Wespazjan Wielohorski

Sawczenko podejrzana o planowanie zamachu

numer 1981 - 21.03.2018
KIJÓW Dziś komitet regulaminowy Rady Najwyższej Ukrainy w obecności prokuratora generalnego Jurija Łucenki rozpatrzy wniosek dotyczący pozbawienia immunitetu deputowanej Nadii Sawczenko. Jak zapowiedziała deputowana z Bloku Petra Poroszenki Iryna Łucenko jej frakcja będzie głosowała za pozbawieniem immunitetu i za zgodą na aresztowanie byłej nawigatorki.

​Plac zabaw spalił się w moment

numer 1986 - 27.03.2018
ROSJA W wyniku pożaru na placu zabaw w centrum handlowym Zimniaja Wisznia w rosyjskim mieście Kemerowo zginęło co najmniej 64 osób, a ponad 40 zostało rannych.

W pożarze spłonęła reputacja władzy

numer 1989 - 30.03.2018
Tragedia w Kemerowie to temat numer jeden w rosyjskich mediach. W obawie przed rozruchami centralny plac miasta otoczony jest przez policję od czasu, gdy w poniedziałek i wtorek odbyły się tam spontaniczne wiece mieszkańców miasta wstrząśniętych tragedią w centrum handlowym Zimniaja Wisznia.

Rośnie liczba ofiar Marszu Powrotu

numer 1998 - 11.04.2018
Nie słabnie napięcie na granicy Strefy Gazy i Izraela, na której od ponad tygodnia trwają starcia między palestyńskimi demonstrantami a wojskiem izraelskim. Impulsem do eskalacji konfliktu było to, że podczas weekendowych zamieszek zginął palestyński dziennikarz Yaser Murtaja.

Koszmar rodzin ofiar trwa drugi miesiąc

numer 2000 - 13.04.2018

MOSKWA „To barbarzyństwo” – skarżą się rodziny ofiar katastrofy rosyjskiego samolotu An-148 Saratowskich Linii Lotniczych, który rozbił się 11 lutego pod Moskwą. Mimo że od tragedii minęły dwa miesiące, bliscy wciąż nie mogą pochować krewnych.

Rakiety ugodziły w prestiż Kremla

numer 2004 - 18.04.2018
Rosja, dla której uderzenia rakietowe USA, Francji i W. Brytanii na cele w Syrii stanowiły porażkę prestiżową, stara się wszelkimi sposobami zatrzeć propagandowy blamaż.

Ukraina chce niezależnej Cerkwi

numer 2009 - 24.04.2018

KIJÓW Władze Ukrainy i zwierzchnicy niezależnych od Moskwy kościołów prawosławnych na Ukrainie zwrócili się do patriarchy Bartłomieja I o przyznanie autokefalii. Synod patriarchatu zapowiedział, że zajmie się tą kwestią.

Rosyjskie służby szykowały zamach w USA

numer 2012 - 27.04.2018
Wśród 60 rosyjskich dyplomatów wydalonych z USA pod koniec marca byli agenci rosyjskich służb, którzy inwigilowali Rosjan przebywających na terenie Stanów Zjednoczonych. Podejrzewa się, że mogli przygotowywać zamach podobny do ataku na Siergieja Skripala.

​Rosyjskie służby wspierały Partię Pracy

numer 2014 - 30.04.2018
LONDYN Podczas zeszłorocznych wyborów parlamentarnych w Wielkiej Brytanii rosyjskie służby wspierały za pośrednictwem fałszywych kont internetowych Partię Pracy i jej radykalnie lewicowego lidera.

​Putin po raz czwarty

numer 2019 - 08.05.2018
MOSKWA Wczoraj Władimir Putin został zaprzysiężony na kolejną, czwartą już kadencję i ma rządzić krajem co najmniej do 2024 r. W weekend pod hasłem „On nie jest naszym carem” w wielu miastach Rosji odbyły się antyputinowskie protesty opozycji brutalnie tłumione przez policję.

Rosjanie chcą się wyrwać z biedy

numer 2022 - 11.05.2018
Po sześciu ostatnich latach imperialnych marzeń dziś Rosjanie za najważniejsze zadanie prezydenta Rosji uważają walkę z biedą. Jak wynika z sondażu opublikowanego tuż po czwartym zaprzysiężeniu na prezydenta Władimira Putina, nawet zwolennicy polityka mają mu za złe niespełnienie obietnic dotyczących poprawy ich losu.

Al-Nakba – krwawa rocznica katastrofy

numer 2026 - 16.05.2018
Trwające od miesięcy starcia na granicy Strefy Gazy i Izraela oraz poniedziałkowe przeniesienie ambasady USA do Jerozolimy wywołały ostrą reakcję Turcji. Wczoraj, w dniu kulminacji protestów w regionie, na wniosek Kuwejtu zwołano posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ.

​Największa na świecie samowola budowlana

numer 2027 - 17.05.2018
KRYM Władze Ukrainy i Unia Europejska potępiają otwarcie wybudowanego przez Kreml mostu między Rosją a okupowanym Krymem. „Most przyda się okupantom podczas ucieczki z Krymu” – kpi na jednym z portali społecznościowych ukraiński prezydent Petro Poroszenko.

Londyn uderza w Putinowskich oligarchów

numer 2034 - 25.05.2018
WIELKA BRYTANIA Szef brytyjskiego MSZ Boris Johnson nie wykluczył, że jego kraj zastosuje sankcje analogiczne do tych, które w kwietniu Stany Zjednoczone nałożyły na miliarderów z otoczenia Władimira Putina. Roman Abramowicz, któremu właśnie nie przedłużono brytyjskiej wizy, zamierza się przenieść do Izraela.

Kadyrow sprowadzi „dzieci kalifatu”

numer 2037 - 29.05.2018
GROZNY Prezydent Czeczenii Ramzan Kadyrow polecił pobieranie od mieszkańców republiki próbek materiału genetycznego. Testy DNA mają umożliwić identyfikację przebywających w krajach Bliskiego Wschodu dzieci urodzonych przez Czeczenki będące żonami bojowników tzw. Państwa Islamskiego (IS).

Rosja rozpycha się w Afryce

numer 2038 - 30.05.2018
KREML Jak informuje szwajcarski „Neue Zürcher Zeitung”, Rosja stara się infiltrować pogrążone w kryzysie kraje Afryki. Moskwa jest przede wszystkim zainteresowana utworzeniem w tych państwach baz wojskowych i przejęciem kontroli nad złożami surowców.

Ten mundial zapamiętacie...

numer 2040 - 02.06.2018
Rosja intensywnie przygotowuje się do rozpoczynających się za dwa tygodnie piłkarskich mistrzostw świata. Nie mniej intensywnie przygotowują się do mundialu znani z „gościnnych występów” na mistrzostwach Europy we Francji w 2016 r. rosyjscy chuligani. Pobicie przez lokalnych ultrasów to niejedyna „atrakcja”, na którą muszą przygotować się kibice przybywający do Rosji.

Won z Moskwy!

numer 2048 - 12.06.2018
ROSJA Podobnie jak 38 lat temu przed igrzyskami olimpijskimi, tak i teraz władze wyrzucają bezdomnych z Moskwy i innych miast, w których odbędą się mecze mundialu. W 1980 r. usunięto osoby „psujące wizerunek stolicy komunistycznego państwa”. „ZSRS przestało istnieć, jednak dawna mentalność władz i metody pozostały” – zauważa rosyjska prasa.

Ulubieniec rosyjskich mediów w rządzie Hiszpanii

numer 2049 - 13.06.2018
Pułkownik Pedro Baños, będący częstym gościem w mediach uważanych za tuby propagandowe Kremla, został na wniosek lewicowego premiera Pedra Sáncheza szefem agencji odpowiadającej za bezpieczeństwo. Sylwetkę kontrowersyjnego pułkownika przedstawia gazeta „El País”.

Zwierzyna łowna dla kieszonkowców i taksówkarzy

numer 2051 - 15.06.2018
Przed rozpoczęciem mundialu regionalne zarządy rosyjskiego MSW dostały zakaz publikowania negatywnych informacji dotyczących przestępczości. Tymczasem media informują o kradzieżach, rabunkach, a nawet pobiciach, których ofiarą padli kibice przybywający na mistrzostwa.

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama