reklama


Tomasz Sakiewicz

​Test na cenzurę

numer 2413 - 23.08.2019
W najbliższą środę w tygodniku „Gazeta Polska” ukaże się nowa nalepka. Nie ujawniamy jej treści ani żadnej grafiki. Nie chcemy dawać łatwego pretekstu do zablokowania jej w sądzie. Jedyne, o czym zapewniamy, to to, że zło może być zdenerwowane jeszcze bardziej niż przy poprzedniej.

Zmarł wielki przyjaciel Republiki

numer 2411 - 21.08.2019
Dotarła do mnie smutna wiadomość o śmierci Jerzego Wiśniewskiego, prezesa Rafako i PBG. Poznałem go w 2014 r., kiedy Telewizja Republika potrzebowała pomocy finansowej i, prawdę mówiąc, bez jego pomocy pewnie by nie przetrwała. Sam był ofiarą polityki

Szkolny sen

numer 2406 - 17.08.2019
Janek lubił się uczyć, ale szkoły nie znosił. Przez pierwszych piętnaście minut lekcji nawet słuchał, co mówi nauczycielka, potem jednak miał wrażenie, jakby gdzieś odpływał, czasem nawet przysypiał. Było mu głupio, bo pani naprawdę się starała i chciała, żeby dzieci lubiły się uczyć. Ale nuda jest nudą i nic na to nie mógł poradzić.

​Polska znowu staje się niezwykła

numer 2405 - 16.08.2019
W 1920 r. Polska była na ustach całego cywilizowanego świata. Rajd bolszewików pod Warszawę mógł zmienić całkowicie historię Europy. Gdyby upadła Polska, Europę objęłaby czerwona zaraza, komuniści byli silni w Niemczech, we Francji i Włoszech. Wsparci zwycięskimi hordami z Rosji mogli opanować niemal cały kontynent. A nawet gdyby im się to nie udało, Europa spłynęłaby krwią.

Powrót robota Bartka

numer 2401 - 10.08.2019
Robot Bartek przylatywał co noc do Piotrusia. Ciche silniki umożliwiały mu niemal bezszelestne wślizgiwanie się przez okno sypialni. Jeżeli Piotruś jeszcze nie spał, robot opowiadał mu kolejną bajkę. Tak jak to było, kiedy jeszcze mieszkał z chłopcem. Zdarzało się często, że przylatywał, gdy Piotruś już zasnął.

Tomasz Sakiewicz

numer 2400 - 09.08.2019
Stanowcze oświadczenia polskich biskupów w sprawie narzucania ideologii LGBT pokazują, że sprawy zaszły już bardzo daleko. Wszyscy katolicy czy ludzie innych wyznań, wierzący i niewierzący, muszą wybrać, w jakim chcą żyć świecie. Czy ma to być nowy twór społeczny, w którym istnieje kilkanaście płci?

Mój przyjaciel robot

numer 2395 - 03.08.2019
Robot Bartek był najlepszym przyjacielem domu. Sprzątał, gotował, prał, a nawet czytał dziecku bajki na dobranoc. Zrobiono go z białego plastiku, ale na głowie, piersiach i nogach świeciło się wiele kolorowych lampek. Kiedy zajmował się praniem, wszystkie świeciły na niebiesko. W czasie gotowania były czerwone. Jak tylko brał się do sprzątania, robiły się pomarańczowe.

​Sojusz czerwonych i tęczowych

numer 2394 - 02.08.2019
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP, Izba Wydawców Prasy, bardzo wielu znamienitych ludzi wyraża oburzenie z powodu próby ocenzurowania „Gazety Polskiej”, dodajmy, próby zupełnie nielegalnej. Jednak ostatnio dochodzi też do innych aktów ograniczenia wolności wypowiedzi – np. z kanału YouTube usunięto program Pawła Lisickiego na temat homoseksualizmu.

Uśmiechnięta Madonna

numer 2389 - 27.07.2019
Pani w niebieskiej szacie stała w białym domku pośród drzew. Kiedy Janek szedł do przedszkola, mijał tę figurę i dziwił się, że zawsze się do niego uśmiecha. Babcia czasem kazała mu stanąć przed kapliczką i powtarzać modlitwę. Janek nigdy nie był w stanie dokończyć tych słów. Albo nie pamiętał, albo zobaczył nagle coś tak ciekawego, że od razu myślał o czymś innym.

Granica, za którą jest już totalitaryzm

numer 2388 - 26.07.2019
Jeszcze dziesięć lat temu nikt nie mógł sobie wyobrazić, że w Polsce można profanować obraz Matki Boskiej, że można wyrzucić kogoś z pracy za krytykę lewackich ideologii, że można prześladować ludzi, którzy cytują Pismo Święte, na przykład fragmenty dotyczące homoseksualizmu.

Mały

numer 2383 - 20.07.2019
Z serii „Bajki dla Kostka i Mateusza”
 

​Wraca cenzura

numer 2382 - 19.07.2019
Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej zapowiedział złożenie do prokuratury zawiadomienia przeciwko „Gazecie Polskiej” za nalepkę „Strefa wolna od LGBT”. Przy tej okazji spadły na nas tysiące wyzwisk i gróźb ze strony środowisk popierających ideologię LGBT, włącznie z groźbą ataku na serwer „GP”. Od czasów podziemia nie znam cenzury.

Opowieści Kudłatka

numer 2377 - 13.07.2019
Z serii „Bajki dla Kostka i Mateusza”
 

​Dlaczego zarabiamy mniej niż Niemcy?

numer 2376 - 12.07.2019
Odpowiedź na to pytanie wydaje się oczywista, jesteśmy przecież państwem, które doświadczyło 50 lat okupacji – najpierw hitlerowskiej, potem komunistycznej. Niemcy wprawdzie poważnie ucierpiały na wojnie, ale, o ile pominąć rządzoną przez komunistów NRD, nie były tyle lat okupowane co Polska. Dlaczego jednak tyle czasu trwa gonienie czołówki europejskiego gospodarczego peletonu?

Kapelusz magika

numer 2371 - 06.07.2019
Magików jest wielu na świecie. Potrafią różne rzeczy: znaleźć kartę w talii, wybraną w myślach przez kogoś innego, wyciągnąć królika z kapelusza, zamienić bukiet kwiatów w gołębia. Wszystko to są sztuczki, których uczą się całe życie.

Bronię marszałka Terleckiego

numer 2371 - 06.07.2019
Marszałek Ryszard Terlecki nie należy do polityków, których najczęściej chwalę, pewnie w paru sprawach mam zupełnie inne zdanie niż on. Co ważniejsze, jestem ideologicznym wrogiem palenia papierosów, więc tym łatwiej zabrać mi głos w sprawie ostatniej awantury wokół spotkania w Sejmie z amerykańskim koncernem tytoniowym.

​Posikiwanie

numer 2370 - 05.07.2019
Gdyby czerpać wiedzę wyłącznie z „Gazety Wyborczej”, TVN czy Onetu, to już w 2017 r. nastąpił całkowity krach finansów Polski, nie ma u nas żadnych inwestycji, a Polacy wyjeżdżają właśnie do pracy nawet do najbiedniejszych krajów UE. Oczywiście już dawno zablokowano unijne fundusze, a słońce wypaliło nawet chodniki.

Ząb myszki Marysi

numer 2365 - 29.06.2019
Marysia była zwykłą myszą – szarą i malutką. Tak jak inne przedstawicielki swojego gatunku lubiła żółty serek i chętnie chowała się w małej dziurce. Niczym się nie wyróżniała poza jedną rzeczą – zębem z przodu. Myszy mają z przodu u góry dwa ząbki, ale nie Marysia, ona miała w pyszczku tylko jeden ząb, za to wielki.

​Europa dała Putinowi palec

numer 2364 - 28.06.2019
To, że większość głosujących w Radzie Europy nie chce dalszych sankcji wobec Rosji, niestety nie powinno dziwić. Rosyjska propaganda jest o wiele bardziej skuteczna niż działania krajów, które chcą powstrzymać agresję Putina, a Rosja używa broni informacyjnej znacznie bardziej efektywnie niż konwencjonalnej.

Szept syreny

numer 2359 - 22.06.2019
Słyszeliście o morskich syrenach, pół kobietach, pół rybach? Każda z nich ma niezwykły dar: swoim śpiewem potrafi zwabić człowieka, tak że pójdzie za nią w odmęty mórz. Niejeden marynarz, zasłuchany w śpiew syreny, porzucał okręt, by płynąć na oślep. A co było potem?

reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama