ADRIAN SIWEK

Drużyna Zjednoczonej Prawicy

numer 2406 - 17.08.2019
Podczas konferencji prasowej w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości zostały zaprezentowane kompletne listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu i Senatu. Na listach PiS znaleźli się przede wszystkim dotychczasowi parlamentarzyści, a także samorządowcy wszystkich szczebli oraz przedsiębiorcy.

PiS wykłada karty na stół

numer 2405 - 16.08.2019
WYBORY Już dzisiaj poznamy pełne listy Prawa i Sprawiedliwości do jesiennych wyborów parlamentarnych. Informacje te potwierdził szef Komitetu Wykonawczego i lider rzeszowskiej listy PiS Krzysztof Sobolewski. Poseł Zbigniew Gryglas w rozmowie z „Codzienną” podkreślił, że nie należy spodziewać się rewolucji kadrowej.

Osobno, a jednak razem

numer 2404 - 14.08.2019
Wciąż trudno przewidzieć, jak będzie wyglądał start ugrupowań opozycyjnych w wyborach do Senatu. W ostatnim czasie wszystko wskazywało na to, że każdy z trzech bloków pójdzie do nich osobno. Okazuje się jednak, że nie jest to przesądzone. Jednak czasu dla opozycji na podjęcie decyzji jest coraz mniej.

Exodus kukizowców trwa

numer 2401 - 10.08.2019
Kolejni posłowie postanowili opuścić klub Kukiz’15. Po ogłoszeniu wspólnego startu ugrupowania z PSL decyzję o odejściu podjęli: Elżbieta Zielińska, Tomasz Jaskóła, Bartosz Józwiak oraz Jerzy Kozłowski. Grupa poinformowała, że zakłada nowe koło pod dobrze znaną nazwą Unia Polityki Realnej.

Stańmy w obronie naszego pasterza

numer 2401 - 10.08.2019
KOŚCIÓŁ Środowiska lewicowe od kilku dni wściekle atakują abp. Marka Jędraszewskiego, który podczas homilii powiedział kilka słów prawdy na temat działań zwolenników ideologii LGBT. Już dzisiaj odbędzie się demonstracja w jego obronie.

Kościół nie ugnie się przed homoterrorystami

numer 2400 - 09.08.2019
Abp Stanisław Gądecki stanął w obronie abp. Marka Jędraszewskiego, który od kilku dni jest atakowany przez środowiska lewicowe za wygłoszoną przez niego homilię nt. ideologii LGBT. – Fala krytyki, która dotknęła metropolitę krakowskiego, świadczy o totalitaryzmie światopoglądowym zakorzenionym w pewnych środowiskach – powiedział.

Czerwony generał strącony z piedestału

numer 2397 - 06.08.2019
Grupa osób z KPN – Niezłomni zrzuciła z cokołu pomnik generała LWP Zygmunta Berlinga w Warszawie. W związku ze zdarzeniem policja zatrzymała Adama Słomkę, byłego posła i przewodniczącego Konfederacji Polski Niepodległej – Niezłomni. Został doprowadzony do Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII, a po wykonaniu stosownych czynności – zwolniony.

Cześć i chwała Bohaterom!

numer 2394 - 02.08.2019
Wczoraj w całej Polsce odbyły się uroczystości upamiętniające 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. O 17, w godzinę wybuchu powstania, Polska oddała hołd żołnierzom Warszawy – na ulicach stolicy rozległ się dźwięk syren, zatrzymały się samochody, stanęli przechodnie.

Robotofoby zakończyły protest

numer 2394 - 02.08.2019
LGBT Grupa osób ze środowiska LGBT zakończyła kilkudniowy protest przed siedzibą „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”. Bez wątpienia ogromny wpływ na kapitulację aktywistów miało dołączenie do protestu robota LGBT-R, który obnażył ich nietolerancję wobec najnowszych orientacji seksualnych.

Postkomuniści na listach KO

numer 2392 - 31.07.2019
WYBORY Grzegorz Schetyna najwidoczniej postanowił podkręcić wojnę w szeregach opozycji. Z nieoficjalnych informacji dowiadujemy się, że z list Koalicji Obywatelskiej mogą wystartować kandydaci znani i lubiani w kręgach postkomunistycznych. Oznaczałoby to, że PO przechyli się jeszcze bardziej w lewo.

​Pijany były gwiazdor TVN trafi za kraty

numer 2390 - 29.07.2019
AFERA Były gwiazdor TVN, słynący z kontrowersji dziennikarz Kamil D. w piątek spowodował kolizję drogową w Piotrkowie Trybunalskim, będąc pod wpływem alkoholu. Dziennikarz miał 2,6 promila w wydychanym powietrzu. Wczoraj Kamil D., usłyszał zarzuty prowadzenia pod wpływem alkoholu i spowodowania zagrożenia katastrofą w ruchu lądowym. Prokuratura zawnioskowała do sądu o areszt.

Poseł Kaczmarczyk zmienia barwy

numer 2389 - 27.07.2019
Poseł Kukiz’15 Norbert Kaczmarczyk postanowił opuścić swój dotychczasowy klub i zasilić szeregi Prawa i Sprawiedliwości. – Chcę pracować dla ludzi, a tę misję doskonale rozumie prezes Jarosław Kaczyński – tłumaczył swoją decyzję w specjalnym oświadczeniu.

Nowe otwarcie w relacjach z Komisją Europejską

numer 2388 - 26.07.2019
Nowa przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen złożyła wczoraj wizytę w Polsce, podczas której spotkała się z premierem Mateuszem Morawieckim. Głównymi jej tematami były m.in. kwestie obsadzenia stanowiska komisarza przez Polskę oraz zrównoważonego rozwoju i bezpieczeństwa.

Beata Kempa zaatakowana

numer 2388 - 26.07.2019
BRUKSELA Samochód, którym podróżowała europoseł Prawa i Sprawiedliwości Beata Kempa, został zaatakowany w Brukseli przez trzech mężczyzn o arabskiej urodzie. W wyniku ataku ucierpiał kierowca Parlamentu Europejskiego.

Ursula von der Leyen wybiera Polskę

numer 2386 - 24.07.2019
W czwartek Polskę odwiedzi nowa przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, która spotka się z premierem Mateuszem Morawieckim. Jednym z głównych tematów rozmów ma być kwestia obsadzenia stanowiska polskiego komisarza w KE.

​Platformiane safari po Polsce

numer 2384 - 22.07.2019
WYBORY Politycy Koalicji Obywatelskiej kontynuują swoją wycieczkę po Polsce, podczas której spotykają się ze zwykłymi ludźmi. Tym razem odwiedzili Podkarpacie i Małopolskę. Mieszkańcy Stalowej Woli i Tarnobrzegu nie przyjęli ich zbyt entuzjastycznie.

​Walczymy z nietolerancją, ale wobec wszystkich

numer 2383 - 20.07.2019
MEDIA Trwa atak środowisk lewicowych na „Gazetę Polską” spowodowany informacją, że do następnego numeru „GP” dołączona zostanie naklejka z przekreślonym tęczowym symbolem. – Nasza akcja jest sprzeciwem wobec nietolerancji, agresji i cenzury – skomentował sprawę Tomasz Sakiewicz.

Sąd broni szantażysty

numer 2382 - 19.07.2019
Sąd Apelacyjny w Warszawie utrzymał wyrok przeciwko „Gazecie Polskiej Codziennie”, który nakazuje wydawcy gazety wpłatę 15 tys. zł na rzecz Zbigniewa S. ps. Niemiec, który w przeszłości był skazywany za gwałt, napad z bronią w ręku i szantażowanie senatora Krzysztofa Piesiewicza.

​Jest nadzieja na sprawiedliwość

numer 2381 - 18.07.2019
PRAWO Zespół prasowy Sądu Najwyższego poinformował, że dotychczas do Sądu Najwyższego wpłynęło 18 skarg nadzwyczajnych, z czego 11 wniósł prokurator generalny, a siedem – rzecznik praw obywatelskich. Rozstrzygnięcia zapadły na razie w odniesieniu do siedmiu skarg. Cztery zostały uwzględnione.

Prezydent domaga się ekshumacji ofiar rzezi wołyńskiej

numer 2377 - 13.07.2019
WOŁYŃ Prezydent Andrzej Duda podczas Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa mówił o konieczności przeprowadzenia ekshumacji ofiar oraz zapewnienia im godnego pochówku i upamiętnienia. Podkreślił, że jest to warunek konieczny do pełnego pojednania pomiędzy Polską a Ukrainą.