Roman Zieliński

Kto wygrał wojnę?

Numer 208 - 16.05.2012
Półtora roku temu rząd Platformy, szukając kolejnego płaszcza przykrywającego niedociągnięcia, postanowił wydać wojnę kibolstwu. Był do tego delikatnie popychany przez pewne środowiska, które poczuły się poważnie zagrożona po tym, jak kibice Legii wywalili olbrzymi transparent: „Szechter, przeproś za brata”.

Cisza podczas burzy

Numer 194 - 27.04.2012
O tym, że rząd walczy z kibicami, wie już cała Polska. I ta moherowa, i ta biurokratyczna. Także „młoda, wykształcona z wielkich miast” oraz ta, która nie interesuje się kompletnie niczym. Media głównego nurtu zadbały w odpowiednim momencie, by ideę walki z kibolstwem rozprzestrzenić w narodzie.

Śrubokręt mentalny

Numer 5 - 14.09.2011
Byłem świadkiem, jak pewien poważny dziennikarz dostał od pewnego poważnego polityka pytania. Oraz odpowiedzi. Potem te pytania i te odpowiedzi ukazały się jako ekskluzywny wywiad z poważnym politykiem. „Jakie to szczęście, że sport to taka dziedzina dziennikarstwa, w której nie trzeba się sprzedawać”. No cóż, okazało się, że byłem naiwny.

Cenzura musi być!

Numer 56 - 15.11.2011
To, co mogą napisać na transparentach kibice, ostatnio stało się istotne dla funkcjonowania państwa. Dlatego cenzuruje się już wszystko, co fani wnoszą na stadiony. Na Dolnym Śląsku ostatnio doszło przynajmniej do dwóch cenzorskich zabiegów w trakcie spotkań piłkarskich. W Legnicy na mecz Miedzi z Chrobrym Głogów nie został wpuszczony transparent informujący o tym, że 11 listopada o godz.

KAMERY TO WIDZIAŁY

Numer 18 - 29.09.2011
Było, zdarzyło się, a w mediach – cisza. Poniżej relacja jednego z uczestników demonstracji zorganizowanej przez Solidarność we Wrocławiu 17 września.

Nie zarobią na patriotach

Numer 12 - 22.09.2011
Mecz drużyn zza pleców lidera rodzimej ekstraklasy piłkarskiej odbędzie się w piątek. We Wrocławiu Śląsk zmierzy się z… no właśnie, z kim?