Paweł Tunia

Wczoraj obchodziliśmy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

numer 2485 - 18.11.2019
OBCHODY Trzecia niedziela listopada to Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Według policji, każdego roku w zdarzeniach drogowych na całym świecie ginie ponad milion osób. Główne obchody upamiętniające ofiary tych tragicznych zdarzeń w Polsce odbyły się – jak co roku – w Zabawie koło Tarnowa.

Podział wbrew podziałowi

numer 2484 - 16.11.2019
POLITYKA Na początku nowej kadencji parlamentu wyraźnie zarysowują się dwa konflikty: jeden wewnątrz Zjednoczonej Prawicy, a drugi wewnątrz totalnej opozycji. Wszystko za sprawą projektu PiS dotyczącego zniesienia limitu 30-krotności składek ZUS. Odrzuca go Porozumienie Jarosława Gowina, co dzieli ZP, a chce go poprzeć Lewica, co z kolei dzieli opozycję.

Sąd oddala zażalenie „Gazety Polskiej”

numer 2483 - 15.11.2019
 PROCES Sąd Apelacyjny w Warszawie wczoraj na posiedzeniu niejawnym oddalił zażalenie wydawcy „Gazety Polskiej” na postanowienie sądu okręgowego zakazującego rozpowszechniania naklejki zwalczającej ideologię LGBT. Nie znamy na razie powodów odrzucenia zażalenia przez sędziów. 

​Zażalenie „Gazety Polskiej” rozpatrzone po trzech miesiącach

numer 2482 - 14.11.2019
SPRAWA SĄDOWA Naklejki wyrażające sprzeciw wobec ideologii LGBT, będące dodatkiem do jednego z lipcowych wydań „Gazety Polskiej” i cieszące się dużym zainteresowaniem Czytelników, zostały po dwóch dniach  wycofane z dystrybucji przez Sąd Okręgowy w Warszawie.

KOD-owcy nie chcą być Polakami

numer 2481 - 13.11.2019
Aktywista kojarzony ze środowiskiem KOD zakpił sobie w niedzielę z Wojska Polskiego w czasie, gdy żołnierze zmieniali się, pełniąc wartę honorową przy Grobie Nieznanego Żołnierza na pl. Piłsudskiego w Warszawie. – Ci ludzie nie chcą być Polakami, to ich wybór – mówi „Codziennej” prof. Jan Żaryn, historyk i były senator PiS.

Prezydent podpisał nowelizację prawa drogowego

numer 2476 - 07.11.2019
Obowiązek tworzenia tzw. korytarza życia i jazdy na suwak wprowadza nowelizacja Prawa o ruchu drogowym, podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę – poinformowała wczoraj Kancelaria Prezydenta RP. Nowelizacja ma rozwiązać dwa istotne problemy związane z rozwojem sieci drogowej i rosnącym natężeniem ruchu drogowego.

​Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych

numer 2473 - 04.11.2019
ŚWiąteczne dni Odwiedzin na cmentarzach nie traktujmy jak sentymentalnego spaceru. Modlitwę i odpusty, które możemy uzyskać, nawiedzając cmentarze, ofiarujmy za bliskich nam zmarłych – apeluje bp Artur Miziński, sekretarz generalny episkopatu Polski. W miniony piątek obchodziliśmy uroczystość Wszystkich Świętych, a w sobotę Dzień Zaduszny.

​Bale i zabawy zamiast magii i grozy

numer 2471 - 30.10.2019
ŚWIĘTO Przed uroczystością Wszystkich Świętych, którą obchodzić będziemy w piątek, w całej Polsce organizowane są radosne marsze, konkursy i Bale Wszystkich Świętych. Mają one pomóc wiernym zrozumieć, że zbliżające się święto ma na celu uczczenie osób, które po śmierci osiągnęły zbawienie i żyją szczęśliwie w niebie. Nie ma ono zaś nic wspólnego z magią i wzajemnym straszeniem się.

​PO-KO na równi pochyłej

numer 2467 - 25.10.2019
Opozycja Nagłe odwołanie posiedzenia klubu parlamentarnego PO-KO to rezultat podziałów wśród polityków tego ugrupowania i braku koncepcji na dalsze funkcjonowanie – uważa europoseł Ryszard Czarnecki. Posiedzenie klubu miało odbyć się wczoraj, jednak lider PO-KO nieoczekiwanie je odwołał.

Jest wniosek o delegalizację SLD

numer 2466 - 24.10.2019
WYBORY Pełnomocnik Towarzystwa Patriotycznego im. Jana Olszewskiego złożyła do Sądu Najwyższego protest wyborczy dotyczący dopuszczenia do udziału w wyborach do Sejmu i Senatu komitetu wyborczego Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Domaga się unieważnienia wyników wyborów w zakresie, w jakim uznano głosy oddane na kandydatów SLD za ważne. Według wnioskodawcy SLD narusza art. 13 konstytucji.

​Histeria w obozie Koalicji Obywatelskiej

numer 2466 - 24.10.2019
WYBORY Postawa polityków KO coraz bardziej dziwi i szokuje. Krytykują PiS za złożenie protestów wyborczych do SN, chociaż sami z takiego prawa skorzystali. Grzegorz Schetyna porównuje nawet żądanie ponownego przeliczenia głosów przez PiS do metod stalinowskich. Tymczasem on i jego koledzy chcą powtórzenia głosowania w trzech okręgach. – Nie rozumiem obaw polityków KO.

Lider Wiosny donosi na Polskę

numer 2465 - 23.10.2019
Robert Biedroń zaatakował Polskę na forum międzynarodowym. W Parlamencie Europejskim przedstawił ją jako kraj, w którym za edukację seksualną będzie rzekomo groziło pięć lat więzienia. – To nie jest człowiek, który dąży do prawdy. Z bardzo wrażliwych tematów dotyczących dzieci czyni amunicję przeciwko własnemu krajowi – mówi „Codziennej” europoseł Ryszard Czarnecki.

Pozostaną dla nas wzorem i inspiracją

numer 2463 - 21.10.2019
19 października po raz pierwszy obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. W tym dniu przypada rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W sobotę minęło 35 lat od tego dramatycznego wydarzenia. Prezydent Andrzej Duda objął patronat nad obchodami.

Szpikowski odpiera zarzuty TVN

numer 2462 - 19.10.2019
Prezes Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” (PPL) Mariusz Szpikowski został oskarżony przez TVN o dokonywanie czystek personalnych, które zagrażały bezpieczeństwu na Lotnisku Chopina. – Prawda jest taka, że moje działania właśnie podniosły poziom bezpieczeństwa na lotnisku – odpowiada prezes i zapowiada wytoczenie stacji procesu.

Deprawacja seksualna to nie edukacja

numer 2461 - 18.10.2019
Przygotowany przez komitet obywatelski „Stop pedofilii” projekt nowelizacji kk, który ma na celu ochronę nieletnich przed deprawacją seksualną, spotkał się z gwałtownymi protestami środowisk LGBT, liberałów i lewicy, twierdzących – wbrew faktom – że zakazuje on edukacji seksualnej. – Ten projekt w ogóle nie dotyczy kwestii edukacji – podkreślił mec.

Tęczowa zaraza nie odpuszcza

numer 2460 - 17.10.2019
Homolobby już po raz czwarty chce zorganizować w szkołach tęczowy piątek – akcję promowania wśród młodzieży ideologii LGBT, zwanej tęczową zarazą. Kampania Przeciw Homofobii zapowiedziała wydarzenie na 25 października. Cztery dni wcześniej Instytut Ordo Iuris opublikuje poradnik dla szkół, wyjaśniając, jak reagować na tego typu akcje.

Wielka akcja „Gazeta Polska przed wyborami”

numer 2454 - 10.10.2019
AKCJA Wczoraj pierwsze egzemplarze „Gazety Polskiej przed wyborami” – bezpłatnego dodatku do „GP” wydrukowanego w 2 mln egzemplarzy – zostały rozdane mieszkańcom Urzędowa pod Kraśnikiem (województwo lubelskie) podczas spotkania z Tomaszem Sakiewiczem oraz na ulicach Warszawy, m.in. przez Adama Borowskiego, szefa warszawskiego klubu „Gazety Polskiej”. Kolejne spotkania z red.

Wałęsa rozdaje pocałunki śmierci

numer 2453 - 09.10.2019
W ciągu kilku ostatnich dni Lech Wałęsa zdążył zbulwersować oraz rozśmieszyć opinię publiczną. Najpierw nazwał zasłużonego opozycjonistę z PRL Kornela Morawieckiego zdrajcą, a wczoraj niespodziewanie wycofał poparcie dla PO i zadeklarował wsparcie dla PSL, z czego ci ostatni nie wydają się zadowoleni. – Dziś udziela poparcia, jutro może cofnąć.

​Kaczyński w tygodniku „Gazeta Polska”

numer 2453 - 09.10.2019
MEDIA W najbliższą niedzielę będziemy wybierać między Polską plus a Polską minus.

Głosowanie to moralny obowiązek

numer 2452 - 08.10.2019
WYBORY W najbliższą niedzielę wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów. O sukcesie bądź porażce komitetów wyborczych zdecyduje mobilizacja poszczególnych elektoratów. O obowiązku uczestnictwa w życiu publicznym przypomniał przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki w „Słowie przed wyborami parlamentarnymi”.