Grzegorz Broński

„Rafalala” miga się od kary

numer 2183 - 20.11.2018
WOKANDA Rafał Z., czyli lewacki celebryta znany pod pseudonimem „Rafalala”, zwyzywał i oblał kawą nastoletnią dziewczynę. Za napaść dostał zarzuty, usłyszał nawet wyrok nakazowy. Nadal jednak konsekwencji nie poniósł, bo zaskarżył orzeczenie. I proces trwa.

Kokaina dla syna byłego prezesa TK. Syn byłego premiera też kupował

numer 2168 - 31.10.2018
WARSZAWKA Coraz ciekawsza robi się lista klientów Cezarego P., znanego jako „diler celebrytów”. „Gazeta Polska” niedawno ujawniła, że kokainę kupował u niego były senator PO. Teraz wyszło na jaw, że w narkotyki zaopatrywali się synowie byłego premiera czy byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego, a obecnie sędziego TSUE. – Nie kupowałem kokainy!

Siedzi w areszcie, chce być wójtem!

numer 2153 - 13.10.2018
Za tydzień Polacy pójdą do urn, aby wybrać radnych i gospodarzy miast lub powiatów. Co ciekawe, w niektórych miejscowościach wynik… już znamy. Chociażby w Gostyniu, gdzie jest tylko jeden kandydat na burmistrza. Z kolei Zbigniew W. chce nadal być wójtem, choć od miesięcy siedzi… za kratkami!

Ochroniarz już w Polsce, ale gdzie są miliony?

numer 2152 - 12.10.2018
SKANDAL Po ekstradycji z Ukrainy Grzegorz Ł. – podejrzany o udział w „skoku stulecia” wiceszef firmy ochroniarskiej – jest już w Polsce. Czy jednak prokuraturze uda się wyjaśnić zagadkę zniknięcia 8 mln zł, w których kradzież byli zamieszani ochroniarze i policjanci?

​Gdy sędzia próbuje znaleźć problem

numer 2143 - 02.10.2018
NADZwYCZAJNA KASTA Sąd Najwyższy skierował pytania prejudycjalne do Trybunału Sprawiedliwości UE. Wykorzystał do tego sprawę z zażalenia oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Jaśle. Gdy ZUS pismo wycofał, wydawało się, że koniec tematu. Tymczasem…

Gersdorf grozi pozwem posłowi

numer 2141 - 29.09.2018
AFERA Sędziowie Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf i Krzysztof Rączka będą żądać przeprosin od posła Stanisława Piotrowicza. – Niektórzy sędziowie narażają się na zarzut braku logiki, byleby tylko uderzyć we mnie – skomentował polityk PiS.

Sędzia z rządu Tuska

numer 2140 - 28.09.2018
„Zapamiętamy nazwiska” – stwierdził szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Mówił tak o sędziach, którzy oddalili pozew jego partii przeciwko premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Kilka godzin później – w wyniku apelacji – orzeczenie zostało zmienione na korzyść Platformy.

Kasa sędziów łupem księgowej

numer 2138 - 26.09.2018
Księgowa, która prowadziła rachunki kasy zapomogowo-pożyczkowej Sądu Okręgowego w Koszalinie, przywłaszczyła sobie niemal 300 tys. zł. – Była obdarzona zaufaniem, zabrakło bieżących kontroli – przyznaje „Codziennej” sędzia Sławomir Przykucki, który należy do sporego grona pokrzywdzonych. A w Opolu trwa śledztwo przeciwko księgowej, która oskubała wrocławski sąd na co najmniej... dwa miliony.

Kasa sędziów łupem księgowej

numer 2138 - 26.09.2018
Księgowa, która prowadziła rachunki kasy zapomogowo-pożyczkowej Sądu Okręgowego w Koszalinie, przywłaszczyła sobie niemal 300 tys. zł. – Była obdarzona zaufaniem, zabrakło bieżących kontroli – przyznaje „Codziennej” sędzia Sławomir Przykucki, który należy do sporego grona pokrzywdzonych. A w Opolu trwa śledztwo przeciwko księgowej, która oskubała wrocławski sąd na co najmniej... dwa miliony.

​Zszargana opinia nie szkodzi

numer 2135 - 22.09.2018
SĄD Mirosław Topyła zasłynął, gdy zabrał cudze pieniądze, a Sąd Najwyższy go uniewinnił, stwierdzając, że prawnik jest osobą... roztargnioną. Ministerstwo Sprawiedliwości zasugerowało jednak, aby Topyła został przeniesiony z Żyrardowa. Tak się nie stanie – zdecydowało kolegium Sądu Okręgowego w Płocku. Ale z jakim uzasadnieniem!

Jak się wypuszcza przestępców

numer 2134 - 21.09.2018
Sebastian R. włamał się do kurii biskupiej w Drohiczynie. Jego łupem padło niemal 400 tys. zł. Przez osiem miesięcy pozostawał bezkarny. W końcu policjanci z Białegostoku zatrzymali delikwenta, który przyznał się do winy. Jednak prokurator z Siemiatycz – po przedstawieniu zarzutów – wypuścił złodzieja do domu!

Homoseksualiści żądają coraz więcej

numer 2115 - 30.08.2018
Od kiedy Jacek Jaśkowiak rządzi w Poznaniu, środowiska homoseksualne mogą liczyć na przychylność urzędników. Na ulicach stolicy Wielkopolski rozwieszane są tęczowe flagi, a prezydent obejmuje patronatem honorowym marsz równości. Gdy tramwajarze zaprotestowali przeciwko promowaniu parady, stowarzyszenie LGBT zagroziło im pozwem. I wysunęło kuriozalne żądania.Łapówki, narkotyki, pijackie burdy, przemoc...

numer 2113 - 28.08.2018
Jedni zmienili zajęcie, inni wywołali skandale, a kolejni popełnili przestępstwo. Niestety, kilkuset samorządowców przegrało także z chorobą. Niemal 2,5 tys. radnych, którzy otrzymali mandat podczas ostatnich wyborów, nie dokończyło czteroletniej kadencji. Także ponad 50 wójtów, burmistrzów i prezydentów przedwcześnie opuściło swoje gabinety.

Mordercy Brzeskiej poszukiwani

numer 2112 - 27.08.2018
„Rażąca manipulacja” – tak Prokuratura Krajowa określiła artykuł Onet.pl, którego autor sugerował, że w śledztwie mającym wyjaśnić okoliczności mordu Jolanty Brzeskiej powrócono do absurdalnej tezy o samobójstwie.

Wybór pod presją opozycji i korporacji

numer 2110 - 24.08.2018
W Krajowej Radzie Sądownictwa trwa posiedzenie, w czasie którego analizowane są kandydatury prawników aspirujących do Sądu Najwyższego. Odbywa się ono pod presją polityków opozycji, którzy wpadają na coraz bardziej kuriozalne pomysły. Także korporacje – głównie adwokacka – nie odpuszczają. Nawet karzą swoich członków za zgłoszenie kandydatury.

Dobiorą się do dilerów dopalaczy

numer 2108 - 22.08.2018
Nadal dochodzi do dramatów, które są skutkiem zażycia dopalaczy. W weekend w Tychach zmarł 39-letni mężczyzna. Koniec jednak z bezkarnością handlarzy trucizną – teraz będą traktowani jak dilerzy narkotyków. – Jednak w wypadku nowych zdarzeń – zastrzega prokurator Katarzyna Stacha.

ToiToiGate – prokurator czeka

numer 2106 - 20.08.2018
POLITYKA Najpierw poseł Platformy Obywatelskiej sugerował zamach na niego i jego bliskich. Później okazało się, że podpalono toi toia. Aż w końcu zatrzymano sprawcę – to sąsiad polityka wrzucił niedopałek do przenośnej toalety. Prokuratura wprawdzie czeka na opinię biegłych, ale wątek polityczny traktowany jest jako wręcz niedorzeczny.

Lenz bezkarny, bo prokurator umorzył sprawę

numer 2105 - 18.08.2018
„Brak znamion czynu zabronionego”, a także „brak interesu społecznego w objęciu ściganiem z urzędu” – to cytaty z postanowienia o umorzeniu dochodzenia prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie. Chodzi o słynne zdarzenie z sali plenarnej Sejmu, gdy poseł Platformy Tomasz Lenz uderzył polityka PiS Józefa Leśniaka.

Tajemnica spalonych akt

numer 2105 - 18.08.2018
SKANDAL W opuszczonej ruderze we wsi koło Ożarowa Mazowieckiego znaleziono tysiące zniszczonych i nadpalonych urzędowych kwitów, także sądowych akt. Od ujawnienia skandalu minął miesiąc. Prokuratura wyjaśnia aferę, ale zarzutów jeszcze nikt nie usłyszał. Znany jest już najbardziej prawdopodobny scenariusz tego, co się stało.

Najpierw skandal, później przelew

numer 2104 - 17.08.2018
Sędzia Mirosław Topyła zasłynął wydarzeniami na stacji benzynowej, gdy wsadził do kieszeni cudzy banknot. Został jednak uniewinniony przez Sąd Najwyższy, bo ten uznał, że kolega po fachu nie jest złodziejem, a jedynie człowiekiem „roztargnionym”.#DziękujeMyZaOdwagę
reklama