Robert Swaczyński

Polacy grają znakomicie

Numer 63 - 23.11.2011
SIATKARSKA REPREZENTACJA POLSKI WYGRAŁA JUŻ TRZY MECZE Z RZĘDU – Z KUBĄ 3:0, SERBIĄ 3:1 I ARGENTYNĄ 3:1 – W PUCHARZE ŚWIATA W JAPONII Uważam, że polska reprezentacja jest drużyną gwiazd, która zjednoczyła się dla wspólnego celu – z RYSZARDEM BOSKIEM, siatkarskim mistrzem świata z 1974 r. oraz mistrzem olimpijskim z Montrealu z 1976 r., rozmawia ROBERT SWACZYŃSKI

Z pokorą patrzę na Rajd Dakar

Numer 77 - 09.12.2011
Jadę po podium, a szczerze mówiąc, tylko jedno miejsce na tym podium jest dobre - z KRZYSZTOFEM HOŁOWCZYCEM, polskim kierowcą rajdowym, sześciokrotnym uczestnikiem Rajdu Dakar, rozmawia ROBERT SWACZYŃSKI Jak się sprawuje nowy samochód? Czy bardzo się różni od poprzedniego?

Trzeba być dobrym człowiekiem

Numer 81 - 14.12.2011
Byłyśmy z Agnieszką na Jamajce. Naprawdę było super i w końcu wypoczęłyśmy. Miałyśmy piękną pogodę. Co prawda nie leżałyśmy cały czas na plaży, tylko jeździłyśmy na różne wycieczki. Z URSZULĄ RADWAŃSKĄ, jedną z najlepszych polskich tenisistek, rozmawia ROBERT SWACZYŃSKI. Czy nie drażni Cię ciągłe bycie w cieniu Twojej siostry Agnieszki?

Małżeństwo to wielka odpowiedzialność

Numer 89 - 23.12.2011
Zawsze staram się być sobą. Robię to, na co mam ochotę, ale tak, żeby nie skrzywdzić innych. Mam na uwadze dobro swoich najbliższych. Jestem mocno wierzącym i praktykującym chrześcijaninem. Staram się również żyć zgodnie z przykazaniami Bożymi – z KAMILEM STOCHEM, najlepszym polskim skoczkiem narciarskim, rozmawia ROBERT SWACZYŃSKI. Kto kogo poderwał? Ewa Ciebie czy Ty swoją przyszłą żonę?

Chciałbym zająć jak najlepsze miejsce

Numer 93 - 29.12.2011
Mam nadzieję, że swoim wynikiem, który pokazałem, można się podnieść z dnia na dzień. Można postawić sobie cel i bardzo szybko go osiągnąć. Ale trzeba bardzo tego chcieć i wiedzieć, co ma się zrobić. Na pewno chłopcy się podniosą, zwłaszcza Maciek Kot, Stefan Hula, których naprawdę na to stać. Na treningach czasami pokazują bardzo dobry poziom, a ja w nich wierzę.

Przede mną wiele pracy

Numer 103 - 11.01.2012
Kibice wybrali najlepszych, bo w lidze pokazaliśmy, przede wszystkim dobrą grą, na co nas stać. Na razie jest duże zainteresowanie Meczem Gwiazd. Wierzę, że w katowickim Spodku pokażemy sportową klasę – z MATEUSZEM PONITKĄ, koszykarzem AZS Politechniki Warszawskiej, rozmawia ROBERT SWACZYŃSKI. Debiutuje Pan w Meczu Gwiazd, jakie to uczucie?

Ula trzyma taki sam poziom jak Agnieszka

Numer 109 - 18.01.2012
Nie da się ukryć, że ten, który przechodzi eliminacje w Wielkim Szlemie, po prostu umie grać w tenisa. To nie jest osoba, która jest nieznana i gra słabo. W tych rozgrywkach nie ma marnych zawodniczek. Poza tym spotkanie w pierwszej rundzie jest najbardziej stresogenne, nikt nie chce go przegrać.

Kraj miodem i winem płynący

Numer 1342 - 12.02.2016
Gdzie można spróbować najlepszego polskiego wina? Na pewno w Lubuskiem. Szczepów, odmian i smaków jest tu pod dostatkiem. A Gorzów Wielkopolski, jedno z głównych miast regionu, położony jest, podobnie jak Rzym, na siedmiu wzgórzach.

W Świętokrzyskiem jak w Raju

Numer 1339 - 09.02.2016
KOZIOŁEK MATOŁEK I ŚWIĘTOKRZYSKI PACANÓW OPOWIEŚĆ KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO Niegdyś Pacanów słynął z kowalstwa. Ciekawostką jest to, że owym rzemiosłem zajmowali się kowale, z których najlepsi byli bracia o nazwisku Koza. Możliwe, że właśnie to zainspirowało Makuszyńskiego do stworzenia postaci Koziołka Matołka, który wędrował do Pacanowa, aby się podkuć.

Spacerkiem po Warszawie

Numer 1330 - 29.01.2016
OBEJRZYJ SIĘ ZA POLSKĄ MAZOWSZE Mazowsze jest nierozerwalnie związane z Warszawą. Stolica, nazywana przed wojną Paryżem Północy, jest wizytówką Polski. Dziś jej mieszkańcy żyją w biegu, nierzadko nie znając uroków swojego miasta. A z Warszawy, w ślad za inżynierem Mamoniem z „Rejsu”, możemy dotrzeć drogą do… Ostrołęki i odwiedzić m.in. Forty Bema, czyli mauzoleum Powstania Listopadowego.

Małopolska górami stoi

Numer 1327 - 26.01.2016
OBEJRZYJ SIĘ ZA POLSKĄ MAŁOPOLSKA Tatry, Beskidy, Pieniny – małopolskie pasma górskie z licznymi uzdrowiskami na turystycznych trasach. Zwiedzający zjedzą oscypek i bundz, popłyną Dunajcem i zobaczą solne ściany w kopalni soli w Wieliczce i Bochni.

Mazurskie jeziora powstałe z pereł olbrzymki

Numer 1324 - 22.01.2016
Warmia i Mazury oraz mazurskie jeziora to najpopularniejszy wakacyjny kierunek Polaków. Region odwiedzają coraz częściej zagraniczni turyści, przede wszystkim z Europy Zachodniej. Oprócz pięknych miejsc do żeglowania i biwakowania w zgodzie z naturą trzeba koniecznie zwiedzić okoliczne wsie i miasteczka.

Zamki, lochy i urokliwe uzdrowiska

Numer 1321 - 19.01.2016
OBEJRZYJ SIĘ ZA POLSKĄ DOLNY ŚLĄSK

Kraina jeczpoczmaków, puszczy i żubrów

Numer 1306 - 30.12.2015
OBEJRZYJ SIĘ ZA POLSKĄ PODLASIE

Krówki ciągutki pr osto z Poznania

Numer 1304 - 28.12.2015
JAK KOZIOŁKI POWRÓCIŁY NA POZNAŃSKĄ WIEŻĘ HISTORIA Jedną z atrakcji turystycznych Poznania są koziołki poznańskie. Koziołki bodą się codziennie o godz. 12 na wieży poznańskiego ratusza. W 1675 r. podczas burzy piorun uderzył w wieżę, niszcząc ją wraz z zegarem i koziołkami. W 1913 r. koziołki powróciły triumfalnie na wieżę. Obecny mechanizm koziołków pochodzi z końca XX w.

OBEJRZYJ SIĘ ZA POLSKĄ OPOLSKIE ROZŚPIEWANA „Stolica Polskiej Piosenki”

Numer 1285 - 03.12.2015
Opole to miasto, w którym rok w rok słychać przebój za przebojem. W Amfiteatrze Tysiąclecia śpiewali i grali najważniejsi wykonawcy polskiej muzyki rozrywkowej. Tutaj nawet hejnał jest przebojem, a gwiazdy show-biznesu leżą pod stopami przechodniów. Rozrywka ma jednak kilka twarzy na Opolszczyźnie. W Krasiejowie dinozaury prawie z ręki jedzą turystom.

OBEJRZYJ SIĘ ZA POLSKĄ ŁÓDZKIE ŁÓDŹ „Ziemią obiecaną” malowana

Numer 1282 - 30.11.2015
Łódź, miasto styku czterech kultur: polskiej, niemieckiej, rosyjskiej i żydowskiej z powieści Władysława Reymonta „Ziemi obiecanej”, szczyci się nie tylko sławną ulicą Piotrkowską, architekturą rezydencjonalną, ale również nowoczesnym Muzeum Sztuki oraz Centrum Manufaktura. Nieopodal Łowicza znajduje się barokowy ogród i jedna z najokazalszych rezydencji magnackich w Polsce, pałac w Nieborowie.

Słowianie i wikingowie zamiast „parawaningu”

Numer 1278 - 25.11.2015
OBEJRZYJ SIĘ ZA POLSKĄ POMORZE ZACHODNIE

KRAINA nad morzem leżąca

Numer 1272 - 18.11.2015
OBEJRZYJ SIĘ ZA POLSKĄ POMORZE

Relaks w mieście

Numer 611 - 12.09.2013
MOTORYZACJA CHEVROLET TRAX LT 1,4 140 KM AWD Robert Swaczyński

reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama