Jarosław Molga

Punkty za szczepienia

numer 2546 - 01.02.2020
 


​Od podlewania drzew po angielski w żłobku

numer 2546 - 01.02.2020
W tegorocznej warszawskiej edycji budżetu obywatelskiego zgłoszono łącznie 2242 pomysły – 196 ogólnomiejskich i 2046 dzielnicowych. To o 76 projektów więcej niż w zeszłym roku. Najwięcej propozycji mieszkańcy zgłosili w dzielnicach: Bielany – 170, Białołęka – 160 oraz Mokotów – 152.

Był taki dzień zimowy...

numer 2545 - 31.01.2020
Emocje trwają do dziś, choć zdarzenie miało miejsce w środę. Spadł śnieg. Tym razem zaskoczył nie tylko drogowców. Kierowcy również zapomnieli, jak się jeździ po śliskich ulicach. Opady na tydzień przed feriami dały nadzieję, że zima w końcu przyjdzie. Długoterminowe prognozy do połowy marca wykluczają jednak taką możliwość. Brak śniegu cieszy samorządy.

​Metoda na fotowoltaikę

numer 2545 - 31.01.2020
W ostatnim czasie na terenie miasta i gminy Pilawa zaczęli pojawiać się oszuści, którzy powołują się na urzędników i oferują skorzystanie z dofinansowania montażu instalacji fotowoltaicznych – informuje portal Podlasie24.pl.To kolejna metoda oszustów. Przypomnijmy, że niedawno Mazowiecka Izba Skarbowa ostrzegała przed przestępcami podszywającymi się pod skarbówkę.

Wegańskie psy i elektryczne wydmuszki

numer 2540 - 25.01.2020
Nie wiem, jak zacząć. Bo co można napisać po odkryciu, że znany aktor rozmawiał z tabloidem, mając nadzieję, że będzie to rozmowa o sztuce? Po informacji, że katastrofa pożarów w Australii została wyolbrzymiona przez media, ale jak to ujęła jedna pani zwana polskim doktorem Dolitte: „to dobrze”?

Podpalacze znikają jak dym

numer 2540 - 25.01.2020
Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie ubiegłorocznych pożarów lasów w gminie Odrzywół. Podobnie jak wcześniej, również tym razem nie udało się wykryć sprawców. Z pożarami lasów gmina w powiecie przysuskim walczy od 4 lat. Podpalenia na Mazowszu to poważny problem. Obecnie zmagają się z nim mieszkańcy Kosowa Lackiego.

Babciu, bądź ostrożna!

numer 2539 - 24.01.2020
„Babciu, to nie Twój wnuczek… Bądź ostrożna” to kampania informacyjno-edukacyjna przygotowana przez warszawski ratusz, a skierowana do seniorów. Dotyczy problemu oszustw dokonywanych metodą na wnuczka, na policjanta lub innych o podobnym sposobie działania. W tej edycji w akcji mają pomóc lekarze, którzy po wizycie seniora będą wręczali mu teczkę z informacjami i praktycznymi poradami.

Na Woli i Pradze chcą parkomatów

numer 2538 - 23.01.2020
Kilkaset osób wzięło udział w konsultacjach społecznych dotyczących rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego na Pradze-Północ i Woli. Zdecydowana większość uczestników popiera pomysł i oczekuje wprowadzenia płatnego parkowania w ich okolicy – głosi komunikat ratusza. Teraz decyzja o tym, czy strefa rzeczywiście się rozszerzy, należy do rady miasta.

​Bilety za miliard złotych

numer 2538 - 23.01.2020
Większe wpływy do budżetu, więcej biletów sprzedanych przez aplikacje mobilne i automaty w pojazdach, mniej gapowiczów – to najkrótsze podsumowanie dwunastu miesięcy 2019 r. w Warszawskim Transporcie Publicznym. Jak informuje w komunikacie Zarząd Transportu Miejskiego, w ubiegłym roku na bilety wydaliśmy prawie miliard złotych.

Otwierają część Górczewskiej

numer 2537 - 22.01.2020
W piątek, 24 stycznia, ok. godz. 12 budowniczowie wolskiego odcinka II linii metra przywrócą normalny ruch na ul. Górczewskiej, na zachód od al. Prymasa Tysiąclecia, w rejonie wybudowanej stacji Księcia Janusza. Połączenie z ul. Górczewską odzyskają ulice: Ciołka, Księcia Janusza oraz Jana Olbrachta – informuje warszawski ratusz.

Świat się kończy

numer 2534 - 18.01.2020
Na początku stycznia jak co roku w internecie roi się od przepowiedni o końcu świata. I jak zawsze wszystko wskazuje na to, że to już niebawem nasz padół odejdzie w niebyt. Przez lata patrzyłem na to z pobłażliwością. Tym razem jednak z tym końcem świata coś jest na rzeczy i nie dlatego, że tak wieszczą różnej maści portale.

Skok końca dekady

numer 2532 - 16.01.2020
W minione święta nieznani sprawcy włamali się do restauracji w centrum Warszawy sąsiadującej z kantorem wymiany walut. Przewiercili ścianę i po dostaniu się do sejfu ukradli – jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP – około miliona złotych w różnych walutach. Tym samym jest skok końca dekady. Do równie spektakularnego włamania doszło w 2017 r. w Arkadii.

Zapłaciliśmy, a towaru brak

numer 2531 - 15.01.2020
Trwa okres poświątecznych wyprzedaży. W internecie możemy trafić na ciekawe okazje. Czasem jednak zdarza się, że te „okazje” po drugiej stronie ekranu podsuwają nam oszuści. Tylko w ostatnich dniach nie brakuje przykładów oszukanych podczas zakupów w sieci. Zachowajmy zdrowy rozsądek, nie dajmy się ponieść emocjom związanym z tzw.

Pieniądze za fałszywe zdrowie

numer 2529 - 13.01.2020
Ponad 300 seniorów miało zostać oszukanych przez spółki, które zajmowały się sprzedażą gadżetów prozdrowotnych i pakietów medycznych. W związku ze sprawą policja zatrzymała siedem osób. – Podejrzani wyłudzili od pokrzywdzonych prawie 2,2 mln zł – przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński.

​Spokój wokół Przysuchy

numer 2529 - 13.01.2020
W okolicach Przysuchy ani Nowego Miasta nad Pilicą nie znaleziono martwych dzików. To efekt ubiegłotygodniowych poszukiwań w Przysusze. Służby weterynaryjne i samorządy przeszukiwały teren w związku z akcją zapobiegania ASF (afrykański pomór świń).

Strach przed podpalaczem

numer 2528 - 11.01.2020
W gminie Kosów Lacki w powiecie sokołowskim może grasować podpalacz. – Nadzorujemy dwa śledztwa dotyczące podpaleń budynków gospodarczych z grudnia – mówił w radiu RDC, które ujawniło sprawę, prokurator Leszek Soczewka. Burmistrz miasta i gminy Kosów Jan Słomiak przyznaje, że mieszkańcy żyją w strachu. Do podobnej sytuacji doszło w gminie Odrzywół latem ub.r.

Auta pod okiem kamer

numer 2525 - 08.01.2020
Ruszyły e-kontrole parkowania na stołecznych ulicach. Kamery na dwóch specjalnych elektrycznych samochodach będą sczytywały tablice rejestracyjne. Dotychczas robiło to 50 kontrolerów. W ciągu 10 minut można sprawdzić tą metodą ćwierć tysiąca samochodów. Kontroler na skontrolowanie takiej liczby pojazdów potrzebuje średnio godziny.

Katastrofa klimatyczna

numer 2523 - 04.01.2020
Temperatury powyżej 40 st. C, silne wiatry, nawalne deszcze, to tylko niektóre ze skutków zmiany klimatu, na które narażeni będą mieszkańcy Warszawy. Tak wieszczy raport Koalicji Klimatycznej. Co ciekawe, raport nie wspomina, co się stanie za rogatkami miasta, ale kogo obchodzi to, co się dzieje poza Warszawą?

Skonsultuj zmiany po otwarciu metra

numer 2521 - 02.01.2020
W nadchodzącym roku czekają nas zmiany w organizacji komunikacji miejskiej. Najpoważniejszą zmianą będzie uruchomienie stacji drugiej linii metra na Woli. Zapowiadany jesienią termin otwarcia stacji dla pasażerów to 4 kwietnia. ZTM chce, by pasażerowie jeździli metrem, i zmieni trasy niektórych linii autobusowych.

Pękająca stolica bez Kota

numer 2521 - 02.01.2020
W Warszawie wchodzimy w nowy rok z wielką zagadką: co w 2020 r. pęknie albo się zawali? Bo to, że coś na pewno, pokazał rok miniony. Takiej serii katastrof dużych i małych dawno nie było, a pokazują one jedynie, w jakim stanie budująca podobno potęgę miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz zostawiła je tak naprawdę: pękające rury, zapadające się jezdnie i beton lecący na łeb.

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama