reklama


Grzegorz Wszołek

Rewolucja Kaczyńskiego, czyli za i przeciw

numer 1884 - 23.11.2017
OPINIE Wokół rekonstrukcji rządu
Czy dojdzie do zmiany premiera? To pytanie zadają sobie miliony Polaków. Dyskusja o zmianach w rządzie ciągnie się jak telenowela i irytuje nie tylko ministrów, zmęczonych pytaniami o ich przyszłość, ale też część prawicowego elektoratu. Czas przeciąć te spekulacje.

Człowiek porażka wstępuje do Platformy

numer 1874 - 10.11.2017
POLITYKA Marian Janicki powraca

Marian Janicki wstąpił do PO, by doradzać największej partii opozycyjnej w sprawach wojska i służb. Lepszej wizytówki dla upadającego molocha, który do niedawna rządził niepodzielnie na polskiej scenie politycznej, Grzegorz Schetyna i Tomasz Siemoniak nie mogli wymyślić. 

Batalia o wymiar sprawiedliwości

numer 1843 - 04.10.2017
REFORMY Wokół 100-lecia Sądu Najwyższego
Obchody 100-lecia istnienia Sądu Najwyższego są okazją do szerszego spojrzenia na wymagające reformy sądownictwo. Niech elity III RP nie oczekują, że suweren obroni grupę, którą w powszechnym przekonaniu, czy to słusznym, czy nie, uważa się za symbol patologii.

Histeria zweryfikowana przez rzeczywistość

numer 1834 - 23.09.2017
Dzwonki rozlegają się w polskich szkołach, uczniowie są na lekcjach, nauczyciele w pracy. Tak wygląda rzeczywistość po wprowadzeniu reformy edukacji od 1 września. Zamiast katastrofy, wielkiego buntu pracowników placówek i rodziców, bankructwa oświaty – wszystko w pierwszych tygodniach wygląda po staremu. 

​W stronę programu „Cela+”

numer 1824 - 12.09.2017
AFERA Prokuratorskie śledztwo trwało bardzo długo, od 2013 r. Jednak stało się. Krzysztof Kwiatkowski, szef NIK-u, i Jan B., były prominentny poseł PSL-u, usłyszeli akt oskarżenia za ustawianie konkursów w delegaturze izby w Rzeszowie.


Cisi i skuteczni

numer 1808 - 24.08.2017
Po każdym zamachu terrorystycznym w Europie słyszymy z ust polskich oficjeli i mediów publicznych, że jesteśmy bezpieczni, bo nie przyjmujemy uchodźców, nie bawimy się w multi-kulti. Zatem nic nam na naszej „zielonej wyspie” nie grozi. Przestrzegałbym polski rząd przed hurraoptymizmem.

Desant na plaże i w błoto

numer 1793 - 05.08.2017
Platforma Obywatelska sama nie odpoczywa w wakacje, ale tym samym nie daje odpocząć wyborcom nad morzem. „Wakacje z Europą” – pod takim hasłem partia Grzegorza Schetyny grasuje na polskich plażach, przekonując Polaków do własnej narracji antyrządowej. Czy ten quasi-kampanijny pomysł PO się sprawdzi?

Jak manipulowano wizytą Trumpa

numer 1775 - 15.07.2017
Wracam na chwilę do wizyty prezydenta USA w Warszawie. Dlaczego? Wraz z przyjazdem Donalda Trumpa zaroiło się bowiem w polskich (i nie tylko) mediach od tzw. fake newsów, czyli zwyczajnych kłamstw i manipulacji.

Koniec kariery kapelana Platformy

numer 1747 - 12.06.2017
Ujawnione w TVP Info nagrania z udziałem ks. Kazimierza Sowy nie szokują, może poza skalą wulgarnego języka z ust duchownego. Mają najmniejszy ciężar gatunkowy ze wszystkich, które poznaliśmy. Z pewnością jednak ubodły najbardziej ich największego bohatera, czyli ks. Sowę.


Samozwańczy detektywi i detektyw szarlatan

numer 1721 - 12.05.2017
Śmierć Magdaleny Żuk w Egipcie zszokowała opinię publiczną i po raz kolejny ujawniła skalę medialnej patologii. Wokół tragedii 27-latki panuje olbrzymi szum informacyjny, który potęguje tzw. internetowe śledztwo. I aktywność detektywa Krzysztofa Rutkowskiego.

Krowa na lodzie

numer 1709 - 26.04.2017
Legendarny bramkarz, barwny polityk PiS i PO, Jan Tomaszewski, mawiał: „postaw krowę na lodzie, sama się wyp...”. To dość brzydkie, ale jednocześnie zabawne powiedzenie jak ulał pasuje do opozycji, która absolutnie nie potrafi wykorzystać ewidentnej zadyszki obozu rządzącego.

Biuro Oczekuje Reform

numer 1699 - 13.04.2017
Biuro Ochrony Rządu wkrótce ma się zmienić w Państwową Służbę Ochrony. Popularne określenie „borowiki” zastąpią prawdopodobnie „psotniki”. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie to tylko reforma wizerunkowa. I dobrze. Czas na zmiany.

Prezesowi ZNP do sztambucha

numer 1664 - 03.03.2017
Prezes ZNP najwyraźniej nie życzy sobie, by przypominać w debacie publicznej o „błędach przeszłości” i wcale mu się nie dziwię. Na jego miejscu, rozważając nawet strajk w szkołach w ramach protestu przeciwko reformie edukacji, również wolałbym być od początku do końca obrońcą gimnazjów.

Poczet chamów polskich

numer 1651 - 16.02.2017
Wypadek komunikacyjny najważniejszej osoby w państwie to w każdym kraju powód do zadawania pytań i wyciągania wniosków na przyszłość. Nie inaczej było w wypadku awarii śmigłowca Leszka Millera czy stłuczki kolumny Bronisława Komorowskiego. Od czasu pękniętej opony w samochodzie Andrzeja Dudy zainteresowanie tego typu zdarzeniami często przyjmuje postać pospolitego chamstwa.

Jak płk Mazguła juwenalia urządził

numer 1635 - 28.01.2017
Protestowały już feministki, protestowali oburzeni nauczyciele, teraz przyszła pora na „studentów”. Dlaczego piszę o nich w cudzysłowie? Bo doskonale było widać, że plan się nie powiódł. Zawiodła frekwencja i średnia wieku demonstrantów, znacznie przewyższająca ten typowo studencki.

Jacy puczyści, taki pucz

numer 1628 - 20.01.2017
Dawno żaden dokument w telewizji nie wywołał tylu skrajnych emocji i nie miał takiej oglądalności. „Pucz” Ewy Świecińskiej to niewątpliwie sukces Telewizji Polskiej, która i bez emisji głośnego filmu byłaby atakowana.

Koniec gimnazjów i „wstrzelania się w klucz”

numer 1622 - 13.01.2017
Przechodziłem i przez gimnazjum, i przez liceum. Powiem wprost: po ukończeniu szkoły gimnazjalnej nie ma mowy o „lepszych szansach na rozwój”, jak twierdzą obrońcy tego rozwiązania. A eksperci nie mają wątpliwości: „Strukturalna reforma edukacji jest wstępem do reformy programowej. Musimy porządnie uczyć”.

Powaga czarnych protestów

numer 1558 - 26.10.2016
Środowiska lewicowe i feministyczne nie próżnują i rozsyłają petycje do wszystkich partii politycznych, które zasiadają w parlamencie. Żądania, trzeba przyznać, są dość różnorodne: od promowania tabletki „dzień po” po ściganie i karanie „seksistowskich” wypowiedzi, a także zaprzestanie „militaryzacji społeczeństwa”.

Wiadomo, o co chodzi

numer 1540 - 05.10.2016
Przewrotność lewicowych bojowników, którzy wyczuli, że dzięki obywatelskiemu projektowi „Ordo Iuris” można zrobić rozróbę i nabrać kilka tysięcy osób, jest aż nadto oczywista. Nabrać, bo stowarzyszeniom takim jak „Inicjatywa Polska”, „Ratujmy Kobiety” czy aktywistkom pokroju Barbary Nowackiej lub Marii Peszek wcale nie chodzi o to, by utrzymać konsensus w sprawie aborcji.

Dorn wczoraj i dziś, czyli ktoś nas „robi w konia”

numer 1530 - 23.09.2016
Do Ludwika Dorna mam pewną słabość. Piękna karta opozycyjna w PRL‑u, działalność w podziemiu. W III RP dał się poznać nie tylko jako publicysta z ciętym językiem – słynne „pokaż lekarzu, co masz w garażu”, „łże jak bura suka” – ale bardzo aktywny poseł, składający interpelacje, zasiadający w wielu komisjach sejmowych.

reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama