Jacek Liziniewicz

„Wyborczej” polowanie na czarownice

numer 2010 - 25.04.2018
Od trzech lat trwa kampania lewicowych mediów przeciwko wydawcom książki „Wiek Hitlera” belgijskiego nazisty Leona Degrella. Mimo że sprawę umorzyła już raz prokuratura, teraz w wyniku nagonki wytoczono wydawcy książki pozew cywilny. Sieci wydawnicze wycofały się ze sprzedaży publikacji, chociaż często mają w swojej ofercie m.in. pamiętniki Josepha Goebbelsa. 

​Jawne drwiny z Polaków

numer 2010 - 25.04.2018
W poniedziałek Donald Tusk odegrał kabaret. Kłamał i drwił sobie ze wszystkich Polaków. Wydawało się, że jedyne, co pamięta, to to, że był kiedyś premierem. Niezbyt interesował się tym, co się dzieje w jego kancelarii. Kto by czytał dokumenty? Gdyby chciał wszystko przeczytać, to musiałby przetrząsać tysiące stron miesięcznie.

​Donald „Nie Pamiętam” Tusk

numer 2009 - 24.04.2018

KOMENTARZE Przesłuchanie i kłamstwa Donalda Tuska wzbudziły wczoraj lawinę komentarzy. Przedstawiciele rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej są oburzeni słowami byłego premiera… Suchej nitki na obecnym szefie Rady Europejskiej nie zostawiają też politycy Prawa i Sprawiedliwości.

Niezapomniana gala w Operze Narodowej

numer 1946 - 08.02.2018
To wydarzenie pozostanie na długo w naszej pamięci. Blisko 2 tys. zaproszonych gości, wśród których znalazło się wiele najważniejszych osób w państwie. Wspaniali laureaci. Najlepsi muzycy i artyści. Środowisko Strefy Wolnego Słowa godnie uczciło 25-lecie reaktywowania „Gazety Polskiej”.

Tuska gra o przetrwanie

numer 2007 - 21.04.2018
Nad głową przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska zbierają się czarne chmury. Nie dość, że prawdopodobnie nie będzie mógł liczyć na kolejne prestiżowe stanowisko w UE, to w polskiej polityce jego powrót będzie utrudniał Grzegorz Schetyna i kreowany na „polskiego Macrona” Robert Biedroń.

Polska skazana za niepokojenie bogatka, zgniotka i konarka

numer 2004 - 18.04.2018
Wczoraj poznaliśmy wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie kornika.

Wybór ten sam co zawsze

numer 2004 - 18.04.2018
Co dalej będzie z Puszczą Białowieską? Wiele razy słyszałem wczoraj to pytanie. Jak zwykle mamy do wyboru dwie drogi: hańbę i tchórzostwo albo działanie i odpowiedzialność. Pierwsza to w skrócie rozszerzenie obszaru parku narodowego i sprzedanie ludzi na terenie Puszczy Białowieskiej.

Nikt nie chce szacować szkód rolnikom

numer 2003 - 17.04.2018
Zamiast jasnego systemu szacowania i wypłacania szkód rolniczych mamy chaos. Część związków rolniczych zaledwie po dwóch tygodniach od wejścia w życie nowej ustawy łowieckiej wnosi o nowelizację.

PiS wrzuca piąty bieg

numer 2002 - 16.04.2018
Konwencja dała PiS‑owi drugi oddech. Partia rządząca rozpoczęła objazd po Polsce. Do lipca ma odbyć 700 spotkań w całym kraju. – Zaczynamy wielką drogę po Polsce. Jednocześnie zaczynamy wielką rozmowę z Polakami – zapowiedział prezes Jarosław Kaczyński. Na kampanię samorządową PiS przygotował wiele propozycji.

Zapowiedzi PiS‑u

numer 2002 - 16.04.2018
To będzie bardzo pracowite kilka miesięcy dla polityków Prawa i Sprawiedliwości. Premier Mateusz Morawiecki wraz z innymi członkami rządu zaproponowali wiele pomysłów, które zostaną wprowadzone w życie do czasu wyborów samorządowych. Najważniejsze z nich mieszczą się w ramach tzw. piątki Morawieckiego.

Ofensywa samorządowa

numer 2001 - 14.04.2018
Zdaniem ekspertów konwencja samorządowa Prawa i Sprawiedliwości to szansa na odwrócenie niekorzystnej dla Zjednoczonej Prawicy w ostatnich miesiącach tendencji. Na spotkaniu głos mają zabrać liderzy: premier Mateusz Morawicki, wicepremierzy Beata Szydło i Jarosław Gowin oraz minister Zbigniew Ziobro. Liczyć się będzie jednak przede wszystkim przemówienie Jarosława Kaczyńskiego.

Gliński przeprosił rodziny smoleńskie i kluby „GP”

numer 2001 - 14.04.2018
UROCZYSTOŚCI „Serdecznie przepraszam wszystkich – zwłaszcza członków klubów »GP« i rodzin smoleńskich – których dotknęły błędy w organizacji uroczystości odsłonięcia pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej. Piotr Gliński” – napisał wczoraj na Twitterze wicepremier Piotr Gliński. Nasi klubowicze nie zostawiają suchej nitki na organizacji uroczystości odsłonięcia pomnika na pl. Piłsudskiego.

Ciała odkrywają smoleńską tajemnicę

numer 2000 - 13.04.2018
Jednym z kluczowych dowodów, z których można wysnuwać wnioski dotyczące katastrofy smoleńskiej, są ciała pasażerów Tu-154M. Według prof. Kazimierza Nowaczyka, wiceszefa podkomisji smoleńskiej, obrażenia ofiar tragedii z 10 kwietnia 2010 r. świadczą o tym, gdzie nastąpiła eksplozja tupolewa.

Lekcja z Viktora Orbána

numer 1999 - 12.04.2018
Viktor Orbán znów znokautował konkurentów w wyścigu wyborczym. Jak tego dokonał, nie znam pełnej odpowiedzi. Byłem jednak 15 marca w Budapeszcie podczas wystąpienia premiera Węgier. Stojąc w potężnym, zbitym tłumie i czytając tłumaczenie przemowy, zastanawiałem się, czy prosty przekaz o zagrożeniu imigrantami i szkodliwej działalności George’a Sorosa może być skuteczny. Przyznam, wątpiłem.

Kłamstwa komisji Millera ostatecznie upadły

numer 1999 - 12.04.2018
Raport komisji Jerzego Millera został uznany za nieważny i anulowany. Nie wytrzymał konfrontacji z naukowymi dowodami na rozerwanie samolotu Tu-154M w wyniku eksplozji, które wczoraj przedstawiła podkomisja ds. ponownego zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej. Na pracę podkomisji wściekłością zareagowali dotychczasowi kłamcy smoleńscy.

​Pójdą przeciwko bezprawiu

numer 1999 - 12.04.2018
INICJATYWA 20 kwietnia o godz. 16 z pl. Zamkowego wyruszy demonstracja domagająca się szybkiej reformy sądownictwa. – Marsz przeciw bezprawiu to nasz wyraz protestu przeciwko temu, co się dzieje w polskim wymiarze sprawiedliwości – mówił nam Tomasz Rutkowski, inicjator akcji.

Nieśliśmy ten pomnik w naszych sercach

numer 1998 - 11.04.2018
Kluby „Gazety Polskiej” z całego kraju pojawiły się wczoraj w Warszawie na odsłonięciu monumentu poświęconego ofiarom katastrofy smoleńskiej. – Gdyby nie wasz upór, tego monumentu by nie było. Wyście nosili w sobie ten pomnik, a ten, który stoi tutaj na placu, jest emanacją naszych pragnień – powiedział do 10 tys.

Uczcijmy poległych

numer 1997 - 10.04.2018
Osiem lat temu cała Polska wstrzymała oddech. Pod Smoleńskiem, dokładnie o godz. 8.41, doszło do największej tragedii w powojennej historii naszego państwa. W katastrofie rządowego samolotu Tu-154M zginęli prezydent Lech Kaczyński, jego żona Maria oraz 94 osoby – członkowie polskiej delegacji na uroczystości w Katyniu.

Horała pokieruje komisją ds. wyłudzeń VAT‑u

numer 1995 - 07.04.2018
Prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu Sejm rozpatrzy wniosek o powołanie komisji śledczej ds. wyłudzeń podatku VAT. Wczoraj posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli stosowny wniosek do marszałka Sejmu. W skład komisji wejdzie dziewięciu posłów, w tym pięciu z Prawa i Sprawiedliwości. Przewodniczącym zostanie Marcin Horała.

Dziś wniosek o superkomisję śledczą

numer 1994 - 06.04.2018
Prawo i Sprawiedliwość nie rezygnuje z pomysłu powołania komisji śledczej ds. wyłudzeń podatku VAT. Dziś zostanie złożony stosowny wniosek. Na razie nie wiadomo, kto będzie zasiadał w komisji. Pewniakami są posłowie prawnicy – Marcin Horała i Waldemar Buda. – To będzie ogromne przedsięwzięcie, bo i skala nadużyć jest ogromna. Sama kwota VAT‑u to ok. 250 mld zł.