Jacek Liziniewicz

Biedny jak Marian Janicki

numer 2376 - 12.07.2019
Marian Janicki, były szef Biura Ochrony Rządu, który zasłynął tym, że otrzymał awans za nadzorowanie służby podczas katastrofy smoleńskiej, musi dorabiać w krakowskiej spółce wodno-kanalizacyjnej, aby związać koniec z końcem – poinformowała w ubiegłym tygodniu „Rzeczpospolita”. Myli się jednak ten, to pomyślał, że funkcjonariusz został hydraulikiem.

NFZ nie waha się podjąć decyzji przeciw głosom pacjentów

numer 2376 - 12.07.2019
Według szacunków lekarzy choroby nerek dotykają ok. 18 proc. Polaków. To problem znacznie częściej występujący niż cukrzyca, astma, choroby płuc czy nowotwory. Od lat nefrolodzy apelują do rządu o sformułowanie strategii walki z chorobami nerek i niebagatelizowanie problemu.

Dulkiewicz oszalała

numer 2375 - 11.07.2019
Kolejna granica w polskiej polityce została przekroczona. Tym razem prezydent Gdańska oskarżyła PiS o to, że przyczynia się do… samobójstw dzieci. Jej tropem poszedł Paweł Rabiej, wiceprezydent Warszawy. Tymczasem policyjne statystyki mówią wprost: liczba samobójców w ubiegłym roku w przedziale wiekowym 13–18 lat była najniższa od 1999 r.


Globalne klimakterium

numer 2375 - 11.07.2019
W Polsce przygrzało, a my po raz kolejny zadajemy sobie pytanie, czy padnie temperaturowy rekord Polski z 1921 r. z Prószkowa na Opolszczyźnie. Napędzani temperaturą i słońcem aktywiści natychmiast też ruszyli w lud przekonywać, że Ziemia stoi na krawędzi. To już trzecia dekada tej histerii.


PO postawi na najlepszych

numer 2374 - 10.07.2019
Mirosław Drzewiecki, skompromitowany aferą hazardową, Cezary Grabarczyk, były minister sprawiedliwości, który w tajemniczych okolicznościach otrzymał pozwolenie na broń, Stanisław Gawłowski, człowiek z zarzutami na ponad 700 tys. zł – to tylko niektóre osoby, na które najprawdopodobniej postawi Platforma Obywatelska w zbliżających się wyborach.

​Solidarni jak opozycja

numer 2374 - 10.07.2019
W ostatnich miesiącach politycy Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego snują wizje, przekonując, jak to fantastycznie będzie wyglądać Polska, jeśli władzę rozdzielimy pomiędzy poszczególnych samorządowców. Na argument, że pogłębi to tylko różnice i zyskają jedynie te rejony, gdzie działają przedsiębiorstwa i przemysł, odpowiadają, że dużą solidarnością wykażą się samorządowcy.

​Gwiazdy jednego sezonu

numer 2373 - 09.07.2019
POLITYKA Mariusz Max Kolonko, Angelika Jarosławska, Michał Kołodziejczak – w tym sezonie politycznym zaroi się od nowych gwiazd. Zdaniem politologów nie mają one jednak większych szans na trwałe zagościć na polskiej scenie politycznej. – Polski system polityczny jest stabilny i trudno sobie wyobrazić, aby któraś z tych trzech inicjatyw odniosła sukces.

Krzemionki czekają na turystów

numer 2373 - 09.07.2019
ŚWIĘTOKRZYSKIE Po latach starań Krzemionki Opatowskie znalazły się na liście dziedzictwa ludzkości UNESCO. Licząca blisko 5 tys. lat kopalnia krzemienia pasiastego to chluba województwa świętokrzyskiego. – Wpis na listę dziedzictwa UNESCO to dla nas wyjątkowe wyróżnienie i honor – mówi nam Beata Kobiałka, p.o. dyrektor muzeum.

Tylko PiS ma program dla wsi

numer 2372 - 08.07.2019
Jedynym spójnym i doprecyzowanym, modyfikowanym pod potrzeby zmieniającego się świata jest program rolny Prawa i Sprawiedliwości. Innego nie ma. To program prowiejski, prospołeczny i prochłopski. Lepszego programu nie było i nie będzie.
Jakie będą wyzwania Polski, jeśli chodzi o rolnictwo, na najbliższe cztery lata?

Kaczyński: Odrzucić ofensywę zła!

numer 2372 - 08.07.2019
Za nami trzydniowy kongres programowy Prawa i Sprawiedliwości. Ponad 500 ekspertów, 70 paneli tematycznych, 10 tys. uczestników, 200 dziennikarzy relacjonujących wydarzenia – tak w skrócie można podsumować to, co działo się w Katowicach. Politycy PiS na trzy miesiące przed wyborami mobilizują wyborców i członków partii.

O przyszłości Polski w Katowicach

numer 2371 - 06.07.2019
Wczoraj w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach ruszyła konwencja Prawa i Sprawiedliwości „Myśląc Polska 2019”. Przez cały weekend odbędzie się kilkadziesiąt paneli z udziałem ponad 400 ekspertów od gospodarki, polityki, środowiska, edukacji i niemal każdej innej dziedziny funkcjonowania państwa.

Czy życie pacjentów nie jest już w cenie?

numer 2370 - 05.07.2019
Stacja dializ przy ul. Kieleckiej w Krakowie od lat świadczyła usługi dla swoich pacjentów, którzy chwalili sobie położenie w dogodnym punkcie miasta i jakość obsługi. Niestety, od kilku miesięcy trwa konflikt wokół placówki, z którą Narodowy Fundusz Zdrowia nie podpisał kontraktu, mimo że mógł zaoszczędzić pieniądze, a sama przychodnia cieszy się dobrą opinią pacjentów.

Smart-Hanka

numer 2370 - 05.07.2019
Żadne – takie trzeba mieć kompetencje, aby zostać urzędnikiem w Unii Europejskiej. Na stanowiska w Brukseli właśnie nominowano dwie wybitne przedstawicielki Mazowsza. Pierwszą jest Ewa Kopacz, która przez całe swoje życie nie sprawdziła się na żadnym stanowisku, od Zakładu Opieki Zdrowotnej w Szydłowcu (zadłużyła go na 3,5 mln zł) po premiera RP.

Puszcza Białowieska niezagrożona

numer 2369 - 04.07.2019
Wbrew zabiegom organizacji pozarządowych UNESCO nie zdecydowało się na wpisanie Puszczy Białowieskiej na Liście światowego dziedzictwa jako obiektu zagrożonego. Po trzech latach histerii wychodzi na to, że puszczy nie zagrażają rozsądne działania polskiego rządu. – Małymi krokami uspokajamy sytuację w Puszczy. Jest ona dobrze chroniona i zarządzana przez Lasy Państwowe.

Pedofilski bumerang powraca

numer 2368 - 03.07.2019
Mimo że burza związana z filmem braci Sekielskich wygasła, to jednak rząd nie rezygnuje z powołania komisji ds. pedofilii. Stosowna ustawa ma się pojawić już w przyszłym tygodniu. – Pedofilia jest przestępstwem, które budzi szczególną odrazę społeczną. Warto powołać komisję i przyjrzeć się skali tego zjawiska w Polsce – mówi nam Bartłomiej Wróblewski, poseł PiS.

​Grabiec prawdę ci powie

numer 2368 - 03.07.2019
To oczywiste, że Platforma Obywatelska, gdy tylko wróci do władzy, zniszczy program Rodzina 500+. Opozycja buduje swoją tożsamość na kompletnym obrzydzeniu Prawa i Sprawiedliwości. Będzie więc musiało zniknąć wszystko, co stworzyła partia Jarosława Kaczyńskiego. Nie ma nic pewnego i wielokrotnie w historii tak już bywało.

Żegnajcie lapsusy

numer 2367 - 02.07.2019
To był przykład wyjątkowo błyskotliwej kariery politycznej. Ryszard Petru szturmem wszedł do polskiej polityki w 2015 r. i jeszcze w 2016 r. ogłaszał się liderem opozycji. Dziś, nie mając partii ani żadnych ofert politycznych, odchodzi tam, skąd przyszedł… do biznesu.

​Związkowcy z Volvo mówią „nie” LGBT

numer 2365 - 29.06.2019
ZWIĄZKI ZAWODOWE W fabryce Volvo władze zakładu propagowały ideologię LGBT i zachęcały pracowników do tego, aby zostali członkami lub sojusznikami tej społeczności. Zaprotestowały organizacje związkowe, a interwencja okazała się skuteczna i reklama została zdjęta.

Schetyna skusi Kosiniaka-Kamysza?

numer 2364 - 28.06.2019
W najbliższych dniach ma dojść do spotkanie lidera Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny z szefem Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Tematem rozmów ma być współpraca podczas najbliższych wyborów.

​Chaos na prawo od PiS

numer 2362 - 26.06.2019
POLITYKA Konfederacja, Federacja, Prawda, Kukiz’15, Koalicja Polska, Prawica Rzeczypospolitej – na prawo od PiS gotuje się prawdziwy partyjny kocioł. Miesiąc po wyborach do Parlamentu Europejskiego, gdy Konfederacja nie przekroczyła progu wyborczego, trwa rozsypka prawicowych partii.

-->