reklama


Dawid Wildstein

Tatusiowie hordy

Numer 143 - 27.02.2012
Był taki pan – Zygmunt Freud. Stwierdził on, że w każdym mężczyźnie kryje się pragnienie, aby być ojcem hordy. Ojcem, który terroryzuje zgraję dzieci, który nigdy nie opuści swojej pozycji, który będzie kontrolował wszystko. Uniwersalna czy nie, teoria ta idealnie opisuje marzenia „autorytetów” tłoczących się dookoła PO.

Bartoszewski i czarty

Numer 137 - 20.02.2012
Scena z „Fausta” – podczas nocy Walpurgii nobliwy tytułowy bohater trafia w sam środek korowodu odrażających postaci, czarownic i czartów. Wczoraj obchodził hucznie, w towarzystwie polityków PO, swoje urodziny Władysław Bartoszewski. Życiorysem swoim, odwagą i poświęceniem dla Polski, jakimi wykazał się przez lata niewoli, mógłby obdzielić wielu.

Kongres futurologiczny

Numer 134 - 16.02.2012
W opowiadaniu Lema zebrała się grupa mądrych i debatowała o przyszłości, a na zewnątrz rozpylono chemikalia, żeby tłuszcza zbyt się nie rzucała. A ja sobie tak patrzę wkoło i myślę, że u nas jakoś podobnie. A nawet lepiej! Bo u nas już w przyszłości jesteśmy. Np. taka minister Mucha, czy istnieje ktoś, kto by piękniej oddawał wspaniałość naszego rządu?

Kastrujmy się!

Numer 131 - 13.02.2012
Maria Czubaszek na sztandarach postępowego feminizmu, korporacji i klinik aborcyjnych. Trochę podstarzała z niej Marianna, więc pewnie piersi raczej odsłaniać nie będzie, ale ważne, że na barykady raźno prowadzi zastępy sobie podobnych, tylko młodszych. A czym zdobyła sobie taką miłość Czubaszek? Ot stała się piewcą(czynią?) modelu eunucha korporacyjnego.

Robinson powraca

Numer 132 - 14.02.2012
Pamiętają Państwo, jak Mirosław Drzewiecki musiał uciekać przed krwiożerczymi tubylcami z tropikalnej wyspy Polska? Na szczęście znalazł wtedy szczęśliwą przystań na polach golfowych Kalifornii. Lecz kraj dzikich ludzi nadal jest groźny dla cywilizowanych polityków. Właśnie podał się do dymisji Rafał Kapler, szef Narodowego Centrum Sportu.

Ławka PO

Numer 122 - 02.02.2012
Niech państwo sobie wyobrażą taką sytuację. Podczas meczu na ławce rezerwowych siedzi cztery piąte drużyny. Siedzą sobie pod daszkiem, na ocieplanych krzesłach, podaje się im napoje oraz jedzenie, a na niewykończonym stadionie zimno, plucha, kibice marzną.

Zostałem kibolem

Numer 119 - 30.01.2012
ACTA okazało się problemem. Jak pisze w dzisiejszym numerze Piotr Lisiewicz, z planowanej rewolucji w ramach systemu, z grzecznego pochodu młodych, wykształconych z wielkich miast zamieniło się w ogólnopolski zryw przeciwko rządom PO. Zamiast pustych haseł – konkretne odniesienia polityczne, niechęć do Tuska, Komorowskiego i ich bandy. Nie o taką rewolucję chodziło.

Przegracie, pachołki!

Numer 118 - 28.01.2012
ACTA, ku zdziwieniu klasy politycznej, okazało się większym problemem, niż się spodziewano. Wszystko wskazuje na to, że sprawa cenzury internetu staje się formą szerszego buntu, uwalnia skumulowany gniew społeczny narastający względem Platformy. Co Tusk może zrobić?

Tusk w niebo śle rakiety

Numer 113 - 23.01.2012
Ludność Paryża nie ma chleba? To niech jedzą ciastka”. Świat bez ciastek nie istnieje przecież. Ta stara anegdotka historyczna przypomniała mi się dziś podczas przeglądu prasy. W „Wyborczej” jest ciekawy felieton Marka Beylina.

Smoleńsk, głupcze!

Numer 110 - 19.01.2012
Garść oczywistości. Smoleńsk jest najważniejszy. Tragedia z 10 kwietnia (i następne 21 miesięcy) jak soczewka skupia patologie, które trapią Polskę. Nowotwory, które nie pozwalają jej się rozwijać, ciągnąc w stronę zupełnego rozpadu. Smoleńsk odsłania przed nami zupełną niesuwerenność mediów, ich usłużność wobec rządu, wręcz wykonywanie „zadań”, jak w wypadku fałszywek dotyczących Błasika.

Wspólnota ściemy

Numer 107 - 16.01.2012
Błasika nie było w kokpicie. Nie? Więc wywierał presję telepatyczną. Kaczyński nie naciskał na pilotów. Nie? Tym samym spowodował katastrofę, bo piloci nie wiedzieli, co robić. W średniowieczu był ciekawy sposób dowodzenia, że czarownice istnieją. Wrzucali oskarżaną o czary delikwentkę do wody. Nie utonęła? Czarownica. Utonęła? Bóg nie pozwoliłby na śmierć niewinnej.

Wiara i bełkot

Numer 104 - 12.01.2012
Proszę mi wierzyć, wiem, co to służba – te doniosłe słowa wypowiedziała Ewa Kopacz podczas swojej wczorajszej konferencji prasowej. Trzeba przyznać, że idealnie ujęła esencję rządów Platformy. Wprowadzić społeczeństwo w taką dezinformację, by jedyną kategorią percepcji rzeczywistości stała się wiara.

TALIBY Z CZERSKIEJ

Numer 6 - 15.09.2011
W „Gazecie Wyborczej” jak zwykle. Ot, Paweł Wroński obraża setki tysięcy ofiar terroru komunistycznego, przyrównując polityka PiS-u do Feliksa Dzierżyńskiego. Nic nowego, kampania wyborcza trwa, trzeba PiS-owi dokopać. Jednak niedawny tekst publicystki „GW” na temat „Gazety Polskiej Codziennie” wprawił mnie w osłupienie.

Cena niezależności

Numer 98 - 04.01.2012
Niezależność Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych (SKOK) od lat była solą w oku tak silnego lobby bankowego, jak i rządu Tuska. Nie dość, że SKOK-i operują polskim kapitałem, nie dość, że działają od ponad dwudziestu lat, to dodatkowo nie składają się z krewnych i znajomych polityków PO oraz prezesów największych banków w Polsce.

Korzyści z lewicowej szkoły

Numer 93 - 29.12.2011
Sześciolatki do szkół – jedna z wielu genialnych idei PO. Ale dlaczego tylko sześciolatki? Pięciolatki do szkół. Dwulatki do szkół. Załóżmy szkoły prenatalne. Bo rodzice to sprawa podejrzana. W rodzinach dzieci najczęściej oglądają mamę i tatę. To musi wykształcić nawyki homofobiczne. Zresztą posłuchajmy Magdaleny Środy – „Rodzina jest »wsobna« (…).

Mongoł z Hunem

Numer 88 - 22.12.2011
Dwa obrazki. Pierwszy: nobliwi starsi panowie z okolic dawnej UW, autorytety o skroniach przyprószonych siwizną, nazywający sami siebie liberalnym, tolerancyjnym i modernistycznym salonem. Drugi: stado chamów zakładających na twarze świńskie ryje, dzierżących w łapskach gumowe penisy, rechoczących bezustannie z pseudopornograficznych żartów i oddających mocz na znicze. Co ich łączy? Wszystko.

Obudziliśmy się głodni prawdy i wolności

Numer 84 - 17.12.2011
Jesteśmy wspólnotą wolnych Polaków, a więc niemożliwe jest kompromisowe odnalezienie się w strukturze III RP, która oparta jest na kłamstwie. Kłamstwo jest zawsze formą zniewolenia. Z Wojciechem Wenclem, poetą i felietonistą, rozmawiają Dawid Wildstein i Samuel Pereira

Tuska warto słuchać

Numer 83 - 16.12.2011
Szczerość premiera i jego umiejętność trafnego diagnozowania niebezpieczeństw jest imponująca. Podczas wczorajszego wystąpienia Donalda Tuska w Sejmie mogliśmy usłyszeć z jego ust, że prawdziwym zagrożeniem dla suwerenności jest zadłużanie ponad miarę i rosnący w związku z tym dług publiczny. W domyśle więc także brak reform, rozrzutność i kreatywna księgowość.

Moherowa suwerenność

Numer 82 - 15.12.2011
Splecenie się dwóch wydarzeń, Marszu Niepodległości i Solidarności oraz zakończenia prezydencji Polski w UE, stało się pretekstem do istnego wysypu komentarzy i analiz postaci medialnych. Audiatur et altera pars. Szeroko pojęty salon pseudopostępowych oczywiście w pełni zachwycił się Tuskiem i przeraził PiS-owskim marszem. Jednak nastąpiła pewna subtelna zmiana w retoryce. Czytając wypowiedzi np.

Rządzący boją się marszu 13 grudnia

Numer 78 - 10.12.2011
Platformie ta manifestacja nie jest na rękę. Boi się sytuacji, gdy jej działania są przedstawiane opinii publicznej bezpośrednio, prawdziwie – bez propagandowej otoczki. Dlatego politycy Platformy usiłują wytworzyć wokół marszu atmosferę grozy. Z Mariuszem Kamińskim, posłem Prawa i Sprawiedliwości, b. szefem Centralnego Biura Antykorupcyjnego, rozmawiają Samuel Pereira i Dawid Wildstein.

reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama