Grzegorz Broński

Drogi będą pękały

Numer 150 - 06.03.2012
Konsorcjum Eurovia Polska SA już w marcu zeszłego roku pisało do ministra Cezarego Grabarczyka i GDDKiA, że na ponad tysiącu kilometrów autostrad może dojść do spękań termicznych w dużej skali, bo przy ich budowie stosuje się niewłaściwe materiały.

Pozbawione nadziei na macierzyństwo

Numer 139 - 22.02.2012
W szpitalu we Wrześni (woj. wielkopolskie) ginekolog usunęła ciążę bez zgody pacjentki. Co gorsza, po „kuracji” u młodej kobiety stwierdzono bezpłodność wtórną. Pomimo to lekarka nie poniosła odpowiedzialności, bo prokuratura umorzyła śledztwo. W najbliższy czwartek decyzję podejmie sąd.

Szykany rodem z PRL-u

Numer 133 - 15.02.2012
W Bydgoszczy od kilku miesięcy ktoś wiesza na mostach transparent z napisem: „Tusk, odpowiesz za Smoleńsk”. Policja wezwała Macieja Różyckiego z Klubu „Gazety Polskiej”, ale zamiast pytań o baner, przesłuchujący chciał poznać nazwiska członków klubu oraz sposób jego organizacji.

Strach redaktora „Wyborczej” przed sądem

Numer 131 - 13.02.2012
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Dawid Jackiewicz żąda przeprosin za skandaliczny tekst, który ukazał się na łamach wrocławskiego dodatku „Gazety Wyborczej” w trakcie kampanii przed wyborami samorządowymi.

Fanatyk skazany

Numer 127 - 08.02.2012
Sześć miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata i kara 500 zł grzywny – to wyrok, jaki w Sądzie Rejonowym w Busku-Zdroju usłyszał Sebastian W. Mężczyzna zamieścił w internecie film wzywający do strzelania do zwolenników PiS-u.

Groźny Stadion Narodowy

Numer 119 - 30.01.2012
Wczoraj w Warszawie hucznie zainaugurowano Stadion Narodowy. To najważniejsza arena na Euro 2012. Obiekt został jednak otwarty

Kibic nie żyje, a winni wciąż bez zarzutów

Numer 118 - 28.01.2012
Niemal cztery miesiące minęły od tragedii w Zielonej Górze, gdy policyjny fiat ducato potrącił kibica Falubazu. Chłopak nie przeżył, a do dziś nikt nie usłyszał zarzutów za spowodowanie wypadku. Policjant, który siedział za kierownicą radiowozu, wrócił już do służby. W niedzielę 3 października ub.r. kibice zielonogórskiego Falubazu świętowali zdobycie przez ich żużlowców tytułu mistrza Polski.

Trwa rozdawanie państwowych posad

Numer 117 - 27.01.2012
Pod koniec roku ujawniliśmy, że byli posłowie Platformy Obywatelskiej nie muszą się martwić bezrobociem. Partyjni koledzy znajdują dla nich posady w samorządach lub państwowych spółkach. Proceder nieobcy jest również Polskiemu Stronnictwu Ludowemu. Swojego koalicjanta naśladuje PSL, które także stara się załatwić pracę przegranym we własnych szeregach.

Komunistyczni oprawcy pozostaną bezkarni

Numer 116 - 26.01.2012
19-letni Piotr Majchrzak jest jedną z ofiar stanu wojennego. Skatowano go 11 maja 1982 r. w centrum Poznania. Winnych nigdy nie ukarano i raczej nie staną już przed sądem. Dla prokuratury sprawa się przedawniła, a IPN nie uznaje jej za zbrodnię komunistyczną. Oczywiście, że mam jeszcze nadzieję, ale musiałby stać się cud.

Polacy pokochali „Lecha Kaczyńskiego”

Numer 111 - 20.01.2012
Intensywnie pracuję, aby na 10 kwietnia równocześnie zakwitły tulipany noszące imię Lecha i Marii Kaczyńskich. Chciałby, aby w 2. rocznicę katastrofy udekorowały sarkofag pary prezydenckiej na Wawelu – ujawnia „Codziennej” Bogdan Królik, ogrodnik z Chrzypska Wielkiego (Wielkopolska). Tulipany „Lech Kaczyński” rozchodzą się jak świeże bułeczki.

Lekarz, który okaleczył

Numer 107 - 16.01.2012
W Gnieźnie gabinet ginekologiczny prowadzi dr Waldemar Sz., który na stronie internetowej chwali się licznymi osiągnięciami zawodowymi. Nie ma tam jednak ani słowa o wyroku skazującym lekarza za nielegalne przeprowadzenie aborcji i doprowadzenie pacjentki do kalectwa. Bez wątpienia 57-letni Waldemar Sz. jest doświadczonym lekarzem.

Lekarz, który okaleczył

Numer 102 - 10.01.2012
W Gnieźnie gabinet ginekologiczny prowadzi dr Waldemar Sz., który na stronie internetowej chwali się licznymi osiągnięciami zawodowymi. Nie ma tam jednak ani słowa o wyroku skazującym lekarza za nielegalne przeprowadzenie aborcji i doprowadzenie pacjentki do kalectwa.

Panie pośle! Prokurator czeka!

Numer 5 - 14.09.2011
Prokuratorzy z Poznania chcą postawić zarzuty posłowi Platformy Obywatelskiej Waldy’emu Dzikowskiemu. Nie mogą tego zrobić, ponieważ chroni go immunitet. Poznańska prokuratura badała korupcję z połowy lat 90. w Tarnowie Podgórnym, gdy wójtem był Waldy Dzikowski, obecny poseł Platformy Obywatelskiej. Wiele osób usłyszało zarzuty, a niektóre dawno temu skazano.

Kierowcy chcą godnie żyć

Numer 98 - 04.01.2012
Od trzech dni w Płotach koło Zielonej Góry strajkuje kilkuset polskich kierowców z francuskiej firmy transportowej Norbert Dentressangle, którzy domagają się podniesienia pensji i diety niezbędnej do przeżycia podczas wielotygodniowych kursów po Europie. Kierowcy mają pensję podstawową na minimalnym poziomie oraz otrzymują niewielką dietę w euro na przeżycie podczas trasy.

Złamał człowiekowi życie

Numer 2 - 10.09.2011
Pracowita jesień czeka Józefa Lewandowskiego, czołowego działacza Polskiego Stronnictwa Ludowego w Wielkopolsce. 9 października wystartuje w wyborach do Sejmu, a dwa tygodnie wcześniej musi się stawić w sądzie jako… oskarżony!

Ciepłe posadki dla byłych posłów PO

Numer 95 - 31.12.2011
Byli posłowie Platformy Obywatelskiej, którzy nie dostali się do Sejmu, zostali zatrudnieni w państwowych firmach na lukratywnych stanowiskach. Rządzącym nie przeszkadza, że byli parlamentarzyści nie mają odpowiednich kompetencji do zajmowania właśnie objętych posad.

Słowo Tuska niewiele warte

Numer 91 - 27.12.2011
Premier Donald Tusk jest jak słoń Tomasz Trąbalski z wiersza Juliana Tuwima. O wszystkim zapomina. Najpierw obiecał panu Czesławowi z Katowic, że spotka się z nim jeszcze przed wyborami. Zapomniał. Obietnicę spełnił dopiero po wyborach. Premier nie pamiętał również o słowie danym kupcom z Poznania.

Policyjna popisówka

Numer 89 - 23.12.2011
W Poznaniu z wielką pompą zaprezentowano program komputerowy, który spisuje zeznania podejrzanego, przetwarzając mowę na tekst. Następnego dnia lokalne gazety zamieściły pełne zachwytu relacje. Zabrakło tylko wypowiedzi policjantów na co dzień pracujących w skandalicznych warunkach, których denerwuje popisywanie się gadżetami przez przełożonych.

Eksperci Millera nie będą biegłymi prokuratury

Numer 87 - 21.12.2011
Pułkownik Antoni Milkiewicz, szef zespołu biegłych powołanego przez prokuraturę, badającego katastrofę smoleńską, przyznał „Codziennej”, że nie będzie pracował z ekspertami komisji Jerzego Millera. – Przede wszystkim nie pozwalają na to procedury, a poza tym w komisji zasiadały osoby niemające nic wspólnego z lotnictwem – mówi płk Milkiewicz.

Niedopatrzenie czy przestępstwo?

Numer 88 - 22.12.2011
Przed wyborami parlamentarnymi Jan Filip Libicki w oficjalnych dokumentach stwierdził, że należy do Platformy Obywatelskiej,