Wojciech Mucha

Jak prawicę na futro przerobić

numer 1755 - 22.06.2017
Fasadowe organizacje, olbrzymi lobbing i „eksperci”, którzy prześcigają się w pomysłach, jak przekonać polityków i opinię społeczną do tego, że owiany złą sławą przemysł futrzarski to nasze srebro rodowe. Na odcinek polskiej prawicy ruszyła właśnie ofensywa propagandowa branży „zerwiskórów”. Mają pieniądze, wpływy i determinację. Gra idzie o miliony.


Prezydent Duda: Kluby „GP” lekarstwem na zwątpienie

numer 1752 - 19.06.2017
Prezydent Andrzej Duda, wicepremier i minister finansów Mateusz Morawiecki, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, minister środowiska prof.

Lisa trzeba wytresować

numer 1752 - 19.06.2017
Znamy aż nazbyt dobrze takich jak on. „Kozak w internecie, tchórz w realnym świecie”. Internetowi hejterzy, frustraci. Plują jadem, a gdy spojrzeć im w oczy, spuszczają wzrok i proszą o przebaczenie, mamrocząc pod nosem nieszczere przeprosiny. „Nikt nie ma lepszego wzroku w Polsce niż obywatel Duda.

Głos Europy czy chór Kremla?

numer 1751 - 17.06.2017
Złudna jest euforia polskich internautów oraz części mediów związana z tym, że twarde stanowisko polskiego rządu ws. relokacji emigrantów odbija się szerokim echem wśród „zwykłych Europejczyków”. Narracja polskiego rządu coraz częściej staje się bowiem orężem propagandy rosyjskiej, realizującej w ten sposób własne cele.

​Frasyniuk na pluszowym krzyżu

numer 1747 - 12.06.2017
OPINIA Widok uśmiechniętego Władysława Frasyniuka, niesionego przez policję Krakowskim Przedmieściem w Warszawie jest równie smutny, co żenujący. Były opozycjonista i lider „twardego Wrocławia” rozmienia swoją legendę na drobne. Zamienia ją na pluszowe kombatanctwo, wywołując u obserwatorów co najwyżej wzruszenie ramion.Jak Sowa i przyjaciele zniszczyć nas postanowili

numer 1746 - 10.06.2017
„Krótka rozprawa” ujrzała wczoraj światło dzienne. Przy szczęku sztućców i brzęku pucharów, przy akompaniamencie rechotu i w atmosferze ogólnego zrozumienia. Tak w skrócie przebiega zarejestrowana w restauracji Sowa i Przyjaciele rozmowa pomiędzy Pawłem Grasiem, ks. Kazimierzem Sową, b. szefem BOR-u Marianem Janickim oraz biznesmenem Jerzym Mazgajem.

„To dla Allaha!”. Odc. kolejny

numer 1741 - 05.06.2017
Ulice Londynu znów spłynęły krwią. Krwią upuszczoną „niewiernym” w trakcie ramadanu – świętego miesiąca muzułmanów. Zamachowcy wbili się ciężarówką w tłum przechodniów pochłoniętych weekendową zabawą, a ponadto zaatakowali przy użyciu długich noży. Wszystko z okrzykiem „To dla Allaha!” na ustach.

Kluby „Gazety Polskiej” od morza do morza

numer 1736 - 30.05.2017
Nowe kluby, w tym ten w Los Angeles, ścisła współpraca z parafiami i kołami Radia Maryja, wreszcie, o czym mówiło się od dawna – wpływ na to, jak funkcjonuje Polonia w realiach polityczno-społecznych USA i Kanady. To najważniejsze zagadnienia poruszone podczas drugiego dnia Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” z północnej Ameryki.

Kluby za oceanem silne jak nigdy

numer 1735 - 29.05.2017
Przenosimy naszą działalność na wyższy poziom – mówi Ryszard Kapuściński, szef klubów „Gazety Polskiej”. W Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown w Pensylwanii odbył się IV Zjazd Klubów „GP” Stanów Zjednoczonych i Kanady. Przedstawiciele klubów spotkali się, by podsumować ubiegły rok oraz skonsultować plany na kolejne miesiące.

Wojna widziana przez różowe okulary

numer 1731 - 24.05.2017
Chyba będziemy musieli stworzyć specjalny formularz kondolencyjny, do którego będziemy wpisywali tylko kolejne europejskie miasto i liczbę ofiar – mówi zrezygnowany rzecznik prasowy jednej z kluczowych instytucji w Polsce, kiedy rozmawiamy o zamachu, do którego doszło w Manchesterze. I choć brzmi to jak ponury żart, niestety ma uzasadnienie w faktach.

Policja wciąż bezkarna

numer 1729 - 22.05.2017
Światło dzienne ujrzały dramatyczne sceny z Wrocławia. 25-letni Igor Stachowiak zmarł rok temu na tamtejszym komisariacie. Wcześniej mężczyzna został zatrzymany, bo był podobny do poszukiwanego człowieka. Na ujawnionym przez media filmie widać, jak skuty kajdankami Stachowiak jest rażony prądem, mimo że nie stawia oporu. Historie podobne do tej towarzyszą wszystkim kolejnym rządom po 1989 r.

Wszystkie oblicza diabła

numer 1727 - 19.05.2017
Czytelników „Codziennej” nie trzeba przekonywać do tego, że antykomunizm nie jest archaiczną i wyczerpaną formułą. Przeciwnie – postawa radykalnego (by zacytować Adama Michnika – „zoologicznego”) antykomunizmu wyróżnia środowisko Strefy Wolnego Słowa na tle innych. I bardzo dobrze.

​ Putin na Zakarpaciu

numer 1725 - 17.05.2017
„Mój najlepszy przyjaciel to Władimir Putin” – taką piosenkę nagrali rosyjscy raperzy Sasza i Timati. W klipie imprezują z pułkownikiem KGB i przekonują że „jest jednym z nich”. Utwór jest hitem w rosyjskich dyskotekach, a Timati to prawdziwa gwiazda. Ale nie tylko w Rosji jest popularny. W ubiegłym roku byłem w pensjonacie na Zakarpaciu, kilometr od Polski, 900 km od Rosji.

Ratingi, barykady, chamstwo

numer 1724 - 16.05.2017
Jeszcze nie pobito się w żadnym poważanym talk show, jeszcze nie latają po sali plenarnej mikrofony i telefony komórkowe, jeszcze żaden z dziennikarzy i polityków nie zbierał wybitych zębów, ale emocje, które kipią w opozycyjnych mediach i wśród „totalnych polityków”, już zbierają żniwo na ulicach.

​Cztery pytania i POgrzeb

numer 1720 - 11.05.2017
POLITYKA Muszę się do czegoś przyznać. Nie miałem racji. Nie sądziłem bowiem, że zdolność Platformy Obywatelskiej do autodestrukcji jest tak ogromna, iż wystarczy 48 godz., by od tzw.

Schetyna kontratakuje

numer 1717 - 08.05.2017
Dosyć tego, przestałem być miły – grzmi Mateusz Kijowski, krocząc w blasku zachodzącego słońca przez Krakowskie Przemieście. To tylko jeden z obrazków, które zapadną nam w pamięć po sobotnim Marszu Wolności. A dalej było tylko śmieszniej. I straszniej. I tylko Schetyna ma powód do zadowolenia.

Z popiołów do Beverly Hills

numer 1716 - 06.05.2017
Los Angeles, wielki zespół miejski. Przeciwieństwa są tu tak wielkie, jak fortuny mieszkańców Beverly Hills i tak widoczne, jak napis „Hollywood” – jedna z ikon Kalifornii. Co jednak ma do Miasta Aniołów kilkusetletnia Tora, przechowywana przez Polaków na prośbę żydowskiego duchownego?

Piekło w Mieście Aniołów

numer 1712 - 29.04.2017
Mija ćwierć wieku od wybuchu największych zamieszek, jakie miały miejsce w USA w XX w. Południowe dzielnice Los Angeles nie przepracowały tej traumy do dziś. Sprawa Rodneya Kinga wisi nad South Central Los Angeles niczym widmo.

​Kremlowska zdrada kontrwywiadu

numer 1709 - 26.04.2017
KRAJ W tej sprawie w jednym chórze śpiewają politycy PO, oficerowie WSI oraz… Władimir Putin. Nic dziwnego – łączą ich wspólne interesy. Chodzi o ukrycie prawdy o „współpracy” pomiędzy FSB a polskim kontrwywiadem wojskowym. Współpracy, która czyniła Polskę bezbronną w starciu z rosyjskimi służbami, a za którą odpowiada Donald Tusk.

PR i prokuratura

numer 1704 - 20.04.2017
Niestety, wielu wydawałoby się poważnych ludzi uległo wczoraj medialnej szajbie, która sprawiła, że otoczony przez ochroniarzy Tusk urządził z przejścia z dworca przed drzwi prokuratury polityczny happening.
Pamiętam, jak do miasta raz zjechał na dzień wielki cyrk
Po przedstawieniu byłaś zła,
bo chciałem w świat z cyrkiem iść
Budka Suflera