ADRIAN SIWEK

​Chrystus zstępuje do piekła, które znajdujemy w sobie

numer 2309 - 20.04.2019
WYWIAD Wielka Sobota to jest jakby zanurzenie się razem z Chrystusem w odrętwienie śmierci i oczekiwanie, aż wraz z Nim zostaniemy wydarci śmierci i zaproszeni do zmartwychwstania – z ks. dr. hab. ROBERTEM SKRZYPCZAKIEM rozmawia ADRIAN SIWEK

Jaka jest symbolika Wielkiej Soboty? Dlaczego jest to tak ważny dzień dla katolików?


Donald Trump znowu w Polsce

numer 2308 - 19.04.2019
Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera poinformował, że pojawiają się nieoficjalne sygnały dotyczące tego, że prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump weźmie udział w obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Polsce. Byłaby to druga jego wizyta w naszym kraju w ciągu dwóch lat.

Chrystus daje nam siebie

numer 2307 - 18.04.2019
Wielki Czwartek jest uprzedzeniem owoców Zmartwychwstania Pańskiego. Największym darem, jaki zostawił nam Jezus Chrystus, jest Eucharystia. Zostawił nam samego siebie, swoje najświętsze ciało – mówi nam ks. infułat Jan Sikorski.
Jakie jest znaczenie Wielkiego Czwartku? Co upamiętnia ten dzień i dlaczego jest ważny dla nas, katolików?

​Ataki nożowników w Warszawie

numer 2303 - 13.04.2019
SPOŁECZEŃSTWO Do dwóch tragicznych zdarzeń doszło w czwartek w Warszawie. W stolicy Polski doszło do dwóch ataków nożowników, w wyniku których zginęły dwie osoby.

Demokratyczny kapitalizm dla wszystkich

numer 2302 - 12.04.2019
PREMIER W siedzibie Trybunału Konstytucyjnego odbył się wczoraj wykład premiera Mateusza Morawieckiego, głównym tematem spotkania był demokratyczny kapitalizm. – Wzmocnienie demokratycznego kapitalizmu to nie tylko imperatyw moralny, lecz także najlepszy pomysł na rozwój gospodarczy – powiedział szef rządu.

​Czas na Lublin

numer 2302 - 12.04.2019
KONWENCJA W sobotę w Lublinie odbędzie się kolejna konwencja regionalna Prawa i Sprawiedliwości. Udział w niej wezmą m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki.

Te wybory mogą wiele zmienić

numer 2300 - 10.04.2019
Zdecydowałem się przyjąć propozycję kandydowania, uznając, że będzie to okazja, abym powiedział o ważnych tematach z punktu widzenia Polski, które dzisiaj są naszymi wyzwaniami w Unii Europejskiej – powiedział minister Szynkowski vel Sęk.
Panie Ministrze, co skłoniło Pana do podjęcia decyzji o kandydowaniu do Parlamentu Europejskiego?

Oskarżany o molestowanie zostanie wiceprezydentem

numer 2297 - 06.04.2019
Tadeusz Kwiatkowski, polityk związany z Polskim Stronnictwem Ludowym, w najbliższych dniach obejmie funkcję wiceprezydenta Tarnowa. Kandydatura wzbudza jednak wiele kontrowersji z powodu skandalu, do którego doszło w 2009 r.

Zacieśniamy współpracę wojskową

numer 2296 - 05.04.2019
OBRONNOŚĆ Wczoraj rozpoczęło się drugie spotkanie państw bukareszteńskiej dziewiątki z udziałem ministrów obrony. Do Warszawy przybyli szefowie resortów obrony: Bułgarii, Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Rumunii, Słowacji i Węgier. Spotkaniu przewodniczy szef MON Mariusz Błaszczak.

Przyjdź koniecznie!

numer 2296 - 05.04.2019
SMOLEŃSK W przeddzień rocznicy katastrofy smoleńskiej odbędzie się pikieta przed ambasadą Rosji w Warszawie. Demonstracja organizowana jest przez warszawski klub „Gazety Polskiej”.

Rekonstrukcja jeszcze przed wyborami

numer 2295 - 04.04.2019
Słowa Beaty Mazurek i Joanny Kopcińskiej potwierdzają pojawiające się od dłuższego czasu spekulacje dotyczące rekonstrukcji rządu. Wiele wskazuje na to, że nastąpi ona jeszcze przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Wolność na plus

numer 2292 - 01.04.2019
Za nami konwencja regionalna Prawa i Sprawiedliwości w Gdańsku w ramach kampanii przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. Wzięli w niej udział m.in. premier Mateusz Morawiecki i prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, który zapowiedział walkę o zmiany w przyjętej ostatnio przez PE dyrektywie o prawie autorskim ACTA 2.


​Rozpoczyna się walka o Pomorze

numer 2291 - 30.03.2019
EUROWYBORY Już dzisiaj odbędzie się kolejna, czwarta konwencja regionalna Prawa i Sprawiedliwości przed zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego. Tym razem najważniejsi politycy PiS udadzą się do Gdańska.

Zasady demokracji według PO

numer 2290 - 29.03.2019
Rada Miasta Bydgoszczy podjęła decyzję o przyznaniu corocznych Medali Kazimierza Wielkiego. Nie zabrakło jednak kontrowersji. Wbrew długoletniej tradycji o akceptacji kandydatur wysuniętych przez opozycję pominięty został zaproponowany przez radnych PiS długoletni opozycjonista i wybitny lekarz prof. Roman Kotzbach. Większość w bydgoskiej RM stanowią radni Koalicji Obywatelskiej.

Czy można uciec od ACTA2?

numer 2289 - 28.03.2019
Parlament Europejski na posiedzeniu plenarnym przyjął dyrektywę o ochronie praw autorskich, znaną potocznie jako ACTA2. Dyrektywa o prawie autorskim na jednolitym rynku cyfrowym zmieni zasady publikowania oraz monitorowania treści zamieszczanych w internecie.

Prawa autorskie ważniejsze niż wolność słowa

numer 2288 - 27.03.2019
Wczoraj Parlament Europejski na posiedzeniu plenarnym przyjął dyrektywę o ochronie praw autorskich, znaną potocznie jako ACTA 2. 348 europosłów było za, 274 przeciw, a 36 wstrzymało się od głosu.


Jestem gotowy do ciągłej walki

numer 2287 - 26.03.2019
Wiceprzewodniczący komisji ds. warszawskiej reprywatyzacji Sebastian Kaleta znalazł się na ósmym miejscu na warszawskiej liście Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego.
Co skłoniło Pana do podjęcia decyzji o starcie w wyborach do Parlamentu Europejskiego?

​​Wielki marsz w obronie życia i rodziny

numer 2285 - 23.03.2019
PROLIFE Już w najbliższą niedzielę ulicami Warszawy przejdzie pierwszy ogólnopolski Narodowy Marsz Życia. – Manifestujący będą bronili życia poczętego oraz wyrażali swój sprzeciw wobec deprawacji dzieci – mówiła podczas konferencji prasowej w Sejmie Lidia Sankowska-Grabczuk, rzecznik Narodowego Marszu Życia.

PiS wykłada karty na stół

numer 2284 - 22.03.2019
EUROWYBORY Według informacji „Gazety Polskiej Codziennie” dzisiaj odbędzie się konferencja Prawa i Sprawiedliwości, podczas której przedstawieni zostaną wszyscy kandydaci na europarlamentarzystów.

Prestiżowa nagroda za „Ryngraf”

numer 2283 - 21.03.2019
Dorota Kania otrzymała Główną Nagrodę Wolności Słowa Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich podczas uroczystości ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w 26. edycji konkursu. Redaktor naczelna Telewizji Republika i szefowa działu krajowego w „Gazecie Polskiej Codziennie” otrzymała nagrodę za film „Ryngraf”, którego była reżyserem.

-->-->