Leon Berger

Anioł nadziei w pielęgniarskim czepku

numer 2014 - 30.04.2018
Była latarnią światła w ciemności ludzkiego bólu – tak o Hannie Chrzanowskiej, prekursorce domowej opieki nad chorymi, powiedział legat papieża Franciszka kard. Angelo Amato. Watykański wysłannik przewodniczył w sobotę uroczystościom beatyfikacji krakowskiej pielęgniarki.

Sakiewicz i Strefa Wolnego Słowa na celowniku Moskwy

numer 1991 - 03.04.2018
Jednym z głównych celów kremlowskiej machiny dezorientacji stali się redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz i środowisko skupione wokół mediów Strefy Wolnego Słowa. Powodem ataków jest konsekwentnie proukraińska linia Sakiewicza i kierowanych przez niego mediów – ocenia Kazimierz Wóycicki w „Politico”.

Technologie, które ratują życie i zdrowie

numer 1974 - 13.03.2018
medycyna Innowacyjne technologie medyczne zastosowane w leczeniu wielu chorób ratują życie ludzkie oraz pozwalają pacjentom normalnie żyć. Przyczyniają się zarazem do budowy gospodarki innowacyjnej. Dlatego też minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiada ich rozwój, a chorym obiecuje lepszy dostęp do rozwiązań innowacyjnych.

Nikczemna decyzja radnych PO

numer 1923 - 12.01.2018
SKANDAL Nienawiść już całkowicie zaślepiła stołecznych polityków Platformy Obywatelskiej. Wczoraj Rada Warszawy zdominowana przez PO postanowiła o zmianie nazwy al. Lecha Kaczyńskiego na Trasę Łazienkowską.

Nie pozwolimy zniszczyć krzyża

numer 1868 - 03.11.2017
Dziś w imię laickości, postępu i racjonalności człowieka chce się usuwać z przestrzeni publicznej Chrystusowy krzyż. I czyni się to w kraju, który powinien być dla innych wzorem braterstwa, tolerancji i wolności – powiedział metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. W akcję obrony krzyża we francuskim Ploërmel angażuje się coraz więcej osób.

Wakacyjna pamiątka na całe życie

numer 1780 - 21.07.2017
W miejscowościach wypoczynkowych wiele osób proponuje tatuaże wykonywane henną. Zanim zdecydujesz się na rysunek na skórze albo pozwolisz na to własnemu dziecku, zastanów się. Pamiątka z wakacji może być o wiele bardziej trwała, niż ci się wydaje. Zamiast tatuażu może pozostać brzydka blizna. 

Najważniejsze cztery minuty w życiu

numer 1760 - 28.06.2017
Wystarczy czterominutowa przerwa w dopływie krwi do mózgu, aby doszło w nim do nieodwracalnych zmian. Po 10 minutach człowiek, u którego nastąpiło ustanie krążenia, już nie żyje. Życie chorego może uratować szybkie użycie automatycznego defibrylatora.


Niepolityczne grillowanie

numer 1751 - 17.06.2017
Choć pogoda nas nie rozpieszcza, to długie weekendy stwarzają okazję do grillowania. Nie zawsze jednak to co przyjemne bywa zdrowe, ale z drugiej strony bez przesady. Potrawy z grilla bywają lepszym rozwiązaniem niż mięsa ociekające tłuszczem wprost z patelni.

Prokuratorzy biorą się za leki

numer 1748 - 13.06.2017
Śledczy wypowiadają wojnę zarabiającym nieuczciwie na wywozie leków z Polski. Sprawdzą, czy działania te nie mają charakteru przestępczości zorganizowanej. Zbadają, czy brak leków nie spowodował zagrożenia zdrowia i życia pacjentów.


Krew potrzebna od zaraz

numer 1744 - 08.06.2017
W wielu regionach kraju brakuje krwi. Najtrudniejsza sytuacja jest na Pomorzu Zachodnim. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie alarmuje, że w centrum potrzeba wszystkich grup krwi. Pilnie potrzebna jest grupa 0 RhD.


Szkoła szkodzi… zdrowiu

numer 1665 - 04.03.2017
Uczniowie podstawówek i gimnazjów mają w szkołach gorsze warunki niż więźniowie w zakładach karnych. W większości szkół powierzchnia sal dydaktycznych przypadających na jednego ucznia nie przekracza 2 mkw. na osobę. Tymczasem więzień w celi musi mieć do dyspozycji co najmniej 3 mkw.

Sąd unika „polskich obozów”

numer 1658 - 24.02.2017

Sąd Najwyższy nie zajmie się sprawą dotyczącą niemieckich publikacji, w których pojawiają się zwroty „polskie obozy koncentracyjne”. – Jesteśmy głęboko rozczarowani, wręcz odczuwamy ból z powodu decyzji polskiego sądu – mówi mec. Lech Obara, prezes Stowarzyszenia Patria Nostra, które od dziewięciu lat walczy o dobre imię Polski.

Koszmarna bezsenność

numer 1648 - 13.02.2017
„Bezsenność we dwoje, cudowna niesenność. Tak łatwo nad rankiem wstępować w codzienność” – śpiewał Andrzej Zaucha. Jednak połowa Polaków dobrze wie, że jest wprost przeciwnie. Bezsenność jest jednym z najczęściej występujących problemów medycznych.

Grypa szaleje w Polsce

numer 1629 - 21.01.2017
W przychodniach coraz dłuższe kolejki do lekarzy. Rośnie liczba osób chorych na grypę. W pierwszej połowie stycznia zarejestrowano prawie 400 tys. zachorowań. Tysiąc osób trafiło do szpitala.

Polska wraca do Rady

numer 1613 - 02.01.2017
To bardzo dobra wiadomość dla Polski na zakończenie 2016 roku. Jak przekazała Joanna Wajda, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych, „prowadzona przez ostatnie miesiące kampania przyniosła duży wzrost poparcia dla polskiej kandydatury do niestałego miejsca w Radzie Bezpieczeństwa ONZ-etu”.

Z udarem tylko do szpitala specjalistycznego

numer 1564 - 03.11.2016
Pacjent z podejrzeniem udaru mózgu powinien trafić bezpośrednio do szpitali prowadzących specjalistyczne oddziały ratunkowe – podkreśla Ministerstwo Zdrowia. Mimo że w Polsce jest ponad 160 tego typu placówek, to co trzeci chory jest przewożony do szpitala, który nie ma oddziału udarowego.

Szydło ratuje, Kopacz atakuje

numer 1440 - 09.06.2016
Dzieci, które znajdują się w Centrum Zdrowia Dziecka, są bezpieczne – zapewniła wczoraj w Sejmie premier Beata Szydło. Podkreśliła, że rząd robi wszystko, by ratować szpital. A minister zdrowia Konstanty Radziwiłł przypomniał, że problemy CZD są wynikiem komercjalizacji służby zdrowia za rządów PO-PSL.

Ubezpieczenie od rządowego bubla

numer 1438 - 07.06.2016
Polacy płacą coraz więcej za leki. Wielu chorych nie stać nawet na zakup specyfików ratujących życie – to efekt ustawy refundacyjnej przepchniętej przez Sejm przez koalicję PO-PSL. Korzystają z tego firmy ubezpieczeniowe i proponują polisy lekowe.

Reklamodawca zapłaci za „lekarza”

numer 1414 - 09.05.2016
Koniec z nieuczciwymi reklamami leków i suplementów diety. W Ministerstwie Zdrowia powstał zespół, który ma przygotować zmiany w tej dziedzinie. Główny Inspektor Sanitarny domaga się wyższych kar dla reklamodawców, którzy łamią prawo.

Leczenie zamiast in vitro

numer 1403 - 25.04.2016
Kompleksowe leczenie niepłodności, w tym także u mężczyzn, zamiast zapłodnienia pozaustrojowego. Ministerstwo Zdrowia pracuje nad programem prokreacyjnym. Będzie on finansowany ze środków, które do tej pory szły na in vitro.

reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama