Grzegorz Wszołek

Kolejna spełniona obietnica

numer 2367 - 02.07.2019
1 lipca ruszył rządowy program 500+ na każde dziecko. O wypłacie świadczeń nie będzie decydowało kryterium dochodowe rodzin. Jak stwierdził prezydent Andrzej Duda, jest to wyraz troski państwa o najmłodszych. Krytycy PiS i polityki socjalnej obecnego gabinetu ponownie wieszczą katastrofę gospodarczą, a rzadziej podejmują się merytorycznej oceny rządu.

Granica praw dzieciobójcy i inne pytania

numer 2366 - 01.07.2019
Zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin i aresztowanie Jakuba A. rozpaliły dyskusję o sposobie zatrzymania podejrzanego przez policję. Kajdanki zespolone, wyprowadzenie 22-latka w bokserkach, upublicznione nagrania w sieci – grzmieli obrońcy praw człowieka. W analogicznych sprawach lub całkiem błahych, gdy zastosowano podobne środki, milczeli.

Szkoda młodzieżówki, ale jest nadzieja

numer 2363 - 27.06.2019
Polska drużyna U-21 nie miała szans w starciu z Hiszpanią. Dani Ceballos i Fabian Ruiz starli naszych młodzików na miazgę. Faworyci wbili aż pięć bramek i wyrzucili nas za burtę nie tylko Euro 2019, lecz także igrzysk olimpijskich w Tokio. Szansa była niby na wyciągnięcie ręki, bo wystarczył tylko punkt.

Wielkie zakupy Realu Madryt

numer 2360 - 24.06.2019
Tydzień bez transferu czasem straconym – tak można podsumować ofensywę Królewskich na rynku piłkarskim. Największą gwiazdą, która przybyła na Santiago Bernabéu, jest Eden Hazard. Czy wzmocnienia pozwolą zapomnieć o fatalnym sezonie bez trofeów?

Metamorfoza reprezentacji Brzęczka

numer 2352 - 13.06.2019
Biało-Czerwoni odprawili z kwitkiem Izrael, strzelając cztery gole na PGE Narodowym. Po bardzo słabym meczu z Macedonią Północną i rehabilitacji w poniedziałek wniosek jest oczywisty: Krzysztof Piątek musi grać obok Roberta Lewandowskiego.
 

Dresy z plemienia Szubartowicza

numer 2351 - 12.06.2019
Dziennikarz i zapamiętały przeciwnik PiS Przemysław Szubartowicz zaskoczył wszystkich. Niektórym wszystko kojarzy się z jednym, ale temu lewicowemu publicyście nr 88 na koszulce piłkarskiej z… hitlerowskim pozdrowieniem. W taki sposób ideolog twardego elektoratu opozycji zaatakował Samuela Pereirę, redaktora naczelnego strony TVP Info.

Trzaskowski maszeruje po elektorat LGBT

numer 2349 - 10.06.2019
Sceny z parady LGBT w stolicy przypominały obrazki z Gdańska. Rafał Trzaskowski nie tylko zezwolił na organizację zgromadzenia, do czego miał prawo, ale aktywnie uczestniczył w imprezie. Osoby ze środowiska LGBT nie ukrywają wulgarnego podejścia do osób inaczej myślących – podczas imprezy wprost do kamer obrażały wyborców PiS i katolików. Doszło do profanacji mszy św.

4 czerwca – wiec wyborczy opozycji

numer 2347 - 07.06.2019
Obchody 4 czerwca w wykonaniu opozycji bardziej przypominały niezrozumiały wiec wyborczy niż prawdziwą radość ze święta, podszytą uniesieniem po majowych wyborach. Donald Tusk zagrzewał samorządowców do walki, ale jego celem nie będzie sukces w Sejmie, ale w Senacie.

Mity, którym kłam zadały eurowybory

numer 2340 - 30.05.2019
Prawo i Sprawiedliwość dokonało niemożliwego i z wynikiem ponad 45 proc. osiągnęło najlepszy wynik wyborczy w historii polskich partii. Stało się to w niekorzystnych warunkach – podczas batalii do europarlamentu, w której z reguły siły liberalne mają z górki, i przy rekordowej frekwencji. Przy okazji udało się obalić kilka mitów na temat polskiej polityki.


Vivat Piast!

numer 2332 - 21.05.2019
Piast Gliwice zasłużył na mistrzostwo Polski. To wielki sukces tego małego klubu i całej społeczności Śląska. Waldemar Fornalik zmazał plamę z okresu prowadzenia kadry. W 2019 r. stał się niemal cudotwórcą – jego Piast, pozbawiony gwiazdorskich nazwisk i milionowych kontraktów, tylko raz stracił punkty w fazie mistrzowskiej Lotto Ekstraklasy.

Kościół nie może powtórzyć błędu z rozliczeniem agentów

numer 2329 - 17.05.2019
W ciągu zaledwie czterech dni film braci Sekielskich był odtwarzany na YouTubie blisko 15 mln razy. I nie ma co się dziwić – wreszcie powstał wstrząsający dokument, nawet jeśli niepozbawiony wad. To zupełnie inny wymiar dyskusji o problemie Kościoła niż głosy antyklerykałów czy fabularny „Kler”.

Wielkie finały angielskiej piłki

numer 2327 - 15.05.2019
Liverpool i Tottenham zmierzą się w finale Ligi Mistrzów, do którego obie drużyny dostały się w dramatycznych okolicznościach. Oba angielskie kluby wyszarpały awans w ostatnich minutach, tworząc najnowszą historię futbolu.

Potrzeba szybkiej i dogłębnej reakcji Kościoła

numer 2326 - 14.05.2019
Dokument Tomasza i Marka Sekielskich o pedofilii w Kościele, choć ma oczywiste wady, jest potężnym oskarżeniem pod adresem konkretnych duchownych. Zarzuca się im zbrodnie popełniane na dzieciach, tuszowanie ich, wreszcie – brak odwagi. Naprzeciw oczekiwaniom wszystkich tworzących wspólnotę kościelną wychodzi prymas Wojciech Polak.

Po co Tuskowi Jażdżewski?

numer 2321 - 08.05.2019
Wystąpienie Leszka Jażdżewskiego przyćmiło wykład Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim. Większość politycznych komentatorów spodziewała się jasnych, politycznych deklaracji ze strony byłego premiera. Zamiast tego Koalicja Europejska otrzymała mocny cios w kampanii wyborczej.

Jażdżewski skradł show Tuskowi

numer 2320 - 07.05.2019
Przemówienie Donalda Tuska z 3 maja było na tyle przełomowe i historyczne, tak głęboko zapisze się w historii Polski, jak niektórzy twierdzą, że aż do dzisiaj więcej mówi się o antyklerykalnym wyskoku Leszka Jażdżewskiego. Publicysta sam określił się „supporterem” byłego premiera, choć prędzej pasowałoby porównanie do niespodziewanego giermka.

Banana gate – kolejny odruch warunkowy lemingów

numer 2316 - 30.04.2019
Nie jestem koneserem sztuki i pewnie dlatego do tej pory nie zdawałem sobie sprawy, że kobieta z bananem w buzi na fotografii może aspirować do miana dziedzictwa kulturowego. Dyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie postanowił zdjąć z wystawy twórczość niszowych artystek i zrobił się rwetes.

Jest szansa na przeprowadzenie matur

numer 2312 - 25.04.2019
Chaos w polskiej oświacie trwa, a matury stoją pod znakiem zapytania. Problem jest na tyle poważny, że politycy PiS są zmuszeni zmienić prawo oświatowe, by to nie rady pedagogiczne, lecz dyrektorzy szkół mogli w takich sytuacjach promować uczniów do następnych klas. Czas ucieka, rozwiązanie musi nastąpić do piątku.

Ajax Amsterdam nawiązuje do złotych lat 90.

numer 2311 - 24.04.2019
Ależ ten Ajax gra! Utalentowana młodzież nie poprzestała na rozbiciu Realu Madryt i ograła kolejnego giganta, czyli Juventus. A skoro dwie najtrudniejsze przeszkody zostały pokonane, kto wie, czy Holendrzy nie zameldują się w finale Ligi Mistrzów.

Ajax rozbija gigantów

numer 2307 - 18.04.2019
Piłkarski świat jest pod wrażeniem wyczynu Ajaxu Amsterdam. Holenderska młodzież, wsparta doświadczonymi Klaasem-Janem Huntelaarem i Dušanem Tadiciem, rozbiła najpierw Real Madryt, a w ćwierćfinale Ligi Mistrzów odesłała do domu Ronaldo z Juventusem Turyn. Jednak to nie wyniki klubu z Amsterdamu robią największe wrażenie, ale styl gry podopiecznych trenera Erika ten Haga.

Szaleństwo według ZNP

numer 2302 - 12.04.2019
Kolejne wystąpienia i konferencje liderów ZNP są coraz bardziej zabójcze dla środowiska nauczycielskiego i jego postulatów. Tuż po tym, jak się okazało, że egzaminy gimnazjalne w niemal wszystkich szkołach odbyły się bez zakłóceń, Sławomir Broniarz i Krzysztof Baszczyński wyrazili z tego powodu oburzenie. Nie podobały im się składy komisji egzaminacyjnych.

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama