Paweł Tunia

Żegnamy Pawła Adamowicza

numer 2232 - 19.01.2019
TRÓJMIASTO Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, który został śmiertelnie zaatakowany nożem w ostatnią niedzielę podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zostanie pochowany dzisiaj w bazylice Mariackiej w Gdańsku. Spocznie w kaplicy św. Marcina. Przed pogrzebem odbędzie się uroczysta msza św.

O emeryturach matczynych na kolejnym posiedzeniu rządu

numer 2230 - 17.01.2019
RODZINA Wbrew wcześniejszym zapowiedziom rząd nie zajął się we wtorek projektem ustawy o rodzicielskim świadczeniu uzupełniającym i zdecydował, że zostanie on omówiony i przyjęty na kolejnym posiedzeniu – poinformowało PAP Centrum Informacyjne Rządu.

Rząd zajął się projektem ustawy o emeryturach matczynych

numer 2229 - 16.01.2019

Ubezpieczenia społeczne Przed wczorajszym posiedzeniem rządu, które rozpoczęło się po godz. 10 i w czasie którego omówiono m.in. projekt ustawy dotyczący tzw. matczynych emerytur, członkowie rządu uczcili minutą ciszy pamięć zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Będzie rodzicielskie świadczenie uzupełniające

numer 2228 - 15.01.2019
Dzisiaj zapadną decyzje w sprawie projektu ustawy o rodzicielskim świadczeniu uzupełniającym – powiedziała „Codziennej” minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Projekt przyznaje tzw. matczyne emerytury osobom, które wychowały co najmniej czworo dzieci.


Polskie służby zatrzymały chińskich szpiegów

numer 2226 - 12.01.2019
CYBERBEZPIECZEŃSTWO ABW zatrzymała pod zarzutem szpiegostwa Weijinga W., jednego z dyrektorów polskiego oddziału Huawei, oraz Piotra D., byłego funkcjonariusza polskich służb specjalnych. – W końcu dostrzegamy, że Chińczycy też mają wywiad i działają intensywnie na naszym terenie – mówi „Codziennej” dr Jerzy Targalski, politolog i publicysta.

Bądźcie z nami!!!

numer 2225 - 11.01.2019
Przyjedzie bardzo duża grupa sympatyków. W sądzie pojawi się co najmniej kilkadziesiąt osób, a wśród nich będą przedstawiciele klubów z różnych miejscowości – poinformował „Codzienną” prezes klubów „Gazety Polskiej” Ryszard Kapuściński, zapowiadając pełną mobilizację zwolenników niezależnych mediów na dzisiejsze posiedzenie Sądu Okręgowego (SO) w Warszawie.

Sakiewicz kontra 38 sędziów. Jutro ważny wyrok

numer 2224 - 10.01.2019

WOKANDA Jestem wdzięczny za obecność na procesie zwolenników niezależnych mediów, bo tak naprawdę jedyną prawdziwa władzą w Polsce są obywatele polscy i oni muszą być świadkami tego, jak sądownictwo próbuje zniszczyć wolność słowa – powiedział „Codziennej” red. Tomasz Sakiewicz przed jutrzejszym posiedzeniem Sądu Okręgowego w Warszawie.

„Gazeta Wyborcza” manipuluje na temat PPK

numer 2223 - 09.01.2019
PRASA Za fake newsa uznał prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys poniedziałkowe rewelacje „Gazety Wyborczej”, według której PiS przesuwa wejście w życie programu pracowniczych planów kapitałowych (PPK) na okres powyborczy, ponieważ mają one rzekomo obniżyć pensje pracowników, a to mogłoby skutkować spadkiem poparcia społecznego dla partii rządzącej.

Spotkanie Kaczyński – Salvini

numer 2222 - 08.01.2019


MON o podwyżkach dla żołnierzy

numer 2221 - 07.01.2019
OBRONNOŚĆ Zapewniamy, że pieniądze na podwyżki są przewidziane w budżecie resortu na ten rok i wszyscy żołnierze dostaną je z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 r. – poinformowało Centrum Operacyjne MON, dodając, że w fazie wypracowywania znajduje się ich dokładna wysokość.

Kogo jeszcze zablokują

numer 2220 - 05.01.2019
Administratorzy serwisu internetowego YouTube – jak już informowaliśmy – zawiesili konto historyka, publicysty i komentatora TV Republika dr. Jerzego Targalskiego, nie podając powodów decyzji. – Zawieszenie jest w mojej ocenie przejawem współczesnej formy cenzury – ocenia decyzję YouTube’a dla „Codziennej” dr Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP.

Targalski na cenzurowanym

numer 2218 - 03.01.2019
Administratorzy serwisu internetowego YouTube postanowili zawiesić konto historyka, publicysty i komentatora TV Republika, dr. Jerzego Targalskiego, nie podając powodów tej decyzji. – Nie wiem, o co chodzi. Używałem tego konta wyłącznie, aby odpowiadać na pytania zadawane przez widzów programu „Geopolityczny tygiel” nadawanego w TV Republika – mówi „Codziennej” dr Targalski.


Wzrośnie kryterium dochodowe na 500+

numer 2215 - 29.12.2018
POMOC RODZINOM Konieczne będzie podniesienie kryterium dochodowego w programie Rodzina 500+, to się wydaje nieuniknione w 2019 r. – powiedziała wczoraj minister pracy i rodziny Elżbieta Rafalska. Zmiana jest potrzebna, aby zasiłku na pierwsze dziecko nie utraciły osoby dotychczas go pobierające i jest wynikiem wzrostu minimalnego wynagrodzenia.

Walka z komunistami nie może się skończyć

numer 2214 - 28.12.2018


Politycy życzą nadziei

numer 2212 - 24.12.2018
Życzę, żeby kolejny rok spełnił jak najwięcej naszych nadziei, tych wspólnych i tych indywidualnych. By przybliżył taką Polskę, jakiej wszyscy chcemy. Polskę silną, sprawiedliwą, dostatnią i sprawiedliwą. Jeszcze raz powtarzam to słowo: sprawiedliwą dla wszystkich – powiedział w swoim spocie prezes Jarosław Kaczyński.

Wielka katastrofa w czeskiej kopalni

numer 2211 - 22.12.2018
W czwartek w kopalni w Karwinie na czeskim Śląsku Cieszyńskim doszło do zapalenia się metanu, w wyniku czego zginęło 13 górników: 12 z nich miało obywatelstwo polskie, w tym jeden od ponad 20 lat mieszkał na terenie Republiki Czeskiej, a 13. górnik był obywatelem czeskim. Dziewięciu górników udało się uratować.

Zła wola liberalnych tytułów

numer 2210 - 21.12.2018
Media głównego nurtu wciąż są liberalne i postkomunistyczne i nie ma się co dziwić, że ich reakcja jest właśnie taka – podkreśla dla „Codziennej” posłanka Anna Sobecka w reakcji na zmanipulowanie przez niektóre media; m.in. „Gazetę Wyborczą” i „Fakt” wypowiedzi abp. Marka Jędraszewskiego o powodach nieprzyjęcia nominacji biskupiej przez ks. Franciszka Ślusarczyka.


Jak Wałęsa był dyscyplinowany przez Kiszczaka

numer 2209 - 20.12.2018
W grudniu 2004 r. generałowie Czesław Kiszczak i Florian Siwicki wysłali list do Lecha Wałęsy. Próbują w nim zdyscyplinować byłego przywódcę Solidarności po jego telewizyjnej wypowiedzi, w której mówił on o tym, że po internowaniu dostał telefon od generałów (nie wymienił ich z nazwiska), w którym grozili oni siłowym stłumieniem protestów robotników.

Nowelizacja naprzeciw żądaniom TSUE

numer 2208 - 19.12.2018
REFORMA SN Podjąłem decyzję o podpisaniu noweli ustawy o SN. Podobnie jak Sejm i Senat uznałem, że wykonanie orzeczenia TSUE jest potrzebne, niezależnie od dyskusji, czy mogło być wydane i czy wykracza poza traktatowe kompetencje trybunału – powiedział wczoraj prezydent Andrzej Duda, uzasadniając złożenie podpisu pod nowelizacją.

Ministerstwo zapowiada podwyżki dla pracowników sądów

numer 2205 - 15.12.2018
PROBLEM Od poniedziałku pracownicy sądów niebędący sędziami protestują, domagając się m.in. wzrostu płac. W ramach protestu niektórzy nie idą do pracy, tylko na zwolnienia lekarskie, co utrudnia rozpatrywanie spraw w sądach. Wczoraj wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik informował, że wypłacona zostanie podwyżka kwotowa od nowego roku wynosząca ok.