Jarosław Molga

PiS wygrywa, druga Koalicja Obywatelska

numer 2458 - 15.10.2019
Państwowa Komisja Wyborcza podsumowała wyniki wyborów na Mazowszu po otrzymaniu wszystkich protokołów z obwodowych komisji. Prawo i Sprawiedliwość, tak jak w skali kraju, wygrało wybory na Mazowszu ze znaczną przewagą nad opozycją. Wyjątek stanowi Warszawa, gdzie najwięcej głosów zdobyła Koalicja Obywatelska.

​Parkomaty zamiast parkingów

numer 2458 - 15.10.2019
Rozbudowa metra zmienia diametralnie sytuację komunikacyjną na Woli i Pradze. Zarząd Dróg Miejskich przygotowuje się do tych zmian i analizuje objęcie strefą płatnego parkowania obszarów najbardziej narażonych na większy ruch – informuje stołeczny ratusz. Jednocześnie tłumaczy, że w „ciasnej śródmiejskiej zabudowie nie ma miejsca na garaże »parkuj i jedź«.

Głosowaliśmy bez zakłóceń

numer 2457 - 14.10.2019
Wybory na Mazowszu przebiegły bez większych zakłóceń. Doszło do kilku incydentów,

Koniec palenia bez akcyzy

numer 2456 - 12.10.2019
Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Krajowej Administracji Skarbowej rozbili grupę przestępczą działającą na Mazowszu. Zatrzymani produkowali i wprowadzali do obrotu papierosy bez znaków akcyzy. Skarb państwa poniósł z tego powodu straty, które szacuje się na ok. 44 mln zł.

Koleją nad Zalew Zegrzyński

numer 2455 - 11.10.2019
PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na remont trasy Wieliszew–Zegrze. Dzięki inwestycji po latach wrócą na nieczynną linię pociągi pasażerskie. Inwestycja ma zwiększyć atrakcyjność regionu – poinformowały w komunikacie PKP PLK. Odnowienie tej linii oznacza, że po ćwierćwieczu nad zalew będzie można pojechać pociągiem.

Cztery lata dobrej zmiany

numer 2455 - 11.10.2019
Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera wraz z wicewojewodami podsumował cztery lata pracy dla mieszkańców Mazowsza. Przede wszystkim jest to realizacja programów społecznych takich jak 500+, ale także wiele inwestycji w rozwój mniejszych miast. To także przywracanie świetności miejscom pamięci.

Strategiczna przeprawa

numer 2454 - 10.10.2019
Most na Narwi w Ostrołęce został otwarty. Tym samym miasto odzyskało strategiczną dla rozwoju przeprawę, która umożliwia ruch ciężarowy bez wielokilometrowych objazdów. To inwestycja, o którą Ostrołęka walczyła wiele lat. Koszty naprawy starego mostu przekraczały możliwości budżetu miasta. Wyniosły przeszło 35 mln zł.

Śmigłowce wreszcie mają dom

numer 2453 - 09.10.2019
W Sokołowie Podlaskim oddano do użytku stałą bazę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Tym samym zakończyła się tymczasowość, która trwała kilka lat. Jeszcze w 2016 r. nie było pewne, czy LPR zostanie w Sokołowie. Teraz załogi lotniczego pogotowia mają do dyspozycji nowoczesny budynek i hangar dla śmigłowca. Baza w Sokołowie jest jedną z trzech na Mazowszu.

To nie będzie pobieżna kontrola

numer 2452 - 08.10.2019
Zapewniam, że zarówno Warszawa, jak i wszystkie inne miejscowości, gminy oraz powiaty na Mazowszu otrzymują środki w terminie i nie było takiego momentu, żeby ktoś nie miał ich na koncie.

Logika wariata

numer 2444 - 28.09.2019
Koniec lata i czas na owoce. Niektórzy tak sobie to wzięli do serca, że bez pozwolenia zerwali ponad tonę śliwek, a teraz mogą za to pójść siedzieć 5 lat. Ale to nic w porównaniu z tym, jak nam internet obrodził wiadomościami. Amerykański naukowiec wieszczy koniec demokracji, Onet na podstawie Sybilli wieszczy nam koniec świata, a to dopiero początek informacyjnego szaleństwa.

PO ma problem z Czajką od samego początku

numer 2442 - 26.09.2019
Dziś sesja rady Warszawy. Radni Prawa i Sprawiedliwości będą chcieli znów zadać pytania dotyczące awarii oczyszczalni „Czajka”, w tym o zamkniętą spalarnię osadów oraz o to, gdzie składowane są odpady z Czajki. W trakcie ostatniej sesji uniemożliwiono to samorządowcom PiS. – Teraz będzie tak samo. Platforma nie pozwoli poruszyć tych tematów.

Awaryjna rura pod Wisłą

numer 2441 - 25.09.2019
W ciągu kilku miesięcy pod dnem Wisły ma zostać wybudowana dodatkowa nitka rurociągu, która będzie przesyłać ścieki do czasu usunięcia awarii kolektora Czajki – poinformował wczoraj na konferencji prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Budowa awaryjnej nitki i naprawa pękniętych rur ma być prowadzona w tym samym czasie.

Czajka ma coraz mniej tajemnic

numer 2440 - 24.09.2019
Dziś zgodnie z zapowiedziami z ubiegłego tygodnia w ratuszu ma się odbyć kolejne posiedzenie sztabu kryzysowego. Nadal nie jest jasne, jak władze Warszawy mają zamiar uporać się z awarią i czy zbudują tymczasowy kolektor na moście Północnym.

Metro przyciąga samochody

numer 2439 - 23.09.2019
Po pierwszym tygodniu kursowania metra na Targówek mieszkańcy w okolicach oddanych stacji skarżą się na zalew aut na ulicach i pod blokami. Problemem jest brak wystarczającej liczby miejsc parkingowych dla dojeżdżających z Bródna, Białołęki, Ząbek czy Marek. Warszawski ZTM na razie rozważa budowę dwóch parkingów, ale to dopiero przyszłość.

Jak 85-latka nie straciła 30 tysięcy

numer 2439 - 23.09.2019
Wołomińscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 50-latka podejrzanego o usiłowanie dokonania oszustwa metodą „na policjanta”. Dzięki funkcjonariuszom oraz osobie z bliskiej rodziny 85-letnia mieszkanka Wołomina nie straciła 30 tys. zł stanowiących oszczędności życia. W samochodzie, którym przyjechał 50-latek, znaleziono ponadto broń, amunicję oraz narkotyki.

Smutek po wakacjach

numer 2438 - 21.09.2019
To były gorące wakacje, bo wiele się działo. Warto je podsumować, bo dużo się można było przez tych ileś tygodni dowiedzieć. Tragedia w Tatrach pokazała, ile jest warte uniwersyteckie wykształcenie. Awaria „Czajki” niespodziewanie odkryła nieznaną wcześniej przypadłość o nazwie „ślepota wiślana”. Wreszcie było parę zdarzeń, które bez wątpienia dowodzą, że cwaniactwo cenimy nad życie.

Czy Warszawa zanieczyszcza Mazury?

numer 2438 - 21.09.2019
Gdzie wywożone są osady ściekowe? Czy są to mazury? – pyta prezydenta Warszawy radny PiS Dariusz Lasocki w żądaniu dostępu do informacji publicznej. Skierował je wczoraj, domagając się jak najszybszej odpowiedzi. Warszawskie wodociągi potwierdziły we wczorajszym komunikacie, że spalarnia osadów ściekowych nie działa od dziewięciu miesięcy.

Most Północny dla rurociągu

numer 2437 - 20.09.2019
Najprawdopodobniej we wtorek stołeczny ratusz przekaże nowe informacje na temat awarii kolektorów oczyszczalni Czajka – poinformował rzecznik ratusza Kamil Dąbrowa. We wtorek odbędzie się także kolejne posiedzenie sztabu kryzysowego. Wszystko wskazuje na to, że ratusz jest zdecydowany poprowadzić awaryjną instalację mostem Północnym.

Otwarty projekt marszałka

numer 2437 - 20.09.2019
Wczoraj ruszyły konsultacje społeczne dotyczące nowego projektu urzędu marszałkowskiego. Chodzi o budżet obywatelski województwa. Na projekty przeznaczono 25 mln zł, a propozycje, na co wydać pieniądze, będą mogli zgłaszać wszyscy. Nawet dzieci, ale będą musiały mieć zgodę rodziców...

Radni idą do RIO

numer 2436 - 19.09.2019
Warszawscy radni PiS zamierzają w tym tygodniu zawiadomić Regionalną Izbę Obrachunkową o naruszeniu dyscypliny finansów publicznych przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Chodzi o wypłacanie nauczycielom wynagrodzeń za wiosenny strajk, pomimo że jest to niezgodne z prawem. Sprawę ujawniła radna PiS Olga Semeniuk.