reklama


Jarosław Molga

Gang „Trapeza” rozbity

numer 2509 - 16.12.2019
Policjanci warszawskiego CBŚP rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie są podejrzani o produkcję, przemyt oraz wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Zatrzymano w sumie 22 osoby, w tym 15 podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

​Czas zakupów, czas złodziei

numer 2508 - 14.12.2019
Przed nami dwa handlowe weekendy i czas wzmożonych zakupów. Tłok w sklepach i środkach komunikacji to doskonałe warunki dla kieszonkowców. Niektórzy przyjeżdżają do dużych miast na „gościnne występy”. Celem złodziei są nie tylko pieniądze, ale też np. dokumenty. Policjanci radzą, jak zabezpieczyć się przed okradzeniem przez kieszonkowców.

Fachowcy od szczęścia

numer 2502 - 07.12.2019
Przez tysiąclecia ludzie się zastanawiali, jak osiągnąć szczęście. Aż do teraz. Bo teraz mamy już fachowców od szczęścia. Jeden z nich daje nawet konkretny przepis. Jest nawet kwota, od jakiej pieniądze szczęścia nie dają…

Radni PiS organizują spotkanie opłatkowe

numer 2502 - 07.12.2019
Radni PiS zorganizują własne spotkanie opłatkowe w przerwie ostatniej sesji Rady Miasta w tym roku, która jest zaplanowana na 12 grudnia – poinformował szef klubu radnych PiS Cezary Jurkiewicz. Jak podkreślił, na spotkanie będzie mógł przyjść każdy, kto ma na to ochotę.

​Pomagajmy bezdomnym, strzeżmy się czadu

numer 2501 - 06.12.2019
Udzielanie pomocy osobom bezdomnym, sprawdzenie sprawności instalacji grzewczej i wentylacyjnej, zachowanie ostrożności na jezdni podczas niskich temperatur, noszenie odblasków – to niektóre z prawidłowych zachowań, o których powinniśmy pamiętać podczas zimy.

Interwencja w sprawie opłatka

numer 2500 - 05.12.2019
Radny Warszawy Dariusz Lasocki zwrócił się z prośbą o interwencję do Adama Bodnara w sprawie spotkania opłatkowego podczas posiedzenia rady stolicy. „Czuję się dyskryminowany i marginalizowany przez jednoosobową decyzję Przewodniczącej Rady m.st.

Kolejne osoby w rękach CBA

numer 2499 - 04.12.2019
Ciąg dalszy zatrzymań w sprawie korupcji w warszawskich wodociągach. Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzy osoby. To kolejna akcja CBA. W związku ze sprawą agenci dokonali już zatrzymań w lipcu i sierpniu. Wtedy chodziło o pracowników MPWiK, wodociągów na Śląsku i biznesmena.

Lech Kaczyński powinien mieć ulicę w stolicy

numer 2498 - 03.12.2019
Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł zaapelował do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego o nadanie jednej z ważnych ulic stolicy imienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego. – Nie mam wątpliwości, że w Warszawie taka ulica powinna być – powiedział wojewoda.

​W sieci oszustów

numer 2498 - 03.12.2019
Czas przedświąteczny to wytężony okres pracy dla... oszustów, którzy wyłudzają pieniądze, sprzedając w sieci nieistniejący towar lub udający markowe wyroby, tak jak w przypadku grupy zatrzymanej przez stołecznych policjantów. Coraz częściej zdarzają się przypadki realizowania transakcji autoryzowanych skradzioną tożsamością. Więcej słyszy się także o wyłudzeniach kodów BLIK.

E-kontrole od stycznia

numer 2490 - 23.11.2019
Pod koniec listopada do Warszawy przyjadą dwa samochody wyposażone w kamery, które będą wspierały piesze patrole kontrolujące opłaty parkingowe. Sam system e-kontroli ruszy już w styczniu 2020 r – zapowiedziała rzecznik Zarządu Dróg Miejskich Karolina Gałecka.

Dobre chęci i uciekająca gwiazda

numer 2490 - 23.11.2019
Tym razem ma być optymistycznie. Nie wiem, czy będzie, ale nasza redakcyjna koleżanka Małgosia powiedziała mi, że te moje teksty są dołujące. Postaram się więc wykazać, że to, iż jedna z gwiazd czym prędzej ucieka z naszej galaktyki, jest dobrą wiadomością. Podobnie jak to, że nawet producenci obuwia chcą chronić naszą planetę.

Bomba na budowie

numer 2488 - 21.11.2019
Wczoraj na budowie metra na Bródnie znaleziono niewybuch. Na znalezisko trafił operator koparki. Wezwano saperów, a około tysiąca osób trzeba było ewakuować, w tym znajdujące się w pobliżu placówki oświatowe. Utrudnienia trwały wiele godzin, bo zmienione zostały trasy tramwajów i autobusów. Po południu sytuacja wróciła do normy, gdy saperzy wywieźli niebezpieczne znalezisko.

Dokończą obwodnicę Marek

numer 2487 - 20.11.2019
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała dwie umowy na dokończenie obwodnicy Marek. To, czego nie skończyła wyrzucona z budowy włoska firma Salini, dokończy Strabag. Teraz prace mają zakończyć się wiosną 2021 r.

Nagonka na burmistrza

numer 2483 - 15.11.2019
Prokuratura przedstawiła zarzuty burmistrzowi Łochowa Robertowi Gołaszewskiemu. Zarzuca mu przekroczenie uprawnień, bo wydał pozytywną opinię do przedstawionej mu koncepcji wiaduktu. Chodzi o kolejową inwestycję – budowę drogi kolejowej Rail Baltica.

Wzorowali się na Breiviku

numer 2482 - 14.11.2019
Funkcjonariusze ABW zatrzymali dwie osoby podejrzewane o przygotowywanie ataków z użyciem materiałów wybuchowych. Do zatrzymań doszło w Warszawie i Szczecinie. Akcja była efektem śledztwa ws. grupy planującej prześladowanie muzułmanów. Według informacji służb zatrzymani byli powiązani ze skazanym za terroryzm Brunonem K.

Weekend dla Niepodległej

numer 2480 - 12.11.2019
Uroczyste msze św., oficjalne obchody i rodzinne pikniki – całe Mazowsze przez weekend świętowało 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości, a także pikniki odbywały się nie tylko w największych miastach regionu, lecz także w mniejszych miejscowościach. Nie zabrakło atrakcji dla miłośników historii i militariów.

Zaduma, kwesty i... mandaty

numer 2473 - 04.11.2019
Zgodnie z polską tradycją we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny znicze zapłonęły we wszystkich miejscach pamięci, także poza nekropoliami. Również tradycyjnie na zabytkowych cmentarzach trwały kwesty na ratowanie niszczejących grobowców. Policja dopiero podsumowuje akcję „Znicz”, ale już wiadomo, że na drogach doszło do serii wypadków.

Jesteśmy za dobrzy

numer 2472 - 31.10.2019
Razem z ekipą Centrum Nauki Kopernik i pasjonatami satelitarnej komunikacji radiowej rozpoczęliśmy wysyłanie w kosmos kodu DNA kilkunastu zagrożonych gatunków zwierząt” – przeczytałem na Noizz.pl i pomyślałem, że akcja może i chwalebna, ale jałowa. Ja bym w kosmos wysłał po prostu ogłoszenie do obcych: „Za opłatą zdemolujemy świat waszych wrogów”.

Niech te dni będą bezpieczne

numer 2472 - 31.10.2019
Jutro obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych, w sobotę Dzień Zaduszny. Tradycyjnie na cmentarzach pojawią się tysiące ludzi. Na drogach będzie panował wzmożony ruch. Aktywni będą niestety także złodzieje. Policja apeluje, by te dni pamięci spędzić spokojnie, ale także pozostać ostrożnym, i udziela kilka wskazówek istotnych dla naszego bezpieczeństwa.

Akcje „Znicz” i „Hiena”

numer 2471 - 30.10.2019
Warszawska straż miejska mobilizuje się na nadchodzący 1 listopada. Na cmentarzach i wokół nekropolii strażnicy nie tylko dbają o porządek na drogach dojazdowych i miejscach postojowych, ale także o to, by groby nie były okradane, a odwiedzający nie padli łupem złodziei, których co roku niestety nie brakuje.

reklama








#DziękujeMyZaOdwagę
reklama