ADRIAN SIWEK

Sejm upamiętni Jana Olszewskiego

numer 2261 - 22.02.2019
SEJM Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu przyjęła projekt uchwały upamiętniającej śp. Jana Olszewskiego. – Nie było jakiegoś poważnego sprzeciwu wobec przyjęcia tej ustawy, mam nadzieję, że nie będzie go także podczas posiedzenia Sejmu – powiedział nam poseł PiS Dariusz Piontkowski.

Konflikt polsko-izraelski to paliwo dla partii prorosyjskich

numer 2259 - 20.02.2019
P.o. szef izraelskiego MSZ Israel Katz stwierdził, że wielu Polaków współpracowało z nazistami i brało udział w zagładzie Żydów w czasie Holokaustu. Polski rząd w reakcji na te skandaliczne słowa postanowił odwołać swoją delegację na szczyt V4 w Izraelu.

Nagroda za walkę o życie

numer 2258 - 19.02.2019
PRO-LIFE Profesor Bogdan Chazan został laureatem Nagrody im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego, przyznawanej przez redakcję tygodnika rodzin katolickich „Źródło” oraz Fundację Źródło. Nagroda przyznawana jest osobom, które w szczególny sposób zasłużyły się w działalności na rzecz umacniania rodzin. Wręczono ją na Politechnice Krakowskiej.

Pytania o koszty i zyski

numer 2256 - 16.02.2019
Zakończył się warszawski szczyt na temat sytuacji na Bliskim Wschodzie. Oprócz polskich polityków wzięli w nim udział m.in. wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence oraz premier Izraela Beniamin Netanjahu. – Szczyt miał charakter propagandowy i pod tym kątem można powiedzieć, że był to sukces. Nie udało się natomiast wymusić na Niemcach tego, żeby przestały popierać Iran.

Prawo na straży tradycyjnej rodziny

numer 2254 - 14.02.2019
Kampania Przeciw Homofobii świętuje pozornie korzystny dla niej wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Okazuje się, że jej sukces jest tylko pozorny, a lewicowe media, które piszą o przełomowym wyroku, nie przedstawiają o nim całej prawdy.

Olszewski zawsze był autorytetem

numer 2251 - 11.02.2019
W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wystawiona została księga kondolencyjna po śmierci byłego premiera Jana Olszewskiego. Od poniedziałku do dnia pogrzebu księga będzie wystawiona w godz. 9–19. – Jan Olszewski zawsze był autorytetem, czy to jako adwokat, czy jako polityk – mówi „Codziennej” mecenas Piotr Andrzejewski.

Olszewski – premier obalony przez ludzi Okrągłego Stołu

numer 2250 - 09.02.2019
Nie ma wątpliwości co do tego, że Jan Olszewski był jedynym premierem Rzeczpospolitej, który poświęcił wszystko, żeby odwrócić negatywne skutki Okrągłego Stołu, żeby odbudować w pełni niepodległą Polską – mówi „Codziennej” Antoni Macierewicz.

Bronił polskiej niepodległości przed Lechem Wałęsą

numer 2250 - 09.02.2019
Krzysztof Wyszkowski
działacz opozycji w czasach PRL, doradca premiera Jana Olszewskiego

Ugrupowanie Biedronia przeciwko konstytucji

numer 2249 - 08.02.2019
Instytut Ordo Iuris sporządził analizę ukazującą, które z propozycji partii Wiosna są niezgodne z polską konstytucją. – Realizacja przedstawionych postulatów Roberta Biedronia wymagałaby od Polski pozbawienia obywateli szeregu praw gwarantowanych przez konstytucję – mówi prawnik instytutu dr Tymoteusz Zych.


Rośnie przyzwolenie na rozwody

numer 2248 - 07.02.2019
Z najnowszego raportu Centrum Badania Opinii Społecznej wynika, że zdecydowanie przeciwko rozwodom jest zaledwie 12 proc. Polaków, a aż 32 proc. uważa, że jeśli oboje małżonkowie zdecydują się na sądowe rozwiązanie związku, to nie powinni mieć ku temu żadnych przeszkód.
Według badań CBOS rozwody są coraz bardziej akceptowane przez Polaków. Co Księdza zdaniem może być tego powodem?

Tusk nic nie robi, tylko tweetuje

numer 2247 - 06.02.2019
Przewodniczący Rady Europejskiej zamieścił na portalu Twitter pełen nienawiści wpis, uderzający zarówno w media publiczne, jak i obóz rządzący. Wygląda na to, że były premier ma zamiar podgrzewać i tak już gorącą atmosferę, skutkiem której był ostatni atak na dziennikarkę TVP Magdaleną Ogórek.

Nowy Palikot na scenie politycznej

numer 2246 - 05.02.2019
W niedzielę na warszawskim Torwarze odbyła się konwencja nowego ugrupowania Wiosna, którego liderem jest Robert Biedroń. Głównymi kwestiami poruszonymi na konwencji była aborcja, związki homoseksualne i sprawa ograniczenia roli Kościoła w życiu publicznym.


Konsul Kowalski robi to, co do niego należy

numer 2245 - 04.02.2019
W ubiegłym tygodniu norweskie MSZ podjęło decyzję o wydaleniu polskiego konsula Sławomira Kowalskiego. Dyplomata jest znany z ogromnego zaangażowania w walkę z kontrowersyjnym Norweskim Urzędem Ochrony Praw Dziecka, znanym jako Barnevernet. – Mówienie o tym, że w relacjach polsko-norweskich dzieje się coś złego, jest przesadą.

Wsparcie dla niezłomnego konsula

numer 2244 - 02.02.2019
DYPLOMACJA Marszałek Senatu Stanisław Karczewski zapowiedział wsparcie dla polskiego konsula w Norwegii Sławomira Kowalskiego, który został wydalony z tego kraju za walkę o prawa mieszkających w nim polskich rodziców.

Będzie odszkodowanie za krzywdy?

numer 2243 - 01.02.2019
HISTORIA W czwartek przed Sądem Okręgowym w Nowym Sączu zakończył się proces o zadośćuczynienie za krzywdy wyrządzone przez system totalitarny dla Zbigniewa Kurasia, syna legendarnego Józefa Kurasia ps. Ogień.

Areszt dla Bartłomieja M.

numer 2242 - 31.01.2019
We wtorek wieczorem w Prokuraturze Okręgowej w Tarnobrzegu zakończyły się przesłuchania byłego rzecznika MON Bartłomieja M. oraz byłego posła PiS Mariusza Antoniego K. Usłyszeli oni zarzuty, a prokurator wystąpił do sądu z wnioskami o trzymiesięczne areszty dla M. i K. Wczoraj sąd przychylił się do wniosku prokuratury.

Niezatapialny prezes w rękach służb

numer 2241 - 30.01.2019
Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali we wtorek cztery osoby w związku ze śledztwem dotyczącym wyrządzenia znacznej szkody majątkowej spółce Lotos SA. Jeden z zatrzymanych to Paweł O., który przez 12 lat kierował zarządem Grupy Lotos SA.

Nie ma świętych krów

numer 2240 - 29.01.2019
Sześć osób podejrzanych m.in. o powoływanie się na wpływy i czerpanie z tego korzyści materialnych zostało zatrzymanych w poniedziałek rano przez funkcjonariuszy CBA. Wśród zatrzymanych jest Bartłomiej M., były rzecznik prasowy Ministerstwa Obrony Narodowej, były członek zarządu spółki PGZ SA Radosław O., były poseł Mariusz Antoni K., a także trzej byli pracownicy MON oraz spółki PGZ.

Polska jako jedyna z takimi przywilejami

numer 2239 - 28.01.2019
Polska jest pierwszym krajem, w którym możliwe będzie odwołanie się od decyzji o blokadzie konta przez Facebook. Dzięki porozumieniu z Ministerstwem Cyfryzacji możliwe jest złożenie odwołania od blokady konta lub usunięcia wpisu na profilu. Można to zrobić za pośrednictwem strony internetowej ministerstwa.

Opór, z którym Niemcy wcześniej się nie spotkali

numer 2238 - 26.01.2019
1 lutego 1943 r. doszło do bitwy pod Zaborecznem, największej potyczki powstania zamojskiego, która zakończyła się zwycięstwem partyzantów. Przyczyną powstania były wysiedlenia polskich wsi na Zamojszczyźnie przez Niemców.
Panie Profesorze, co się działo podczas bitwy pod Zaborecznem?