Magdalena Michalska

Pomnik prezydenta na Krakowskim Przedmieściu

numer 1443 - 13.06.2016
Pomnik śp. Lecha Kaczyńskiego stanie w Warszawie na Trakcie Królewskim. Monument zostanie usytuowany między tzw. domem „bez kantów” i Hotelem Europejskim. Natomiast pomnik wszystkich ofiar tragedii smoleńskiej – za Pałacem Prezydenckim, obok kościoła seminaryjnego.

Schetyna i Siemoniak chcą z Nowoczesną

Numer 1285 - 03.12.2015
Trwa zacięta walka o przywództwo w PO. Jednak widać wyraźnie, że dwaj główni kandydaci na szefa partii, były szef MSZ-etu Grzegorz Schetyna i były szef MON u Tomasz Siemoniak, są bardzo pozytywnie nastawieni do formacji Ryszarda Petru. Według sondażu pracowni Estymator dla „Newsweeka” Nowoczesna cieszy się większym poparciem niż PO.

Prezydent Duda i PiS spełniają obietnice

Numer 1284 - 02.12.2015

Prezes Trybunału Konstytucyjnego krytykuje prezydenta Dudę

Numer 1276 - 23.11.2015

W prezydium klubu PO ludzie Kopacz i Siemoniaka

Numer 1275 - 21.11.2015
Chociaż szefem klubu parlamentarnego PO został wspierany przez Grzegorza Schetynę Sławomir Neumann, w nowo wybranym prezydium przeważają ludzie z frakcji przeciwnej Schetynie. – Najwyraźniej zwyciężyło przekonanie, że partii niepotrzebna jest rewolucja. Dlatego posłowie postawili na osoby ze środowiska Ewy Kopacz i Tomasza Siemoniaka – uważa dr Wojciech Jabłoński.

„Nawet gdyby za Siemoniakiem stał Tusk, to mu nie pomoże”

Numer 1272 - 18.11.2015
POLITYKA Wczoraj Tomasz Siemoniak ogłosił, że zamierza walczyć o fotel szefa Platformy Obywatelskiej. Pojawiają się koncepcje, że to Donald Tusk postawił na byłego szefa MON u. – Nawet jeśliby tak było, to to nie wystarczy. Siemoniak to polityk drugoligowy i poseł dopiero od tej kadencji – mówi proszący o anonimowość poseł PO z północnej Polski.

Poszukiwania szminki za kratami

Numer 1272 - 18.11.2015
W 1977 r., w dniu, w którym odprawiano mszę za duszę zamordowanego przez SB studenta z Krakowa Stanisława Pyjasa, o 6.00 rano do drzwi Anki Kowalskiej zapukało czterech smutnych panów. Oznajmili, że zamierzają przebywać u niej w domu do godz. 22.00. Chodziło o uniemożliwienie Kowalskiej wzięcia udziału w nabożeństwie, a także o zrobienie „kotła” – zatrzymanie wszystkich, którzy do niej przyjdą.

Niepodległość nie jest dana raz na zawsze

Numer 1267 - 12.11.2015
To, że niepodległość w 1918 r. udało się odzyskać, to wielka zasługa polskich żołnierzy, którzy walczyli o nią z bronią w ręku. Nie wolno nam zapomnieć także o tych wszystkich, którzy o Polskę walczyli bez broni, piórem, słowem, instrumentem muzycznym – mówił w Święto Niepodległości prezydent Andrzej Duda. W stolicy Polacy tłumnie z dumą świętowali 97. rocznicę odzyskania niepodległości.

Błyskawiczny pogrzeb Kiszczaka

Numer 1265 - 09.11.2015
W sobotę na cmentarzu prawosławnym na Woli w Warszawie pochowano gen. Czesława Kiszczaka, który kierował komunistycznym MSW, kiedy pacyfikowano protesty w kopalniach Manifest Lipcowy i Wujek, a także gdy zamordowano ks. Jerzego Popiełuszkę. Nad grobem zmarłego wychwalała żona. A Adam Michnik w jednej z rozgłośni bronił „człowieka honoru”.

Schetyna nie chce być szefem klubu

Numer 1262 - 05.11.2015
PO Grzegorz Schetyna zapowiedział, że nie zamierza ubiegać się o stanowisko szefa klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej. Jak ujawnia nam były członek warszawskiej PO, Schetynie na rękę byłoby, gdyby szefem klubu został ustępujący wiceminister zdrowia Sławomir Neumann.

Dla Razem romans z SLD byłby samobójstwem

Numer 1262 - 05.11.2015
POLITYKA Rzecznik SLD Dariusz Joński mówi o potrzebie współpracy z Partią Razem. Poseł Sojuszu Leszek Aleksandrzak uważa, że to niemożliwe, bo Razem agresywnie atakowała Zjednoczoną Lewicę. – Dla partii Razem jakikolwiek romans ze Zjednoczoną Lewicą czy samym SLD byłby wręcz samobójczy – stwierdza zaś dr Wojciech Jabłoński, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.

Telewizja Republika za darmo w internecie

Numer 1261 - 04.11.2015

Kopacz drży przed Schetyną

Numer 1260 - 03.11.2015
Ewa Kopacz, obecna przewodnicząca PO, tak boi się konkurencji ze strony Grzegorza Schetyny, że gotowa jest poprzeć kandydaturę ministra sprawiedliwości Borysa Budki, o ile znajdzie on poparcie wśród działaczy partii – dowiedziała się „Codzienna”. Politolog dr Wojciech Jabłoński uważa, że nawet gdyby Kopacz i Budka połączyli siły, to raczej nie dadzą rady Schetynie.

Ewa Kopacz na rozdrożu

Numer 1259 - 02.11.2015
POLITYKA Trwają spekulacje na temat tego, kto zostanie szefem klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej. W tym kontekście padają nazwiska Sławomira Neumanna i Ewy Kopacz. – Jeśli Kopacz faktycznie podejmie walkę o przewodniczenie w klubie parlamentarnym, to prawdopodobne jest, że jej się nie uda. I będzie to ostrzeżenie przed rozgrywką o władzę w całej PO – uważa dr Wojciech Jabłoński.

PiS miażdży Platformę

Numer 1253 - 26.10.2015
92,5 proc. Polaków w Chicago zagłosowało na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska z poparciem ok. 7 proc. wyborców. Również w kraju, według nieoficjalnych sondaży, partia Jarosława Kaczyńskiego odniosła zdecydowane zwycięstwo.

Agitacja w miejskim urzędzie

Numer 1251 - 23.10.2015
SAMORZĄD Policja sprawdza obecnie, czy burmistrz Mokotowa i dwoje jego zastępców popełnili wykroczenie, polegające na agitacji wyborczej na terenie Urzędu Dzielnicy Warszawa-Mokotów. Agitacja wyborcza na terenie urzędów administracji rządowej, administracji samorządu terytorialnego oraz sądów jest zabroniona przez kodeks wyborczy.

PiS nadal prowadzi w sondażach

Numer 1241 - 12.10.2015
WYBORY Sondaże wskazują na to, że wizyta Antoniego Macierewicza w Stanach Zjednoczonych przyczyniła się do wzrostu poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości. Wyraźnie widać, że akcja propagandowa mająca na celu straszenie PiS em się nie udała. Ona przestała być skuteczna już przy okazji wyborów prezydenckich – zauważa dr Wojciech Jabłoński, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.

Ignorancja bydgoskiej PO

Numer 1234 - 03.10.2015
BYDGOSZCZ Radni bydgoskiej PO wezwali radnych PiS u do odcięcia się od „propagowania symboli nazistowskich”. Dowodem na promocję nazizmu miał być udział radnych PiS u w antyimigranckim marszu protestacyjnym, podczas którego jedna z uczestniczek, niezwiązana z PiS em, miała na szyi Krzyż Żelazny, niemieckie odznaczenie za męstwo, przyznawane od 1813 r.

WARSZAWA BUNT RADNYCH PLATFORMY Rozłam w mateczniku PO

Numer 1232 - 01.10.2015
Troje dzielnicowych radnych PO na Białołęce, jednej z najbardziej platformerskich dzielnic Warszawy, podpisało się pod wnioskiem o zwołanie sesji dotyczącej odwołania przewodniczącej rady Anny Majchrzak (PO). Jeden z nich, Marcin Korowaj, już zapowiada, że zagłosuje za jej odwołaniem.

Prezydent Poznania coraz bardziej lewicowy

Numer 1231 - 30.09.2015
Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak wziął udział w Marszu Równości u boku m.in. Anny Grodzkiej. To, że skręca w lewo, drażni nawet konserwatywnych samorządowców z PO. – Moim zdaniem podział w poznańskiej PO będzie się rozszerzał, spadające sondaże i brak porozumienia radnych z prezydentem nie wróżą tej formacji niczego dobrego – uważa poznańska radna PiS u Klaudia Strzelecka.