Grzegorz Wszołek

Problemy hiszpańskich gigantów na starcie sezonu

numer 2429 - 11.09.2019
Nie tak wyobrażali sobie początek rozgrywek hiszpańskiej ligi kibice Realu Madryt i FC Barcelony. Dwa najbardziej utytułowane kluby na Półwyspie Iberyjskim oglądają po trzech kolejkach plecy Atletico Madryt. A to właśnie w zespole Diego Simeone zaszła najbardziej radykalna i wymuszona rewolucja kadrowa.

Porażka ze Słowenią źle wróży

numer 2427 - 09.09.2019
Kadra Jerzego Brzęczka nie zdała egzaminu i poniosła dotkliwą porażkę ze Słowenią 0:2. Czego brakowało naszym piłkarzom? Tak naprawdę wszystkiego. W Lublanie nie widzieliśmy zgrania, pewności w defensywie, rozrywających podań, wybieganych skrzydeł i przede wszystkim strzałów.

Rozliczyć „Czajkę”

numer 2424 - 05.09.2019
3 tys. litrów ścieków, nie tylko komunalnych, lecz także przemysłowych, których nie zneutralizuje żadne ozonowanie, co minuta wpada do Wisły po awarii oczyszczalni „Czajka”. Mamy zatem do czynienia, wbrew wcześniejszym twierdzeniom, z katastrofą ekologiczną. W tym kontekście zdumiewa podejście Rafała Trzaskowskiego oraz najważniejszych polityków PO i to, na czym się koncentrują.

Miara prezydenta

numer 2423 - 04.09.2019
To było jedno z najlepszych przemówień Andrzeja Dudy w czasie sprawowania urzędu prezydenta. I kto wie, czy słowa wypowiedziane na placu Piłsudskiego 1 września nie zapadną najbardziej w pamięci ze wszystkich publicznych wystąpień głowy państwa.

Politycznie egzotyczna

numer 2422 - 03.09.2019
Aleksandra Dulkiewicz 1 września udowodniła, że nie dorasta do roli, którą próbuje odgrywać w polskiej polityce. Najpierw w fatalnym stylu opowiadała na Westerplatte, jak to rządzący mogą doprowadzić do rozlewu krwi w starciu ze społeczeństwem. Ten intelektualny miszmasz wygłosiła w czasie obchodów rocznicy okrutnej wojny, która pochłonęła miliony istnień.

Legia za burtą Ligi Europy

numer 2420 - 31.08.2019
Niestety, ani oprawa kibiców Legii Warszawa z wizerunkiem Jana Pawła II, ani też obecność Artura Boruca na Ibrox Stadium nie pomogły wicemistrzom Polski w drodze do Ligi Europy. Zespół Glasgow Rangers „siadł” na Legii i właściwie nie opuszczał jej pola karnego w drugiej połowie rewanżowego meczu. Stołeczny zespół co prawda nie przyniósł wstydu, ale czy zawsze musimy rozmawiać o tym samym?

Wybiórcze czytanie konstytucji

numer 2417 - 28.08.2019
„Gazeta Wyborcza” urządziła narodowe czytanie konstytucji. Kogóż tam nie zaprosiła do nagrań wideo: Kwaśniewski, Komorowski, Michnik, Janda czy ks. Lemański. Twarze polityki III RP, odtrąconej cztery lata temu, która może i miałaby szansę wrócić, ale z zupełnie innym zestawem personalnym. Elity antypisowskie wciąż nie mogą pojąć, dlaczego PiS wygrywa wybory.

Kłopoty na własne życzenie

numer 2415 - 26.08.2019
Nie ma co się mamić i oszukiwać – PiS ma ostatnio bardzo kiepską passę. Tuż przed ostatnią prostą kampanii niektórzy politycy i sędziowie, związani z partią rządzącą, zachowują się skrajnie nieodpowiedzialnie. Oprócz poważnych kłopotów dochodzą dymisje, które nie budują pozytywnego przekazu Zjednoczonej Prawicy.

Przy Łazienkowskiej powiało wielką piłką

numer 2414 - 24.08.2019
Legia Warszawa zagrała najlepszy mecz w tym w sezonie i bezbramkowo zremisowała z Glasgow Rangers. Wicemistrzowie Polski mogą pluć sobie w brodę, mogli bowiem uzyskać zaliczkę przed rewanżem, gdyby tylko byli bardziej skuteczni. W tym kontekście dziwi upór Aleksandara Vukovicia, który nie daje szans bramkostrzelnemu Carlitosowi. A na Ibrox Stadium podopieczni Stevena Gerrarda będą groźni.

Jedynki Koalicji Obywatelskiej jak knock-out

numer 2411 - 21.08.2019
Grzegorz Schetyna zaprezentował jedynki KO. I z pewnością nie pomógł opozycji. Z jednej strony mamy zasłużonych w boju polityków PO i upadłej Nowoczesnej z domieszką lewicy spod znaku Barbary Nowackiej. Z drugiej – celebrytów: Tomasza Zimocha i dwójkę w Warszawie, blogerkę Klaudię Jachirę.

Czego nie rozumie opozycja

numer 2407 - 19.08.2019
Ani braki leków w aptekach, ani loty marszałka Marka Kuchcińskiego nie poprawiły notowań Koalicji Obywatelskiej. To zaś pozwala z dużą dozą pewności prognozować zdecydowane zwycięstwo PiS w zbliżających się wyborach parlamentarnych.

Asy w talii Lewicy

numer 2404 - 14.08.2019
Lewica w nadchodzącym tygodniu zaprezentuje jedynki na listach wyborczych. Z nieoficjalnych informacji wynika, że motorami napędowymi kampanii mają być zgrani towarzysze z SLD, których część doskonale pamięta działalność w PZPR. Marek Dyduch, Joanna Senyszyn, Robert Kwiatkowski czy były poseł z Ruchu Palikota Andrzej Rozenek to czołowe postaci list zjednoczonej Lewicy.

Strefa wolna od europejskich pucharów

numer 2400 - 09.08.2019
Trzeba sobie powiedzieć wprost: jesteśmy dziadami. Nie chcą nas na europejskich salonach, polskie kluby nie robią nic, by się tam dostać. Najgorszy jest brak refleksji po starciach z półamatorami. Żaden prezes nie zamierza uderzyć pięścią w stół.

Jak zwykle to samo – klęska w pucharach

numer 2399 - 08.08.2019
Z trzech polskich drużyn walczących o awans do Ligi Europy na placu boju pozostała tylko Legia Warszawa. Wicemistrzowie Polski skompromitowali się na szczęście tylko grą z fińskim KuPS i awansowali dalej dzięki skromnemu zwycięstwu przed własną publicznością 1:0. Jeszcze gorzej zaprezentował się Piast Gliwice. Gdzie się podziała ta zaradna i ambitna ekipa z poprzedniego sezonu?

Odlot Owsiaka

numer 2397 - 06.08.2019
Jerzy Owsiak nie mógł się powstrzymać i dał popis „kultury” przed publicznością Pol’And’Rock Festiwal. W Kostrzynie miłośnicy festiwalu mogli usłyszeć, że politycy powinni się „odp…ć” od Westerplatte, a poza tym, że trwonią publiczne pieniądze. Cały ten stek banałów i bluzgów został okraszony nawoływaniem do jedności.

Z każdego piedestału można runąć

numer 2392 - 31.07.2019
Szaleńcza jazda Kamila Durczoka po pijanemu na autostradzie to sprawa dużo poważniejsza od molestowania seksualnego czy mobbingu w TVN. Przede wszystkim dlatego, że ktoś mógł zginąć pod kołami bmw celebryty. Paradoksalnie to dobrze, że w tak ewidentnej sprawie nie zastosowano aresztu tymczasowego.

Latem w Beskid Niski

numer 2391 - 30.07.2019
Jeszcze do niedawna bieda aż piszczała, co rusz można było oglądać drewniane chaty i prace w polu. Przy tym zaznać kąpieli w jeziorze i spacerować w lasach. Zapraszam w krótką podróż po Beskidzie Niskim w okolicach Gorlic.

Sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po mojej stronie

numer 2385 - 23.07.2019
Lech Wałęsa musi przeprosić Jarosława Kaczyńskiego za sugerowanie, jakoby prezes PiS doprowadził do katastrofy smoleńskiej – orzekł gdański Sąd Apelacyjny, podtrzymując tym samym decyzję sądu okręgowego. Wyrok jest prawomocny. Były prezydent natychmiast podał go w wątpliwość. „Nie dam sobie zamknąć ust” – zapewnił, sugerując, że sąd nieobiektywnie zbadał oskarżenia pod adresem lidera PiS.

Będziemy młodzi, piękni i bogaci – kto kupi program PO?

numer 2378 - 15.07.2019
Powrót do sytuacji sprzed czterech lat za pomocą jednej ustawy, większa pensja, związki partnerskie i odsunięcie PiS od władzy – to najważniejsze pomysły zjednoczonej opozycji. W dalszym ciągu nie wiadomo jednak, z kim PO ostatecznie zawrze koalicję.

Jasny sygnał dla wyborców, kto myśli o Polsce

numer 2372 - 08.07.2019
W tym samym czasie, gdy PiS wykuwa program na kolejne dwie kadencje w Katowicach, opozycja negocjuje zjednoczenie i nikt tak naprawdę nie wie, kto z kim zawiąże koalicję. Nie ma bardziej wyrazistego sygnału dla wyborców, kto jest przygotowany do jesiennej batalii o parlament.#DziękujeMyZaOdwagę
reklama