Grzegorz Broński

Radny z Błaszek chce być nowym Lepperem

numer 2078 - 17.07.2018
Jeszcze kilka tygodni temu mało kto o nim słyszał, dzisiaj nie ukrywa, że „brakuje głosu rolników w Sejmie”. Aluzja aż nadto czytelna. Posłużył się nią w rozmowie z „Codzienną” Michał Kołodziejczak, 30-letni radny z niewielkich Błaszek, który stanął na czele protestu rolników. Inni precyzują: producentów rolnych.

To nie był pierwszy wypadek awionetki!

numer 2077 - 16.07.2018
Od śmierci Tadeusza Czichona, który zginął w katastrofie lotniczej, minęły ponad dwa miesiące. Trwa śledztwo mające wyjaśnić przyczyny tragedii, przede wszystkim dlaczego przestał działać silnik awionetki. Odkrywane są też inne fakty. Tuż przed wypadkiem samolot był w serwisie, bo wcześniej – podczas zagranicznego lotu – uległ awarii przy podchodzeniu do lądowania.

Były senator Platformy i sześć transakcji

numer 2076 - 14.07.2018
Cezary P. przez kilka lat zaopatrywał ludzi z warszawskich salonów w kokainę, dlatego został nazwany dilerem celebrytów. Gdy wpadł zatrzymany przez CBŚP, lista jego klientów zelektryzowała media. Nasi reporterzy ustalili, że jednym z nich był Tomasz M., były senator Platformy Obywatelskiej.

Sędziowie masowo prostują

numer 2073 - 11.07.2018
Sędziowie z Krakowa odgrażali się, że pozwą premiera Mateusza Morawieckiego za słowa, które padły w wywiadzie udzielonym „Gazecie Polskiej”. Chyba jednak skończyło się na pogróżkach, bo pozwu brak, za to do redakcji „Gazety Polskiej” wpłynęły wnioski o opublikowanie sprostowania z podpisami kilkudziesięciu prawników.

Sąd Najwyższy chroni przestępców

numer 2064 - 30.06.2018
Co powinien zrobić policjant, gdy podsłuchuje bandytę i dowiaduje się o nowym przestępstwie? Ścigać? Odpowiedź niby oczywista, ale siedmiu sędziów Sądu Najwyższego podjęło uchwałę, która może mieć fatalny skutek dla działań operacyjnych służb specjalnych. Pretekstem były „wartości jednostki”!

Ryba w galarecie dla sędziego

numer 2064 - 30.06.2018
Czy można być skazanym prawomocnym wyrokiem za korupcję i wyjść z więzienia przed upływem połowy wyroku? Wbrew pozorom można, ale trzeba być sędzią. Chociaż byłym. Tak jak Janusz K., który skazywał przestępców do czasu, aż sam stał się bohaterem kryminalnej afery. Brał głównie pieniądze, ale nie pogardził nawet półmiskiem ryby w galarecie.

Afera GetBacku z niezwykle ciekawymi nazwiskami w tle

numer 2059 - 25.06.2018
Skandal z GetBackiem to afera salonu finansowego III RP i dlatego niektórym bardzo zależy, aby ją rozmydlić, skierować na fałszywe tory.
Mechanizm niektórych przekrętów łatwo opisać: lichwiarskie odsetki, fałszywe akty notarialne, inwestycja w złoto bez złota... A na czym polega skandal ze spółką GetBack?

Ciech rozda setki milionów. Najwięcej dostaną Kulczykowie

numer 2057 - 22.06.2018
SPÓŁKI KAPITAŁOWE Walne zgromadzenie Ciech SA zdecyduje dzisiaj, jakiej wielkości dywidendy otrzymają akcjonariusze spółki. Jedno jest pewne – najwięcej otrzyma rodzina Kulczyków. Będą to dziesiątki milionów złotych. Tymczasem trwa śledztwo katowickiej prokuratury dotyczące nieprawidłowości przy prywatyzacji Ciechu. Niektórzy ministerialni urzędnicy już usłyszeli zarzuty.

Eksportowe „rewelacje” tercetu sędziowskiego

numer 2056 - 21.06.2018
Lament w „Guardianie” nad losem sędziów w Polsce. Męczennikami są, według brytyjskiej gazety, Waldemar Żurek, Wojciech Łączewski i Igor Tuleya – prawnicy nieukrywający niechęci do zmian w wymiarze sprawiedliwości proponowanych przez PiS. I z tego powodu rzekomo są nękani. Puścili wodze fantazji...

Szajka skubała sąd w Krakowie

numer 2051 - 15.06.2018
Ich łupem mogły paść nawet dziesiątki milionów złotych. Podejrzanych o udział w ogromnym przekręcie jest kilkanaście osób, śledztwa trwają lub zakończyły się aktem oskarżenia. Sporej grupie podejrzanych postawiono zarzut z art. 258 k.k., czyli działalności w zorganizowanej grupie przestępczej. Chodzi m.in. o osoby pracujące w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie na eksponowanych stanowiskach.

Proces po 20 latach od zbrodni

numer 2045 - 08.06.2018
PRAWO Iwona Cygan została bestialsko zamordowana w 1998 r. Przez długie lata oprawca dziewczyny pozostawał bezkarny. Dzisiaj wiemy dlaczego – w matactwach pomagali mu policjanci. Dopiero złamanie zmowy milczenia pozwoliło postawić mordercę i jego kompanów przed sądem.

Tajemnicza śmierć radnego

numer 2041 - 04.06.2018
Powieszone ciało Pawła Chruszcza znaleziono w lesie. Bliscy i przyjaciele nie wierzą w samobójstwo. Podkreślają, że radny z Głogowa był bezkompromisowy w tropieniu wszelkich patologii. Odkrył coś nowego? Komuś zbyt mocno nadepnął na odcisk? Padł ofiarą zabójstwa? To wyjaśnia prokuratura.

Wnuk Wałęsy trafił do aresztu

numer 2041 - 04.06.2018
Dwaj Szwedzi, którzy odwiedzili Gdańsk, padli ofiarami brutalnego rozboju. Trójmiejscy policjanci namierzyli trzech podejrzanych o bandycki napad. Jednym z nich okazał się Bartłomiej W., wnuk Lecha Wałęsy. Sąd wysłał wszystkich za kratki. To niejedyny wnuk eksprezydenta, który wchodzi w kolizję z prawem.

Orlen dementuje spekulacje „Faktu”

numer 2040 - 02.06.2018
„Osoba opisywana w artykule nigdy nie pracowała w PKN ORLEN i również nigdy nie rozważano jej zatrudnienia” – stwierdzono w komunikacie spółki. To reakcja na „rewelacje” tabloidu, który twierdził, że poseł Stanisław Pięta „załatwiał” pracę swojej znajomej.

Życie ludzkie warte tyle co życie komara

numer 2035 - 26.05.2018
Katarzyna była przypadkową ofiarą. Morderca znalazł ogłoszenie i pod pretekstem korepetycji z języka włoskiego pojawił się w jej mieszkaniu. Nie dał młodej kobiecie żadnych szans. Proces Kajetana P., bibliotekarza oskarżonego o okrutną zbrodnię, rozpocznie się w poniedziałek przed warszawskim sądem.

Antysemityzm w Polsce? Liczby demaskują manipulację

numer 2035 - 26.05.2018
BADANIE Niektóre, łatwe do zidentyfikowania środowiska, lansują, niestety także za granicą, absurdalną tezę, że w Polsce narasta problem antysemityzmu. „Codzienna” dotarła do danych prokuratury – od trzech lat systematycznie spada liczba śledztw związanych z atakami na osoby pochodzenia żydowskiego. W innych krajach – zwłaszcza w Niemczech – ich skala jest wielokrotnie większa.

Oni chcą rządzić w polskich miastach

numer 2034 - 25.05.2018
Miasto zostało zdegradowane, mieszkańcy uciekają, a obecny prezydent, który rządzi w koalicji z Platformą, koncentruje się na happeningach – mówi „Codziennej” senator Artur Warzocha, który jest kandydatem na prezydenta Częstochowy. Prawo i Sprawiedliwości wskazało kilkadziesiąt osób, które wystartują w jesiennych wyborach samorządowych.

Policja bada sprawę szykan

numer 2034 - 25.05.2018
PRAWO Policjanci przesłuchują świadków i zabezpieczają nagrania po ataku na żonę i dzieci nieżyjącego senatora PiS Andrzeja Mazurkiewicza. Dochodzenie jest prowadzone pod nadzorem prokuratury.

Spór wśród sędziów coraz poważniejszy

numer 2032 - 23.05.2018
Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia” jeszcze niedawno zapewniało, że wszyscy członkowie korporacji są przeciwni reformie wymiaru sprawiedliwości proponowanej przez PiS. Teraz coraz więcej sędziów rezygnuje z członkostwa w Iustitii, protestując przeciwko upolitycznieniu jej działań. A gdy ogłaszają swoją decyzję, zazwyczaj są obrażani przez niedawnych kolegów.

PO i Nowoczesna stawiają na Lenza. A co z burdą w Sejmie?

numer 2031 - 22.05.2018
SKANDAL Poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Lenz uderzył polityka PiS – co do tego nie ma żadnych wątpliwości, bo moment ataku doskonale widać na nagraniach sejmowych kamer. Niestety, prokuratorskie śledztwo się przeciąga, choć od skandalicznego incydentu minęło już 10 miesięcy. Tymczasem Tomasz Lenz został oficjalnie kandydatem PO i Nowoczesnej w wyborach na prezydenta Torunia.