Marlena Nowakowska

Afrykańskie upały nad Polską

numer 2362 - 26.06.2019
Nie zdążyliśmy jeszcze zatęsknić za iście afrykańską pogodą, a ona znowu wraca do Polski. Po krótkiej przerwie od upałów na termometrach ponownie widzimy wartości przekraczające 30°C. Marek Kurowski, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, mówi „Codziennej”, że kulminacja tych upałów nastąpi już dzisiaj.

​Fala upałów idzie do Polski

numer 2361 - 25.06.2019
POGODA Po chwilowym ochłodzeniu teraz będą naprawdę ekstremalne temperatury. Już jutro temperatura może wzrosnąć miejscami do 35 st. C. Ostrzeżenie wystosował IMGW dla województw zachodnich i południowych.

Gangsterka TSUE

numer 2361 - 25.06.2019
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekł, że przyjęte przez Sejm przepisy dotyczące przechodzenia w stan spoczynku sędziów Sądu Najwyższego są sprzeczne z prawem UE. Te jednak zostały już dawno zmienione, co zdaniem polityków PiS pokazuje, że TSUE działa na polityczne zlecenie. – Siedzi tam ciągle były prezes Trybunału Konstytucyjnego Marek Safjan. Oni robią z nami, co chcą.

​Solidarność Walcząca wreszcie zwycięży

numer 2361 - 25.06.2019
PATRIOTYZM W poniedziałek w Gdyni rozpoczęły się dwudniowe obchody 35-lecia Solidarności Walczącej Oddział Trójmiasto. – Nie byłoby dzisiejszej Polski bez was, bez Solidarności Walczącej – mówił w Gdyni premier Mateusz Morawiecki. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

„Jedziemy” z Michałem Rachoniem

numer 2361 - 25.06.2019
TELEWIZJA W poniedziałek ruszył poranny program Michała Rachonia w TVP Info. „#Jedziemy” mogą Państwo oglądać od poniedziałku do czwartku o godz. 7.10. Jednym z pierwszych gości gospodarza był m.in. były szef MSWiA, obecnie europoseł Joachim Brudziński.

​„Legiony” wkrótce w kinach

numer 2360 - 24.06.2019
KINO Polska superprodukcja „Legiony” to porywającą opowieść o legionowym pokoleniu lat 1914–1916, które wywalczyło Polsce niepodległość. To kino przygodowe w najlepszym wydaniu, zrealizowane przy użyciu najnowocześniejszych technik filmowych. Premiera filmu w kinach 20 września, ale już jutro ukaże się klip promujący produkcję.

Miłość jest silniejsza od śmierci

numer 2360 - 24.06.2019
W sobotę w Żarowie na Dolnym Śląsku tłumy żegnały 10-letnią Kristinę, która 13 czerwca została brutalnie zamordowana w okolicach wsi Mrowiny. Jej grób przyozdobiły m.in. serce z białych róż i wiele pluszowych zabawek położonych przez jej koleżanki i kolegów ze szkoły. Podczas uroczystości pogrzebowych odczytano poruszający list matki dziewczynki.

Chamstwo i arogancja Donalda Tuska

numer 2356 - 18.06.2019
Nie mam wiedzy, nie pamiętam, nie przypominam sobie takiej sytuacji – tak w dużym skrócie można podsumować zeznania Donalda Tuska, które złożył wczoraj przed sejmową komisją śledczą ds. VAT. – Ucieczka od argumentacji i zatrważający brak wiedzy – tak dla „Codziennej” komentuje przesłuchanie byłego szefa polskiego rządu Kazimierz Smoliński, wiceprzewodniczący komisji.


Homoterroryści sprofanowali mszę św.

numer 2350 - 11.06.2019
SKANDAL W sobotę warszawskimi ulicami przeszła parada równości. Przed marszem dokonano profanacji mszy św. i obrażano uczucia religijne milionów Polaków, którzy są katolikami.

27 lat od nocnej zdrady

numer 2344 - 04.06.2019
Dziś mija 27 lat od obalenia rządu śp. Jana Olszewskiego, który został wyłoniony po pierwszych całkowicie wolnych wyborach. Przerażone zbliżającą się lustracją elity III RP postanowiły przeprowadzić nocny przewrót parlamentarny, po którym stanowisko premiera objął Waldemar Pawlak. – To była noc długich noży politycznych – mówi „Codziennej” europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

​Panie Premierze, pamiętamy!

numer 2343 - 03.06.2019
Hołd dla Jana Olszewskiego Już jutro, 4 czerwca, przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów zostanie odsłonięty kamień węgielny pod pomnik śp. Jana Olszewskiego, szefa rządu w latach 1991–1992. – Zapraszam wszystkich do uhonorowania śp. premiera Olszewskiego i oddania hołdu temu wielkiemu człowiekowi – mówi „Codziennej” Bartosz Kownacki, poseł PiS, sekretarz Komitetu Honorowego.

Wielkie zmiany w rządzie

numer 2343 - 03.06.2019
W czwartek odbyło się spotkanie komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Głównym tematem spotkania była niezbędna rekonstrukcja rządu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że będzie ona dużo głębsza, niż wynikałoby z konieczności. Jak mówił „Codziennej” szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk: „nie uprzedzajmy faktów i poczekajmy jeszcze chwilę”.

Czarne chmury nad Kukiz’15

numer 2338 - 28.05.2019
POLITYKA Po oficjalnych wynikach wyborów do Parlamentu Europejskiego klub Kukiz’15 jest w tarapatach. Ugrupowanie Pawła Kukiza uzyskało zaledwie 3,69 proc. poparcia. Jak mówią „Codziennej” posłowie Kukiz’15 Grzegorz Długi i Jerzy Kozłowski – czas wyciągnąć wnioski.

​Schetyna twarzą porażki

numer 2338 - 28.05.2019
TOTALNA OPOZYCJA Niedzielny wieczór wyborczy z pewnością nie znajdzie się na liście ulubionych wspomnień Grzegorza Schetyny i całej Koalicji Europejskiej. Przy zmobilizowaniu właściwie wszystkich możliwych rezerw blok partii opozycyjnych przegrał z PiS niemal 7 pkt proc.

PiS zwyciężył po raz piąty!

numer 2337 - 27.05.2019
Nie pomogły ani fake newsy, którymi atakowano premiera Mateusza Morawieckiego, ani Donald Tusk wracający na białym koniu. Nie pomógł wywołujący wojnę światopoglądową film dokumentalny i egzotyczna koalicja postkomunistów z liberałami. Wszystko wskazuje na to, że Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do Parlamentu Europejskiego.

Marsz przeciw Bogu

numer 2337 - 27.05.2019
W sobotę ulicami miasta przeszedł V Trójmiejski Marsz Równości zorganizowany przez środowisko LGBT. Uczestnicy przygotowali prowokacyjną planszę, na której wagina została przedstawiona jako Najświętszy Sakrament. W wydarzeniu wzięła udział i objęła je patronatem prezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz, która – jak to napisała na Twitterze – „była dumna” z tego faktu.

​Wyrok ws. Amber Gold

numer 2332 - 21.05.2019
AFERA W poniedziałek Sąd Okręgowy w Gdańsku rozpoczął odczytywanie wyroku w trwającym od ponad trzech lat procesie ws. afery finansowej Amber Gold. Sąd uznał Marcina P. i jego żonę Katarzynę P. za winnych oszustwa i prowadzenia tzw. piramidy finansowej. – Wyrok nie jest dla mnie zaskoczeniem – mówi „Codziennej” Jarosław Krajewski, poseł PiS, wiceprzewodniczący sejmowej komisji śledczej ds.

​Szydło: PiS jest partią euroentuzjastów!

numer 2331 - 20.05.2019
WYBORY Już w najbliższą niedzielę Polacy pójdą do urn wyborczych, aby zagłosować na wybranego kandydata do Parlamentu Europejskiego. – Ważne, byśmy pokazali poparcie dla Unii Europejskiej – mówiła na antenie Telewizji Republika wicepremier Beata Szydło, „jedynka” z listy PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego.

Nowe programy w TV Republika

numer 2331 - 20.05.2019
RAMÓWKA Od 20 maja zmiany w Telewizji Republika. Po przerwie do emisji wraca „Suma dnia” oraz pojawią się nowe cykle programów. – Stawiamy na kontakt z widzami – mówi „Codziennej” Dorota Kania, naczelna Telewizji Republika.

PiS chce silnej UE, która będzie służyć wszystkim

numer 2322 - 09.05.2019
Polska to silne państwo w Europie, które dynamicznie się rozwija. Nasz naród wnosi wiele dobrego do UE i chcemy utrzymania Unii jako organizacji międzynarodowej zrzeszającej suwerenne państwa członkowskie.
Co dzisiaj trzeba naprawić w Parlamencie Europejskim?

-->