Jacek Liziniewicz

Służbowa koszulka Neptuna

numer 2102 - 14.08.2018
KOD PRZEBIERA Rozszerza się koszulkowa akcja Komitetu Obrony Demokracji. W Gdańsku włączyły się w nią nawet służby miejskie, które przebrały w T-shirt z napisem „Konstytucja” sławnego Neptuna z fontanny na Długim Targu.

Homoparady i defilady

numer 2102 - 14.08.2018
Defilada, która ma przejść ulicami stolicy z okazji Święta Wojska Polskiego, stała się solą w oku lewicowych kandydatów na prezydenta Warszawy. Atakując rząd, politycy mówią o chaosie komunikacyjnym, który ma być spowodowany przez to ogromne wydarzenie.

Czas huraganów?

numer 2100 - 11.08.2018
W weekend przypada rocznica największego huraganu w historii Polski. Żywioł, który przeszedł przez Polskę, dokonał ogromnych zniszczeń na terenie kilku województw, powodując śmierć sześciu osób i straty materialne wyceniane na kilkaset milionów złotych. 12 miesięcy po tragedii państwo zaczyna wyciągać wnioski.

Prezydent zapowiada weto

numer 2099 - 10.08.2018
Najprawdopodobniej nie będzie nowej ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego. – Mam ogromne wątpliwości, czy to powinna być część polskiego systemu prawnego. Nie widzę potrzeby tak fundamentalnego ograniczania dostępu do PE – powiedział „Dziennikowi Gazecie Prawnej” prezydent Andrzej Duda.

Prokuratura wzięła się do Związku Polaków na Litwie

numer 2098 - 09.08.2018
Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła postępowanie w sprawie wyłudzania dotacji przez Związek Polaków na Litwie. Michał M., prezes ZPL, i Paweł S. sekretarz ZPL, usłyszeli zarzuty wyłudzenia i fałszowania dokumentów. Grozi im od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia. Jak na razie czynności prokuratorzy przeprowadzili jedynie z Pawłem S., ponieważ Michał M.

Gdzie Platforma z tamtych lat?

numer 2097 - 08.08.2018
W wysokie tony uderzył w ostatnich dniach Rafał Trzaskowski. Kandydat PO na prezydenta stolicy stwierdził, że najpilniejszą sprawą w Warszawie i w całej Polsce jest zatrzymanie niszczenia społeczeństwa oraz łamania praw obywatelskich, których dokonuje rząd PiS. „Budowę autostrady można wstrzymać i wrócić do tego za kilka lat” – napisał.

Kolumna chwały zamiast pałacu Stalina

numer 2097 - 08.08.2018
Najwyższy czas zlikwidować Pałac Kultury i Nauki, ten symbol sowieckiej dominacji nad Polską, i postawić w tym miejscu kolumnę chwały wojska polskiego. Bo należy mu się to jak psu zupa. To wojsko polskie wywalczyło niepodległość – powiedział w sobotę podczas swoich urodzin Antoni Macierewicz. Podziękował za poparcie pomysłu poseł Krystynie Pawłowicz.

Prezes Polskiego Radia zawieszony

numer 2097 - 08.08.2018
MEDIA Prezes Polskiego Radia Jacek Sobala został zawieszony w obowiązkach przez radę nadzorczą. Na razie nie wiadomo, jakie się bezpośrednie powody takiej decyzji. Obecnie los prezesa Sobali jest w rękach Rady Mediów Narodowych.

Ruszył marsz Pierwszej Kadrowej

numer 2096 - 07.08.2018
PAMIĘĆ Wczoraj z Krakowa po raz 53. wyruszył Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej. W uroczystości wymarszu udział wzięli prezydent Andrzej Duda, prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz minister Jan Józef Kasprzyk. Najgłośniej było jednak o wypowiedzi działacza antykomunistycznego Jacka Smagowicza.

Najgorszy rok prezydenta

numer 2096 - 07.08.2018
Dziurawa ustawa o Sądzie Najwyższym, uratowanie członków WRON przed degradacją, porażka pomysłu referendum konsultacyjnego ws. konstytucji – trzeci rok kadencji był zdecydowanie najtrudniejszy dla Andrzeja Dudy. Mimo to prezydent utrzymuje wysokie poparcie w sondażach. – To jest miara skuteczności prezydenta Andrzeja Dudy – uważa politolog prof. Rafał Chwedoruk.

Powstaje Partia Chłopska

numer 2096 - 07.08.2018
POLITYKA Na wsi rośnie nowa formacja tworzona przez byłych działaczy Samoobrony – Partia Chłopska. Prezesem nowego ugrupowania ma być Krzysztof Filipek, a w jego składzie ma się również znależć Danuta Hojarska.

Policja miała pełne ręce roboty na Pol’and’Rock Festivalu

numer 2095 - 06.08.2018
Zakończył się Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą. Według danych policji w kulminacyjnym momencie uczestniczyło w nim 250 tys. osób. W ciągu trzech festiwalowych dni funkcjonariusze odnotowali 185 przestępstw (w tym 122 narkotykowe) i ok. 800 wykroczeń. Liczba ta z pewnością wzrośnie. Ostateczne dane mamy poznać we wtorek.

Antoni jeszcze wiele zdziała dla Polski!

numer 2095 - 06.08.2018
Mimo żaru lejącego się z nieba kilkaset osób pojawiło się w warszawskim teatrze Palladium na 70. urodzinach Antoniego Macierewicza, wśród nich m.in. prezes Jarosław Kaczyński i większość bliskich współpracowników ministra.

Woda to podstawowy lek

numer 2094 - 04.08.2018
ROZMOWA Najlepsza jest woda, ale to inna dyskusja. Najważniejsze, żeby pić. Tak naprawdę znikome znaczenie ma to, czy pijemy napoje gazowane, czy inne płyny. Niech każdy pije to, na co ma ochotę, byleby nawodnił organizm – mówi PROF. TOMASZ HRYNIEWIECKI, dyrektor Instytutu Kardiologii w Warszawie-Aninie, z którym rozmawia JACEK LIZINIEWICZ.

To nie koniec upałów

numer 2094 - 04.08.2018
Przez Polskę przechodzi fala tropikalnych upałów. Temperatura utrzyma się również w weekend. Mieszkańcy szukają ochłody nad jeziorami i poza aglomeracjami, ale również montują klimatyzacje. Dla tych, którzy wpadli na taki pomysł, nie mamy dobrych wieści – firmy montażowe są tak zawalone robotą, że najwcześniejszy możliwy termin to jesień.

KOD-owcy rozszerzyli pomnikową akcję

numer 2094 - 04.08.2018
SKANDAL Przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji rozszerzyli pomnikową akcję i w całej Polsce na różnych monumentach wieszają koszulki z napisem „konstytucja”. Zdaniem wielu internautów to profanowanie pomników.

Jak jest lato, to musi być gorąco!

numer 2093 - 03.08.2018
Klimat był raczej zawsze przeciwko nam, no ale to jeszcze nie powód, aby mówić brzydkie wyrazy, prawda? – mógłby powiedzieć Wujek Dobra Rada znany z filmu „Miś”. Polacy jednak cierpią z powodu tropikalnych upałów, a rolników dotyka susza.

Za race, symbole narodowe i antykomunizm

numer 2093 - 03.08.2018
1 SIERPNIA Wczoraj władze Warszawy tłumaczyły się z decyzji o rozwiązaniu Marszu Powstania Warszawskiego. Zdaniem urzędników podjęli oni słuszną decyzję, bo wiele osób było ubranych na czarno, miało przepaski z symbolami narodowymi, a także odpalało race i wznosiło antykomunistyczne okrzyki.

Polacy zatrzymali się w Godzinę „W”

numer 2092 - 02.08.2018
O godz. 17 niemal w całym kraju uczczono pamięć bohaterskich powstańców Warszawy. W stolicy życie znów zatrzymało się na chwilę. – Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie. Ważne jest nie tylko to, dokąd idziemy, ale też skąd przychodzimy – powiedział wczoraj premier Mateusz Morawiecki.

Polska będzie ścigała ludobójców

numer 2092 - 02.08.2018
O Warszawie mówi się często, że jest to miasto, które przeżyło własną śmierć. Niemcy opuszczający stolicę pozostawili po sobie niemal tylko spaloną ziemię i ruiny, które objęły 84 proc. lewobrzeżnej części miasta. Na to nałożyła się hekatomba ludności Warszawy. Te zbrodnie Niemiec nie zostaną jednak zapomniane, a w ich sprawie nadal toczy się śledztwo IPN.