Grzegorz Broński

Niedopatrzenie czy przestępstwo?

Numer 88 - 22.12.2011
Przed wyborami parlamentarnymi Jan Filip Libicki w oficjalnych dokumentach stwierdził, że należy do Platformy Obywatelskiej,

Z Agorą da się wygrać

Numer 85 - 19.12.2011
Zaskoczył mnie ten wyrok, choć jestem niepoprawnym optymistą. Traciłem już jednak wiarę, że kiedyś nastąpi przełom w mówieniu o „Wyborczej”. Stąd zdziwienie, gdy wreszcie to nastąpiło – tłumaczy „Codziennej” Antoni Klusik z Opola, który został pozwany przez Agorę SA za to, że określił „Gazetę Wyborczą” m.in. jako wrogą naszej cywilizacji. Sąd uznał, że miał prawo do takiej oceny.

Jest umorzenie

Numer 76 - 08.12.2011
Stołeczna prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie kart do głosowania z ostatnich wyborów prezydenta Warszawy. Znaleziono je po wielu miesiącach w samochodzie Mariusza W., komendanta policji z Białołęki, podejrzanego o zabójstwo. – Nie można mówić o przestępstwie. Karty w bagażniku Mariusza W. znalazły się przez przypadek – tłumaczy „Codziennej” prokurator Renata Mazur.

Polacy pozwą rząd Niemiec

Numer 77 - 09.12.2011
Odszkodowania za zniszczone podczas II wojny światowej kamienice w Poznaniu będą domagali się spadkobiercy właścicieli. Zamierzają oni pozwać rząd Niemiec. I to przed polski sąd. – Jesteśmy zdecydowani. Czekamy tylko na orzeczenie Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w podobnej sprawie – mówi nam mecenas Maciej Obrębski.

Kto chroni „spółdzielnię lobbystów”

Numer 65 - 25.11.2011
Kolejne sensacyjne fakty ws. afery korupcyjnej, w której oskarżony jest były szef Urzędu Ochrony Państwa. Jeden z mężczyzn zatrzymanych razem z Gromosławem Cz. w chwili ujęcia był… przebrany za kobietę. Najprawdopodobniej szykował się do ucieczki za granicę. Nie wiadomo, skąd wiedział o planowanej akcji CBA.

Zniewaga sądu wymaga

Numer 64 - 24.11.2011
Poseł Platformy Obywatelskiej Dariusz Lipiński został pozwany przez Filipa Rdesińskiego, byłego prezesa Radia Merkury. Dziennikarz domaga się od polityka przeprosin za określenie „niekomunistyczny (podobno) ubeczek”.

Sąd odrzucił zażalenie

Numer 63 - 23.11.2011
Jan Klusik był działaczem Opolskiego Stowarzyszenia Pamięci Narodowej. Razem z bratem Antonim i przyjaciółmi na Krakowskim Przedmieściu bronił krzyża postawionego ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej.

Promuje zniesienie celibatu i kapłaństwo kobiet

Numer 62 - 22.11.2011
Agnieszka Kozłowska-Rajewicz to nowa twarz wśród najbliższych współpracowników Donalda Tuska. Dotychczas była znana głównie z nieudanej ustawy parytetowej, wpisu na Facebooku i grożenia dziennikarzom. Tuż po wyborach pewne było, że dojdzie do zmiany na stanowisku pełnomocnika rządu ds. równego traktowania. Niespodzianką jest to, że dostała je Agnieszka Kozłowska-Rajewicz.

Jak Poznań zawstydził Warszawę

Numer 61 - 21.11.2011
Przedwczoraj w Poznaniu odbyły się równolegle tzw. marsz równości oraz pikieta Obozu Radykalno-Narodowego. Nie doszło do żadnych incydentów.

Schetyna pod lupą NIK-u

Numer 47 - 03.11.2011
Najwyższa Izba Kontroli powiadomiła prokuraturę o nieprawidłowościach w Komendzie Głównej Policji z czasów, gdy MSWiA szefował Grzegorz Schetyna. Chodzi o miliony złotych. Mijają miesiące, a śledztwo nadal jest na „wstępnym etapie”.

Śmierć bez konsekwencji

Numer 45 - 31.10.2011
Opolska Prokuratura Rejonowa umorzyła śledztwo w sprawie śmierci Jana Klusika, kopniętego podczas obrony Krzyża Pamięci na Krakowskim Przedmieściu, ale jego brat Antoni zaskarżył tę decyzję. Złoży również apelację od wyroku nakazującego przeproszenie „Gazety Wyborczej” za nazwanie jej „organizacją wrogą naszej cywilizacji”.

Majstrowanie przy urnie

Numer 34 - 18.10.2011
Nie mogłem uwierzyć, gdy w sprawozdaniu komisji wyborczej przy nazwisku Adama Kwiatkowskiego z PiS-u było zero. Sam widziałem, że przynajmniej osiem osób zagłosowało na niego – mówi „Codziennej” Krzysztof Dasiewicz. Podczas wyborów był mężem zaufania w lokalu znajdującym się w ambasadzie polskiej w Berlinie.

DYREKTOR zadźgał więźnia

Numer 28 - 11.10.2011
Niewiele brakowało, aby w Zakładzie Karnym w Sztumie wybuchł bunt. Jego dyrektor, płk Andrzej G., zamordował jednego z więźniów. Zadał Józefowi S. kilka ciosów nożem.

Sędzia z wyrokiem

Numer 26 - 08.10.2011
Różne rzeczy widziałem i mało co mnie dziwi, ale z takim kuriozum to się jeszcze nie spotkałem – mówi profesor Piotr Kruszyński, karnista z Uniwersytetu Warszawskiego. Szajka chciała przejąć za pomocą sfałszowanego testamentu nieruchomości należące do przedwojennej właścicielki Melanii Rozmarynowicz. W skandal zamieszani byli m.in. poznańscy prawnicy.

Na melodię z „Koziołka Matołka”

Numer 24 - 06.10.2011
Na koniec rządów Donalda Tuska dokonał się jedyny z cudów obiecanych przez Platformę Obywatelską. Jest sojusz sympatyków Legii Warszawa i Lecha Poznań, którzy wspólnie walczą o prawa kibiców.

Kibic nie żyje, a policjant bezkarny?

Numer 23 - 05.10.2011
Policjant, który doprowadził do śmierci 23-letniego kibica Falubazu, prawdopodobnie nie poniesienie odpowiedzialności za tragedię w Zielonej Górze. Jej wyjaśnianiu ma służyć ściganie młodych ludzi sprowokowanych działaniem policji.

„Oni po prostu go zabili”

Numer 22 - 04.10.2011
23-letni Krzysztof, kibic z Zielonej Góry, został potrącony przez nieoznakowany policyjny radiowóz, gdy świętował zdobycie żużlowego mistrzostwa Polski. Osierocił 5-letnie dziecko. W Zielonej Górze wrze. Według premiera Tuska był to „typowy wypadek”.

Zabójca Rosiaka stanie przed sądem

Numer 19 - 30.09.2011
Wkrótce rozpocznie się proces Ryszarda C., byłego członka Platformy Obywatelskiej i zabójcy Marka Rosiaka, asystenta europosła Janusza Wojciechowskiego. – Chciałem zabić Jarosława Kaczyńskiego – te słowa rok temu usłyszeli dziennikarze, którzy pojawili się przed łódzkim biurem PiS-u po informacji, że doszło tam do brutalnego zabójstwa.

Strach przed prawdą

Numer 15 - 26.09.2011
We Wrocławiu ludzie boją się rozmów o katastrofie smoleńskiej. Prezes NOT-u wprost przyznał, że ten temat mu się nie podoba. A dyrektor Teatru Lalek nie pozwolił wejść kilkuset osobom, które chciały wysłuchać posła PiS-u Antoniego Macierewicza.

Kibice wystraszyli Tuska

Numer 13 - 23.09.2011
Informacja o przyjeździe Donalda Tuska do Poznania zmobilizowała kibiców Lecha. Kilkaset osób czekało przed Poznańskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Przyszli z ogromnym banerem: „Donald, zajmij się reformami, a nie kibolami”. I raczej nie spodziewali się, żeby premier miał coś ciekawego do powiedzenia, bo jeden z nich trzymał transparent: „Teraz Usłyszycie Same Kłamstwa”.#DziękujeMyZaOdwagę
reklama