Jacek Liziniewicz

Nieliczni w obronie klimatu

numer 2336 - 25.05.2019
W szesnastu miastach w Polsce odbyły się wczoraj marsze dla klimatu. Mimo zaangażowania organizacji ekologicznych, z Greenpeace’em na czele, Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w naszym kraju nie cieszy się jednak takim wielkim zainteresowaniem, jak na zachodzie Europy.


Koalicja Europejska ma problem z wiarygodnością

numer 2335 - 24.05.2019
Polskie państwo i my wszyscy mamy moralny obowiązek wspierania niepełnosprawnych. Jednak protest, który następuje po zapowiedzi spełnienia postulatów z ubiegłego roku, jest zdumiewający.
Dawniej w Polsce istniało wiele podziałów politycznych. Ostatnio wyraźny jest podział na Polskę liberalną i solidarną. Czy ta linia podziału jest jeszcze aktualna?

​PiS zawiesza kampanię

numer 2334 - 23.05.2019
POWÓDŹ Prawo i Sprawiedliwość w związku z trudną sytuacją pogodową zawiesiło część aktywności związanych z kampanią wyborczą. Na konwencji w Radomiu nie pojawił się ani premier Mateusz Morawiecki, ani prezes Jarosław Kaczyński. – W tej chwili najważniejsze jest bezpieczeństwo ludzi – powiedziała wczoraj Beata Szydło, która zawiesiła kampanię wyborczą.

PiS sprawdzi ręce wszystkich polityków

numer 2334 - 23.05.2019
Platforma Obywatelska zażądała przyspieszonego posiedzenia Sejmu, tak aby posłowie mogli przyjąć ich projekt zobowiązujący rodzinę premiera do ujawnienia zarobków. To jednak wykluczone. „Zgodnie z aktualnym harmonogramem prac Izby następne posiedzenie Sejmu jest zaplanowane w dniach 12–14 czerwca. Jak na razie nie są planowane zmiany w kalendarzu prac Sejmu.

​Kolejne ataki na kandydatów PiS

numer 2333 - 22.05.2019
KAMPANIA Kilkadziesiąt plakatów i banerów Ryszarda Czarneckiego zostało zniszczonych w ostatnim czasie. Europoseł PiS i kandydat do Parlamentu Europejskiego zgłosił niszczenie materiałów wyborczych na policję. – Niestety to zjawisko się nasila – mówi nam polityk.

Wielka mistyfikacja „Gazety Wyborczej”

numer 2333 - 22.05.2019
Po 24 godzinach okazało się, że w artykule „Gazety Wyborczej” o działce małżeństwa Morawieckich, kupionej 17 lat temu, wartość nieruchomości zawyżono co najmniej kilkakrotnie. „Wyceny” dokonywała działaczka SLD, która w przeszłości współpracowała z Agorą.

Czarna i Mamba sypią posłankę

numer 2333 - 22.05.2019
Joanna Scheuring-Wielgus od kilkunastu dni rozdziera szaty nad tym, że zdarzają się pedofile w sutannach, którzy sprzeniewierzają się głoszonym przez siebie zasadom moralnym. Usta jej się nie zamykają i cały czas mówi o hipokrytach, a przy okazji obraża i straszy. Podobnie wytrwale jak o prawa pokrzywdzonych przez duchownych posłanka walczyła o dobro zwierząt.

Morawiecki kontratakuje

numer 2332 - 21.05.2019
POLITYKA Pełnomocnik Mateusza Morawieckiego i jego żony zapowiedział wczoraj, że poda do sądu „Gazetę Wyborczą”, która napisała, że Morawieccy „uwłaszczyli się” na działkach pod Wrocławiem.

Koalicja nienawiści

numer 2331 - 20.05.2019
wybory Weekendowy marsz opozycji nie okazał się frekwencyjnym sukcesem. Gdyby nie wypowiedź byłego premiera Donalda Tuska obrażająca polityków PiS, którą złamał swoją własną obietnicę o zachowaniu bezstronności, w zasadzie można by było uznać, że się nie odbył.

Planował zemstę, zatrzymała go ABW

numer 2330 - 18.05.2019
SŁUŻBY SPECJALNE Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała Mikołaja B., który odgrażał się dokonaniem zamachu w miejscu publicznym. Sąd zdecydował o aresztowaniu podejrzanego na trzy miesiące.
Zatrzymania funkcjonariusze ABW dokonali 9 maja. Według Stanisława Żaryna, rzecznika prasowego ministra koordynatora służb specjalnych, mężczyzna chciał dokonać zamachu terrorystycznego.

Zawsze po stronie Polski

numer 2330 - 18.05.2019
Niestety brakuje merytorycznej debaty. Opozycja gra na emocjach, bo nie ma propozycji dla Polaków. To łatwy sposób manipulowania ludźmi. My mamy konkretny program dla Polski i Polaków, i udowodniliśmy, że jesteśmy wiarygodni – mówi „Gazecie Polskiej Codziennie” Elżbieta Kruk, lider listy PiS w województwie lubelskim.

Rasistowski atak na naszego ambasadora

numer 2328 - 16.05.2019
Marek Magierowski, ambasador Polski w Tel Awiwie, został zaatakowany przez znanego w Izraelu architekta, 65-letniego Arika Ledermana. Polskie MSZ wezwało na dywanik ambasador Izraela w Polsce Annę Azari. Zarówno ambasador, jak i MSZ Izraela wyrazili oburzenie sytuacją. Sprawca został schwytany i przesłuchany, a obecnie przebywa w areszcie domowym.

Korwin wyrozumiały dla pedofilów

numer 2328 - 16.05.2019
AFERA Nie milkną echa dyskusji o pedofilii w Kościele. Wczoraj biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski poinformowało, że 22 maja w Warszawie odbędzie się zebranie Rady Stałej KEP. Jego głównym tematem będą dalsze działania Kościoła w Polsce w sprawie ochrony nieletnich. Trwa też polityczna burza wokół tematu pedofilii, a w niej udział wziął… Janusz Korwin-Mikke.

​Koniec świata dla lewaka

numer 2327 - 15.05.2019
Uwielbiam histerycznych przedstawicieli organizacji ekologicznych. Wczoraj na dachach siedzib Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej pojawili się aktywiści Greenpeace’u. Z pewnością dzień wcześniej przylecieli samolotami z różnych stron świata – to taktyka tej organizacji, polegająca na wykorzystywaniu obcokrajowców, którym łatwiej wywinąć się od kary, do protestów.

200 tys. zł i nie powiem nikomu

numer 2327 - 15.05.2019
„Jeżeli Biskup byłby gotowy wypłacić mi rekompensatę w wysokości 200 tys. zł na terapię, straty moralne i psychiczne, gotów jestem zrzec się przyszłych roszczeń, a nawet wycofać się z działalności publicznej w fundacji” – taką propozycję diecezji płockiej złożył w 2014 r. Marek Lisiński, prezes fundacji „Nie lękajcie się”.

Musimy odkłamać wizerunek Polski

numer 2326 - 14.05.2019
To, co jest do zrobienia po latach działań współczesnej targowicy, to odkłamanie wizerunku Polski i rozprawienie się z oszczerstwami, które Koalicja Europejska propagowała na forum międzynarodowym. To będzie trudne. To zajmie lata, zanim odrobimy straty, ale trzeba się tym zająć, aby kłamstwa zniknęły z przestrzeni publicznej.

Zwycięstwo zależy od naszego zaangażowania

numer 2325 - 13.05.2019
Prawo i Sprawiedliwość na ostatniej prostej kampanii mobilizuje własnych wyborców. W weekend odbyły się dwie konwencje – w Szczecinie i Bydgoszczy. Wczoraj już tradycyjnie w trasę wyruszył kampanijny bus. – Jak się zmobilizujemy, to zwyciężymy – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Lodowata atmosfera w Wiośnie

numer 2324 - 11.05.2019
Przemysław Stefaniak, działacz młodzieżówki partii Wiosna, oskarżył Monikę Pawłowską o mobbing. Koordynatorka regionalna partii w województwie lubelskim miała poniżać i wyzywać młodego polityka, a także pogardliwie i obelżywie wypowiadać się o młodzieżówce, nazywając ją „pier…oną dzieciarnią”. Liderzy Wiosny zapewniają, że wyjaśnią sytuację.

Nagonka na katolików się rozkręca

numer 2322 - 09.05.2019
Obrazki profanujące wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej są rozlepiane w całym kraju. W tę obrażającą uczucia religijne akcję włączają się celebryci, a także przedstawiciele niektórych partii i organizacji pozarządowych. Zdaniem rządu te działania, podgrzewające atmosferę w Polsce, to element wojny hybrydowej przeciw naszemu państwu.

PiS mobilizuje wyborców

numer 2321 - 08.05.2019
Wczoraj Jarosław Kaczyński wziął udział w konwencji regionalnej, która odbyła się w Lublinie. Prezes PiS udzielił mocnego wsparcia Elżbiecie Kruk, „jedynce” tej partii w województwie lubelskim, a także mobilizował wyborców. – Proszę o namawianie do uczestnictwa w wyborach. To droga do sukcesu.


-->