reklama


Rafał Górski

Deforma komunikacji

numer 1967 - 05.03.2018
Zastanawiam się, czym jeżdżą do pracy łódzcy decydenci, np. prezydent Hanna Zdanowska, prezes MPK czy szef Zarządu Dróg i Transportu. Intuicja podpowiada mi, że samochodami. I może to nie mieć żadnego znaczenia, jeśli komunikacja zbiorowa będzie obsługiwała łodzian na czas, na miejsce i na pewno. Ale dziś tak nie jest.

​Smog łódzki

numer 1938 - 30.01.2018
Każdy łodzianin, przebywając dwie godziny dziennie na dworze, wdycha codziennie dym z 5,4 papierosa. Takie dane podaje Polski Alarm Smogowy. W ubiegły wtorek zorganizowaliśmy dziesiątą już debatę z cyklu „Łodzianie decydują”. Tym razem pod hasłem: „Jak w Łodzi rozwiązać problem smogu?”.

Dzika przyroda czy dzika deweloperka

numer 1931 - 22.01.2018
„Łódź jest nasza!” z takim transparentem pojawiliśmy się przed Urzędem Miasta Łodzi. Mieliśmy też tablice: „PO pierwsze chciwość, PO drugie głupota!” i „Brus + Łagiewniki = Zielone Płuca Łodzi”. Pikieta była częścią trwającej od lipca 2017 r. kampanii obywatelskiej „NIE dla zabudowy lasu na Brusie”. 

Zmowa antytramwajowa

numer 1925 - 15.01.2018
To jest zmowa. Gminy się umówiły, żeby pozbyć się tramwaju linii 46. Bierność, indolencja, brak zainteresowania ze strony władz i urzędników. Od 6 lat to obserwujemy” – to wypowiedzi mieszkańców, które usłyszałem podczas piątkowego protestu zorganizowanego w Zgierzu przez Stowarzyszenie na rzecz Obrony Podmiejskiej Komunikacji Tramwajowej w Regionie Łódzkim.

​Koalicja strzyżenia owiec

numer 1920 - 09.01.2018
„Mam takie marzenie: Zróbmy wielką koalicję wszystkich, którzy kochają Łódź” – zapowiedziała prezydent Hanna Zdanowska. Pomyślałem, że operacja „strzyżenia owiec” przyspieszyła. O co chodzi? W języku finansistów i bankierów oznacza to ogrywanie małych graczy przez gracza wielkiego. Oto trzy przykłady strzyżenia z historii prezydent Łodzi.

Nieobecna pani prezydent

numer 1915 - 02.01.2018
Puste krzesło z tabliczką „Hanna Zdanowska. Urząd Miasta Łodzi” – to już symbol debat pod hasłem „Łodzianie decydują”. Organizujemy je w ramach Instytutu Spraw Obywatelskich cyklicznie, w każdy trzeci wtorek miesiąca. Termin jest stały, a pani prezydent go zna.

reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama