Tomasz P. Terlikowski

​Conchita Wurst w archikatedrze

numer 1904 - 16.12.2017
Wydawało się niemożliwe, a jednak. W wiedeńskiej archikatedrze św. Szczepana odbyło się nabożeństwo z okazji Światowego Dnia AIDS. W tym jeszcze nie ma nic złego, lecz na ścianach świątyni zwisły gejowskie plakaty, kolumny zaś podświetlono barwami tęczy. Z ambony natomiast przemawiał działacz na rzecz środowisk LGBT Thomas Neuwirth (znany jako Conchita Wurst).

​Zniesienie celibatu? Zmiana na gorsze!

numer 1869 - 04.11.2017


​Iskra z Polski

numer 1864 - 28.10.2017
Kilkanaście dni temu Polska zadziwiła świat. Modlitwa różańcowa oplotła nie tylko nasze granice, lecz także wiele miejsc na całym świecie. Według organizatorów w akcji „Różaniec do granic” mogły uczestniczyć nawet 3 mln Polaków. Trzeba stwierdzić, że nigdzie więcej w Europie, poza Polską, nie mogło to się udać w takiej skali.

Bardziej miłosierni niż Jezus

numer 1799 - 12.08.2017
„Darem od Boga” nazwał brazylijski biskup Antônio Carlos Cruz Santos homoseksualizm. – Jeśli to nie jest wybór, jeśli to nie jest choroba, to z perspektywy wiary może to być jedynie dar – mówił podczas kazania. I dodawał, że może to właśnie nasze uprzedzenia nie pozwalają nam dostrzegać owego daru.

Elon Musk o demografii

numer 1793 - 05.08.2017
Gdy o demografii wypowiada się miliarder, to można się spodziewać, że będzie mówił o przeludnieniu i koniecznej z nim walce. Jednak Elon Musk, założyciel Tesli i ­SpaceX, jeden z wizjonerów mówiących o konieczności kolonizacji Marsa i sztucznej inteligencji, akurat w tej kwestii wypowiada się zupełnie inaczej.