Marlena Nowakowska

Powstrzymamy terror LGBT

numer 2281 - 19.03.2019
W poniedziałek ok. godz. 16 przed warszawskim ratuszem odbył się protest rodziców i środowisk prorodzinnych zorganizowany przez Centrum Życia i Rodziny. Demonstracja była odpowiedzią na podpisaną przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego Deklarację LGBT+. „Ręce precz od moich dzieci” – mówił na placu Bankowym poseł PiS Paweł Lisiecki.

Stop erotyzacji dzieci

numer 2275 - 12.03.2019
W poniedziałek przywódcy Kościołów protestanckich wysłali drogą e-mailową otwarty list do prezydentów, wójtów i burmistrzów miast. „Deklaracja LGBT+ uderza w prawa rodziców i dobro dzieci na wiele sposobów; to krzywdzenie dzieci i gwałt na rodzicach, totalitarna ingerencja państwa w mir domowy” – czytamy.


Uczczono pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej

numer 2274 - 11.03.2019
MIESIĘCZNICA Wczoraj w Warszawie odbyły się obchody 107. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. Rano w kościele seminaryjnym przy Krakowskim Przedmieściu odprawiona została msza święta, następnie delegacja z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim złożyła wieńce przed pomnikami Lecha Kaczyńskiego i ofiar katastrofy na pl. Piłsudskiego.

Areszt dla porywaczy

numer 2274 - 11.03.2019
PORWANIE Sąd Rejonowy w Białymstoku zdecydował w niedzielę o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące dwóch mężczyzn podejrzanych o bezprawne pozbawienie wolności 25-letniej kobiety i jej córki – poinformowała rzecznik tego sądu Beata Wołosik. Jednym z podejrzanych mężczyzn jest ojciec dziecka.

Prezydent Warszawy obcina pomoc dla niepełnosprawnych

numer 2269 - 05.03.2019
Rafał Trzaskowski i stołeczny ratusz znaleźli pieniądze na projekty ideologiczne, takie jak Tramwaj Różnorodności i hostel LGBT, natomiast na godną opiekę nad osobami niepełnosprawnymi środków nie ma. – Te działania są całkowicie niezrozumiałe – mówi „Codziennej” warszawski radny Tomasz Herbich (PiS).


PiS stawia na polityków merytorycznych

numer 2264 - 26.02.2019
UE musi być bardziej zdemokratyzowaną instytucją. Nie powinna być zarządzana przez trójkąt: Berlin, Paryż, Bruksela. Chcemy, aby Unia wróciła do swoich głównych założeń.
Czy Prawo i Sprawiedliwość chciało zaskoczyć opozycję mocnymi listami do PE?

Mateusz Morawiecki Człowiekiem Roku 2018

numer 2264 - 26.02.2019
Premier Mateusz Morawiecki, prof. Krzysztof Szwagrzyk, prof. Ryszard Legutko i reżyser Patryk Vega – to czwórka laureatów nagrodzonych podczas wczorajszej gali „Gazety Polskiej”. Na uroczystość wręczenia wyróżnień przyjechało kilkaset osób, które szczelnie wypełniły sale Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Koalicja Europejska połknęła PSL

numer 2263 - 25.02.2019
POLITYKA W sobotę Polskie Stronnictwo Ludowe dołączyło do Koalicji Europejskiej. Na Radzie Naczelnej za przystąpieniem do koalicji zagłosowało 86 członków rady, 8 było przeciw. Jak mówi „Codziennej” europoseł PiS Ryszard Czarnecki, to oznacza koniec samodzielnego bytu ludowców.

Burza po taśmach Kulczyka

numer 2258 - 19.02.2019
TAŚMY W niedzielę późnym wieczorem portal Tvp.Info ujawnił nagrania z restauracji Amber Room z 10 czerwca 2014 r., na których biznesmen Jan Kulczyk mówił szefowi Najwyższej Izby Kontroli Krzysztofowi Kwiatkowskiemu o pogróżkach, które dostawał. Kwiatkowski miał radzić Kulczykowi, aby ten porozmawiał o tym z ówczesnym rzecznikiem rządu Pawłem Grasiem.

Burza po publikacjach izraelskich dzienników

numer 2256 - 16.02.2019
HISTORIA W czwartek burzę wywołała publikacja „Jerusalem Post”, którego dziennikarz twierdził, że przebywający w Polsce na konferencji bliskowschodniej Beniamin Netanjahu miał powiedzieć o współodpowiedzialności narodu polskiego za Holocaust. W piątek Kancelaria Prezesa Rady Ministrów poinformowała, że ambasador Izraela w Polsce Anna Azari zdementowała te informacje.

Upamiętniono ofiary ludobójstwa

numer 2251 - 11.02.2019
HISTORIA W sobotę na cmentarzu Centralnym w Szczecinie odsłonięto pomnik Ofiar Nacjonalistów Ukraińskich 1939–1947. W uroczystości wzięły udział m.in. rodziny ofiar, które zamordowano na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

Manipulacja Jana Hartmana

numer 2251 - 11.02.2019
W czwartek zmarł były premier Polski Jan Olszewski. W sieci tysiące Polaków wspominały okoliczności odwołania jego rządu w 1992 r. Prof. Jan Hartman opublikował na Facebooku fotografię autorstwa Andrzeja Hrechorowicza i dopuścił się skandalicznej manipulacji.

To był mój rząd, mój premier

numer 2250 - 09.02.2019
Jan Żaryn
historyk, senator PiS, działacz antykomunistyczny

Najpierw folwark w SN, później ataki na TVP

numer 2248 - 07.02.2019
PRZEMOC OBYWATELI RP O haniebnym ataku protestujących na dziennikarkę TVP Magdalenę Ogórek wciąż jest głośno. Warto przypomnieć, że sprawcy napaści to czołowi działacze Obywateli RP lansowani m.in. przez niektórych sędziów Sądu Najwyższego. Jeszcze miesiąc temu te same osoby bratały się z przedstawicielami środowiska sędziowskiego na imprezie w gmachu SN.

Nadzieja, która szybko wygasła

numer 2247 - 06.02.2019
Dokładnie 30 lat temu w Sali Kolumnowej Pałacu Namiestnikowskiego (dziś Prezydenckiego) rozpoczęły się obrady Okrągłego Stołu. Były to negocjacje prowadzone od 6 lutego do 5 kwietnia 1989 r. przez przedstawicieli władz PRL, opozycji solidarnościowej oraz strony kościelnej.

Proletariusze znowu się łączą

numer 2244 - 02.02.2019
Szef PO Grzegorz Schetyna oraz byli premierzy i ministrowie spraw zagranicznych zaapelowali w piątek na wspólnej konferencji prasowej o budowę jednej, szerokiej listy wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Podpisano również deklarację dotyczącą powołania Koalicji Europejskiej dla Polski. Podpis złożyli m.in. byli działacze PZPR: Leszek Miller, Marek Belka i Włodzimierz Cimoszewicz.


PiS tworzy szanse rozwojowe

numer 2239 - 28.01.2019
W sobotę w Sejmie odbyła się konferencja klubu Prawa i Sprawiedliwości skierowana do samorządowców PiS pod hasłem „Zasady prowadzenia polityki rozwoju w Polsce”. W dyskusji głos zabrali m.in.: premier Mateusz Morawiecki, wicemarszałek Ryszard Terlecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński. Rozmawiano przede wszystkim o współpracy między władzami centralnymi a samorządami.

Strzał z kapiszona

numer 2239 - 28.01.2019
OPOZYCJA W sobotę odbyła się współorganizowana przez Platformę Obywatelską oraz Inicjatywę Polska Barbary Nowackiej konwencja pt. „Kobieta, Polska, Europa”. W jednej ze stołecznych hal zebrali się działacze PO, KOD oraz Inicjatywy. – Miał być armatni wystrzał, a okazało się, że to zwykły strzał z kapiszona – mówi „Codziennej” Ryszard Czarnecki, europoseł PiS.

Poseł Piotr Misiło bezkarny!

numer 2238 - 26.01.2019
PROCES W ubiegłym roku były rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz pozwał ówczesnego posła Nowoczesnej Piotra Misiłę w związku z naruszeniem dóbr osobistych. Chodziło o skandaliczną wypowiedź parlamentarzysty w programie Michała Rachonia na antenie TVP Info. We wtorek sąd Okręgowy w Warszawie pozew oddalił.

Apel o przywrócenie do pracy!

numer 2232 - 19.01.2019
WOLNOŚĆ SŁOWA Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich wystosowało apel do kierownictwa Telewizji Polskiej o przywrócenie do pracy Michała Rachonia, który na antenie TVP Info prowadził programy „Minęła 20” i „Woronicza 17”, oraz wydawcy Krystiana Krawiela.