Jacek Liziniewicz

PiS odsłania karty

numer 2285 - 23.03.2019
Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało wczoraj pełne listy do Parlamentu Europejskiego. O mandaty europosłów postarają się byli i obecni ministrowie, a także wielu posłów. Są również zaskoczenia jak kandydatura Elżbiety Rafalskiej z 3. miejsca w zachodniopomorskim i chociażby wracający po latach nieobecności Zbigniew Girzyński.


PiS chce rozmawiać, Broniarz apeluje

numer 2284 - 22.03.2019
Zdecydowana większość nauczycieli należących do Związku Nauczycielstwa Polskiego opowiada się za strajkiem. Oficjalnie referendum strajkowe ma się zakończyć w poniedziałek, ale losy protestu są już praktycznie przesądzone. Rząd jednak deklaruje, że nadal chce rozmawiać, by rozwiązać problem.

Trybunał na pomoc Koalicji Obywatelskiej

numer 2283 - 21.03.2019
23 maja, na trzy dni przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, poznamy opinię rzecznika generalnego Trybunału Sprawiedliwości. Podobny manewr instytucje europejskie wykonały przed wyborami samorządowymi, co zdaniem ekspertów mogło wpłynąć na wynik wyborów, szczególnie w dużych miastach.

​Europa na wyścigi

numer 2282 - 20.03.2019
W opozycji rozpoczęła się licytacja na to, kto jest bardziej europejski. Okazało się, że najwyżej licytuje Robert Biedroń, który zaprezentował się jako „europejski fundamentalista”. Walka o prawa osób LGBT, zrzeczenie się suwerennej polityki, rozwiązywanie problemów w kraju w oparciu instytucje UE – tak w skrócie można opisać to, co zaprezentował lider partii Wiosna.

​Busy z nową Piątką ruszyły w Polskę

numer 2281 - 19.03.2019
POLITYKA Kampania wyborcza Prawa i Sprawiedliwości trwa w najlepsze. W niedzielę PiS zaprezentował spot, w którym chwali się swoimi sukcesami na wsi, a wczoraj w Polskę ruszyły busy z osobami prezentującymi nową Piątkę. Objazd rządu po wszystkich województwach jest formą konsultacji społecznych, w których uczestniczą urzędnicy wojewodów.

Polak, Węgier, dwa bratanki

numer 2280 - 18.03.2019
VII Wielki Wyjazd na Węgry przeszedł do historii. W pamięci zostanie nam przemówienie Viktora Orbána, wizyta premiera Mateusza Morawieckiego na wiecu przed pomnikiem Józefa Bema, słoneczny Budapeszt, a przede wszystkim ciepłe przyjęcie przez węgierskich przyjaciół.

Renesans Europy Środkowej

numer 2279 - 16.03.2019
Wyjątkowe przemówienia Mateusza Morawieckiego i Viktora Orbána przed Muzeum Narodowym, polski premier wraz z klubowiczami składający kwiaty przed pomnikiem Józefa Bema, morze biało-czerwonych oraz czerwono-biało-zielonych flag i podziękowania ze strony Węgrów – na długo zapamiętamy VII Wielki Wyjazd do Budapesztu.

Polsko-węgierskie święto w Budapeszcie

numer 2278 - 15.03.2019
Wczoraj o godz. 15 prawie 600 przedstawicieli klubów „Gazety Polskiej” wyruszyło specjalnym pociągiem do Budapesztu. VII Wielki Wyjazd na Węgry odbywa się pod honorowym patronatem premiera Mateusza Morawieckiego. Dziś polski premier gości w Budapeszcie i zabierze głos podczas głównych uroczystości, w których wezmą udział tysiące Polaków z całego kraju.

​Dożynki w Elblągu

numer 2277 - 14.03.2019
Może niektórzy z Państwa pamiętają jeszcze sprawę wiaduktu w Elblągu. Przed wyborami tak się lokalnym bonzom z SLD i PSL spieszyło, aby odtrąbić sukces, że przymknęli oko na opinie ekspertów i świadków, którzy ostrzegali o nieprawidłowościach podczas budowy.

Jedziemy!!!

numer 2277 - 14.03.2019
O godz. 15 z dworca Warszawa Centralna ruszy dziś VII Wielki Wyjazd na Węgry. Kilka tysięcy klubowiczów „Gazety Polskiej” z całego kraju weźmie udział w węgierskim Święcie Narodowym, upamiętniającym rewolucję z 1848 r.

Kaczyński: włosy stają dęba na głowie

numer 2274 - 11.03.2019
Jarosław Kaczyński na sobotniej konwencji PiS w Jasionce jednoznacznie wyznaczył polityczny kierunek – PiS ma bronić tradycyjnych wartości i polskich rodzin. Opowiedział się przeciwko karcie LGBT i seksualizacji dzieci. Opozycja krytykę programu nauczania WHO nazywa szczuciem.


Niektórych pedofilów Koalicja Obywatelska broni

numer 2273 - 09.03.2019
Politycy Koalicji Obywatelskiej byli wyjątkowo surowi dla ks. prałata Henryka Jankowskiego i na podstawie jednego artykułu w „Gazecie Wyborczej” odebrali duchownemu skwer, pomnik i tytuł honorowego obywatela miasta Gdańska. Tymczasem analogiczne zarzuty wobec Romana Polańskiego, potwierdzone przez amerykański sąd, są nadal dla polityków KO niezauważalne.

Bodnar, Horror, Obczyzna

numer 2272 - 08.03.2019
Rzecznik praw obywatelskich zwrócił się do ministra spraw wewnętrznych Joachima Brudzińskiego, aby rozważył, czy w polskich paszportach powinien znajdować się napis „Bóg, Honor, Ojczyzna”. – Jeśli kogoś razi takie polskie tradycyjne hasło, nie powinien być rzecznikiem praw obywatelskich.

Ile na koncie mają europosłowie?

numer 2271 - 07.03.2019
KLUB MILIONERÓW W Parlamencie Europejskim nie tylko tworzy się prawo, które jest implementowane w Polsce, i walczy o narodowe interesy (nie dotyczy to niestety części deputowanych z Polski, powiązanych z totalną opozycją), lecz także godnie zarabia. Mandat europosła to przepustka do tego, aby stać się milionerem. I często wystarczy do tego jedna kadencja.

5 biegów PiS

numer 2270 - 06.03.2019
W najbliższych miesiącach Prawo i Sprawiedliwość będzie rozpędzało swoje programy społeczne. W pierwszej kolejności rozpocznie się praca nad przywróceniem sieci autobusów, a potem rząd po kolei będzie wrzucał kolejne biegi. Wczoraj rząd wyznaczył mapę drogową tzw.

​Ludzie nie sztafaż

numer 2270 - 06.03.2019
Polskie szkoły przez ostatnie 20 lat przeszły ogromną metamorfozę. Jak pamiętam moją podstawówkę, właściwie z pomocy naukowych nie było w niej nic poza paroma wysłużonymi mapami, drewnianym cyrklem i linijką. Z infrastruktury sportowej była jedynie futbolówka, którą zmieniano dopiero wtedy, gdy się przebiła. W zasadzie nic innego nie było.

W KO trwa walka o jedynki

numer 2269 - 05.03.2019
POLITYKA Dwa–trzy tygodnie – tyle zdaniem Władysława Kosiniaka Kamysza ma zająć Koalicji Europejskiej tworzenie list wyborczych. Chętnych jest dużo więcej niż miejsc, a najsilniejsza Platforma Obywatelska będzie musiała się podzielić nimi z SLD, PSL, Nowoczesną, Zielonymi i Teraz!.

Dzięki „GP” zobaczyłam, na jakim świecie żyję

numer 2269 - 04.03.2019
Nauczyłam się rozmawiać z drugą stroną. Oni nie są w stanie uwierzyć, że istnieje prawda. Nazywają ją manipulacją. Jednak dziś potrafię rozmawiać z ludźmi o innych poglądach. Sama przez pół życia byłam lemingiem i wiem, jaki jest tor ich myślenia – mówi Violetta Sasiak.
Klub „Gazety Polskiej” w Wejherowie ma już 10 lat. Jak to się wszystko zaczęło?

Komisja Europejska za przekopem

numer 2268 - 02.03.2019
W piątek odbyło się spotkanie przedstawicieli Komisji Europejskiej oraz Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Niesiołowski zrzekł się immunitetu

numer 2268 - 02.03.2019
Stefan Niesiołowski, który zdaniem Prokuratury Krajowej przyjmował korzyści majątkowe od biznesmenów, zrzekł się immunitetu poselskiego. To ułatwi drogę prokuratorom do postawienia go w stan oskarżenia.