reklama


Grzegorz Wszołek

Ponowoczesność Ryszarda Petru

numer 2084 - 24.07.2018
Nowoczesna przeżywa dramat. W sondażach partia zbiera tęgie lanie, które prawdopodobnie skończy się tak jak w wypadku Ruchu Palikota. Wystarczył półmetek, by trud Ryszarda Petru został rozmieniony przez jego politycznych kompanów i niego samego na drobne.

Największy transfer ostatniej dekady

numer 2077 - 16.07.2018
A jednak odszedł w glorii zwycięzcy. Transfer ikony Realu Madryt do Juventusu jest zarówno najważniejszą transakcją w futbolu w ostatniej dekadzie, jak i najdziwniejszą. Kibice „Królewskich” nie mogą zrozumieć, dlaczego Cristiano Ronaldo zdecydował się opuścić najlepszy klub na świecie na rzecz słabszej ligi i zechciał pożegnać się wzruszającym, ale jednak tylko oświadczeniem.

Samotność Antymidasa

numer 2073 - 11.07.2018
Lech Wałęsa jest kompletną odwrotnością tego, co symbolizował król Midas. Wszystko, czego się dotknie, zamienia w katastrofę. Począwszy od własnej legendy, po prezydenturę, na proteście niepełnosprawnych i obrońców status quo w sądach kończąc.

Mundial w 2K, czyli druga kompromitacja

numer 2060 - 26.06.2018
Za nami jeden z najbardziej żenujących występów reprezentacji Polski w historii mundialu. Trudno wytłumaczyć to, co się stało. To była powtórka z rozrywki z Senegalem, tyle że w mniej strawnym wydaniu. O ile chęci i woli walki polskim piłkarzom nie można odmówić, o tyle umiejętności już trzeba.

Krajobraz po klęsce, czyli „nie było niczego”

numer 2056 - 21.06.2018
Trudno znaleźć inne określenia idealnie określające grę reprezentacji Polski w pierwszym meczu grupowym z Senegalem niż „klęska”, „przepaść”, „zawód”. Miało być tak jak na Euro 2016, a wyszło jak zwykle.

Cieszmy się przygodą w Rosji

numer 2051 - 15.06.2018
Kibice reprezentacji Polski mają powody do zadowolenia przed rozpoczęciem piłkarskiego mundialu w Rosji. Najbardziej cieszą szybki powrót do zdrowia Kamila Glika i forma Roberta Lewandowskiego. Jaki jest cel drużyny narodowej na rosyjskich boiskach? Przygoda. I wyjście z grupy.

Piłkarska Polska trzyma kciuki za bark Glika

numer 2042 - 05.06.2018
Adam Nawałka podał 23-osobowy skład kadry na piłkarski mundial w Rosji. Zaskoczeń nie ma. Wybór graczy jest racjonalny, np. brak Krzysztofa Mączyńskiego pokazuje, że osobiste sympatie nie miały tu żadnego znaczenia. Pomocnik Legii Warszawa zaliczył słaby sezon i nie odgrywał istotnej roli w swoim macierzystym klubie. Niestety, kibice drużyny narodowej mają powody do niepokoju.

Finałowe starcie tytanów

numer 2035 - 26.05.2018
Mecz nad meczami. Batalia o piłkarski tron w Europie. Raj, który doskonale jest znany jednym, których drudzy bardzo chcą zepchnąć w otchłań rozpaczy. Tak w skrócie można opisać fascynujący finał Ligi Mistrzów, który już w tę sobotę w Kijowie.
Jeśli ktoś czyta ten tekst w niedzielę – sprawa jest jasna. Jeśli w sobotę – pospekulujmy.

Przełomu nie było

numer 2010 - 25.04.2018
Przesłuchanie świadka Donalda Tuska w procesie dotyczącym katastrofy smoleńskiej nie przyniosło żadnego przełomu. Były premier w typowy dla siebie sposób odrzucał odpowiedzialność za organizację wizyt polskich delegacji w Katyniu, krytykował śp. Lecha Kaczyńskiego i bronił oskarżonego Tomasza Arabskiego.

Nasz Smoleńsk, mój Smoleńsk

numer 1998 - 11.04.2018
10 kwietnia 2010 r. to jedna z najtragiczniejszych dat w najnowszej historii Polski. Straciliśmy elity naszego państwa w niewyobrażalnej i niezrozumiałej katastrofie. Smoleńsk pozostawił tamtego poranka zadrę nie tylko w życiu politycznym, ale i w sercu każdego z nas.

Tragiczny finał poszukiwań Piotra Kijanki

numer 1971 - 09.03.2018
Przez dwa miesiące szukała go cała Polska. Plakaty z jego wizerunkiem pojawiły się nie tylko w Krakowie. Zagadka zniknięcia Piotra Kijanki została rozwiązana. Mężczyznę 5 marca wyłowiono z Wisły przy stopniu wodnym Dąbie.

Dociążeni. Służba Ochrony Państwa

numer 1969 - 07.03.2018
Wielu doświadczonych funkcjonariuszy odchodzi na zasłużone emerytury. Formacja robi wszystko, aby zachęcić do służby w swoich szeregach młodych ludzi. Nie jest to łatwe działanie.

Efekt wysokiego deficytu samokontroli

numer 1960 - 24.02.2018
Zapewne wbrew intencjom, ale nikt tak mocno nie przemawia na rzecz konieczności reformy sądownictwa, jak sami sędziowie. Zachowanie tego środowiska w sprawie dyscyplinarnej sędziego Mirosława Topyły jest zwyczajnie żenujące. Zwykłych Kowalskich sądy skazują za błahe lub absurdalne przewinienia.

Andrzej Duda w drodze po reelekcję

numer 1953 - 16.02.2018
Połowa kadencji to dobry czas do podsumowań. Jednak nie tylko, bo w wypadku polityka tak perspektywicznego jak Andrzej Duda to także czas precyzowania planów na przyszłość. A te nie mogą być inne niż marsz po reelekcję, zwłaszcza że najgorsze prezydent wydaje się mieć już za sobą.

Tajemnica zaginionego dewelopera

numer 1939 - 31.01.2018
Noc z 6 na 7 stycznia 2018 r. w Krakowie skrywa pewne tajemnice. Piotra Kijanki szukają wyspecjalizowani policjanci, rodzina oraz kilka społecznych grup poszukiwawczych. Razem przeczesali większą część miasta. I nic. Nadal nie wiadomo, co stało się z 34-letnim mężczyzną.

Państwo z tektury (wciąż) ma się dobrze

numer 1928 - 18.01.2018
Rządy PO-PSL przyzwyczaiły nas, że wszelkie wątpliwości były rozmywane, odpowiedzialności nie ponosił niemal nikt, nawet gdy w grę wchodziła śmierć 96 najważniejszych osób w państwie. Niestety PiS w kwestii bezpieczeństwa rządzących idzie ścieżką wytyczoną przez poprzednią władzę.

Trzech Króli, sześciu króli i „Korona królów”

numer 1918 - 05.01.2018
Święto „sześciu króli” przyjęło się w Polsce lotem błyskawicy. Sam autor wpadki podczas sobotniego święta będzie miał sporo czasu nie tylko na odpoczynek, lecz także na to, by zastanowić się nad własną polityczną przyszłością. Trzech Króli natomiast to ostateczny termin dla gabinetu premiera Mateusza Morawieckiego – wtedy zapadną decyzje, kto za kogo w rządzie.

Sędzia Igor Tuleya – ikona walki z PiS‑em

numer 1908 - 21.12.2017
Gdyby w Sądzie Okręgowym w Warszawie działał system losowy, wprowadzany przez Ministerstwo Sprawiedliwości, szanse, że to akurat Igor Tuleya zajmie się kolejną sprawą polityczną, byłyby nikłe. A tak ktoś – w domyśle przewodniczący wydziału karnego, sędzia Wojciech Małek – przydzielił właśnie jemu kolejny odcinek walki z PiS‑em.

Plaga mediów społecznościowych

numer 1904 - 16.12.2017
Na fake newsy, czyli nieprawdziwe informacje, nie ma prostej recepty. Nabierają się na nie dziennikarze, politycy, komentatorzy z długim stażem. To cóż dopiero mówić o prostych pochłaniaczach internetowych treści? Od zwykłych kłamstw rozróżniłbym to, co często w sieci jest „tylko” niesprawdzoną pod kątem prawdziwości treścią.

Między blogiem, ekshibicjonizmem i polityką

numer 1891 - 01.12.2017
Nowe media Zatarta granica 
Instagram, podobnie jak Facebook czy Twitter, opanowuje rynek mediów społecznościowych. Znajdziemy tam wszystkich i wszystko: polityków, celebrytów, modelki i zwykłych użytkowników. Prowadzą internetowy pamiętnik, ale też pokazują (przypominają) całemu światu, że istnieją. 

reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama