Marlena Nowakowska

Gotowi do sabotowania konferencji o Iranie

numer 2227 - 14.01.2019
W dniach 13 i 14 lutego w Warszawie odbędzie się konferencja ministerialna ws. budowania pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. Okazuje się, że opozycja w każdej sytuacji znajdzie okazję na rozpętanie kolejnej afery godzącej w PiS. Katarzyna Lubnauer apeluje nawet do prezydenta Andrzeja Dudy o natychmiastowe zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Huawei zwalnia szpiega

numer 2227 - 14.01.2019
AFERA W trybie natychmiastowym Huawei zwolnił pracownika, jednego z dyrektorów oddziału firmy Wijijnga W. Wcześniej mężczyznę zatrzymano w Polsce pod zarzutem szpiegostwa. Zdaniem zarządu firmy cały incydent miał fatalne konsekwencje dla globalnej reputacji Huawei.

Czy związkowcom z ZNP naprawdę chodzi o dobro nauczycieli?

numer 2226 - 12.01.2019

PROTESTY Związek Nauczycielstwa Polskiego szykuje strajk nauczycieli, którzy domagają się podwyżek na poziomie 1000 zł. Protest pedagogów zbiegł się w czasie z postulatami usunięcia religii ze szkoły. Czy ZNP chodzi o dobro nauczycieli, czy może postanowiono wytoczyć oręż przeciw władzy?

Kluby „Gazety Polskiej” wesprą Sakiewicza

numer 2220 - 05.01.2019
MOBILIZACJA W precedensowym procesie grupa 38 sędziów z Krakowa z Waldemarem Żurkiem na czele domaga się sprostowania przez „Gazetę Polską” autoryzowanego wywiadu z premierem Mateuszem Morawieckim. Wyrok w tej sprawie ogłosi 11 stycznia sędzia Agnieszka Derejczyk z Sądu Okręgowego w Warszawie. „Udzielimy wsparcia red.

Schetyna zbiera razy

numer 2220 - 05.01.2019
OPOZYCJA Wszystko wskazuje na to, że coraz mniej polityków widzi w Grzegorzu Schetynie poważnego partnera politycznego. Zaatakował go Włodzimierz Czarzasty, szef SLD, który w piątek na antenie Polsat News zapowiedział, że nie da się zjeść liderowi PO. Rolę Schetyny jako lidera opozycji zanegowała szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Nie wspierajmy żebractwa

numer 2213 - 27.12.2018
Nie bądźmy obojętni na sytuację osób bezdomnych, szczególnie zimą. Nigdy nie wiemy, jaką drogę przeszedł ten człowiek i co się stało, że śpi sam w środku nocy na ławce w parku. Najważniejsze w pomaganiu jest zrozumienie zasady, że skuteczna pomoc to mądra pomoc.
Gdzie problem bezdomności jest największy?

Polska oddała hołd zmarłym górnikom

numer 2212 - 24.12.2018
ŻAŁOBA NARODOWA Wczoraj przeżywaliśmy żałobę narodową, którą zarządził prezydent Andrzej Duda w związku ze śmiercią 12 Polaków po wybuchu metanu w kopalni węgla kamiennego ČSM w Karwinie w czeskiej części Śląska Cieszyńskiego.

W Wigilię jesteśmy budzeni do dobrej nowiny

numer 2211 - 22.12.2018
Nie ma w tym nic złego, jeśli wino pojawia się jako dodatek do posiłków. Jeżeli natomiast jakikolwiek alkohol miałby zostać potraktowany jako element dobrej zabawy, radości czy relaksu, byłoby to wbrew wymowie świąt.
Czym jest wigilia Bożego Narodzenia?

Polityczny wiec w Muzeum Polin

numer 2206 - 17.12.2018
W Muzeum Polin w Warszawie w dniach 14–15 grudnia odbył się II Kongres Praw Obywatelskich. Zdaniem organizatorów było to spotkanie „aktywistów zaangażowanych w obronę dóbr publicznych i demokratycznych wartości”. Gośćmi specjalnymi byli m.in. sędzia Józef Iwulski oraz płk Adam Mazguła, co zdaniem Piotra Lisiewicza, publicysty „Gazety Polskiej”, było ponurą parodią.

Eurokompromitacja

numer 2206 - 17.12.2018
AFERA W mediach coraz głośniej o obozach językowych EuroWeek. Do sieci trafia mnóstwo kontrowersyjnych zdjęć młodych dziewcząt z dorosłymi mężczyznami. Minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński zalecił komendantowi głównemu policji podjęcie stosownych działań w tej sprawie.

Precz z komuną w Warszawie!

numer 2200 - 10.12.2018
W piątek Naczelny Sąd Administracyjny podtrzymał wyroki WSA o uchyleniu ponad 40 zarządzeń wojewody dekomunizujących nazwy ulic w Warszawie. Instytut Pamięci Narodowej zaapelował do władz stolicy, aby w poczuciu obywatelskiej odpowiedzialności i niezależnie od bieżących sporów politycznych ustąpiły w tej sprawie.


PSL-owski leasing dla Nowoczesnej?

numer 2200 - 10.12.2018
POLITYKA Po odejściu siedmiorga posłów Nowoczesna jest w dużych tarapatach. Partia straciła w Sejmie status klubu i stała się kołem. Katarzyna Lubanuer walczy, aby zmienić ten stan rzeczy. Być może Polskie Stronnictwo Ludowe wypożyczy Nowoczesnej posła.

Stop sowieckiej propagandzie

numer 2200 - 10.12.2018
PROTEST W piątek w Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka” w Bydgoszczy z koncertem wystąpił Chór Aleksandrowa – a właściwie chór męski Armii Rosyjskiej, wcześniej Armii Czerwonej. W trakcie występu na scenę weszło dwóch mężczyzn z transparentem „Kremlowski raszyzm won za Don”, którzy wznosili okrzyki „Łapy precz od Ukrainy!”.

Wyrzucony za niewyświetlenie „Kleru”

numer 2188 - 26.11.2018
Zaprzysiężony w piątek na prezydenta Ostrołęki Łukasz Kulik podjął pierwsze decyzje personalne. Wieloletni dyrektor Ostrołęckiego Centrum Kultury Bogdan Piątkowski został zwolniony. Jak dowiedziała się „Codzienna”, okoliczności jego odwołania są zaskakujące. Mówi się, że Piątkowski został zwolniony, bo nie zgodził się na wyświetlanie w domu kultury skandalizującego filmu „Kler”.

Prezydent pamięta o ukraińskiej tragedii

numer 2188 - 26.11.2018
LIST W związku z rocznicą Wielkiego Głodu na Ukrainie w sobotę prezydent Andrzej Duda upamiętnił ofiary tej zbrodni. Do Kijowa z oficjalnym listem wysłał swojego ministra. „Pielęgnowanie pamięci o Wielkim Głodzie na Ukrainie to przestroga przed totalitarnymi ideologiami depczącymi godność osoby ludzkiej i prawa człowieka” – napisał prezydent Duda.

Bariera dla rosyjskiej propagandy

numer 2187 - 24.11.2018
MEDIA W piątek w Belwederze odbył się V Zjazd Federacji Mediów Polskich na Wschodzie. W wydarzeniu brali udział przedstawiciele redakcji polskich mediów mniejszościowych z Białorusi, Czech, Litwy, Łotwy, Ukrainy oraz Węgier.

TVN i szokujące zdjęcia

numer 2181 - 17.11.2018
SKANDAL Nie milkną komentarze dotyczące opublikowanych w sieci szokujących zdjęć, na których widać operatora stacji TVN Piotra Wacowskiego. Wykonuje on gest nazistowskiego pozdrowienia na tle flag III Rzeszy i zdjęcia Adolfa Hitlera.

Nagranie szefa KNF. Oryginał czy kopia?

numer 2181 - 17.11.2018


Cud eucharystyczny w Sokółce nie blaknie

numer 2176 - 10.11.2018
KOŚCIÓŁ W ostatnim czasie w mediach zaczęły się pojawiać informacje o rzekomym blaknięciu cudu eucharystycznego w Sokółce. Biuro prasowe archidiecezji białostockiej w specjalnym komunikacie podkreśliło, że powielane są nieprawdziwe informacje.

HGW swoje, a prawda zgoła inna

numer 2176 - 10.11.2018
OBCHODY Rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji kom. Sylwester Marczak poinformował w piątek, że policja i Żandarmeria Wojskowa będą wspólnie zabezpieczać uroczystości państwowe w Święto Niepodległości. Prezydent Warszawy stwierdziła, że jest to dowód na to, że policja nie poradziłaby sobie z zapewnieniem bezpieczeństwa uczestnikom marszu.