Piotr Łuczuk

Pocisk miłości kontra motylki w brzuszku

numer 2558 - 15.02.2020
Za nami walentynki. Niby dzień jak co dzień, a jednak jest w nim coś wyjątkowego. Przecież nie mogą się mylić przyozdobione w czerwone serduszka galerie handlowe, które swoim wystrojem coraz częściej zastępują nam tradycyjny kalendarz i informują o zmieniających się porach roku.

Gdzie ci mężczyźni?!

numer 2552 - 08.02.2020
Jak armia Piotrusiów Panów walczy z samcami alfa


To Polka wymyśliła Gretę Thunberg! Mamy dowód

numer 2546 - 01.02.2020
Nastoletniej aktywistki Grety Thunberg przedstawiać raczej nie trzeba. Klimat na Ziemi do tego stopnia zrujnował jej dzieciństwo, że rzuciła szkołę i zaczęła swój objazdowy show po całym globie. Jedni jej wierzą i przyznają rację, inni otwarcie ją wyśmiewają i odsyłają do szkoły właśnie, żeby nadrobiła ewidentne braki w edukacji.

Prezenter, który usłyszał głos powołania?

numer 2540 - 25.01.2020
Kampania prezydencka jeszcze nie zdążyła się na dobre rozkręcić, a już możemy obserwować zaciętą rywalizację pomiędzy poszczególnymi kandydatami. Bez wątpienia sporą uwagę skupia na sobie Szymon Hołownia, który od chwili oficjalnego ogłoszenia swojego startu w wyborach dwoi się i troi. Trzeba przyznać, że jest dosłownie wszędzie i wypowiada się na tematy… wszelakie.

Przewrót koper(t)nikański

numer 2534 - 18.01.2020
Trzeba przyznać, że w ostatnim czasie pogoda nas nie rozpieszcza. Może właśnie dlatego Polacy znaleźli sobie nowe hobby. Od pewnego czasu w naszym kraju tematem numer jeden są bowiem… koperty. Skąd to nagłe zamiłowanie do filatelistyki? Nie mogę niestety podać zbyt wielu szczegółów – podobno są tacy, którzy sypią za to pozwami jak z rękawa!

Grzegorz schodzi z boiska.

numer 2528 - 11.01.2020
Na ławkę
rezerwowych marsz!

Krok w nowy rok. Co nas czeka w 2020?

numer 2523 - 04.01.2020
To jest mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości” – mówił Neil Armstrong, stawiając stopę na Księżycu jako pierwszy człowiek w historii. Czy te słowa będziemy mogli powtórzyć u progu nowej dekady?

Disco w polu? A może... można inaczej!

numer 2518 - 28.12.2019
Końcówka roku to czas podsumowań. Niektórzy w związku z kończącym się rokiem spisują pewne postanowienia na ten nowy, kolejny. Z ich realizacją często różnie bywa, ale przecież pomarzyć dobra rzecz. Zwłaszcza że w nową dekadę będziemy wchodzić raczej w szampańskich nastrojach.

W Boże Narodzenie wieje nudą, a kolędy są... smutne?

numer 2514 - 21.12.2019
Spore zamieszanie wywołała deklaracja Kingi Rusin na temat bożonarodzeniowych kolęd. Prezenterka TVN oznajmiła bowiem, że świąteczne pieśni są... smutne, a nie powinny chyba takie być. Oczywiście natychmiast w mediach społecznościowych zawrzało.

Przepis na świąteczny spokój

numer 2508 - 14.12.2019
Co roku praktycznie to samo… Rodzinne spotkania przy wigilijnym stole prędzej czy później przeradzają się w nocne Polaków rozmowy. Najpierw jest badanie gruntu i wprowadzanie do dyskusji w miarę bezpiecznych tematów określanych dość niewdzięcznym mianem „o du…e i zupie”. Gdy rekonesans mamy już za sobą, wytaczane są znacznie cięższe działa.

Świąt nie będzie!

numer 2502 - 07.12.2019
Na górskim szczycie, w ciemnej jaskini mieszka złośliwy Grinch, który nie cierpi świąt Bożego Narodzenia” – czytamy w opisie filmu „Grinch – świąt nie będzie”.

Tusk z tarczą czy na tarczy?

numer 2496 - 30.11.2019
W starożytnej Sparcie był zwyczaj, że wojownika idącego do walki żegnano sentencją wzywającą w skrócie do tego, aby wrócił z tarczą lub na tarczy. Z tarczą wracali zwycięzcy, natomiast na tarczy przynoszono poległych w bitwie. Trzeciej opcji nie było.

Casting na kandydata – czyli... „kiedyś cię znajdę”

numer 2490 - 23.11.2019
Wydawało się, że w szeregach Koalicji Obywatelskiej mają już wszystko pod kontrolą. Czekając w nadziei na powrót Donalda Tuska, udało się nawet jakoś przełknąć kolejną wyborczą porażkę z rzędu. Ba! Odtrąbiono nawet sukces w Senacie, lecz nagle...

Pokerowa zagrywka Tuska. Kto teraz przygalopuje na białym rumaku?

numer 2484 - 16.11.2019
Był taki jeden noblista, który zagadywany o prezydenckie aspiracje odpowiadał: „nie chcę, ale muszę” (w lepiej rozpoznawalnej wersji, która przeszła już do historii i zalała internet w formie memów, brzmiało to mniej więcej tak: „nie chcem, ale muszem”).

Zapal świeczkę za tych, których zabrał los

numer 2472 - 31.10.2019
Przez lata uczono nas, że o zmarłych mówi się raczej dobrze albo nie mówi się wcale. Najważniejsza zasada stanowiła, że o zmarłych zdecydowanie nie mówi się źle. Stosowano ją w prasie, radiu i telewizji przez lata, jednak wraz z pojawieniem się internetu wszystko nagle się zmieniło.

Cyrk na Wiejskiej czy zemsta ponurego klauna?

numer 2468 - 26.10.2019
Jak to możliwe, że z jednej strony w debacie publicznej narzekamy na kondycję polskiego parlamentaryzmu, a z drugiej sami przykładamy do tego rękę, wybierając właśnie takich, a nie innych reprezentantów? O czym mówię? No przecież taki Palikot kilka lat temu i Jachira teraz nie wybrali się sami. Ktoś musiał dla nich głosować.

Czas nie goni nas..

numer 2462 - 19.10.2019
W zasadzie od początku października zarówno w rozmowach ze znajomymi, jak i w internetowych newsach dość regularnie przewija się jeden temat

Gdyby kózka nie skakała...

numer 2456 - 12.10.2019
Ta historia jest tak nieprawdopodobna, że nawet oglądając medialne relacje na ten temat, trudno było uwierzyć, że to wszystko wydarzyło się naprawdę. Na istne kuriozum zakrawało już samo to, że ktoś wpadł na pomysł, aby w celu ratowania ptaków ściągnąć na znajdującą się na Wiśle wysepkę stado kóz.

Rodzina, ach rodzina

numer 2450 - 05.10.2019
Nagły zwrot w kampanii wyborczej. O spocie wyborczym Koalicji Obywatelskiej mówią wszyscy. Nie o taki rozgłos chyba jednak Grzegorzowi Schetynie i spółce chodziło.

Małgośka mówią mi

numer 2444 - 28.09.2019
Do wyborów parlamentarnych w zasadzie odliczamy już dni. Wkrótce będzie jasne, kto zostanie największym wygranym oraz największym przegranym. Z jednej strony będzie wielka radość, z drugiej smutek i próba wytłumaczenia za wszelką cenę wyborczej porażki. O tym, że ta kampania jest inna niż wszystkie inne, nie trzeba chyba nikogo przekonywać.