Tomasz Sakiewicz

Najważniejsze zadania

numer 2355 - 17.06.2019
XIV Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” był wydarzeniem bez precedensu. Nie tylko dlatego, że wzięli w nim udział prezes Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, nowy minister finansów Marian Banaś czy szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski, a także wielu, wielu innych znamienitych gości, jak Antoni Macierewicz, który zawsze z nami był i nie opuścił żadnego zjazdu.

Szczęśliwa walizka

numer 2354 - 15.06.2019
Rodzice Joasi pakowali się w pośpiechu. Na wczasy mieli wyjechać już rano, ale okazało się, że to i owo trzeba jeszcze dokupić, wielu rzeczy niezbędnych nie da się znaleźć, a niektóre wymagały, po długim leżeniu na półce, wyprasowania albo wręcz odkurzenia. Na szczęście jechali samochodem, więc nie groziło im, że nie zdążą na czas.

​Spełniona prognoza Stratforu

numer 2353 - 14.06.2019
George Friedman, założyciel najsłynniejszego na świecie ośrodka analitycznego, w książce „Następne sto lat” z 2009 r. przewidywał wzrost imperialnej polityki Rosji, co wywoła większe zaangażowanie USA w Europie Środkowej, szczególnie w Polsce – jej podtytuł nawet brzmiał „Polska regionalnym mocarstwem”.

Zaczarowany dom

numer 2348 - 08.06.2019
Zbliżały się wakacje. Jaś i Zosia już szykowali się do wyjazdu. Tym razem rodzice nie zabierali ich ani nad morze, ani w góry. Mieli jechać do starego domu, który mama odziedziczyła po swoich rodzicach. Dom był niedaleko od miasta, ale otaczał go las. Rzadko w jego okolicy pojawiali się ludzie, stał tam od ponad stu lat i czekał na nowych lokatorów.

Wygrana bitwa, ale jeszcze nie wojna

numer 2347 - 07.06.2019
Zwycięstwo PiS w wyborach do PE było bezapelacyjne i chyba zaskakujące dla wszystkich stron. Widać wyraźnie, że Polacy nie chcą teraz żadnych zmian i to, co się dzieje, po prostu się im podoba.

Brudna kampania nie pomogła ani Schetynie, ani Moskwie

numer 2346 - 06.06.2019
Pisząc ten powyborczy komentarz, kierowałem się danymi exit poll. Jeżeli zjednoczona opozycja liczyła, że nagłośnienie sprawy pedofilii w Kościele coś pomoże, to się przeliczyła. Jej wynik jest gorszy niż ten, który pięć lat temu uzyskały partie tworzące dziś Koalicję Europejską. Podobnie wynik Konfederacji jest słabszy niż Korwin-Mikkego w 2014 r.

Dzień Dziecka pana prezesa

numer 2342 - 01.06.2019
Rada prezesów i dyrektorów siedziała w gabinecie od samego rana. Najważniejszy prezes rysował na tablicy słupki liczb i tłumaczył zawile, o co w nich chodzi. Dziesięciu panów w ciemnych garniturach, wszyscy pod krawatem, cierpliwie słuchało jego wykładu. Minęła pierwsza godzina, potem druga.

​Pogarda 2

numer 2341 - 31.05.2019
Kiedy Majka Dłużewska i Asia Lichocka realizowały dla „Gazety Polskiej” film „Pogarda” o tym, jak potraktowano rodziny smoleńskie i tych, którzy nie chcieli zapomnieć o tragedii, wydawało się, że mamy do czynienia jednak z incydentem. Atak informacyjny ze strony Rosji, wsparty przez ówczesną ekipę rządzącą, uruchomił najniższe instynkty zmanipulowanych ludzi.

Pamiętajmy o Piłsudskim, nie słuchajmy zdrajców

numer 2336 - 25.05.2019
Gdyby szukać męża stanu, któremu Polska zawdzięcza w ostatnich wiekach najwięcej, nie da się uczciwie wskazać na kogoś innego niż Józef Piłsudski. Bo choć niewolny od ludzkich błędów, wypominanych mu przez jego przeciwników, stworzył wizję polityki, która pozwoliła odbudować niepodległe państwo i dać siłę Polakom, by o tę niepodległość byli zdolni się upominać w następnych pokoleniach.

Prawdziwy rycerz

numer 2336 - 25.05.2019
Miasto Pokojowo słynęło z bogactwa i wiecznych zabaw. Ludzie spędzali czas na rozrywkach i bogaceniu się. Wielu tych, którzy się już wzbogacili, chciało jeszcze więcej. Wszyscy żyli od zabawy do zabawy. Każdy chciał mieszkać w Pokojowie, ale nie każdego było na to stać.

​Czy PO zalegalizuje pedofilię?

numer 2335 - 24.05.2019
Nie chcę generalizować i twierdzić, że pewna ilość osób skazanych za zbrodnię pedofilii związanych z Platformą Obywatelską świadczy o zamiarach tej partii. Dużo bardziej niepokoi mnie relatywizowanie tego przestępstwa przez działaczy PO. Pedofil w sutannie zły, a pedofil reżyser dobry. Tak robiono w przypadku Romana Polańskiego. Najbardziej niepokoi mnie jednak mataczenie w przypadku karty LGBT.

Powrót Anioła

numer 2330 - 18.05.2019
Mały Jaś codziennie wieczorem składał ręce do snu. Nie lubił się za bardzo modlić i ledwo pamiętał słowa, ale mama zawsze przed zaśnięciem pilnowała, żeby choć zrobił znak krzyża. Wreszcie po kilku latach starań mamy zapamiętał jedną modlitwę. Tę o Aniele. Inne pewnie były bardzo mądre i ważne, ale ta jedna się rymowała i była jakoś najbardziej zrozumiała.

​Kto chciał pomóc Kościołowi

numer 2329 - 17.05.2019
Gdy w 1993 r. „Gazeta Polska” rozpoczęła drukowanie archiwów służby bezpieczeństwa, wiedzieliśmy, że ma to kluczowe znaczenie dla życia politycznego w Polsce.

Śpiewający Kopciuszek

numer 2324 - 11.05.2019
Zosia wyjechała na wakacje do cioci nad morze. Po raz pierwszy była bez rodziców. Nie było jej tam dobrze. Ciocia miała swoje córki, które były rozpieszczone do granic. Nie musiały sprzątać, mama wszystko za nie robiła, a one cały dzień stały przed lustrem i tylko się stroiły. Teraz miały jeszcze dodatkowe zajęcie. W mieście ogłoszono festiwal młodych talentów.

​Wykończyliśmy Niemcom szparagi

numer 2323 - 10.05.2019
Okazuje się, że program 500+ ma cechy militarne. Doprowadził do tak ogromnych strat w gospodarce niemieckiej, jakich nie spowodowałoby niejedno dywanowe bombardowanie. Polacy zamiast jechać za Odrę i za pół darmo kopać szparagi, rodzą dzieci. Po urodzeniu dostają tyle, że na saksy nie opłaca się już jechać.

Zupa bez końca

numer 2314 - 27.04.2019
Staś zawsze marudził przy jedzeniu. Za każdym razem, kiedy mama stawiała obiad na stole, dochodziło do awantury. A to ziemniaki za miękkie, mięso za twarde, a kluski słone. Mama chłopca cierpliwie mu gotowała, licząc, że kiedyś zje cały obiad. Cieszyła się, kiedy z talerza zniknęła choćby połowa jedzenia.

A teraz bierzemy się za Europę

numer 2313 - 26.04.2019
Konferencja ruchów obywatelskich w Budapeszcie to początek budowania masowego ruchu społecznego w Unii Europejskiej, organizacji o charakterze konserwatywnym i patriotycznym. Początek tej współpracy sięga roku 2011, kiedy 10 tys. osób, zorganizowanych przez kluby „Gazety Polskiej”, pojechało na Węgry wesprzeć rodzący się tam bunt przeciwko eurototalitaryzmowi.

Wygrana

numer 2309 - 20.04.2019
„Żołnierze tedy, gdy go ukrzyżowali, wzięli szaty jego (i podzielili na cztery części dla każdego po jednej) i tunikę. A tunika nie była szyta, ale od góry całodziana. Mówili tedy jeden do drugiego: Nie krajmy jej, ale rzućmy o nią los, czyją ma być: – aby się wypełniło Pismo, które mówi: Podzielili między siebie szaty moje, a o suknię moją rzucili los (Ps 21, 19).

Ukraina stanęła na rozdrożu

numer 2308 - 19.04.2019
Nie wiemy, jak będzie wyglądała Ukraina po wyborach prezydenckich, które odbywają się w naszą Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Nawet taka stabilizacja, jaka tam panowała z wojną na wschodzie, może się skończyć. Ukraina może wpaść ponownie w strefę wpływów rosyjskich lub stać się jeszcze większym źródłem zamieszania. Jedno i drugie jest dla Polski niebezpieczne.

Bajko, wróć do nas

numer 2303 - 13.04.2019
Dawno, dawno temu, w królestwie Prostomatów król Włodzimierz Obły postanowił zakazać bajek. Jego doradcy policzyli, ile ludzie tracą czasu na czytanie o wróżkach, krasnalach i czarodziejach.

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama