reklama


Jarosław Molga

Tydzień Wszystkich Świętych

numer 2469 - 28.10.2019
Choć do 1 listopada jeszcze kilka dni, niektóre zmiany w komunikacji miejskiej zostaną wprowadzone wcześniej. Zarząd Transportu Miejskiego zachęca, by na cmentarze dojeżdżać komunikacją publiczną, a nie prywatnymi autami. Już teraz należy się spodziewać problemów z parkowaniem przy warszawskich nekropoliach.

Pogląd Niszowy

numer 2468 - 26.10.2019
Listopad za progiem, więc będzie refleksyjnie. O tym, że świat się zmienia. Od razu widać, że oryginalny nie będę, bo już Heraklit mówił, że wszystko płynie i że niepodobna dwa razy wejść do tej samej rzeki. Mam jednak wewnętrzne przekonanie, że grecki filozof zakładał, że ta rzeka zmian płynie w naturalny sposób do morza. Patrząc na współczesny świat, mam co do tego poważne wątpliwości.

​Mgła na drogach i... w głowach

numer 2467 - 25.10.2019
Silne mgły utrzymują się w godzinach porannych nad całym Mazowszem. Dochodzi do wielu kolizji i wypadków. Policjanci apelują o ostrożność. Ostrzeżenia wydało także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

​Poskromiciele piratów

numer 2467 - 25.10.2019
Na trasie S8 jeden z kierowców pędził z prędkością 200 km/h. Trzech innych straciło uprawnienia do kierowania autem za jazdę z prędkością ponad 100 km/h w terenie zabudowanym. Do walki z takimi kierowcami trzy miesiące temu na Mazowszu utworzono policyjną grupę SPEED. Do 20 października policjanci skontrolowali ponad 8 tys. samochodów. Zatrzymali przeszło 200 praw jazdy.

Karetkom na ratunek

numer 2461 - 18.10.2019
Władze Warszawy oraz władze dzielnicy Ursynów interweniują w sprawie karetek. Interwencji nie wyklucza także wojewoda, jeśli formalnie otrzyma informację w tej sprawie. Przypomnijmy, że spółdzielnia Stokłosy po 19 latach wypowiedziała umowę najmu pomieszczeń dla stacji pogotowia. Mieszkańcom przeszkadzają syreny karetek jadących na sygnale.

PiS wygrywa, druga Koalicja Obywatelska

numer 2458 - 15.10.2019
Państwowa Komisja Wyborcza podsumowała wyniki wyborów na Mazowszu po otrzymaniu wszystkich protokołów z obwodowych komisji. Prawo i Sprawiedliwość, tak jak w skali kraju, wygrało wybory na Mazowszu ze znaczną przewagą nad opozycją. Wyjątek stanowi Warszawa, gdzie najwięcej głosów zdobyła Koalicja Obywatelska.

​Parkomaty zamiast parkingów

numer 2458 - 15.10.2019
Rozbudowa metra zmienia diametralnie sytuację komunikacyjną na Woli i Pradze. Zarząd Dróg Miejskich przygotowuje się do tych zmian i analizuje objęcie strefą płatnego parkowania obszarów najbardziej narażonych na większy ruch – informuje stołeczny ratusz. Jednocześnie tłumaczy, że w „ciasnej śródmiejskiej zabudowie nie ma miejsca na garaże »parkuj i jedź«.

Głosowaliśmy bez zakłóceń

numer 2457 - 14.10.2019
Wybory na Mazowszu przebiegły bez większych zakłóceń. Doszło do kilku incydentów,

Koniec palenia bez akcyzy

numer 2456 - 12.10.2019
Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Krajowej Administracji Skarbowej rozbili grupę przestępczą działającą na Mazowszu. Zatrzymani produkowali i wprowadzali do obrotu papierosy bez znaków akcyzy. Skarb państwa poniósł z tego powodu straty, które szacuje się na ok. 44 mln zł.

Koleją nad Zalew Zegrzyński

numer 2455 - 11.10.2019
PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na remont trasy Wieliszew–Zegrze. Dzięki inwestycji po latach wrócą na nieczynną linię pociągi pasażerskie. Inwestycja ma zwiększyć atrakcyjność regionu – poinformowały w komunikacie PKP PLK. Odnowienie tej linii oznacza, że po ćwierćwieczu nad zalew będzie można pojechać pociągiem.

Cztery lata dobrej zmiany

numer 2455 - 11.10.2019
Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera wraz z wicewojewodami podsumował cztery lata pracy dla mieszkańców Mazowsza. Przede wszystkim jest to realizacja programów społecznych takich jak 500+, ale także wiele inwestycji w rozwój mniejszych miast. To także przywracanie świetności miejscom pamięci.

Strategiczna przeprawa

numer 2454 - 10.10.2019
Most na Narwi w Ostrołęce został otwarty. Tym samym miasto odzyskało strategiczną dla rozwoju przeprawę, która umożliwia ruch ciężarowy bez wielokilometrowych objazdów. To inwestycja, o którą Ostrołęka walczyła wiele lat. Koszty naprawy starego mostu przekraczały możliwości budżetu miasta. Wyniosły przeszło 35 mln zł.

Śmigłowce wreszcie mają dom

numer 2453 - 09.10.2019
W Sokołowie Podlaskim oddano do użytku stałą bazę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Tym samym zakończyła się tymczasowość, która trwała kilka lat. Jeszcze w 2016 r. nie było pewne, czy LPR zostanie w Sokołowie. Teraz załogi lotniczego pogotowia mają do dyspozycji nowoczesny budynek i hangar dla śmigłowca. Baza w Sokołowie jest jedną z trzech na Mazowszu.

To nie będzie pobieżna kontrola

numer 2452 - 08.10.2019
Zapewniam, że zarówno Warszawa, jak i wszystkie inne miejscowości, gminy oraz powiaty na Mazowszu otrzymują środki w terminie i nie było takiego momentu, żeby ktoś nie miał ich na koncie.

Logika wariata

numer 2444 - 28.09.2019
Koniec lata i czas na owoce. Niektórzy tak sobie to wzięli do serca, że bez pozwolenia zerwali ponad tonę śliwek, a teraz mogą za to pójść siedzieć 5 lat. Ale to nic w porównaniu z tym, jak nam internet obrodził wiadomościami. Amerykański naukowiec wieszczy koniec demokracji, Onet na podstawie Sybilli wieszczy nam koniec świata, a to dopiero początek informacyjnego szaleństwa.

PO ma problem z Czajką od samego początku

numer 2442 - 26.09.2019
Dziś sesja rady Warszawy. Radni Prawa i Sprawiedliwości będą chcieli znów zadać pytania dotyczące awarii oczyszczalni „Czajka”, w tym o zamkniętą spalarnię osadów oraz o to, gdzie składowane są odpady z Czajki. W trakcie ostatniej sesji uniemożliwiono to samorządowcom PiS. – Teraz będzie tak samo. Platforma nie pozwoli poruszyć tych tematów.

Awaryjna rura pod Wisłą

numer 2441 - 25.09.2019
W ciągu kilku miesięcy pod dnem Wisły ma zostać wybudowana dodatkowa nitka rurociągu, która będzie przesyłać ścieki do czasu usunięcia awarii kolektora Czajki – poinformował wczoraj na konferencji prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Budowa awaryjnej nitki i naprawa pękniętych rur ma być prowadzona w tym samym czasie.

Czajka ma coraz mniej tajemnic

numer 2440 - 24.09.2019
Dziś zgodnie z zapowiedziami z ubiegłego tygodnia w ratuszu ma się odbyć kolejne posiedzenie sztabu kryzysowego. Nadal nie jest jasne, jak władze Warszawy mają zamiar uporać się z awarią i czy zbudują tymczasowy kolektor na moście Północnym.

Metro przyciąga samochody

numer 2439 - 23.09.2019
Po pierwszym tygodniu kursowania metra na Targówek mieszkańcy w okolicach oddanych stacji skarżą się na zalew aut na ulicach i pod blokami. Problemem jest brak wystarczającej liczby miejsc parkingowych dla dojeżdżających z Bródna, Białołęki, Ząbek czy Marek. Warszawski ZTM na razie rozważa budowę dwóch parkingów, ale to dopiero przyszłość.

Jak 85-latka nie straciła 30 tysięcy

numer 2439 - 23.09.2019
Wołomińscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 50-latka podejrzanego o usiłowanie dokonania oszustwa metodą „na policjanta”. Dzięki funkcjonariuszom oraz osobie z bliskiej rodziny 85-letnia mieszkanka Wołomina nie straciła 30 tys. zł stanowiących oszczędności życia. W samochodzie, którym przyjechał 50-latek, znaleziono ponadto broń, amunicję oraz narkotyki.

reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama