Grzegorz Broński

Pułapka zamiast rocznicy

numer 2668 - 26.06.2020

Pozornie Marek S. zaprosił żonę na romantyczny wyjazd z okazji 30. rocznicy ślubu. A jaki był prawdziwy cel? Przygotował zasadzkę
– na miejscu miał czekać mężczyzna wynajęty do tego, by zabić Izabellę S.

Przestępstwa, śledztwa, wyroki

numer 2521 - 02.01.2020
Niestety, w minionych 12 miesiącach nie brakowało okrutnych zbrodni. Motywami sprawców okazywały się: zemsta, chciwość, zazdrość... Co szokujące, wśród ofiar były dzieci. Śmierć pięcioletniego Dawida Ż., którego uprowadził i zabił ojciec, wstrząsnęła Polakami.

Tysiące uczniów ofiarami strajku ZNP

numer 2280 - 18.03.2019
Zapowiadając strajk nauczycieli, szef ZNP zapewniał, że uczniowie nie ucierpią. Ile warte były takie deklaracje? Po groźbie Sławomira Broniarza już wiadomo, że walcząc o podwyżki, nie wyklucza braku promocji dla setek tysięcy dzieci. Taki szantaż wywołał polityczną burzę. „Niedopuszczalne”, „skandaliczne”, „przekroczona granica” – to najczęstsze komentarze.

Plan opozycji: adopcja dzieci przez homopary!

numer 2279 - 16.03.2019
Już znamy plan środowisk homoseksualnych. Karta LGBT+, która wywołała takie oburzenie, może być jedynie wstępem do zmian. Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej, czołowy polityk Nowoczesnej, ogłosił bowiem, że chciałby dla związków partnerskich „równości małżeńskiej z adopcją”.

Szaleństwo! Sięgają już po „Mein Kampf”

numer 2276 - 13.03.2019
Kolejny skandal w Teatrze Powszechnym. Za dziesięć dni odbędzie się premiera „Mein Kampf”, a nazwisko Adolfa Hitlera pojawiło się nawet na plakacie. Cel? Rzekomo walka z mową nienawiści, ale w opisie sztuki obrażono tysiące Polaków, którzy niedawno świętowali 100-lecie niepodległości. Trudno uwierzyć, że nieświadomie...

16 zarzutów dla byłego asystenta Bieńkowskiej

numer 2276 - 13.03.2019
AFERA Kierowanie grupą przestępczą, płatna protekcja, powoływanie się na wpływy – takie m.in. zarzuty usłyszał Lech B., dawny asystent Elżbiety Bieńkowskiej, byłej minister w rządzie Donalda Tuska. Prokuratura potwierdza, że mężczyzna powoływał się na znajomość z byłą senator i minister, aby załatwiać swoje interesy. Zarzuty usłyszał także Jarosław M., brat unijnej komisarz.

Klimat na przekręty

numer 2275 - 12.03.2019
Agenci ze śląskiej delegatury CBA w poniedziałkowy poranek zatrzymali sześć osób. Początkowo lakonicznie poinformowano, że chodzi o „pięcioro śląskich przedsiębiorców i notariusza prowadzącego kancelarię w Tychach”. Realizację przeprowadzono na polecenie Prokuratury Okręgowej w Katowicach, która prowadzi śledztwo przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej.

Rodzice! Pilnujcie swoich dzieci!

numer 2269 - 04.03.2019
Zaczął Rafał Trzaskowski w Warszawie, ale istnieje groźba, że również w innych miastach środowiska homoseksualne otrzymają specjalne prawa ukryte w karcie LGBT. Co bulwersuje najbardziej, objęte nią zostały nawet szkoły. – Musimy bronić dzieci i rodzin – tłumaczy „GPC” prezes Fundacji Mamy i Taty Marek Grabowski, który jest inicjatorem nowo powstałego Ruchu 4 Marca.

Szokujące zeznania „Baryły”

numer 2263 - 25.02.2019
Jarosław Ziętara został porwany przez bandytów udających policjantów, uwięziony w magazynach na peryferiach Poznania, tam pobity i zamordowany, a ciało rozpuszczono w kwasie. W zbrodnię zamieszani byli bandyci ściągnięci z Rosji – tak przerażający opis wyłania się z relacji gangstera Macieja B., ps. Baryła, który zeznawał na procesie dwóch dawnych ochroniarzy oskarżonych m.in.

Znikający Birgfellner

numer 2261 - 22.02.2019
„Czynności podejmowane przez zawiadamiającego i jego adwokatów (…) wskazują na dążenie do nieuzasadnionego wydłużenia czynności” – tak prokuratura ocenia zachowanie Geralda Birgfellnera i jego pełnomocników Romana Giertycha oraz Jacka Dubois. Austriak nie stawił się bowiem na wezwanie, nadal brakuje oryginalnych nagrań. Z kolei mecenasi winę zrzucają na prokuraturę.


Układ z syndykiem – samochody, gotówka, praca dla żony

numer 2258 - 19.02.2019
Sławomir B. to doświadczony sędzia z Warszawy, który zajmował się m.in. upadłościami firmy. Miał kontakt z syndykiem Tomaszem S., ale ich współpraca – według prokuratury – zamieniła się w układ korupcyjny. Skala łapówkarstwa szokuje: cztery samochody, 200 tys. zł w gotówce, fikcyjna umowa, a nawet posada dla żony. Sędzia B.

Fabryka kapiszonów z Czerskiej

numer 2256 - 16.02.2019
Opera mydlana trwa – pojawiły się teraz wątki komediowe. „Gazeta Wyborcza” cytuje zeznania Geralda Birgfellnera złożone w prokuraturze. O pewnej kopercie i 50 tys. zł. Austriakowi uleciało jednak z pamięci, kto kazał przywieźć pieniądze i komu je wręczył. Co ciekawe, fragment sensacji „Wyborczej” sprostował... mecenas Romach Giertych.

A może powinien pozwać TW „Bolka”?

numer 2255 - 15.02.2019
„Byłem w sądzie i większej komedii w czasie lektury pozwu nie przeżyłem nigdy! ” – tak skomentował prof. Sławomir Cenckiewicz żądanie przez Lecha Wałęsę od niego przeprosin. A lista nazwisk jest coraz dłuższa. Znalazł się na niej także red. Tomasz Sakiewicz, który ma radę dla byłego prezydenta: „Jeżeli Wałęsa ma do kogoś pretensje, to musi pozwać człowieka, który podpisywał się TW „Bolek”.

O łapówkach za zamkniętymi drzwiami

numer 2252 - 12.02.2019
Były senator Platformy Obywatelskiej Józef Pinior, jego asystent i trzej biznesmeni stanęli wczoraj przed wrocławskim sądem. Są oskarżeni o przestępstwa korupcyjne – jedni łapówki dawali, inni brali. Nie wiadomo jednak, co powiedzieli podczas pierwszej rozprawy, bo sąd wyłączył jej jawność.

Lista nienawiści Lecha Wałęsy

numer 2249 - 08.02.2019
Śledztwa IPN, opinie grafologów, oryginalne dokumenty znalezione w domu Kiszczaka, a w teczce kwity odbioru pieniędzy... Pomimo to Lech Wałęsa uparcie zaprzecza, że donosił Służbie Bezpieczeństwa i był tajnym współpracownikiem o pseudonimie Bolek. Mało tego – właśnie zażądał przeprosin i zagroził pozwami tym, którzy twierdzą inaczej.

Z procesu na protest

numer 2249 - 08.02.2019
ROLNICTWO Grupa rolników protestowała przed Pałacem Prezydenckim, a ich lider Michał Kołodziejczak (nazywany „młodym Lepperem”) żądał wręcz dymisji ministra rolnictwa. Ciekawostka – na wiecu obecny był Władysław Serafin, były poseł PSL oskarżony o przekręty w SKOK Wołomin. Na wolności jest od kilku miesięcy.

Donosy złożyli, nagrań zabrakło

numer 2248 - 07.02.2019
Po opublikowaniu przez „Gazetę Wyborczą” stenogramów rozmów z udziałem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego politycy opozycji jak zwykle wyrazili oburzenie. Zaczęli nawet pisać donosy do prokuratury. Zawiadomienie złożyli też pełnomocnicy Geralda Birgfellnera. Ale jest problem – zabrakło nośników z nagraniami, które tak poruszyły posłów PO, Ryszarda Petru i mec. Romana Giertycha.

Adamowicz mówi o mężu i atakuje PiS

numer 2240 - 29.01.2019
MOWA NIENAWIŚCI Prezydent Gdańska został pochowany 10 dni temu. W tym czasie wdowa po Pawle Adamowiczu zdążyła udzielić kilku wywiadów. W każdym z nich Magdalena Adamowicz bezpardonowo atakowała polityków partii rządzącej i media publiczne. Zadeklarowała jednoczesnie, że nie żywi nienawiści do mordercy męża.

Mowa nienawiści do matek

numer 2238 - 26.01.2019
Kobiety, które wychowały co najmniej czwórkę dzieci i nie mogły pracować, otrzymają świadczenia emerytalne. Rząd wprowadził bowiem program Mama 4+. Reakcja niektórych środowisk jest szokująca. „Rozkładaj nogi! Witamy w średniowieczu” – to fragment tytułu na portalu Agory. Tekst krytykują nawet politycy opozycji. A minister Elżbieta Rafalska nie ukrywa oburzenia.

Prokurator wyjaśnia ciemne interesy

numer 2236 - 24.01.2019
Szef klubu parlamentarnego PO-KO poseł Sławomir Neumann dwa miesiące temu usłyszał zarzuty. Teraz ustanowiono przymusową hipotekę na nieruchomościach należących do polityka. Kwota: 500 tys. zł. – W celu zabezpieczenia przyszłych kar – tłumaczy „GPC” prokurator Tomasz Czułowski.
 

reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama