Maciej Marosz

Bezczelny jak niemiecki dziennikarz

numer 1873 - 09.11.2017
Po ukuciu terminu „polskie obozy śmierci” tym razem niemieccy dziennikarze zabrali się do bezpośredniego atakowania Polski. Ich zdaniem sytuacja mediów w Polsce jest taka jak w Niemczech w latach 30. XX w., gdy na ulicach tamtejszych miast szaleli naziści sterowani przez Hitlera. 

Nie pamięta, jak niszczyła brata chłopaka zabitego w stanie wojennym

numer 2307 - 18.04.2019
„Zginie mąż i drugi syn” – usłyszała od esbeka Teresa Majchrzak, gdy żądała prawdy o zakatowaniu 19-letniego syna Piotra przez ZOMO. Kilka tygodni później nauczycielka Maria Kościelniak „usadziła” 16-letniego brata ofiary. Dziś jako liderka ZNP organizuje antyrządowe protesty.

​Sędziowie nie wygrali z „Gazetą Polską”

numer 2294 - 03.04.2019
PROCES Sąd Apelacyjny w Warszawie uchylił wcześniejszy wyrok oddalający pozew 38 krakowskich sędziów, którzy pozwali Tomasza Sakiewicza za opublikowanie w „Gazecie Polskiej” wywiadu z premierem Mateuszem Morawieckim.

​Adwokat zasłużony dla opozycji

numer 2280 - 18.03.2019
EUROWYBORY Znany adwokat Michał Wawrykiewicz, który szefuje inicjatywie Wolne Sądy, znalazł się na liście kandydatów Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego. Mecenas, pełnomocnik sędziów z Krakowa, którzy pozwali „Gazetę Polską” oburzeni publikacją wywiadu z premierem Mateuszem Morawieckim, będzie kandydował z Wielkopolski.

Gersdorf brała pieniądze, choć nie pracowała

numer 2163 - 25.10.2018
NADZWYCZAJNA KASTA Była I prezes SN Małgorzata Gersdorf odpowie co najmniej dyscyplinarnie – uważa wiceszef sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka Andrzej Matusiewicz. Tak poseł odniósł się do naszego pytania o pobierane nieprzerwanie od przejścia w stan spoczynku 4 lipca przez prof. Gersdorf pełne wynagrodzenie szefa SN, a nie 75 proc. tej stawki.

​Porażka sądowa Koalicji Obywatelskiej

numer 2137 - 25.09.2018
WOKANDA Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił w poniedziałek pozew Komitetu Wyborczego Koalicji Obywatelskiej wobec premiera Mateusza Morawieckiego.

Gersdorf oszukała premiera

numer 2135 - 22.09.2018
Była I prezes SN podyktowała warunki premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, nie pozostawiając pola na kompromis: „Sędziowie powrócą, ja pozostanę I prezes SN, a KRS będzie konstytucyjna”. Złamała obietnice daną premierowi, że nie ujawni treści rozmowy.


Nagroda za antyrządowy protest

numer 2134 - 21.09.2018
Upada mit o apolityczności działań osób niepełnosprawnych. Kolejna już osoba z 40-dniowego protestu w Sejmie opiekunów osób niepełnosprawnych Aneta Rzepka ogłosiła, że będzie kandydowała w nadchodzących wyborach z list koalicji PO i Nowoczesnej.


Prymus propagandy komunistycznej

numer 2133 - 20.09.2018
Konstytucjonalista Marek Chmaj zasłynął ze swojej opinii prawnej, że PRL nie był systemem totalitarnym. Teraz stało się jasne, dlaczego prawnik tak relatywizuje totalitaryzm komunistyczny. Okazało się, że Chmaj w okresie PRL był działaczem ZSMP, wygrał nawet olimpiadę wiedzy o PZPR. Działacz polskiego Komsomołu dostał za to w nagrodę wycieczkę do Włoch.


Ojciec sędziego SN walczył z Żołnierzami Niezłomnymi

numer 2131 - 18.09.2018
Sędzia Sądu Najwyższego Krzysztof Cesarz, który odrzucił kasację drukarza skazanego za odmowę aktywistom LGBT wydrukowania ich propagandowego plakatu, oburzył się na tekst „Codziennej” przedstawiający jego

​Ukarany za pobicie przez KOD

numer 2130 - 16.09.2018
WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI Sądy uniewinniają taśmowo Obywateli RP i działaczy KOD, którzy dopuszczając się aktów agresji fizycznej, zakłócali miesięcznice, a okazują się bezwzględne wobec przeciwników „obrońców demokracji”. Skazano uczestnika legalnego protestu przeciwko KOD, który został napadnięty przez jego członków.

Pierwsza skarga nadzwyczajna od prokuratora generalnego

numer 2129 - 15.09.2018
Prokurator generalny skierował do Sądu Najwyższego pierwszą skargę nadzwyczajną. Taką możliwość dała mu nowa ustawa o Sądzie Najwyższym, która obowiązuje od 3 kwietnia.

​Były premier pozwał „GP”

numer 2128 - 14.09.2018
SPRAWIEDLIWOŚĆ Były premier Jan Krzysztof Bielecki, który wraz z Donaldem Tuskiem zakładał Kongres Liberalno-Demokratyczny, pozwał wydawców „Gazety Polskiej” i „Codziennej” za publikację o badaniu przez prokuraturę m.in. sprawy zakupu przez niego luksusowego apartamentu z dużym upustem.

Sędzia Zawistowski w oparach PRL

numer 2127 - 13.09.2018
Wyznaczony do kierowania Sądem Najwyższym sędzia Dariusz Zawistowski okazał się jednym z największych przeciwników reformy sądownictwa. Jeszcze przed objęciem funkcji oznajmił, że dla niego szefem SN pozostaje Małgorzata Gersdorf. Jego ojciec w latach 80. kierował prokuraturą, która prześladowała opozycjonistów.


​Sąd za wydaniem dziecka Marokańczykowi

numer 2126 - 12.09.2018
PRAWO Polskie sądy odebrały dziecko Polce i zdecydowały o wydaniu go Marokańczykowi. Ośmioletnia Yasmin ma teraz trafić do Włoch, gdzie mieszka jej marokański ojciec.

Kajetan P. i SB

numer 2125 - 11.09.2018
Oskarżony w sprawie bestialskiego mordu Kajetan P. jest wnukiem znanego dziennikarza Stanisława Włodarskiego, który jako tajny współpracownik SB o pseudonimie Redaktor donosił na członków polskich rodów arystokratycznych, za co brał wynagrodzenie od SB.


Komunistyczne korzenie wojowniczego rodzeństwa

numer 2124 - 10.09.2018
Magdalena Klim, znana z zakłócania patriotycznych uroczystości państwowych i przerywania spotkań z politykami PiS, protestująca przeciw rządowi na demonstracjach pod hasłami „Precz z komuną!”, oraz jej brat Olgierd, który wzywa do zbrojnego powstania, to dzieci partyjnego pracownika przemysłu zbrojeniowego w PRL, który w stanie wojennym potwierdził wobec komunistów „w

​Podwójne standardy niemieckiego państwa

numer 2123 - 08.09.2018
WYWIAD Dzięki większej wiedzy o reparacjach i stratach wojennych Polski poniesionych w II wojnie światowej niemiecka narracja trafia dziś w próżnię – powiedział w rozmowie z Maciejem Maroszem poseł Arkadiusz Mularczyk, przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. reparacji wojennych.

Syn więźnia Auschwitz idzie po sprawiedliwość

numer 2123 - 08.09.2018
To pierwszy taki pozew. Przed polskim sądem pozwane zostało niemieckie państwo. Przeciwko niemu występuje syn więźnia trzech niemieckich obozów hitlerowskich, poddawanego tam bestialskim eksperymentom dr. Mengele.


​Przywieczerski trafi do więzienia?

numer 2122 - 07.09.2018
SENSACJA Dariusz Przywieczerski, uważany za mózg afery Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego (FOZZ), która naraziła w latach 1989–1990 skarb państwa na kilkusetmilionowe straty, został zatrzymany na Florydzie. Obecnie czeka w Chicago na ekstradycję do Polski.

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama