Jarosław Molga

Zarażenia w DPS przy Dickensa

numer 2604 - 09.04.2020
W stolicy 11 pracowników Domu Pomocy Społecznej przy ul. Dickensa zostało objętych kwarantanną – u jednej z pensjonariuszek wykryto zakażenie koronawirusem. Wojewoda mazowiecki zabronił wolontariuszom wstępu do wojewódzkiego szpitala w Radomiu. Ma to ich ochronić przed zarażeniem koronawirusem. Zarażonych jest tam prawie 200 osób.

​Trzaskowski liczy na rząd

numer 2604 - 09.04.2020
Straty w budżecie miasta mogą wynieść 2 mld zł, szacuje Rafał Trzaskowski. Liczy, że rządowa pomoc w jakiejś mierze je zrekompensuje. Prezydent Warszawy sprostował swoje stanowisko z poprzedniej konferencji, wyjaśniając, że ratusz nie ogranicza inwestycji, a tnie jedynie wydatki promocyjne. Trzaskowski nadal utrzymuje płatne parkowanie.

Dobre wieści z Niedabyla

numer 2603 - 08.04.2020
W Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu w powiecie białobrzeskim po drugiej serii testów okazało się, że zarażonych jest 19 osób – 16 pensjonariuszy i trzech opiekunów. W Radomiu trwa reorganizacja miejskiego szpitala specjalistycznego.

Szpitale mają wydzielać strefy

numer 2602 - 07.04.2020
Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł zdecydował, że izby przyjęć i szpitalne oddziały ratunkowe mają obowiązek wydzielenia stref dla osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Muszą one też regularnie badać temperaturę ciała pracowników szpitali.

Radomski szpital przemianowany

numer 2601 - 06.04.2020
Radomski Szpital Specjalistyczny decyzją wojewody został przemianowany w jednoimienny szpital zakaźny. Wojewoda wsparł także radomski szpital wojewódzki, w którym wśród personelu i pacjentów zdiagnozowano ponad 130 przypadków zakażenia koronawirusem. W regionie ruszają izolatoria oraz hotele dla medyków.

Jeden dzień ratowania

numer 2600 - 04.04.2020
Anna jest ostrożna i trochę przesądna. Gdy jest się pielęgniarką ratunkową z takim stażem, niejedno się widziało, więc i ostrożność, i przesądy zdają się czymś naturalnym. Tak jak szykowanie torby. W torbie jest wszystko, co może się przydać, kiedy po dyżurze w karetce trafi się nie do domu, ale gdzieś na kwarantannę. A może do szpitala z podejrzeniem?

Wojna światów

numer 2600 - 04.04.2020
Trwa walka starego z nowym. To znaczy myślenia i sposobu działania sprzed zarazy z tym, co w jej trakcie. Jeszcze niektórzy myślą, że do nowej sytuacji pasują stare rozwiązania. Tak jak brazylijski McDonald's, który uważał, że wirusa można wykorzystać marketingowo, i stworzył hasło: „Rozdzieleni na chwilę po to, by już zawsze mogli być razem”.

Coraz trudniej w Radomiu

numer 2600 - 04.04.2020
Po ewakuacji i dezynfekcji Powiatowe Centrum Medyczne w Grójcu w poniedziałek ma wznowić przyjmowanie pacjentów. Pogarsza się sytuacja w szpitalu wojewódzkim w Radomiu: kolejnych 20 osób jest zarażonych koronawirusem. W sumie zakażonych jest już 135 pacjentów i pracowników szpitala.

W Grodzisku bez chirurgii, w Radomiu ewakuacja

numer 2592 - 26.03.2020
W mazowieckich szpitalach środa przyniosła kolejne przypadki zarażeń. W Grodzisku Mazowieckim zamknięto z tego powodu oddział chirurgii. W Radomiu w szpitalu wojewódzkim potwierdzono kolejne zarażenia wśród personelu medycznego. Wczoraj trwała ewakuacja pacjentów z oddziału wewnętrznego I.

​Znów rozkład dnia powszedniego

numer 2592 - 26.03.2020

Weekendowy rozkład jazdy w dni powszednie przetrwał dwa dni. Po tym, jak zarządzenie ratusza zostało zweryfikowane przez życie, od środy autobusy, tramwaje, metro oraz pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej znów będą kursowały jak w dni powszednie. Nadal zawieszone jest kursowanie linii szkolnych.

Druga ofiara COVID-19

numer 2591 - 25.03.2020
W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym zmarł pacjent zakażony koronawirusem. To 79-letni mieszkaniec gminy Odrzywół, który na oddział obserwacyjno-zakaźny trafił ze szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą. To druga ofiara koronawirusa na Mazowszu. W Siedlcach potwierdzono wczoraj rano pierwsze zakażenia SARS-CoV-2 w tym mieście.

Uwaga na złodziei i oszustów!

numer 2591 - 25.03.2020
Fakt, że większość z nas w różny sposób walczy z koronawirusem, nie odstrasza przestępców. Niektórych wręcz zachęca. W Siedlcach pojawili się złodzieje, którzy pod pretekstem dezynfekcji mieszkania wchodzą i okradają starszych ludzi. Także pospolici przestępcy nie próżnują. Przykład: włamanie do salonu fryzjerskiego w Chynowie.

Kolejne przypadki, kolejne kwarantanny

numer 2590 - 24.03.2020
Potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie. To 35-letni mężczyzna z powiatu mławskiego. Szpital informuje, że pacjent jest w dobrym stanie. Pacjent z koronawirusem został zdiagnozowany w Nowym Dworze Mazowieckim – czasowo zamknięto oddział szpitala.

Pierwsza ofiara COVID-19

numer 2589 - 23.03.2020
W Radomiu zmarł 43-letni pacjent zarażony koronawirusem. To mieszkaniec powiatu białobrzeskiego, kierowca PKS z Grójca, który do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego trafił 16 marca jako pierwszy pacjent z COVID-19. W Nowym Mieście nad Pilicą cały weekend trwała ewakuacja pacjentów. Wojewoda nie wyraził zgody na zamknięcie placówki.

​Otwock z trzecim peronem

numer 2589 - 23.03.2020
W Otwocku do dwóch peronów przygotowanych dla podróżnych dołączy trzeci. W mieście budowane są bezkolizyjne przejazdy przez tory i przejścia podziemne. Likwidowane jest tzw. wąskie gardło z Otwocka w kierunku Pilawy. Na jednotorowym odcinku układany jest drugi tor. Projekt realizowany jest w ramach POIiŚ za ponad 3,5 mld zł.

Gra w chińczyka

numer 2588 - 21.03.2020
Postanowiłem jeszcze raz przeczytać „Dżumę” Alberta Camusa. Nic nas nie odróżnia do pokoleń z początku XX wieku, a mit o tym, że nasza cywilizacja może wszystko i wszystko kontroluje, runął. A co będzie potem? Pewnie zwiększy się przyrost naturalny, bo w stanie wojennym izolacja dała wymierne efekty.

Klinika znów przyjmuje

numer 2588 - 21.03.2020
Izba przyjęć w szpitalu klinicznym przy ul. Banacha w Warszawie otwarta. 72 osoby, które miały kontakt z zakażonym pracownikiem lecznicy, są w kwarantannie. Mazowiecki Urząd Wojewódzki podał, że w szpitalu jest prowadzone dochodzenie epidemiologiczne przez upoważnionych przedstawicieli Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

Remontowy weekend

numer 2588 - 21.03.2020

Wczoraj stołeczni drogowcy otworzyli skrzyżowanie ul. Górczewskiej z Płocką. Z kolei w weekend zmieni się organizacja ruchu w rejonie ul. Konarskiego – poinformował stołeczny ratusz. Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone także we Włochach, w Śródmieściu i w Wawrze.

Na pierwszej linii frontu

numer 2587 - 20.03.2020
Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni – to oni są na pierwszej linii walki z koronawirusem i to oni niestety w ostatnich dniach ulegają zakażeniu. W wielu przypadkach ich bezpieczeństwo zależy od nas. Mówmy prawdę! – apelują załogi pogotowia. W sytuacji, gdy wzywający karetkę skłamie, że chodzi np. o bóle w klatce piersiowej, zespół jedzie bez szczególnych środków ostrożności.

Jak zawiesić lub zwrócić bilet

numer 2587 - 20.03.2020
Ze względu na stan zagrożenia epidemicznego coraz mniej osób korzysta z komunikacji zbiorowej. Przewoźnicy umożliwiają zwrot lub zawieszenie biletów okresowych. Poniżej zamieszczamy zasady, na jakich można tego dokonać w przypadku Warszawskiego Transportu Publicznego w Warszawie, Kolei Mazowieckich, a także InterCity.

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama