Paweł Tunia

Nie brakuje chętnych do służby w okresie pandemii

numer 2594 - 28.03.2020
ARMIA Do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej na czas epidemii powróciło na własny wniosek dwóch żołnierzy rezerwy, specjalistów medycyny pola walki. Ich służba odbędzie się w ramach okresowej służby wojskowej. Do pomocy w WOT zgłasza się także dużo osób cywilnych o różnej specjalizacji, które chcą pomagać w dobie pandemii koronawirusa.

Nie tylko internet

numer 2593 - 27.03.2020


Uczniowie uczyli się przez internet. Ale nie wszyscy

numer 2592 - 26.03.2020
EDUKACJA Z powodu pandemii koronawirusa we wszystkich szkołach wprowadzone zostało zdalne nauczanie, które ma obowiązywać do 10 kwietnia. Uczniowie bez dostępu do internetu mają otrzymywać materiały dydaktyczne m.in. za pomocą poczty.

Kilkaset tysięcy Polaków pomagało Żydom

numer 2591 - 25.03.2020
Wczoraj obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Polaków Ratujących Żydów pod Okupacją Niemiecką. Nie ustalono dokładnej liczby naszych rodaków niosących pomoc Żydom – szacuje się, że wszystkich pomagających mogło być kilkaset tysięcy. Około tysiąca Polaków straciło życie z powodu udzielania Żydom pomocy. 

Coraz więcej ludzi dziękuje bohaterom czasów epidemii

numer 2590 - 24.03.2020
#DZIĘKUJEMYZAODWAGĘ Zainicjowana przez portal Niezależna.pl i Telewizję Republika akcja #DziękujemyZaOdwagę spotkała się z uznaniem w wielu środowiskach. Zachęciła ona artystkę Ludmiłę Małecką do napisania piosenki na cześć osób niosących pomoc innym w dobie epidemii.

Wojsko polskie niesie pomoc w okresie epidemii

numer 2585 - 18.03.2020
W walkę z koronawirusem bardzo aktywnie włączyło się polskie wojsko, w tym zwalczane przez opozycję Wojska Obrony Terytorialnej. – Miejmy nadzieję, że ustawiczne
obrażanie tych wojsk zmieni się po epidemii koronawirusa, kiedy to całe społeczeństwo może obserwować, jak ważną i pożyteczną rolę odgrywają ci żołnierze w walce z chorobą – mówi „Codziennej” poseł Tomasz Rzymkowski.

Terminy rozpraw sądowych mogą ulec zmianie

numer 2582 - 14.03.2020
SĄDOWNICTWO Z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie obywateli w sądach od 13 do 31 marca 2020 r. przesuwane będą terminy rozpraw w postępowaniach, które nie mają naglącego charakteru – poinformowało Ministerstwo Sprawiedliwości w komunikacie.
Niektóre sądy już podjęły decyzje w tej sprawie,

Karczewski: Marszałek zachowuje się nonszalancko

numer 2580 - 12.03.2020Chybiony strzał

numer 2576 - 07.03.2020
Politycy KO wchodzący w skład sztabu wyborczego Małgorzaty Kidawy-Błońskiej zarzucili prezydentowi Andrzejowi Dudzie i PiS, że dają zarobić na koronawirusie swoim ludziom poprzez zakup testów na jego wykrycie w firmie Blirt należącej do polityka PiS. Tymczasem ten ostatni nie ma wpływu na jej zarządzanie, a jego udziały w spółce wynoszą zaledwie 1,5 proc. i taki jest też poziom jego własności.

Opozycja coraz mniej straszy koronawirusem

numer 2574 - 05.03.2020
KORONAWIRUS W związku z pojawieniem się przypadku koronawirusa w Polsce najważniejszy jest spokój i unikanie paniki, o czym mówią sami specjaliści. – Państwo jest przygotowane na tę sytuację – podkreśla poseł PiS Tomasz Rzymkowski, dodając, że opozycji nie opłaca się już straszyć koronawirusem, bo ludzie zostali przygotowani przez rząd na jego pojawienie się i reagują spokojnie.

As w rękawie Andrzeja Dudy

numer 2572 - 03.03.2020
KAMPANIA Przed prezydentem Andrzejem Dudą znów pracowity tydzień w walce o drugą kadencję. W minionym tygodniu odwiedził mieszkańców południowej Polski, m.in. Śląska, a w ciągu najbliższych dni zawita także do miejscowości położonych w północnej części kraju i spotka się z mieszkańcami Chełmna, Szczytna i Piszu.

Premier: Przed nami kolejne wielkie wyzwania

numer 2571 - 02.03.2020
W sobotę premier Mateusz Morawiecki podsumował 100 dni funkcjonowania rządu PiS drugiej kadencji, w tym realizację pięciu punktów z programu wyborczego, oraz mówił o wyzwaniach, jakie stoją przed rządem w obecnej kadencji. – W drugiej kadencji chcemy skoncentrować się na budowie silnej, ambitnej Polski – mówił szef rządu. Rozszyfrował także skrót PO: „puste obietnice”.

Były senator PO Pinior skazany

numer 2570 - 29.02.2020
SPRAWIEDLIWOŚĆ Józef Pinior, były senator PO i uczestnik manifestacji KOD, został skazany przez Sąd Rejonowy Wrocław-Śródmieście na 1,5 roku więzienia i 5 tys. zł grzywny za korupcję. Wyrok nie jest prawomocny. Z uzasadnienia sędziego wynika, że sąd nie miał żadnych wątpliwości co do winy Piniora.

​Pracowity tydzień Andrzeja Dudy

numer 2568 - 27.02.2020
KAMPANIA W tym tygodniu ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda spotyka się z mieszkańcami Mazowsza, Małopolski oraz Śląska. Wczoraj odwiedził Garwolin na Mazowszu, a dzisiaj spotka się z mieszkańcami Małopolski i z wyborcami w Rabce-Zdroju oraz Limanowej.

Mosbacher o politycznych podstawach krytyki reformy sądów

numer 2567 - 26.02.2020
MEDIA Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher uważa, że w krytyce reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce chodzi głównie o politykę. – Osobiście uważam, że sprawa praworządności w Polsce jest silnie upolityczniona i Unia Europejska nie stroni od używania tej kwestii do osiągnięcia swoich celów – podkreśliła Mosbacher w wywiadzie dla „Super Expressu”.

​Nad południową Polską przeszły nawałnice

numer 2566 - 25.02.2020
POGODA Silne wiatry wieją w Polsce już od kilku dni. Szczególnie dotkliwe wichury przeszły nad południową Polską w nocy z niedzieli na poniedziałek. – W okresie całej niedzieli do poniedziałku do południa miało miejsce 3375 interwencji związanych ze skutkami wichury – poinformował „Codzienną” st. bryg. Paweł Frątczak, rzecznik prasowy Komendanta Głównego PSP.

​Prezydent jutro podpisze ustawę o trzynastkach

numer 2565 - 24.02.2020
SENIORZY Prezydent Andrzej Duda jutro w Żyrardowie (woj. mazowieckie) podpisze ustawę o dodatkowym rocznym świadczeniu dla emerytów i rencistów, czyli o popularnych trzynastkach. Kancelaria Prezydenta zaplanowała w tym czasie także wystąpienie głowy państwa.

​Wesprzyjmy Tomasza Sakiewicza!

numer 2565 - 24.02.2020

PROCES Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” Tomasz Sakiewicz, któremu sąd odmówił zabrania głosu na najbliższej wtorkowej rozprawie, potrzebuje wsparcia. Zapraszamy Was na jutro o godz. 10 do sali 219 w Sądzie Okręgowym w Warszawie przy al. Solidarności 127. Liczną obecność już zapowiedziały kluby „Gazety Polskiej”.

​Wesprzyjmy Tomasza Sakiewicza!

numer 2564 - 22.02.2020


Hipokryzja totalnej opozycji

numer 2563 - 21.02.2020
NIENAWIŚĆ Dużą dawką hipokryzji popisują się posłowie totalnej opozycji, którzy podczas słynnego już posiedzenia Sejmu 13 lutego najpierw kierowali pod adresem posłanki Joanny Lichockiej obraźliwe słowa, a potem wyrazili święte oburzenie z powodu gestu z wyciągniętym palcem.