Krzysztof Wołodźko

Uboższa Polska wreszcie ma głos

numer 2445 - 30.09.2019
Politycy Platformy raz po raz powtarzają, że trzeba promować pracę, nie socjal i radykalne podnoszenie płacy minimalnej. Nie wiedzą jednak, że zwykle mówią ponad głowami ciężko pracujących Polaków, którzy odbierają takie słowa jako obelgę.

Wrzód głęboko wżarty w polskie państwo

numer 2444 - 28.09.2019
Okazuje się, że sądy omijają ustawę dezubekizacyjną i przywracają komunistycznym funkcjonariuszom wysokie emerytury. Mamy do czynienia z czymś w rodzaju podwójnej państwowości. I jak widać, ta jedna hołduje przekonaniu, że ubekom po prostu się należy więcej, niechybnie za pracę w ciężkich warunkach. Szydzę, lecz nie jest mi wcale do śmiechu.

Pieniądze to nie wszystko

numer 2442 - 26.09.2019
Wielki musi być strach Koalicji Obywatelskiej przed wyborczym wynikiem. Okazuje się, że komitet wyborczy KO w ciągu ostatnich 30 dni wydał na reklamy na Facebooku ponad 1,15 mln zł. Najwięcej przeznaczono na reklamy Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, co może wyjaśniać, dlaczego zaczęła być ostatnio nieco bardziej kojarzona przez wyborców.

Patriotyzm kultury i przyrody

numer 2440 - 24.09.2019
Miejscowości takie jak Kórnik i Rogalin pokazują, że wielka historia i świetne karty polskiego patriotyzmu pisane są właśnie w mniejszych miejscowościach, dalej od pozostających w centrum publicznych dyskusji metropolii.

Jak obrzydzić Polakom ekologię

numer 2439 - 23.09.2019
Lewica i Zieloni uwielbiają załamywać ręce, że polskie społeczeństwo nie ma za grosz ekologicznej wrażliwości. Kwestia jest dyskusyjna, choć faktycznie mogłoby być lepiej. Szkoda jednak, że liberalno-lewicowa opcja nie rozumie, że zwykłych Polaków często odstręcza sposób, w jaki promowane są ekopostulaty.

Kosmos po chińsku

numer 2432 - 14.09.2019
Coraz częściej słyszymy, że powinniśmy uważniej przyglądać się chińskiej kulturze i popkulturze. To spore wyzwanie, bo tylko tamtejsze kino klasy B przynosi rokrocznie mnóstwo produkcji. Jednym z największych kasowych przebojów, które w 2019 r.

Komitet ds. załatwiania interesów postkomunistów

numer 2415 - 26.08.2019
Wśród sztandarowych obietnic Komitetu Wyborczego SLD, które padły na sobotniej konwencji zjednoczonej lewicy, mamy legalną aborcję do 12. tygodnia ciąży, odejście od religii w szkołach, kasy fiskalne dla księży, zajęcia antydyskryminacyjne w szkołach, przywrócenie wyższych emerytur dla wiadomego towarzystwa, likwidację IPN.

Pozorny wyścig

numer 2412 - 22.08.2019
Bieg na dłuższy dystans. Prowadzący zmierza do celu, z wysiłkiem, ale nie ustaje. Co się dzieje za jego plecami? Rywale biegną, co i rusz któryś próbuje przyspieszyć, ale nie daje rady, zwalnia, sapie i potyka się.

Syndrom Rzeckiego

numer 2407 - 19.08.2019
Nie przestaję się zdumiewać, gdy czytam w mediach społecznościowych zaciekłych obrońców Pawła Kukiza, którzy twierdzą, że zwolennicy PiS usiłują go zdyskredytować. I że PiS się go boi, bo Kukiz wciąż ma potencjał do rozwalania systemu. Nie chcę się śmiać z wciąż wiernych wyborców byłego muzyka i politycznego amatorszczyka.

My tylko robimy sztukę…

numer 2406 - 17.08.2019
Najlepiej jest być artystą, oczywiście lewoskrętnym. Artystą tudzież artystką okaże się zapewne również drag queen ukrywająca się pod pseudonimem Mariolkaa Rebell. Podrzynanie gardła kukle arcybiskupa Jędraszewskiego niechybnie było bowiem dziełem sztuki. A jeśli ktoś ma co do tego wątpliwości, to ciemnogrodzianin.

Opozycja i straszna, i śmieszna

numer 2405 - 16.08.2019
Nie sposób nie odnieść wrażenia, że jedyną partią, która serio traktuje jesienne wybory, jest Prawo i Sprawiedliwość. I to nie w krótkoterminowej, przedwyborczej perspektywie, ograniczonej do kilku tygodni poprzedzających samo głosowanie. Tymczasem to, co wyprawiają pozostałe ugrupowania, jest i straszne, i śmieszne.

Antysystemowcy

numer 2402 - 12.08.2019
Największy dowcip tych wyborów? „Antysystemowa” prawica, czyli Kukiz’15, na postronku postkomunistów z PSL, i „antysystemowa” lewica z Razem na postronku postkomunistów z SLD. Jedni i drudzy, gorliwi tropiciele przywar PiS, robią dziś za przystawki dla starych lisów, budowniczych Polski po-PRL-owskiej, z jej wszystkimi strasznymi przecież wadami.

Pamiętajmy o powstańcach nie tylko 1 sierpnia

numer 2399 - 08.08.2019
„Jeśli myślicie, że bohater ubrany jest w pelerynę, obcisły kostium i ma niezwykłe moce, to jesteście w dużym błędzie. Potkniecie się o bohatera i go nie zauważycie” – tymi słowami Adriana Porowska, która od lat pracuje z ludźmi bezdomnymi, zaczyna swój poruszający tekst na stronie Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej, poświęcony powstańcom warszawskim.

Najważniejsi są ludzie

numer 2396 - 05.08.2019
Pikniki rodzinne z udziałem Jarosława Kaczyńskiego to jeden z najlepszych pomysłów tej kampanii wyborczej. Odbywają się w małych, często pomijanych miejscowościach, w których wciąż żyją miliony Polaków.

Weszła pośród wrony…

numer 2394 - 02.08.2019
Iwona Hartwich ma dość działalności społecznej – idzie w politykę. Musi się o swoje powykłócać z partyjnymi wyjadaczami z Koalicji Obywatelskiej, ale widać, że nie dała sobie w kaszę dmuchać.

Wyborcom Platformy już ręce opadają

numer 2392 - 31.07.2019
Kampania przedwyborcza wymknęła się Platformie spod kontroli. Ich przekaz nikogo nie ciekawi. Wszystko za sprawą lewicy, której walka o LGBTQ+ stała się ostatnio najbardziej medialnym tematem. Dobrze to pokazuje, co najbardziej emocjonuje w Polsce środowiska lewicowo-liberalne i w którą stronę idzie koalicja SLD, Wiosny i Razem.

Obywatele leninowskiego uniwersum

numer 2390 - 29.07.2019
Jednym z ciekawszych zjawisk towarzyszących konfliktowi między PiS a anty-PiS jest samoośmieszenie celebrytów. Staro-nowe elity III Rzeczypospolitej od zawsze korzystały z ich wsparcia. Celebryci zajmowali się ocieplaniem wizerunku transformacji, postkomunistów i liberalnego establishmentu. Żyli z systemem w pełnej symbiozie, było to dla nich korzystne.

Faszyzm urojony

numer 2388 - 26.07.2019
Jeśli spojrzeć na to, co się dzieje wśród partii opozycyjnych, to strach pomyśleć, co by było, gdyby Prawo i Sprawiedliwość było ugrupowaniem równie słabym. Gdyby PiS nie było silną partią, to polska scena polityczna przypominałaby tę z lat 90.: ze skłóconymi, dbającymi tylko o siebie partiami.

Ochłonąć po Białymstoku

numer 2386 - 24.07.2019
Liberałowie niegdyś chętnie przekonywali, że kapitał nie ma narodowości. Jak w wielu sprawach – część z nich cynicznie kłamała, część była po prostu naiwna. Dziś wiemy, że kapitał ma nie tylko narodowość, ale i poglądy. Ten wielki coraz częściej jest też stroną w konfliktach kulturowych, jasno opowiadając się po stronie LGBTQ+. Od kilku dni żyjemy wydarzeniami w Białymstoku.

Podzwonne dla Razem

numer 2384 - 22.07.2019
Wygląda na to, że SLD znów topi lewicę w Polsce. Tak zwany blok lewicowy to właściwie pogrzeb Partii Razem. Główne skrzypce w tej ekipie (gdy to piszę nie jest jasne, czy skończy się na trio, czy Zieloni uczynią ten byt kwartetem) gra przecież nie Razem, lecz cynicy z SLD i w gruncie rzeczy mało lewicowa społecznie-gospodarczo Wiosna Roberta Biedronia.#DziękujeMyZaOdwagę
reklama