Dawid Wildstein

Autobus dla Szubry

Numer 1156 - 03.07.2015

Wojewódzki na wyżynach dowcipu

Numer 1150 - 26.06.2015

Jak uratować III RP?

Numer 1145 - 20.06.2015
Rozmawiając dziś z przyjaciółmi o taśmach, odkryliśmy jedyny plan ratunku III RP. Bardzo prosty. Co ujawniły taśmy? Że nasza elita polityczna sprzedaje się za naprawdę małe pieniądze, które zarabia zapewne średniej klasy biznesmen np. z Rumunii. Co więc robić?

Dlaczego wygrał Andrzej Duda

Numer 1135 - 09.06.2015
Zbieram się do nowego wyjazdu, ale jakoś tak się złożyło, że świat zmusił mnie ostatnimi czasy do oglądania oraz czytania mainstreamowych mediów. Przez kilka dni.

Na poważnie

Numer 1124 - 26.05.2015
Stanowisko stracił najgorszy prezydent III Rzeczpospolitej. Typ, który usiłował wprowadzić regulacje niszczące fundamenty demokracji. Geopolityczny ignorant, który przez lata firmował koncepcję bezpieczeństwa, polegającą na robieniu Niemcom i Francji – znanej z taśm prawdy – „łaski”. Kumpel agentury, z dumą opowiadającej o swoich szkoleniach w Mos­kwie...

Oni pójdą na wybory. A Ty?

Numer 1120 - 21.05.2015

Waldemar Łysiak to banderowiec?

Numer 925 - 26.09.2014
Wiem, tytuł mojego artykułu to ciężkie oskarżenie. Niemniej jednak czytając ostatni tekst Waldemara Łysiaka w „Do Rzeczy”, zrozumiałem jedno. Jest to banderowska propaganda. Dlaczego? Gdybyśmy bowiem posłuchali słów tego publicysty, zrobilibyśmy największy z możliwych prezent skrajnym nacjonalistom ukraińskim.

Kalifat Kremla

Numer 900 - 28.08.2014
Putin wrócił do starych, sowieckich zwyczajów i rozpoczął „przesiedlenia” i „wysiedlenia” uchodźców ze wschodu Ukrainy. Na Syberię. Czy może nas to dziwić? Zwłaszcza w kontekście odnajdywania masowych grobów na wschodzie Ukrainy, ostrzeliwania konwojów uchodźców i mordowania cywilów? Rosja eksportuje dziś na Ukrainę swój podstawowy towar – terror.

Czekając na masakrę

Numer 888 - 13.08.2014
Na Ukrainę ruszył tzw. biały konwój, czyli kolumna ciężarówek, która ma zawieźć rosyjską „pomoc humanitarną” do tych regionów, których mieszkańcy cierpią z powodu... działań rosyjskich najemników. Media głośno zadają pytanie, czy to wstęp do otwartej inwazji. Błąd. Otwarta inwazja już trwa. Od wielu dni po wschodzie Ukrainy jeżdżą kolumny czołgów z dumnie powiewającymi flagami Rosji.

Wściekłość Ukraińców

Numer 884 - 08.08.2014
Zachód bardzo intensywnie się starał i w końcu mu się udało. Po początkowym gigantycznym entuzjazmie Ukraińców związanym z Unią Europejską i nadziejami na jej pomoc w wyzwalaniu się Kijowa spod wpływu Rosji dziś nic już z tego nie pozostało. Ukraińcy pytani o swój stosunek do Zachodu wyrażają rozżalenie, a momentami nawet wściekłość. Mają świadomość, że zostali oszukani.

Putin albo Bandera

Numer 870 - 23.07.2014
Ofensywa ukraińska przynosi efekty. Niestety wiele wskazuje na to, że Władimir Putin nie może odpuścić Ukrainy. Być może więc w sierpniu nastąpi inwazja. A taki atak trzeba odpowiednio przygotować propagandowo. Więc już na setkach portali internetowych zaczynamy czytać o złej Ukrainie, która zasłużyła na karę. Propaganda rosyjska w Polsce ma jeden atut.

Skorupiakami w rodziców

Numer 866 - 18.07.2014
W czasie gdy dzieją się różne nieistotne wydarzenia, takie jak katastrofa malezyjskiego samolotu, PO wie, co naprawdę ważne. W Polsce propaganda gender nabiera rozmachu. Jak pisze dzisiejsza „GPC”, poradnik dla nauczycieli pt. „Lekcja równości” jest dostępny za darmo na stronach internetowych pełnomocnika rządu ds. równego traktowania.

Oszołom malowany

Numer 857 - 08.07.2014
Immanentną cechą elit III RP jest przepaść między ich wizerunkiem a faktycznymi zapatrywaniami.

Godson i Tusk prostytutka

Numer 848 - 27.06.2014
Poseł Godson ujmująco oświadczył, że głosował za wotum zaufania dla Tuska, bo ten kojarzy się mu z cudzołożnicą. W związku z czym, jako chrześcijanin, uznał, że nie może pierwszy rzucić kamieniem, tylko pomóc, jak uczynił to Jezus. Co ciekawe, żadna Środa czy inna Szczuka nie oburzyły się na to religijne poparcie dla premiera.

Taśmowe brednie premiera

Numer 847 - 26.06.2014

POWSTANIE LISTOPADOWE

Numer 676 - 29.11.2013
POWSTANIE LISTOPADOWE Z DR. PRZEMYSŁAWEM ŻURAWSKIM VEL GRAJEWSKIM, POLITOLOGIEM, ROZMAWIAJĄ DAWID WILDSTEIN I JAKUB PILAREK W XIX w. mogliśmy wybić się na niepodległość

Kościół pod presją salonu

Numer 99 / 100 - 05.01.2012
Z ks. STANISŁAWEM MAŁKOWSKIM rozmawiają Samuel Pereira i Dawid Wildstein Ksiądz Popiełuszko, gdyby żył i kontynuował swoją misję, byłby ciągany przez byłych ubeków po sądach, a „Gazeta Wyborcza” ścigałaby go za upolitycznienie. Nie związałby się z salonem, nie poddał presji politycznej poprawności. Słuchając kazań moich kolegów, widzę, jak wielu z nich jednak jej się poddaje.

Ryba Ludojad

Numer 38 - 22.10.2011
Rodzice poznali się na schodach do redakcji „Ekspresu Wieczornego”. Mama zauważyła, że tata ma takie same jak ona jaskrawożółte skarpetki. Zagadała do niego – z Aleksandrą Rybińską, córką Macieja Rybińskiego, rozmawiają Samuel Pereira i Dawid Wildstein. Jak Pani widzi Polskę bez Macieja Rybińskiego?

Naszym obowiązkiem jest polityka

Numer 49 - 05.11.2011
Niezależnie od poglądów lewicowych czy prawicowych musimy walczyć o najważniejsze wartości, dzięki którym może istnieć wspólnota. Chcę się temu w pełni poświęcić – mówi Marta Kaczyńska, córka prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w rozmowie z Dawidem Wildsteinem i Samuelem Pereirą.

Świnie na Ukrainę

Numer 842 - 20.06.2014
W zamieszaniu, jakie wynikło z powodu afery taśmowej i skandalicznych działań służb podległych premierowi, nie zwróciliśmy należytej uwagi na ważne wydarzenie. Ukraina zniosła embargo na polską wieprzowinę. Przypomnijmy. Przez kilka tygodni hulała w polskim internecie i mediach rosyjska propaganda, według której embargo wprowadził nowy rząd w Kijowie.

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama