Jacek Liziniewicz

PiS o rodzinie, opozycja o PiS-ie

numer 2430 - 14.09.2019
Partie polityczne robią wszystko, aby dotrzeć do wyborców. W sobotę dojdzie do korespondencyjnego pojedynku między opozycją a partią rządzącą. W Łodzi odbędą się zarówno konwencja programowa PiS, jak i Igrzyska Wolności, na których spotkają się politycy opozycji i ich zwolennicy.

Drugie zwycięstwo Żołnierzy Wyklętych w Tulicach

numer 2429 - 13.09.2019
W weekend w Tulicach zostanie odsłonięty obelisk upamiętniający Żołnierzy Wyklętych, w tym m.in. Danutę Siedzikównę ps. Inka. Uroczystości jednocześnie mają przypominać o dacie 17 września 1939 r., gdy armia sowiecka najechała Polskę, przyłączając się do nazistowskich Niemiec.

21 mld zł strat na Sierra Gorda

numer 2428 - 12.09.2019
SEJM Wczoraj odbyło się posiedzenie sejmowej komisji do spraw energii i skarbu państwa na temat raportu Najwyższej Izby Kontroli o wynikach kontroli inwestycji KGHM SA w złoża Sierra Gorda w Chile. Jak ujawniono, sztandarowa inwestycja czasów, w których Polską rządziła koalicja PO-PSL, przyniosła do tej pory 21 mld zł skumulowanych strat.

​Drakońska kara dla Ziemkiewicza

numer 2428 - 12.09.2019
WYROK Wczoraj w Sądzie Apelacyjnym w Warszawie zapadł niekorzystny wyrok dla Rafała Ziemkiewicza. Publicysta ma przeprosić Annę Dyrjańską na łamach portalu Onet.pl. „Sąd Apelacyjny w Warszawie postanowił mnie właśnie zrujnować na rzecz koncernu Ringer Axel Springer” – napisał wczoraj Ziemkiewicz.

Straż graniczna zakończyła blokadę

numer 2427 - 11.09.2019
PROTEST Aktywiści Greenpeace’u próbowali zablokować wpływający do portu statek przewożący węgiel z Mozambiku. Przez kilka godzin ignorowali wezwania do zakończenia protestu, zmuszając Straż Graniczną do interwencji.

Gabinet cieni bez Kidawy-Błońskiej

numer 2427 - 11.09.2019
Kandydatem Koalicji Obywatelskiej na premiera ma być Małgorzata Kidawa-Błońska. Tymczasem w internecie nadal wisi strona opisująca gabinet cieni opozycji, w którym miejsce polityk nadal zajmuje Grzegorz Schetyna. Gdyby rząd miał wyglądać jak ten zaplanowany, to znalazłoby się w nim miejsce m.in. dla Stanisława Gawłowskiego, Sławomira Neumanna i Krzysztofa Brejzy.

Koniec dyskryminacji polskiego rolnictwa

numer 2426 - 10.09.2019
Koniec dyskryminacji rolnictwa z naszej części Europy – zapowiada minister Jan Krzysztof Ardanowski. Prawo i Sprawiedliwość zapowiada wykorzystanie wszelkich możliwych narzędzi politycznych, aby doprowadzić do wyrównania dopłat bezpośrednich w ramach Unii Europejskiej.

Gra o wielką stawkę

numer 2425 - 09.09.2019
„Nie ukrywam, że pragnę po raz kolejny ujrzeć na pierwszej linii frontu starych, wiernych, wypróbowanych przyjaciół, czyli szanownych Państwa, członków klubów »Gazety Polskiej«” – napisał Jarosław Kaczyński w liście do uczestników V Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej”. Do Sulejowa na V Nadzwyczajny Zjazd Klubów „GP” przyjechało kilkaset osób z całej Polski.

Naładować akumulatory przed wyborami

numer 2424 - 07.09.2019
ZJAZD Wczoraj w Sulejowie ruszył V Nadzwyczajny Zjazd Klubów „Gazety Polskiej”. Do niedzieli kilkuset klubowiczów z całej Polski będzie rozmawiało o przyszłości kraju i najbliższych wyborach do parlamentu. Na spotkaniu pojawią się również ważni przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości.

Nurowska nie zaczarowała Podhala

numer 2423 - 06.09.2019
Koalicja Obywatelska nie będzie miała przedstawiciela w wyborach do Senatu w okręgu obejmującym Podhale. Celebrytka, która ostatnio pisała o „mordach” i „obrzydliwych ryjach” wyborców PiS, nie zebrała nawet 2 tys. podpisów pod własną kandydaturą.

​Ścieki bardziej toksyczne niż się wydawało

numer 2422 - 05.09.2019
ŚRODOWISKO Prace nad rurociągiem mającym przerzucać ścieki z jednego brzegu Wisły na drugi idą pełną parą. Niestety zanieczyszczenia z lewobrzeżnej Warszawy nadal spływają w ogromnych ilościach do królowej polskich rzek. Dzisiaj ilość ta zbliży się do wartości 2 mln m sześc.

​Sąd skazał prof. Cenckiewicza

numer 2422 - 05.09.2019
ABSURD Historyk prof. Sławomir Cenckiewicz został skazany przez sąd za umieszczenie na portalu społecznościowym tweeta na temat Sławomira Nitrasa. Sąd uznał, że zdjęcie polityka z podpisem Komitet Obrony Demokracji znieważyło parlamentarzystę i nakazał przeprosiny oraz wpłacenie 5 tys. zł grzywny. – Będzie apelacja! Nie ma zgody na taką hucpę! – zapowiada historyk.

Schetyna bawi się w chowanego

numer 2421 - 04.09.2019
Grzegorz Schetyna poinformował wczoraj, że kandydatką na premiera Koalicji Obywatelskiej będzie Małgorzata Kidawa-Błońska, która będzie również jedynką w Warszawie. Lider PO, który jeszcze niedawno wzywał Jarosława Kaczyńskiego do tego, aby został premierem, i oburzał się na rządzenie z tylnego fotela, wystartuje we Wrocławiu.

​Strzał rozpaczy Schetyny

numer 2421 - 04.09.2019
Czarna rozpacz najwyraźniej ogarnęła opozycję, skoro desygnowała na kandydata na fotel premiera RP Małgorzatę Kidawę-Błońską. Była marszałek Sejmu ciągle jest jedną z mocniejszych kart opozycji, ale rozpaczliwość tego gestu przypomina rozpisanie przez Bronisława Komorowskiego referendum w sprawie JOW.

Trzaskowski kapituluje i będzie współpracował

numer 2418 - 31.08.2019
Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, najpierw ignorował problem, a potem nie chciał pomocy wojska ani rządu. Po trzech dniach kłopotów z rurą zgodził się jednak na współpracę z politykami PiS, którzy zapowiedzieli zamontowanie tymczasowego rurociągu przez Wisłę na moście pontonowym.

Ścieki będą truły przez tygodnie

numer 2417 - 30.08.2019
Awaria kolektorów ściekowych pod dnem Wisły nie zostanie szybko usunięta. Wczoraj miejskie służby nie umiały wytłumaczyć, co się stało. Nie miały też żadnego planu rozwiązania problemu, a jedyne, co zaproponowały, to zrzut całości ścieków do Wisły i przekazanie problemu do miast leżących w dolnym biegu rzeki.

Budżety PiS i PO na przeciwległych biegunach

numer 2417 - 30.08.2019
KAMPANIA WYBORCZA PiS kontynuuje serię regionalnych konwencji z udziałem prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Wczoraj lider formacji rządzącej był w Poznaniu, gdzie opowiedział się przeciwko różnego rodzaju eksperymentom w szkołach, zapowiedział też podwyżki dla nauczycieli. – Udowodniliśmy, że potrafimy rządzić – nie krył Jarosław Kaczyński.

Panie Grzegorzu, niech pan wyjdzie z pieczary

numer 2416 - 29.08.2019
Marek Poznański i Elżbieta Radziszewska wycofali się z kandydowania z list Koalicji Obywatelskiej. To niejedyny problem opozycji, gdyż politycy KE żalą się, że wyborcy nie chcą się podpisywać pod listami partii. – Schetyna jest schowany w pieczarze.

Śmierdzący problem stolicy

numer 2416 - 29.08.2019
WARSZAWA To prawdziwa katastrofa ekologiczna. Co sekunda do Wisły wylewa się 3 m sześc. ścieków z Warszawy, co oznacza, że w ciągu doby do królowej polskich rzek dostaje się 260 tys. m sześc. zanieczyszczeń. Według pierwszych informacji awaria w oczyszczalni ścieków Czajka może potrwać nawet kilka tygodni.

​PiS ruszył w teren

numer 2416 - 29.08.2019
SIERADZ Wczoraj odbyła się regionalna konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Sieradzu. Wystąpienia programowe wygłosili prezes PiS Jarosław Kaczyński i liderka listy w Sieradzu Joanna Lichocka.