reklama


Jarosław Molga

Metro przyciąga samochody

numer 2439 - 23.09.2019
Po pierwszym tygodniu kursowania metra na Targówek mieszkańcy w okolicach oddanych stacji skarżą się na zalew aut na ulicach i pod blokami. Problemem jest brak wystarczającej liczby miejsc parkingowych dla dojeżdżających z Bródna, Białołęki, Ząbek czy Marek. Warszawski ZTM na razie rozważa budowę dwóch parkingów, ale to dopiero przyszłość.

Jak 85-latka nie straciła 30 tysięcy

numer 2439 - 23.09.2019
Wołomińscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 50-latka podejrzanego o usiłowanie dokonania oszustwa metodą „na policjanta”. Dzięki funkcjonariuszom oraz osobie z bliskiej rodziny 85-letnia mieszkanka Wołomina nie straciła 30 tys. zł stanowiących oszczędności życia. W samochodzie, którym przyjechał 50-latek, znaleziono ponadto broń, amunicję oraz narkotyki.

Smutek po wakacjach

numer 2438 - 21.09.2019
To były gorące wakacje, bo wiele się działo. Warto je podsumować, bo dużo się można było przez tych ileś tygodni dowiedzieć. Tragedia w Tatrach pokazała, ile jest warte uniwersyteckie wykształcenie. Awaria „Czajki” niespodziewanie odkryła nieznaną wcześniej przypadłość o nazwie „ślepota wiślana”. Wreszcie było parę zdarzeń, które bez wątpienia dowodzą, że cwaniactwo cenimy nad życie.

Czy Warszawa zanieczyszcza Mazury?

numer 2438 - 21.09.2019
Gdzie wywożone są osady ściekowe? Czy są to mazury? – pyta prezydenta Warszawy radny PiS Dariusz Lasocki w żądaniu dostępu do informacji publicznej. Skierował je wczoraj, domagając się jak najszybszej odpowiedzi. Warszawskie wodociągi potwierdziły we wczorajszym komunikacie, że spalarnia osadów ściekowych nie działa od dziewięciu miesięcy.

Most Północny dla rurociągu

numer 2437 - 20.09.2019
Najprawdopodobniej we wtorek stołeczny ratusz przekaże nowe informacje na temat awarii kolektorów oczyszczalni Czajka – poinformował rzecznik ratusza Kamil Dąbrowa. We wtorek odbędzie się także kolejne posiedzenie sztabu kryzysowego. Wszystko wskazuje na to, że ratusz jest zdecydowany poprowadzić awaryjną instalację mostem Północnym.

Otwarty projekt marszałka

numer 2437 - 20.09.2019
Wczoraj ruszyły konsultacje społeczne dotyczące nowego projektu urzędu marszałkowskiego. Chodzi o budżet obywatelski województwa. Na projekty przeznaczono 25 mln zł, a propozycje, na co wydać pieniądze, będą mogli zgłaszać wszyscy. Nawet dzieci, ale będą musiały mieć zgodę rodziców...

Radni idą do RIO

numer 2436 - 19.09.2019
Warszawscy radni PiS zamierzają w tym tygodniu zawiadomić Regionalną Izbę Obrachunkową o naruszeniu dyscypliny finansów publicznych przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Chodzi o wypłacanie nauczycielom wynagrodzeń za wiosenny strajk, pomimo że jest to niezgodne z prawem. Sprawę ujawniła radna PiS Olga Semeniuk.

Pytania o katastrofę

numer 2435 - 18.09.2019
Czy tzw. rękaw zewnętrzny uszkodzonego kolektora powinien być zalany cementem? Czy druga nitka kolektora pękła w tym samym czasie, a nie 24 godziny później? Gdzie są pozostałości po ściekach, które powinny być spalane, ale od grudnia spalarnia jest nieczynna? To pytania kierowane do ratusza, które wczoraj publicznie zadali na konferencji prasowej radni PiS.

W sobotę rurą na sto procent

numer 2430 - 12.09.2019
W sobotę ścieki powinny popłynąć w całości tymczasowym rurociągiem – zapowiada rzecznik Wód Polskich Sergiusz Kieruzel. Jak powiedział w rozmowie z Polskim Radiem RDC, służby cały czas pracują nad odpowiednim ułożeniem rur po to, żeby przesyłały nieczystości jak najdłużej. Prezydent Rafał Trzaskowski nie precyzuje, ile może trwać naprawa kolektora pod Wisłą.

Skończyć z wykluczeniem Płocka

numer 2427 - 09.09.2019
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła wojewodzie mazowieckiemu cztery warianty przebiegu trasy S10 w regionie. Ta ważna na mapie kraju droga prowadząca z Warszawy do Szczecina jest szczególnie istotna dla północy Mazowsza. Wybudowanie S10 skomunikuje Płock z Warszawą, a także z resztą kraju. Obecnie o Płocku można mówić jak o mieście komunikacyjnie wykluczonym.

Dziś uruchomienie kolektora

numer 2427 - 09.09.2019
Wczoraj okazało się, że jedna z nitek rurociągu wymaga przekonstruowania – poinformował szef KPRM Michał Dworczyk. Dlatego uruchomienie obu nitek awaryjnego rurociągu mającego tłoczyć ścieki do Czajki nastąpi prawdopodobnie dziś, a nie jak wcześniej planowano w niedzielę.

Lato z pomysłem

numer 2426 - 07.09.2019
Te same słowa, nawet zdania, a ja zupełnie nie rozumiem, co niektórzy mówią i piszą w moim ojczystym języku. Ewentualnie oni rozumieją jedno, a ja drugie, i to drugie zupełnie nie przystaje do pierwszego. Tak jest

Rzeka odetchnie w weekend

numer 2426 - 07.09.2019
Obie nitki rurociągu do oczyszczalni „Czajka” rozpoczną działanie w sobotę wieczorem, najpóźniej w niedzielę w godzinach porannych – oświadczył wczoraj na konferencji prasowej szef KPRM Michał Dworczyk. Budowa rurociągu sfinansowana będzie z budżetu państwa.

Kolektor rośnie

numer 2425 - 06.09.2019
Zastępczy kolektor, którym ścieki zamiast do Wisły mają trafić do oczyszczalni „Czajka”, został wczoraj wciągnięty na most pontonowy. Wcześniej planowano wciągnąć najpierw pierwszą, a potem drugą nitkę rur. Zdecydowano się jednak zmienić plany. Jeśli nie zdarzy się nic nieprzewidzianego, to w sobotę Wisła powinna przestać przyjmować nieczystości, które wpływają do rzeki od ponad tygodnia.

Jest most, czas na rury

numer 2424 - 05.09.2019
Jak można oddawać inwestycje za tyle miliardów w taki sposób? – pytał wczoraj w Radiu Dla Ciebie wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera. Jednocześnie zapewnił, że wszystkie służby rządowe pracują sprawnie i dążą do tego, by jak najszybciej ścieki przestały płynąć do Wisły. Dziś powinna zostać uruchomiona pierwsza nitka tymczasowego kolektora. Druga zaczęłaby działać jutro.

Uwaga, warszawiacy, dzieci na pasach!

numer 2424 - 05.09.2019
Elementy odblaskowe przy ubraniach i plecakach, telefony do kieszeni, pełne skupienie i oczy dookoła głowy – o tym jeszcze przez kilkanaście dni będą przypominali warszawskim uczniom strażnicy miejscy. Obecnie pełnią dyżury w pobliżu najbardziej niebezpiecznych przejść dla pieszych i skrzyżowań znajdujących się w rejonie szkół.

Spartaczony rurociąg, budowniczych brak

numer 2423 - 04.09.2019
Problemy przy budowie mogły być przyczyną rozszczepienia kolektora przesyłającego ścieki do oczyszczalni Czajka. W czasie budowy tego rurociągu doszło do problemów z łączeniem ze sobą poszczególnych elementów – poinformował wczoraj prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Dodał, że jeden z pracowników wodociągów zostanie zwolniony z pracy, a firmy, które budowały rurociąg, już nie istnieją.

Rząd ratuje Wisłę

numer 2422 - 03.09.2019
Most pontonowy ma być gotowy już dziś. Potem rozpocznie się układanie rur tymczasowego kolektora. W czwartek powinna zostać uruchomiona jego pierwsza część, a w sobotę ścieki przestaną trafiać do Wisły – tak wynika z deklaracji Anny Moskwy, wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Podróż, czyli sztuka przetrwania

numer 2420 - 31.08.2019
„Napisz coś ku pokrzepieniu serc mieszkańców Malborka” – napisała do mnie Olga z pociągu, jadąc nad morze. Jej cudnej urody mejl jest, poza apelem o ratunek dla Malborka, jednoznaczną odpowiedzią na pytanie australijskich linii lotniczych Qantas i rozwiązaniem zagadki: kim był człowiek rozpychający się na bezkresnej pustyni?

Tydzień z problemami

numer 2415 - 26.08.2019
Do końca sierpnia podróżujący Szybką Koleją Miejską i pociągami Kolei Mazowieckich muszą się liczyć z utrudnieniami. Na linii średnicowej będzie trwała wymiana torów, która spowoduje, że w tunelu średnicowym konieczne będzie zmniejszenie ruchu pociągów i skrócenie tras niektórych z nich. Kolejarze będę pracowali non stop, tak by skończyć remont przed rokiem szkolnym.

reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama