Adrian Siwek

Damski bokser bronią opozycji

numer 2565 - 24.02.2020
Mężczyzna znacznie większy od nas, silniejszy, szarpał moje dziecko. Próbowałam go przekonać, żeby puścił dziecko. Wówczas mnie schwycił, zaczął dusić. Próbowałam uwolnić uścisk ręki, która mnie dusiła. Wtedy go ugryzłam – powiedziała w Polsat News mec. Jolanta Turczynowicz-Kieryłło.

Kto jeszcze odpowie za gdańską tragedię

numer 2565 - 24.02.2020
SĄD Dariusz S., który w styczniu 2019 r. pracował jako ochroniarz finału WOŚP, podczas którego doszło do zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, został skazany na karę roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Jak na razie to jedyny wyrok w tej tragicznej sprawie.

​Dudabus ruszył w Polskę

numer 2563 - 21.02.2020
KAMPANIA WYBORCZA Prezydent Andrzej Duda rozpoczął wczoraj objazd po kraju na pokładzie dudabusa. Pierwszego dnia swojej podróży prezydent odwiedził Łowicz oraz Turek.

Rozszerza się akcja „GP” i Niezależnej.pl

numer 2558 - 15.02.2020
AKCJA Trwa wspólna akcja „Gazety Polskiej” oraz portalu Niezależna.pl, dzięki której europejscy dziennikarze oraz politycy mogą dowiedzieć się prawdy na temat reformy sądownictwa w Polsce.

Tysiące Polaków pisze do UE

numer 2557 - 14.02.2020
Od poniedziałku trwa wspólna akcja Niezależnej.pl oraz „Gazety Polskiej”, dzięki której tysiące mejli informujących o prawdziwej sytuacji w polskim sądownictwie trafiają do skrzynek europosłów oraz zagranicznych dziennikarzy.

​Kampania nienawiści w wykonaniu opozycji

numer 2557 - 14.02.2020
WYBORY PREZYDENCKIE Małgorzata Kidawa-Błońska oraz Robert Biedroń rozpoczęli kampanię wyborczą od ataków na obóz rządzący. Kandydatka PO chwaliła prowokatorów zakłócających uroczystości z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy, a kandydat Lewicy kłamał na temat Polski w Parlamencie Europejskim.

Niech świat pozna prawdę o Polsce

numer 2556 - 13.02.2020
We wtorek ruszyła akcja portalu Niezależna.pl oraz „Gazety Polskiej” – wysyłania listów, w których prezentujemy prawdziwą sytuację w Polsce, do europejskich polityków i dziennikarzy. Od wczoraj można wysyłać także majle w języku niemieckim.

​Samowola przyczyną tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej

numer 2555 - 12.02.2020
ZJAWISKA POGODOWE W poniedziałek w Bukowinie Tatrzańskiej doszło do tragicznego zdarzenia. Trzy osoby zginęły na skutek przygniecenia elementami dachu zerwanymi z wypożyczalni sprzętu narciarskiego. Dziś wiadomo, że budynek był samowolą budowlaną.

Walka o dobre imię „Łupaszki”

numer 2552 - 08.02.2020
Niezłomni Na dwóch wieżowcach w Białymstoku zawisły billboardy upamiętniające mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszkę”. „Walczył i zginął za wolną Polskę” – czytamy na jednym z nich.

Hołownia dzieli, a nie łączy

numer 2551 - 07.02.2020
Kandydat na prezydenta Szymon Hołownia szumnie zapowiadał, że będzie łączył, a nie dzielił. Szybko jednak udowodnił, że nic takiego się nie wydarzy. W internecie pojawił się jego spot wyborczy, w którym Hołownia zadrwił sobie z ofiar katastrofy smoleńskiej. Zdążył już za to przeprosić, ale jego tłumaczenia brzmią kuriozalnie.

​Dołącz do walki o sprawiedliwsze sądy

numer 2548 - 04.02.2020

MANIFESTACJA Rośnie liczba osób zainteresowanych uczestnictwem w manifestacji przed gmachem Trybunału Konstytucyjnego w obronie reformy wymiaru sprawiedliwości. Już jutro do „Gazety Polskiej Codziennie” dołączony będzie plakat Wojciecha Korkucia „Kasta basta”, który można rozwieszać, zachęcając do przyjścia na manifestację.

Walka o sprawiedliwe sądy

numer 2547 - 03.02.2020
8 lutego o godz. 12 przed Trybunałem Konstytucyjnym w Warszawie komitet Suwerenni oraz kluby „Gazety Polskiej” organizują manifestację w obronie państwa prawa, suwerenności oraz konstytucji. Demonstranci będą domagać się prawdziwej reformy wymiaru sprawiedliwości.

​Prezydent Francji przyjeżdża do Polski

numer 2547 - 03.02.2020
DYPLOMACJA Polskę odwiedzi dzisiaj prezydent Francji Emmanuel Macron. Podczas dwudniowej wizyty spotka się on z prezydentem Andrzejem Dudą, premierem Mateuszem Morawieckim oraz ministrami jego rządu. Prezydentowi Francji towarzyszyć ma grupa jego najbliższych współpracowników.

Prezydent czeka na rozstrzygnięcie TK

numer 2546 - 01.02.2020
SĄDY Prezydent Andrzej Duda postanowił wstrzymać się z nominacjami sędziowskimi do momentu, w którym Trybunał Konstytucyjny rozstrzygnie spór kompetencyjny pomiędzy prezydentem, Sejmem a Sądem Najwyższym. TK rozpatrzy wątpliwości zgłoszone przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek 25 lutego.

Demonstracja w obronie reformy

numer 2545 - 31.01.2020
SUWERENNOŚĆ 8 lutego o godz. 12 przed Trybunałem Konstytucyjnym w Warszawie odbędzie się demonstracja w obronie suwerenności i reform w sądach. Organizatorem wydarzenia jest komitet „Suwerenni”. Swój udział zapowiedzieli także członkowie klubów „Gazety Polskiej”.

​Lewica tradycyjnie współpracuje z Rosją

numer 2544 - 30.01.2020
WYWIAD Nie jest to spotykane w demokratycznej Europie, aby reprezentanci poszczególnych państw donosili na organy władzy, rząd, parlament własnego państwa – mówi w rozmowie z „Codzienną” poseł PiS Marek Ast, członek polskiej delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

Sąd Najwyższy poszedł na wojnę z Polską

numer 2539 - 24.01.2020
Nienależyta obsada sądu występuje wtedy, gdy w składzie sądu znajduje się osoba wyłoniona na sędziego przez Krajową Radę Sądownictwa w obecnym składzie - wynika z wczorajszej uchwały Izb Karnej, Cywilnej i Pracy Sądu Najwyższego. – Jedynym podmiotem, który może orzekać w tej sprawie jest Trybunał Konstytucyjny – powiedział wczoraj prezydent RP Andrzej Duda.

Wszystko wróciło do normy

numer 2539 - 24.01.2020
Sejm przyjął wczoraj nowelizację ustaw reformujących wymiar sprawiedliwości zakładających m.in. rozszerzenie odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów i wprowadzenie zmian w wyborze I prezesa SN. Nowela trafia teraz do podpisu prezydenta, który zapowiedział, że ją podpisze.

Jakubiak krytykuje Konfederację

numer 2538 - 23.01.2020
WYBORY Nie milkną wewnętrzne spory w Konfederacji. – Martwi mnie to, że wybory na prezydenta Rzeczypospolitej są traktowane tak mało poważnie przez Konfederację. Wydaje mi się, że byli kandydaci, którzy mogli być takimi godnymi Konfederacji przedstawicielami na urząd prezydenta Rzeczypospolitej.

Wałęsa chce kneblować usta prezydentowi

numer 2536 - 21.01.2020
SKANDAL Lech Wałęsa postanowił przypomnieć o sobie w mediach społecznościowych. Tym razem stwierdził, że prezydent Andrzej Duda nie ma prawa powoływać się na dziedzictwo Solidarności.