reklama


Janusz Wolniak

​Spotkanie poświęcone zmarłym obywatelom Wrocławia

numer 2461 - 18.10.2019
Październikowa sesja Rady Miasta Wrocławia rozpoczęła się od oddania hołdu zmarłym wrocławianom – marszałkowi Kornelowi Morawickiemu, prof. Bolesławowi Gleichgewichtowi i trenerowi Tomaszowi Skrzypkowi.
Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk wspomniał, że zmarli ostatnio wrocławianie byli jego symbolami.

​Dolnośląskie akcenty na targach w Poznaniu

numer 2460 - 17.10.2019
Wspólne stoisko, punkt informacyjny, konkursy ekologiczne i wystawa – to działania zrealizowane przez wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POL-ECO-SYSTEM w Poznaniu.

Hucpa pod pręgierzem z noblistką w tle

numer 2459 - 16.10.2019
Na wrocławskim Rynku, pod pręgierzem, zebrała się grupa kilkudziesięciu osób, które w Dniu Edukacji Narodowej ogłosiły rozpoczęcie strajku szkolnego. Ma on polegać na niepodejmowaniu czynności, za które nauczyciel nie otrzymuje wynagrodzenia.

​Zapowiedzieli w szkołach strajk włoski

numer 2459 - 16.10.2019
Inicjatorka akcji „Wrocław wspiera nauczycieli” Agnieszka Dziemianowicz-Bąk powiedziała, że od edukacji zależy nasza przyszłość, ale zarysowała przed zebranymi wyjątkowo czarny obraz polskiej szkoły z przeładowanymi klasami, uczniów z ciężkimi tornistrami i zadaniami domowymi ponad ich możliwości. Mówiła też o dzieciach, które nie mogą się bawić i wyjść na podwórko.

Słodki smak zwycięstwa

numer 2458 - 15.10.2019
Podczas wieczorów wyborczych Prawa i Sprawiedliwości oraz Koalcji Obywatelskiej we Wrocławiu zgromadzili się kandydaci i sympatycy obu ugrupowań. I w jednym, i w drugim cieszono się z osiągniętych wyników.

Każdy Polak musi mieć przywróconą godność

numer 2455 - 11.10.2019
Kandydujące z listy PiS do Sejmu w okręgu wrocławskim poseł Mirosława Stachowiak-Różecka i radna Małgorzata Calińska-Mayer przedstawiły najważniejsze punkty swojego programu wyborczego.
Obie panie uważają za najważniejszy wzrost poziomu życia Polaków. Pragną też, by każdy Polak miał przywróconą godność.

Wygrywa się, idąc do urn

numer 2454 - 10.10.2019
Ze swoją liderką, poseł Mirosławą Stachowiak-Różecką, kandydaci Zjednoczonej Prawicy apelowali o udział w wyborach i prezentowali program na najbliższą kadencję.

Lewica za ochroną życia

numer 2452 - 08.10.2019
Kandydaci Lewicy we Wrocławiu na czele z Agnieszką Dziemianowicz-Bąk przedstawili swoje pomysły na rozwiązanie problemów drogowych, akcentując, że są za ochroną życia. Szkoda tylko, że w tym jedynym aspekcie. W sprawie problemów komunikacyjnych interpelację wystosowali też radni PiS.

Zdążył dać świadectwo prawdzie

numer 2451 - 07.10.2019
Pogrzeb marszałka seniora Kornela Morawickiego zgromadził na mszy św. w katedrze polowej Wojska Polskiego i cmentarzu Powązkowskim tysiące warszawiaków i ludzi z całej Polski. Wśród nich wyróżniała się kilkusetosobowa delegacja z Dolnego Śląska.

Czeka nas paraliż komunikacyjny

numer 2448 - 03.10.2019
Radni Prawa i Sprawiedliwości nie mogą się pogodzić z sytuacją permanentnego paraliżu komunikacyjnego we Wrocławiu i zamierzają zapytać prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, czy ma jakąś wizję rozwoju komunikacji w mieście.

Zdefiniowali swoją drogę na przyszłość

numer 2444 - 28.09.2019
Pod patronatem Magdaleny Gawin z ministerstwa kultury, abp. Józefa Kupnego, starosty oławskiego Zdzisława Brezdenia, burmistrza Oławy Tomasza Frichmana, Moniki Kwiatosz, konsula honorowego republiki Włoskiej, i dr Tomasza Gałwiaczyka z Ossolineum odbyły się uroczystości nadania imienia hrabiny Ireny Komorowskiej Zespołowi Szkół Specjalnych w Oławie.

Między dawnymi a nowymi laty

numer 2443 - 27.09.2019
Do 15 października można oglądać w Klubie Muzyki i Literatury we Wrocławiu przy pl. Kościuszki 10 wystawę fotograficzną prac Janusza Wolniaka pt. „Solidarność – między dawnymi a nowymi laty”.

Te wspomnienia są w ich sercach

numer 2443 - 27.09.2019
Do Wrocławia przyjechali pracownicy branży pocztowej i telekomunikacyjnej z całej Polski. W Centrum Historii Zajezdnia świętowali oni 30. rocznicę utworzenia Sekcji Krajowej Pracowników Łączności NSZZ „Solidarność”. Uroczystości poprzedziła msza św. w kościele pw. św. Klemensa Dworzaka przy al. Pracy.

Czyste powietrze to nasz wspólny cel

numer 2442 - 26.09.2019
Radny Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Kiljanek wystosował pismo do prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, proponując ponadpartyjny pakt merytorycznej debaty dla ochrony klimatu.

Pierwszy miód będzie na wiosnę

numer 2441 - 25.09.2019
Galeria BWA Wrocław Główny wraz z PKP SA ogłosiła konkurs na stworzenie projektu ula, który stanie na dworcu. Projekty będą przyjmowane do 29 listopada, a na zwycięzcę czeka nagroda pieniężna w wysokości 5 tys. zł.

Świadectwo wiary i dziękczynienia

numer 2440 - 24.09.2019
To już 22. raz ulicami Wrocławia przeszła procesja dziękczynno-błagalna z relikwiami św. Stanisława i św. Doroty. Co roku w stolicy Dolnego Śląska odbywa się taka uroczystość.

Zapałali do siebie miłością

numer 2440 - 24.09.2019
Podczas regionalnej konwencji PSL-Koalicja Polska została przedstawiona pełna lista kandydatów do Sejmu z okręgu wrocławskiego, a swoje programowe wystąpienia mieli przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz i lider Kukiz’15 Paweł Kukiz.
Całe spotkanie rozpoczęło się ze sporym opóźnieniem, które ludową muzyką próbował przykryć prowadzący konwencję lider listy Jacek Protasiewicz.

Decyzja uczelni jest haniebna!

numer 2436 - 19.09.2019
Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Dolny Śląsk przyjął apel ws. sankcji wobec prof. Andrzeja Nalaskowskiego. Wcześniej w obronie naukowca wypowiedziało się już wiele środowisk i autorytetów, na czele z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Pragną podtrzymać dobrą zmianę

numer 2434 - 17.09.2019
Na comiesięcznym statutowym zebraniu Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” zaprezentowali się kandydaci do Sejmu z list Zjednoczonej Prawicy mocno od lat związani ze związkiem i w dalszym ciągu czynni działacze – Małgorzata Calińska-Mayer i Krzysztof Domagała.

Nie sprawdziły się katastroficzne zapowiedzi opozycji

numer 2431 - 13.09.2019
Jak zaznaczył dolnośląski kurator oświaty Roman Kowalczyk, nowy rok szkolny rozpoczął się normalnie i wbrew obawom oraz rozpowszechnianym przez opozycyjnych polityków zapowiedziom szkoły radzą sobie dobrze z przyjęciem podwójnego rocznika uczniów.


reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama