Piotr Gontarczyk

Jaruzelski na różowo

Numer 1122 - 23.05.2015
„TOWARZYSZ GENERAŁ” BIOGRAFIA NIEWIARYGODNA Książka Mariusza Cieślika i Pawła Kowala „Wojciech Jaruzelski – życie paradoksalne” nie wnosi wiele nowego do wiedzy o postaci, która odcisnęła silne piętno na losach Polski. Pod wieloma względami to odwrót od faktów w kierunku peerelowskiej propagandy.

Fatalny Jaruzelski

Numer 821 - 26.05.2014
Włączyłem wczoraj jedną z ważniejszych telewizji w Polsce i co zobaczyłem? Na pasku leciała informacja – „zmarł Wojciech Jaruzelski, jeden z twórców polskiego okrągłego stołu”. Dlatego warto przypomnieć, kim naprawdę był Jaruzelski. Zwłaszcza w sytuacji, w której mainstreamowe media już rozpoczęły szerzenie propagandy, mającej przedstawić go jako pozytywną postać w historii Polski.

Polacy wybitni a rebours

Numer 551 - 03.07.2013
PIOTR GONTARCZYK

Nocna zmiana

Numer 526 - 04.06.2013
PIOTR GONTARCZYK

Kochane dzieciaki

Numer 427 - 02.02.2013
ZROZUMIEĆ III RP HISTORIA PISANA NA NOWO Jest rzeczą oczywistą, że nikt nie odpowiada za czyny i poglądy swoich rodziców. Co innego jednak odpowiedzialność, a co innego próba zrozumienia ludzkich uwarunkowań i motywacji. Piotr Gontarczyk

Komunistyczne maszkary

Numer 401 - 03.01.2013

Dzicy Polacy

Numer 365 - 19.11.2012
Franek Kalina, emigrant z Polski pracujący na budowie w USA, jedzie do domu do białostockiej wsi, gdzie na rodzinnej gospodarce został brat. Tu bohater zostaje wplątany w mroczne pokłosie czasów okupacji. Piotr Gontarczyk

Piekielna lektura

Numer 279 - 08.08.2012
MSZ Wydawnictwo anglojęzyczne „Piekło wyborów” zalecane przez MSZ do propagowania polskim instytucjom zagranicznym słusznie wywołało głosy oburzenia. W publikacji zebrano teksty naukowe, których zestaw ma niewiele wspólnego z rzetelnym przedstawieniem obrazu stosunków polsko-żydowskich w czasie wojny. dr Piotr Gontarczyk

Bójka w czerwonej melinie

Numer 114 - 24.01.2012
Likwidacja IPN-u przyniosłaby SLD oczywiste korzyści. Sojusz odzyskałby część lewicowego elektoratu zagarniętego przez Palikota. Poszerzyłyby się szara strefa w polityce i plamy narodowej pamięci. Ograniczono by odsłanianie prawdy o elitach PZPR-u, w niektórych aspektach przypominających struktury paramafijne.

Propagandowa hucpa

Numer 89 - 23.12.2011
SB sfałszowała dokumenty o współpracy Lecha Wałęsy z SB. Jest to wiadome od lat. Fałszerstwo polegało na przedłużeniu współpracy „Bolka” na lata, w których już nie był faktycznym TW. Kilka dni temu białostocki oddział IPN-u poinformował o zakończeniu śledztwa w sprawie preparowania przez SB dokumentów, mających świadczyć o agenturalnej współpracy Lecha Wałęsy.

Kampania nienawiści

Numer 81 - 14.12.2011
W historii nie powinno być tematów tabu ani świętych krów, których nie należy tykać. Każdy ma prawo przedstawiać materiały historyczne czy dokumenty opisujące postacie publiczne. Tak właśnie zrobił Jan Pospieszalski w swoim ostatnim programie „Bliżej”, przedstawiając depeszę ambasadora komunistycznych Niemiec. Opisuje ona rozmowę ministra rządu PRL-u Stanisława Cioska z Bronisławem Geremkiem.

Upadek generała

Numer 74 - 06.12.2011
Mimo sporadycznych prób uczynienia z Wojciecha Jaruzelskiego męża opatrznościowego Polski, jak choćby w grudniowym numerze magazynu „Maleman”, jestem optymistycznej myśli. Sam Jaruzelski zaznacza, że wraz z upływem czasu komentarze na temat 13 grudnia, zamiast łagodnieć, stają się coraz ostrzejsze. Mimo długotrwałej propagandy, np.

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama