Wojciech Zdrojkowski

Pogróżki pod adresem polskiej gazety

numer 2251 - 11.02.2019
„Brexit znaczy brexit. Wracajcie tam, skąd przyszliście” – taki list otrzymała redakcja polskojęzycznej gazety „East Midlands po Polsku” wydawanej w Nottingham. Dla dziennikarzy było to ­z­askoczeniem. – Sądziliśmy, że pierwotne napięcia społeczne wywołane wynikami referendum ws. brexitu w 2016 r. już spadły – mówi „Codziennej” redaktor „EMpP” Beata Polanowska.

Media społecznościowe bez cienia pozytywu

numer 2243 - 01.02.2019
W żadnym z licznych przeprowadzonych badań nie odnotowano pozytywnego wpływu mediów społecznościowych. Nawet odwrotnie, uczeni od ponad dziesięciolecia dowodzą, że media społecznościowe zwiększają lęk i depresję, szczególnie wśród nastolatków, i są bardzo silnie powiązane z mnożącą się liczbą samobójców.

Mogą zakazać działalności mediów społecznościowych

numer 2240 - 29.01.2019
Media społecznościowe mogą zostać zakazane w Wielkiej Brytanii, jeśli firmy, które je prowadzą, nie usuną szkodliwych treści. Taką zapowiedź ogłosił w mediach brytyjski minister ds. zdrowia i opieki społecznej Matt Hancock.

Kościoły katolickie zagrożone atakiem

numer 2231 - 18.01.2019
WIELKA BRYTANIA Co najmniej 15 kościołów katolickich w Anglii otrzymało listy z pogróżkami. W przynajmniej jednym grożono zamachem bombowym. – To przerażające. Nigdy w życiu nie przeżyłem czegoś podobnego – komentuje ksiądz Andrew Browne, proboszcz jednej z parafii. Kościoły otrzymały asystę policji na czas mszy.

Dyskryminowany jak... brytyjski senior

numer 2215 - 29.12.2018
LONDYN Dyskryminacja starszych to skandal na skalę narodową, którym powinny zająć się sądy – uważa profesor Martin Green, dyrektor generalny organizacji charytatywnej Care England, reprezentującej niezależne służby świadczące usługi opieki społecznej w Wielkiej Brytanii.


Londyn chce pomóc cierpiącym chrześcijanom

numer 2214 - 28.12.2018
Prześladowania chrześcijan na świecie, w szczególności w kilku krajach na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Azji, zostaną przeanalizowane w raporcie zleconym przez ministra spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Jeremy’ego Hunta.


Antysemityzm zakorzeniony w brytyjskiej polityce

numer 2204 - 14.12.2018
Najnowszy sondaż przeprowadzony przez urzędników UE wykazał znaczne pogorszenie sytuacji społeczności żydowskiej w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatnich sześciu lat. Aż czterech z pięciu brytyjskich Żydów uważa, że antysemityzm jest problemem w życiu politycznym kraju. Prawie jedna trzecia myśli o emigracji w obawie o własne bezpieczeństwo.

Boże Narodzenie bez szopki

numer 2202 - 12.12.2018
Menedżerowie szkockiego centrum handlowego zadecydowali, że wśród świątecznych dekoracji w tym roku nie będzie bożonarodzeniowej szopki. Powodem takiej decyzji jest „religijna neutralność”, z której jest dumne kierownictwo domu handlowego.Unia Europejska w końcu wybuchnie

numer 2183 - 20.11.2018
Unia miała być luźnym sojuszem suwerennych państw. Gdyby tak było w rzeczywistości, nie mielibyśmy głosowania ws. brexitu, nie byłoby niepokoju w Grecji, nie byłoby niezadowolenia w Polsce. Tak długo, jak mamy Francję i Niemcy z nastawieniem, że to one są Unią i wszyscy inni muszą do nich się dostosować, będzie dużo niezadowolenia i to w końcu wybuchnie od środka.

​Brytyjczycy tracą wiarę w multikulti

numer 2134 - 21.09.2018
LONDYN Trwające 15 miesięcy, największe w historii Wielkiej Brytanii konsultacje publiczne dotyczące imigracji i integracji przybyszy ujawniły wrogie nastawienie prawie połowy Brytyjczyków do wielokulturowości. Zdecydowana większość obywateli uważa, że imigranci się nie integrują, i nie wierzy w informacje rządowe na temat przyjezdnych.

Więcej ateizmu na lekcjach religii

numer 2126 - 12.09.2018
Rządowa komisja zakończyła dwuletnie prace konsultacyjne dotyczące zmian w nauczaniu religii w brytyjskich szkołach. Z raportu komisji wynika, że coraz więcej Brytyjczyków deklaruje się jako osoby niewierzące, dlatego ateizm musi się pojawić w szkolnym programie nauczania.

Szatnie nieprzyjazne dla kobiet

numer 2123 - 08.09.2018
LONDYN Prawie 90 proc. ze zgłoszonych przez kobiety na policję napadów na tle seksualnym, do których doszło w szatniach na basenach i w siłowniach, miało miejsce w przebieralniach dla obu płci, tzw. unisex. Jednocześnie w Wielkiej Brytanii otwiera się coraz więcej takich szatni, aby zaspokoić potrzeby osób transpłciowych.

Brytyjskie szpitale śmiertelnie groźne

numer 2057 - 22.06.2018
Ponad 450 pacjentów zmarło w szpitalu w Gosport w Anglii po nieuzasadnionym podawaniu chorym leków przeciwbólowych. Precedens, który trwał ponad dziesięć lat, mógł przyśpieszyć zgon jeszcze 200 innych osób – ujawniono w raporcie niezależnej komisji śledczej.

Aborcja to piętno na całe życie

numer 2046 - 09.06.2018
Wiemy, że od 1983 r., kiedy do konstytucji Irlandii została wprowadzona ósma poprawka, uratowano ponad 100 tys. istnień ludzkich. Nie możemy też zapomnieć, jak wiele kobiet cierpi z powodu wykonanej aborcji. Większość z nich podczas kampanii mówiła o tym, jak głęboko żałowały, że przerwały ciążę i jaki negatywny wpływ miało to na ich życie.

Pochwała upadku rodziny

numer 2043 - 06.06.2018
Społeczeństwo powinno „przyklasnąć” upadkowi rodzin nuklearnych (brytyjski termin określający rodzinę tradycyjną) w Wielkiej Brytanii
– stwierdził podczas wykładu na uniwersytecie w Liverpoolu sir James Munby, angielski sędzia rodzinny znany z kontrowersyjnych poglądów.

Irlandia za zabójstwem nienarodzonych

numer 2036 - 28.05.2018
Większość Irlandczyków zagłosowała za uchyleniem ósmej poprawki irlandzkiej konstytucji zakazującej przerywania ciąży w większości przypadków. „To smutny dzień dla Irlandii”, „to tragedia o skali historycznej” – komentują wyniki plebiscytu zwolennicy ochrony życia.

Do Rosji bez narodowych flag

numer 2031 - 22.05.2018
Angielscy kibice zostali ostrzeżeni przez swoją policję, aby nie wywieszać w Rosji podczas mistrzostw świata w piłce nożnej flag z krzyżem
św. Jerzego. Według funkcjonariuszy, mogą one zostać odebrane jako prowokacja i kojarzyć się z brytyjskim imperializmem.

Koniec z cenzurą na uniwersytetach

numer 2023 - 12.05.2018
Szef resortu nauki i szkolnictwa wyższego Sam Gyimah jako pierwszy od 30 lat przedstawiciel brytyjskiego rządu stwierdził, że uniwersytety w Wielkiej Brytanii muszą znowelizować przepisy dotyczące wolności wypowiedzi oraz zmienić nastawienie wobec „niemodnych poglądów”.

Upadek autorytetów rozkłada Wielką Brytanię

numer 1981 - 21.03.2018
Załamały się brytyjski system edukacji i instytucja rodziny, które utraciły swoje autorytety. Jednocześnie zanikł autorytet religii, która była fundamentem niemal wszystkich pozostałych. Tak przez 50 lat przyglądałem się, jak wszystko w moim kraju się rozpada.

Miliarder bawi się w Stwórcę

numer 1965 - 02.03.2018
George Soros stosuje podwójne standardy. Uważa, że ma autorytet, którego innym brak, więc nie czuje się niczym ograniczony w życiu publicznym. Próbuje więc odgrywać rolę Boga. Myśli także, że może narzucać społeczeństwom swoje poglądy, i to nawet takim, do których nie należy.


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama