Australii została wyolbrzymiona przez media, ale jak to ujęła jedna pani zwana polskim doktorem Dolitte: „to dobrze”?

Podpalacze znikają jak dym

numer 2540 - 25.01.2020
Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie ubiegłorocznych pożarów lasów w gminie Odrzywół. Podobnie jak wcześniej, również tym razem nie udało się wykryć sprawców. Z pożarami lasów gmina w powiecie przysuskim walczy od 4 lat. Podpalenia na Mazowszu to poważny problem. Obecnie zmagają się z nim mieszkańcy Kosowa Lackiego.

Babciu, bądź ostrożna!

numer 2539 - 24.01.2020
„Babciu, to nie Twój wnuczek… Bądź ostrożna” to kampania informacyjno-edukacyjna przygotowana przez warszawski ratusz, a skierowana do seniorów. Dotyczy problemu oszustw dokonywanych metodą na wnuczka, na policjanta lub innych o podobnym sposobie działania. W tej edycji w akcji mają pomóc lekarze, którzy po wizycie seniora będą wręczali mu teczkę z informacjami i praktycznymi poradami.

Na Woli i Pradze chcą parkomatów

numer 2538 - 23.01.2020
Kilkaset osób wzięło udział w konsultacjach społecznych dotyczących rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego na Pradze-Północ i Woli. Zdecydowana większość uczestników popiera pomysł i oczekuje wprowadzenia płatnego parkowania w ich okolicy – głosi komunikat ratusza. Teraz decyzja o tym, czy strefa rzeczywiście się rozszerzy, należy do rady miasta.

​Bilety za miliard złotych

numer 2538 - 23.01.2020
Większe wpływy do budżetu, więcej biletów sprzedanych przez aplikacje mobilne i automaty w pojazdach, mniej gapowiczów – to najkrótsze podsumowanie dwunastu miesięcy 2019 r. w Warszawskim Transporcie Publicznym. Jak informuje w komunikacie Zarząd Transportu Miejskiego, w ubiegłym roku na bilety wydaliśmy prawie miliard złotych.

Otwierają część Górczewskiej

numer 2537 - 22.01.2020
W piątek, 24 stycznia, ok. godz. 12 budowniczowie wolskiego odcinka II linii metra przywrócą normalny ruch na ul. Górczewskiej, na zachód od al. Prymasa Tysiąclecia, w rejonie wybudowanej stacji Księcia Janusza. Połączenie z ul. Górczewską odzyskają ulice: Ciołka, Księcia Janusza oraz Jana Olbrachta – informuje warszawski ratusz.

Świat się kończy

numer 2534 - 18.01.2020
Na początku stycznia jak co roku w internecie roi się od przepowiedni o końcu świata. I jak zawsze wszystko wskazuje na to, że to już niebawem nasz padół odejdzie w niebyt. Przez lata patrzyłem na to z pobłażliwością. Tym razem jednak z tym końcem świata coś jest na rzeczy i nie dlatego, że tak wieszczą różnej maści portale.

Skok końca dekady

numer 2532 - 16.01.2020
W minione święta nieznani sprawcy włamali się do restauracji w centrum Warszawy sąsiadującej z kantorem wymiany walut. Przewiercili ścianę i po dostaniu się do sejfu ukradli – jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP – około miliona złotych w różnych walutach. Tym samym jest skok końca dekady. Do równie spektakularnego włamania doszło w 2017 r. w Arkadii.

Zapłaciliśmy, a towaru brak

numer 2531 - 15.01.2020
Trwa okres poświątecznych wyprzedaży. W internecie możemy trafić na ciekawe okazje. Czasem jednak zdarza się, że te „okazje” po drugiej stronie ekranu podsuwają nam oszuści. Tylko w ostatnich dniach nie brakuje przykładów oszukanych podczas zakupów w sieci. Zachowajmy zdrowy rozsądek, nie dajmy się ponieść emocjom związanym z tzw.

Pieniądze za fałszywe zdrowie

numer 2529 - 13.01.2020
Ponad 300 seniorów miało zostać oszukanych przez spółki, które zajmowały się sprzedażą gadżetów prozdrowotnych i pakietów medycznych. W związku ze sprawą policja zatrzymała siedem osób. – Podejrzani wyłudzili od pokrzywdzonych prawie 2,2 mln zł – przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński.

​Spokój wokół Przysuchy

numer 2529 - 13.01.2020
W okolicach Przysuchy ani Nowego Miasta nad Pilicą nie znaleziono martwych dzików. To efekt ubiegłotygodniowych poszukiwań w Przysusze. Służby weterynaryjne i samorządy przeszukiwały teren w związku z akcją zapobiegania ASF (afrykański pomór świń).

Strach przed podpalaczem

numer 2528 - 11.01.2020
W gminie Kosów Lacki w powiecie sokołowskim może grasować podpalacz. – Nadzorujemy dwa śledztwa dotyczące podpaleń budynków gospodarczych z grudnia – mówił w radiu RDC, które ujawniło sprawę, prokurator Leszek Soczewka. Burmistrz miasta i gminy Kosów Jan Słomiak przyznaje, że mieszkańcy żyją w strachu. Do podobnej sytuacji doszło w gminie Odrzywół latem ub.r.

Auta pod okiem kamer

numer 2525 - 08.01.2020
Ruszyły e-kontrole parkowania na stołecznych ulicach. Kamery na dwóch specjalnych elektrycznych samochodach będą sczytywały tablice rejestracyjne. Dotychczas robiło to 50 kontrolerów. W ciągu 10 minut można sprawdzić tą metodą ćwierć tysiąca samochodów. Kontroler na skontrolowanie takiej liczby pojazdów potrzebuje średnio godziny.


reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama