Grzegorz Broński

Legioniści bez kepi. Nadal jednak groźni

Numer 1358 - 02.03.2016
„Maszeruj albo giń” – to motto zna chyba każdy, kto słyszał o Legii Cudzoziemskiej. Twardzi, świetnie wyszkoleni, gotowi do poświęceń. Nawet kosztem własnego życia. Równocześnie bardzo niebezpieczni. Zwłaszcza po odejściu ze służby. Nie brakuje bowiem zbrodni popełnionych przez legionistów. Także w Polsce.

Pedofil był szefem młodzieżówki PO

Numer 1353 - 25.02.2016
PROKURATURA W pierwszej połowie marca do sądu trafi akt oskarżenia – mówi „Codziennej” szef prokuratury, która kończy śledztwo przeciwko Rafałowi P. Były szef młodzieżówki Platformy Obywatelskiej w Gnieźnie odpowie za pedofilię. Wykorzystał seksualnie chłopca niemającego 15 lat.

Obrączki dla pary młodej. Policyjne

Numer 1352 - 24.02.2016
Najważniejszy dzień może zamienić się w koszmar. Niekoniecznie z powodu ucieczki sprzed ołtarza. Policjanci potrafią wyprowadzić pana młodego skutego kajdankami, złodzieje okraść weselników, a zamiast zabawy wybucha karczemna awantura z interwencją mundurowych włącznie. Wbrew pozorom to nie są sytuacje rzadkie.

Stróże prawa z zarzutami

Numer 1346 - 17.02.2016
Kradną i biją, biorą łapówki, dokonują napadów, a nawet są sprawcami brutalnych zabójstw. Kto? Czarne owce w szeregach policji. Na szczęście, ponad 99 proc. funkcjonariuszy to uczciwi policjanci, narażający życie dla naszego bezpieczeństwa.

Fart koleżanki wiceminister

Numer 1344 - 15.02.2016
Wśród laureatów Narodowej Loterii Paragonowej, którym udało się wygrać główną nagrodę – samochód – jest Grażyna Kawecka-Karaś z Częstochowy. Rzekomo absolutnym przypadkiem to wieloletnia znajoma Izabeli Leszczyny, posłanki Platformy Obywatelskiej, a przede wszystkim byłej wiceszefowej Ministerstwa Finansów, jednej z organizatorek loterii.

Fan Hannibala wciąż na wolności

Numer 1342 - 12.02.2016
Od dziewięciu dni trwa pościg za Kajetanem Poznańskim, podejrzanym o dokonanie bestialskiej zbrodni. Mężczyzna znalazł się nawet na liście najgroźniejszych przestępców Interpolu. Pomimo to pozostaje nieuchwytny. I nadal nie wiadomo, dlaczego zabił.

Komornik skubnął 3 mln zł, kiedy odda?

Numer 1341 - 11.02.2016
Michał R. do niedawna był komornikiem. Już nie jest, bo odkryto braki w kasie jego kancelarii na ponad 3 mln zł! Poszły na luksusowe życie sądowego egzekutora. Niby przyznał się do winy, niby usłyszał zarzuty, ale prokurator zawarł z nim zdumiewający układ. Na oddanie pieniędzy dał dużo czasu.

W celi do śmierci? Oby!

Numer 1340 - 10.02.2016
„Wyjątkowo niebezpieczny człowiek, który musi być na zawsze izolowany od społeczeństwa” – takie słowa najczęściej padają w uzasadnieniach wyroków dożywotniego pozbawienia wolności dla morderców, którzy nigdy nie powinni wyjść poza mury więzienia. Czy na pewno? Niektórzy wkrótce nabędą prawo do starań o warunkowe przedterminowe zwolnienie!

Leszno uczciło morderców

Numer 1338 - 08.02.2016
Żołdacy z Armii Czerwonej, po wejściu do polskich miast, mordowali, gwałcili, rabowali. Tymczasem w Lesznie tamtejsi radni – na wniosek Lewicy – minutą ciszy uczcili „wyzwolenie” przez Sowietów. O dziwo, wzięli w tym udział również radni PiS u.

Prawnik – zawód podwyższonego ryzyka

Numer 1334 - 03.02.2016
Swoimi decyzjami potrafią zmienić życie przeciętnego Kowalskiego. Dać nadzieję lub zniszczyć przyszłość. Bywa więc, że emocje biorą górę i prawnicy stają się ofiarami agresji. Klienci obrażają lub wręcz biją adwokatów, a groźby bandytów są dla prokuratorów niemalże rutyną.

Biegły – szara eminencja w sądzie

Numer 1322 - 20.01.2016

Wyroki za śmierć z głodu

Numer 1316 - 13.01.2016
Lubsko – sześcioletni chłopiec. Bochnia – niedołężny staruszek. Brzezna – półroczna dziewczynka. Poznań – chory mężczyzna. Każde z nich wymagało troskliwej opieki. A wszyscy zmarli przez… niedożywienie. Trudno uwierzyć, że w Polsce dochodziło do zgonów z powodu głodu? Niestety, to tragiczna prawda.

Kryminalno-aferalny przegląd dwunastu miesięcy

Numer 1307 - 31.12.2015
W trakcie ostatnich dwunastu miesięcy doszło w Polsce do wielu makabrycznych zabójstw, szokujących afer, oburzających decyzji prokuratury lub zdumiewających wyroków. Warto niektóre z nich choćby krótko przypomnieć.

W masce po pieniądze

Numer 1302 - 23.12.2015
Kominiarka – to standardowe wyposażenie większości bandytów, ale niektórzy popisują się zdumiewającą fantazją. I zamiast mało ekstrawaganckiego nakrycia głowy z otworami na oczy, zakładają filmowe maski, udają świętego Mikołaja, a pewien Polak – imigrant w Stanach Zjednoczonych – podszył się pod… czarnoskórego! Żeby nie było wątpliwości, rodak na co dzień ma jasny kolor skóry.

Kto bywa kidnaperem

Numer 1296 - 16.12.2015
Na kolorowych zdjęciach widać uśmiechnięte dzieciaki. Dziewczynki i chłopcy. Niektóre są przedszkolakami, inne już dorastającymi nastolatkami. Co porabiają? Niestety, tego właśnie nie wiadomo. Pod każdą fotografią umieszczono bowiem dzień, miesiąc, rok oraz przerażającą adnotację „data zaginięcia”. Ich los nie jest znany…

Zbrodnia bez corpus delicti

Numer 1290 - 09.12.2015
Edyta poznała oprawcę na portalu randkowym, Florentyna zamordowała kochanka, a Mariusza skazano za śmierć czterech osób – wszystkie zbrodnie są makabryczne, ale nie tylko to je łączy. Prokuratorzy nie mieli wątpliwości, że doszło do zabójstwa, choć nigdy nie odnaleziono ciał ofiar. Jaki będzie finał historii zaginięcia Ewy Tylman?

Wyroki za głupotę

Numer 1278 - 25.11.2015
Włamywacz zasnął podczas roboty, diler narkotyków zaoferował jointa policjantowi, wezwany na przesłuchanie przyszedł w skradzionych butach… Fantazja autora marnych kryminałów? Bynajmniej, to autentyczne historie z policyjnych raportów. Najwyraźniej więzienia pełne są nie tylko niewinnych (jak twierdzą przestępcy), ale również ludzi, którzy z logicznym myśleniem mają problem.

Jak „Wyborcza” znalazła rosyjskiego szpiega

Numer 1272 - 18.11.2015
„Gazeta Wyborcza” zabiła na alarm – w lotniczym specpułku, do którego należał rządowy tupolew, który uległ katastrofie w Smoleńsku, działał rosyjski szpieg. Skąd nagle „news”, który przecież powszechnie znany jest od niemal pół roku? Czyżby zapowiedź dogłębnego (wreszcie!) wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej przez oficjalne organa sprowokowała do takich „wrzutek”?

Nawrócenie Lisa

Numer 1124 - 26.05.2015
WIATR ZMIAN Po zwycięstwie Andrzeja Dudy rośnie grono sympatyków jego prezydentury wśród osób publicznych. Nic dziwnego, sukces zawsze ma wielu ojców. Jednak niektóre nazwiska wśród życzących Dudzie udanych pięciu lat w Pałacu Prezydenckim autentycznie zdumiewają. Chociażby Tomasz Lis.

Szwajcarskie konto Mariusza Waltera

Numer 1101 - 28.04.2015
Gigantyczna afera wybuchła, gdy ujawniono, że szwajcarski bank HSBC pomagał swoim klientom unikać płacenia podatków. Towarzystwo było międzynarodowe, od początku podejrzewano, że są wśród nich również Polacy. Ta informacja się potwierdziła – na liście znalazło się między innymi nazwisko Mariusza Waltera, współtwórcy stacji TVN.