​Polska pielęgniarka wyniesiona na ołtarze

numer 2007 - 21.04.2018

KOŚCIÓŁ To postać wciąż niezwykle inspirująca i pokazująca od innej strony, jak trzeba walczyć o Polskę, naszą ojczyznę, walcząc o życie zwłaszcza tych opuszczonych, samotnych i bezbronnych – tak o Hannie Chrzanowskiej mówił abp Stanisław Jędraszewski. W sobotę odbędzie się jej beatyfikacja.

Większa pomoc dla niepełnosprawnych

numer 2007 - 21.04.2018

SPOŁECZEŃSTWO W piątek prezydent Andrzej Duda spotkał się z protestującymi w Sejmie od środy rodzicami osób niepełnosprawnych. Zadeklarował, że przygotowany zostanie projekt ustawy, który zapewni realizację ich postulatów. Z protestującymi spotkał się też premier Mateusz Morawiecki.

„Donald Tusk szkodzi Polsce”

numer 2006 - 20.04.2018

POLITYKA Donald Tusk jest absolutnym ambasadorem nie Polski, ale Platformy Obywatelskiej, z której wyszedł, i to jest niewłaściwa sytuacja, i tym szkodzi Polsce – powiedział w Polskim Radiu 24 Kornel Morawiecki, przewodniczący sejmowego koła Wolni i Solidarni. Odniósł się też do sprawy sekretarza generalnego PO Stanisława Gawłowskiego.

​Niech świat usłyszy prawdę o Smoleńsku

numer 2006 - 20.04.2018
NASZA AKCJA Zainicjowana przez portal Niezależna.pl akcja rozsyłania do unijnych i amerykańskich polityków anglojęzycznej wersji raportu technicznego dotyczącego okoliczności katastrofy smoleńskiej cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Zachęcamy do wysyłania raportu także na zagraniczne uczelnie.

​Wspomnienie pary prezydenckiej

numer 2004 - 18.04.2018

PAMIĘĆ Dokładnie osiem lat temu w Krakowie odbyło się ostatnie pożegnanie Lecha i Marii Kaczyńskich – pary prezydenckiej, która zginęła w katastrofie smoleńskiej. Co roku 18 kwietnia wspominamy to wydarzenie.

Szczególne podziękowania dla klubów „GP”

numer 1999 - 12.04.2018
ROCZNICA Świątek – piątek, mróz czy upał, bez względu na konsekwencje – na klubowiczów „Gazety Polskiej” można zawsze liczyć, zawsze byli gotowi przyjechać do Warszawy, by upominać się o prawdę. – Należą się im za to szczególne podziękowania. Wszystkim 450 klubom, które działają na całym świecie – mówił w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej Tomasz Sakiewicz.

​Kłamstwa smoleńskie przed rocznicą tragedii

numer 1997 - 10.04.2018
SMOLEŃSK Dzisiaj cała Polska wspomina ofiary katastrofy smoleńskiej. Z kolei dla PO to idealna okazja, by opluć ludzi, którzy od lat walczą o pamięć i prawdę! Platforma jest konsekwentna w swoich działaniach – wczoraj zorganizowała dyskusję rzekomych ekspertów, wśród których znalazł się słynący z ataków na podkomisję Antoniego Macierewicza Maciej Lasek.

Bronić dzieci nienarodzonych, ludzi ubogich, samotnych, starszych i chorych

numer 1997 - 10.04.2018
KOŚCIÓŁ „Każdy święty chodzi uśmiechnięty” – te słowa pochodzące z popularnej piosenki dziecięcego katolickiego zespołu muzycznego Arka Noego idealnie pasują do najnowszej adhortacji apostolskiej papieża Franciszka „Gaudete et exultate” („Cieszcie się i radujcie”) – o powołaniu do świętości we współczesnym świecie.

Wielkie święto życia

numer 1996 - 09.04.2018
KOŚCIÓŁ Celem Dnia Świętości Życia „jest budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i w każdej kondycji” – podkreśla Polska Federacja Ruchów Obrony Życia. Dzień Świętości Życia przypada właśnie dzisiaj.

​Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia

numer 1995 - 07.04.2018
KOŚCIÓŁ W najbliższą niedzielę – Niedzielę Miłosierdzia, a także święto patronalne Caritasu – rozpoczynamy w Kościele 74. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Mocni w Duchu Świętym”. Główne uroczystości odbędą się w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.

Znowu razem na Krakowskim Przedmieściu

numer 1995 - 07.04.2018
PAMIĘĆ Już we wtorek będziemy obchodzić ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej. Tego dnia do Warszawy przyjadą klubowicze „Gazety Polskiej” z całego kraju. – Nie opuściliśmy żadnej rocznicy i teraz też przyjedziemy na obchody – mówi Violetta Sasiak z wejherowskiego klubu „GP”.

HGW znowu poprze homoseksualistów?

numer 1994 - 06.04.2018

WARSZAWA Fundacja Wolontariat Równości rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na organizację czerwcowej parady równości. Chociaż w poprzednich latach prezydent miasta nie patronowała temu konkretnemu wydarzeniu, to w inny sposób wspierała środowiska LGBT, na co nie mogły liczyć inicjatywy patriotyczne.

Nie ma koalicji na opozycji

numer 1993 - 05.04.2018
POLITYKA Ogłoszenie przez Grzegorza Schetynę kandydatury Kazimierza Ujazdowskiego na prezydenta Wrocławia wywołało burzę w szeregach… opozycji. Kandydat nie podoba się zarówno czołowym politykom Nowoczesnej, która miała być przecież koalicjantem Platformy Obywatelskiej, jak i niektórym politykom PO.

Pozew za dyskryminację światopoglądową

numer 1990 - 31.03.2018
SPRAWIEDLIWOŚĆ W połowie lutego Tomasz Terlikowski miał rozpocząć wykłady na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Po jednym tweecie lewicowej aktywistki uczelnia wycofała się ze współpracy. Do Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy trafił pozew w tej sprawie.

Ostatnia szansa na spowiedź

numer 1989 - 30.03.2018
KOŚCIÓŁ Dzisiaj w nocy 150 kościołów w całej Polsce otworzy swoje drzwi dla tych wiernych, którzy z różnych przyczyn nie przystąpili wcześniej do sakramentu pokuty. Posługującym w tym czasie kapłanom błogosławił papież Franciszek, a przewodniczący KEP-u abp Stanisław Gądecki objął inicjatywę swoim patronatem.

​10 kwietnia spotkajmy się w Warszawie

numer 1988 - 29.03.2018
OBCHODY Wielkimi krokami zbliżają się obchody 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Tego dnia do Warszawy przyjadą klubowicze „Gazety Polskiej” z całego kraju, by oddać cześć pamięci ofiar tej wielkiej tragedii.

10 kwietnia stawmy się w Warszawie

numer 1982 - 22.03.2018
„W 8. rocznicę stawmy się w Warszawie, by razem pomodlić się za poległych, oddać im hołd przed pomnikiem, na który tyle lat czekaliśmy. Niech ta historia będzie świadectwem zwycięstwa ducha Polaków” – apelują kluby „Gazety Polskiej”.

Warto żyć ekstremalnie

numer 1982 - 22.03.2018

KOŚCIÓŁ To ostatnia szansa na zapisanie się na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która wystartuje w piątkowy wieczór z ponad 300 miejscowości w Polsce i na świecie. Do pokonania jest kilkadziesiąt kilometrów drogi w ciemności i bólu, wszystko po to, by na końcu spotkać się z Bogiem.

Spowiedź nocą

numer 1978 - 17.03.2018
KOŚCIÓŁ W tym roku już po raz dziewiąty kościoły w całej Polsce otworzą się nocą na wiernych, którzy z różnych przyczyn nie zdążyli przystąpić do sakramentu pokuty przez cały okres Wielkiego Postu. Do tej pory w akcję włączyło się ponad 70 parafii.

​Pocztówka dla klubowiczów

numer 1971 - 09.03.2018
WYJAZD VI Wielki Wyjazd na Węgry zbliża się wielkimi krokami – pociąg do Budapesztu wyruszy z Warszawy już 13 marca. Do grona wspierających inicjatywę klubów „Gazety Polskiej” dołączyła Poczta Polska, która zaprojektowała z tej okazji specjalną pocztówkę.