Grzegorz Broński

Wędrówki martwych dusz Platformy

Numer 245 - 29.06.2012
AFERA Przez rok prokuratura w Gorzowie Wielkopolskim badała aferę w miejscowej PO. Chodziło o fałszowanie podpisów na deklaracjach członkowskich. Nagle śledztwo przekazano do Szczecina. Tam, gdzie już raz umorzono inny skandal z politykiem PO w roli głównej.

Syn senatora PO oskarżony

Numer 243 - 27.06.2012
PROKURATURA Za jazdę pod wpływem alkoholu Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie oskarżyła właśnie syna senatora Platformy Obywatelskiej Jakuba G. Jednocześnie śledczy zrezygnowali z odebrania mu samochodu, mimo że jest to powszechną praktyką w wypadku postępowań za jazdę pod wpływem alkoholu.

Nie wszyscy dostaną pieniądze za A2

Numer 238 - 21.06.2012
Pomoc tylko dla wybranych, podwykonawcy niewpuszczeni do Sejmu, dziennikarze wypraszani z sali – posiedzenie nadzwyczajnej podkomisji infrastruktury nie obyło się bez awantury.

Dzięki nam obejrzał Hiszpanów

Numer 237 - 20.06.2012
EURO 2012 Chciałbym ogromnie podziękować waszej redakcji, bo sprawiliście nam wspaniały prezent. To była przygoda, której długo nie da się zapomnieć – mówi Przemysław Tafelski, który razem z 7-letnią córką Weroniką obejrzał mecz Hiszpania–Chorwacja dzięki wygraniu biletu w konkursie portalu Niezależna.pl i „Codziennej”.

Skazany lekarz ordynatorem

Numer 218 - 28.05.2012
Szamotuły Najpierw okazało się, że na kierownika oddziału ginekologiczno-położniczego miejscowego szpitala wybrano lekarza skazanego siedem lat temu za przeprowadzenie nielegalnej aborcji. Teraz na jaw wychodzą nowe fakty dotyczące dramatu Wioletty Szwak, której w tej samej placówce przeprowadzono sterylizację. Sprawę lekarza Waldemara S. ujawniła „Codzienna”.

Przeprowadził nielegalną aborcję, kieruje ginekologią

Numer 206 - 14.05.2012
Waldemar Sz. jest ginekologiem, którego siedem lat temu sąd w Poznaniu skazał za przeprowadzenie nielegalnej aborcji. I niedawno został zatrudniony przez dyrektora szpitala w Szamotułach na stanowisko kierownika… oddziału ginekologiczno-położniczego. Tego samego szpitala, w którym doszło do głośnego skandalu ze sterylizacją Wioletty Szwak.

Podatek za bezpłatną poradę

Numer 190 - 23.04.2012
Tysiące Polaków korzysta z dni bezpłatnych porad organizowanych przez prawników. Teraz akcje mogą zostać zlikwidowane, bo adwokaci i radcowie nie mogą doprosić się w Ministerstwie Finansów uregulowania kwestii płacenia podatku od porad udzielanych pro bono.

Tulipany Lecha i Marii na Wawelu

Numer 175 - 04.04.2012
PAMIĘĆ Ogrodnik Bogdan Królik (jak zwykle!) dotrzymał słowa. Tulipany imienia Lecha Kaczyńskiego i Marii Kaczyńskiej zakwitły przed czasem, aby udekorować sarkofag Pary Prezydenckiej w drugą rocznicę katastrofy smoleńskiej. Beżowy tulipan – w ulubionym kolorze Marii Kaczyńskiej – był pierwszy.

Powrót skompromitowanych prokuratorów

Numer 166 - 24.03.2012
Krajowa Rada Prokuratury rekomendowała osiem osób na stanowiska prokuratorów Prokuratury Generalnej. Wśród nich ponownie znalazł się Andrzej Kaucz, skompromitowany prowadzeniem w PRL-u śledztw przeciwko opozycjonistom. Na liście jest również Andrzej Janecki, były szef warszawskiej Prokuratury Okręgowej.

Burmistrz oferował stanowisko „za głosy”

Numer 162 - 20.03.2012
W Wałbrzychu nie zapadł jeszcze wyrok po skandalu, gdy działacze Platformy Obywatelskiej kupowali głosy przed wyborami samorządowymi. Zakończył się za to proces popieranego przez PO burmistrza Trzcianki, który liderowi lokalnej opozycji oferował posadę w zamian za „właściwe” głosowanie.

Śledztwo kosztuje tysiące

Numer 161 - 19.03.2012
Postępowanie w sprawie satyrycznej strony AntyKomor.pl trwa już ponad rok i wydano na nie tysiące złotych, a kosztować będzie jeszcze więcej. – Prokuratura jest w niezręcznej sytuacji i dlatego gra na zwłokę – mówi „Codziennej” mecenas Bartosz Kownacki, pełnomocnik Roberta Frycza, twórcy AntyKomor.pl.

Platforma otworzyła granicę dla Rosjan

Numer 160 - 17.03.2012
Posłowie koalicji rządzącej przy wsparciu lewicy przegłosowali wczoraj ustawę pozwalającą na ratyfikację umowy o małym ruchu granicznym z Rosją. – Dlaczego w to brniemy? – pyta poseł Witold Waszczykowski, były wiceminister spraw zagranicznych.

Przestępcy zaleją Europę

Numer 159 - 16.03.2012
Zniesienie wiz w ruchu granicznym z Kaliningradem ma przynieść zyski Polakom i Rosjanom. – To ogromny błąd. Najbardziej skorzystają na tym członkowie zorganizowanych grup przestępczych i agentura – alarmują policjanci, którzy przez lata pracowali w antymafijnych strukturach.

Setki sędziów pozwało skarb państwa

Numer 158 - 15.03.2012
Sędziowie w całej Polsce składają pozwy do sądów pracy przeciwko skarbowi państwa. W ten sposób protestują po zamrożeniu waloryzacji ich pensji. Sprawą będzie się zajmował również Trybunał Konstytucyjny.

Chcą opodatkować umierających

Numer 156 - 13.03.2012
Przez trzy lata działalności Hospicjum im. Bł. St. Papczyńskiego w Licheniu pomogło aż 400 pacjentom. Jeśli jednak wejdą w życie pomysły byłej minister zdrowia Ewy Kopacz, nie wiadomo, czy kolejni potrzebujący otrzymają wsparcie.

Wielka ucieczka z Platformy

Numer 155 - 12.03.2012
Ostre konflikty wewnątrz PO są na porządku dziennym. Szczególnie widać to na przykładzie struktur lokalnych. Transfer Łukasza Gibały z Platformy do Ruchu Palikota spowodował rozłam w małopolskich strukturach PO. Do Ruchu Palikota przejść zamierza już kilkudziesięciu związanych z Gibałą polityków.

Platforma płonie

Numer 155 - 12.03.2012
Konflikty rozsadzają PO. Z partii odchodzą kolejni działacze. PiS proponuje rząd ekspertów: zamiast Donalda Tuska prof. Zyta Gilowska.

Autostrady nadal będą pękały

Numer 152 - 08.03.2012
Do tej pory tylko trzech z kilkunastu wykonawców autostrad, które popękały w czasie styczniowych mrozów, przedstawiło programy naprawienia szkód. Konsorcjum Eurovia Polska alarmuje, że asfalt na naszych autostradach będzie pękał przy niskich temperaturach każdej zimy, jeśli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nadal będzie wymagała stosowania niewłaściwych technologii.

Głodują, aby ktoś je wysłuchał

Numer 151 - 07.03.2012
Od tygodnia trwa protest głodowy pracowników szpitala w Koninie. Domagają się nie tylko podwyżek, ale także godnego traktowania. Dyrekcja placówki pozostaje głucha na ich argumenty, a nawet utrudnia strajk.

ZUS przeprosił naszego Czytelnika

Numer 149 - 05.03.2012
SUKCES „codziennej” Dyrektor Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Bielsku-Białej wysłała list z przeprosinami do naszego Czytelnika Roberta Łebeka, któremu ZUS przez pomyłkę chciał wejść na hipotekę domu.