Grzegorz Broński

Na wolność wyszedł, do zawodu (chyba) nie wróci

numer 2099 - 10.08.2018
Robert N., warszawski adwokat podejrzany w aferze reprywatyzacyjnej, opuścił areszt, ponieważ sąd zgodził się na kaucję. Czy przebywając na wolności, prawnik mógłby wrócić do zawodu i pojawiać się w sali rozpraw? O dziwo, taka możliwość istnieje, bo N. nadal jest adwokatem, choć zawieszonym przez korporację, ale w związku z pobytem w celi.

Zemsta adwokata za Sąd Najwyższy

numer 2098 - 09.08.2018
Szaleństwa w korporacjach prawniczych ciąg dalszy. Najpierw stowarzyszenia sędziowskie – Themis i Iustitia – wywierały nacisk na sędziów, którzy popierali reformę wymiaru sprawiedliwości. Teraz w Warszawie znalazł się adwokat, który chce dyscyplinarek dla kolegów po fachu, bo kandydują oni do Sądu Najwyższego.

Handlarze trucizną jak dilerzy narkotyków

numer 2098 - 09.08.2018
Przez długie lata handlarze dopalaczy czuli się niemal bezkarni – z powodu nie tylko mizernych konsekwencji, lecz także luki w prawie (lista substancji zakazanych była bowiem zbyt wolno aktualizowana). Wreszcie z tym koniec! Policja i prokuratura równocześnie wypowiedziały bezwzględną walkę dilerom śmierci.

Wypowiedziano wojnę handlarzom dopalaczami

numer 2097 - 08.08.2018
Niemal każdego dnia docierają tragiczne informacje o młodych ludziach, którzy trafili do szpitala po zażyciu dopalaczy. Niestety nie wszystkich udało się uratować. Co przeraża, w składzie środków odurzających pojawił się fentanyl – substancja śmiertelnie groźna.

​O kwitach Wałęsy

numer 2088 - 28.07.2018
SKANDAL Od wielu miesięcy prokuratura w Zielonej Górze wyjaśnia sprawę publikowania przez Lecha Wałęsę dokumentów pochodzących z UOP. Śledczy wreszcie dostali opinię Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Inna wiadomość dla byłego prezydenta jest taka, że aż 70 proc. Polaków nie chce jego powrotu do polityki.

„Niezawisły”, ale „swój” – takich chcą sędziów!

numer 2086 - 26.07.2018
Podobne apele budzą niesmak – mówi „Codziennej” dr Maciej Mitera, rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa. – Godzą w niezawisłość sędziowską – ostrzega prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska. A autorzy kuriozalnego oświadczenia, w którym część prawników nazwano „synonimami służalczości”, nie zamierzają się wycofać.

Themis grozi prawnikom, a Iustitia przyklaskuje

numer 2085 - 25.07.2018
Sędziowskie stowarzyszenia Themis i Iustitia znowu uderzyły w dramatyczne tony. Pierwsze wystosowało apel do „wszystkich prawników”, aby nie kandydowali do Sądu Najwyższego. Pojawiły się też inwektywy, a nawet groźby. To wywołało oburzenie wśród sędziów.

Czyje akta spalono w oborze

numer 2081 - 20.07.2018
SKANDAL W ruderze w podwarszawskiej wsi znaleziono tony zniszczonych dokumentów. Okazało się, że ochotnicy ze straży pożarnej w Ożarowie Mazowieckim wzięli udział w „eksperymencie” pewnej firmy. – Nie tak to powinno wyglądać – nie ukrywa irytacji burmistrz Paweł Kanclerz. Jednak skąd spółka od systemów mgłowych wzięła sądowe akta i stare karty wyborcze?!

Niektórym piesek nie wystarcza. Chcą nawet... lwa!

numer 2081 - 20.07.2018
Wielki wąż ścigany przez dziesiątki osób, małpka uciekająca z domu, aby pobawić się z dziećmi, skorpion i pająk w sklepowym kartonie, a nawet tygrysy czy lwy pilnie potrzebujące pomocy – wcale nie chodzi o sceny z filmów przyrodniczych kręconych w egzotycznych zakątkach świata. To u nas, w Polsce!

Polityczna bomba w podwarszawskiej ruderze

numer 2079 - 18.07.2018
Akta sądowe, karty wyborcze, pisma ze spółek miejskich i urzędów, nierzadko całe segregatory – w sumie dwie, może nawet trzy tony dokumentów znaleziono w opuszczonej ruderze w podwarszawskim Gołaszewie. Sprawę badają policja, prokuratura, urzędy, zainteresowane są służby specjalne. Na wiele pytań powinna odpowiedzieć Państwowa Komisja Wyborcza.

Radny z Błaszek chce być nowym Lepperem

numer 2078 - 17.07.2018
Jeszcze kilka tygodni temu mało kto o nim słyszał, dzisiaj nie ukrywa, że „brakuje głosu rolników w Sejmie”. Aluzja aż nadto czytelna. Posłużył się nią w rozmowie z „Codzienną” Michał Kołodziejczak, 30-letni radny z niewielkich Błaszek, który stanął na czele protestu rolników. Inni precyzują: producentów rolnych.

To nie był pierwszy wypadek awionetki!

numer 2077 - 16.07.2018
Od śmierci Tadeusza Czichona, który zginął w katastrofie lotniczej, minęły ponad dwa miesiące. Trwa śledztwo mające wyjaśnić przyczyny tragedii, przede wszystkim dlaczego przestał działać silnik awionetki. Odkrywane są też inne fakty. Tuż przed wypadkiem samolot był w serwisie, bo wcześniej – podczas zagranicznego lotu – uległ awarii przy podchodzeniu do lądowania.

Były senator Platformy i sześć transakcji

numer 2076 - 14.07.2018
Cezary P. przez kilka lat zaopatrywał ludzi z warszawskich salonów w kokainę, dlatego został nazwany dilerem celebrytów. Gdy wpadł zatrzymany przez CBŚP, lista jego klientów zelektryzowała media. Nasi reporterzy ustalili, że jednym z nich był Tomasz M., były senator Platformy Obywatelskiej.

Sędziowie masowo prostują

numer 2073 - 11.07.2018
Sędziowie z Krakowa odgrażali się, że pozwą premiera Mateusza Morawieckiego za słowa, które padły w wywiadzie udzielonym „Gazecie Polskiej”. Chyba jednak skończyło się na pogróżkach, bo pozwu brak, za to do redakcji „Gazety Polskiej” wpłynęły wnioski o opublikowanie sprostowania z podpisami kilkudziesięciu prawników.

Sąd Najwyższy chroni przestępców

numer 2064 - 30.06.2018
Co powinien zrobić policjant, gdy podsłuchuje bandytę i dowiaduje się o nowym przestępstwie? Ścigać? Odpowiedź niby oczywista, ale siedmiu sędziów Sądu Najwyższego podjęło uchwałę, która może mieć fatalny skutek dla działań operacyjnych służb specjalnych. Pretekstem były „wartości jednostki”!

Ryba w galarecie dla sędziego

numer 2064 - 30.06.2018
Czy można być skazanym prawomocnym wyrokiem za korupcję i wyjść z więzienia przed upływem połowy wyroku? Wbrew pozorom można, ale trzeba być sędzią. Chociaż byłym. Tak jak Janusz K., który skazywał przestępców do czasu, aż sam stał się bohaterem kryminalnej afery. Brał głównie pieniądze, ale nie pogardził nawet półmiskiem ryby w galarecie.

Afera GetBacku z niezwykle ciekawymi nazwiskami w tle

numer 2059 - 25.06.2018
Skandal z GetBackiem to afera salonu finansowego III RP i dlatego niektórym bardzo zależy, aby ją rozmydlić, skierować na fałszywe tory.
Mechanizm niektórych przekrętów łatwo opisać: lichwiarskie odsetki, fałszywe akty notarialne, inwestycja w złoto bez złota... A na czym polega skandal ze spółką GetBack?

Ciech rozda setki milionów. Najwięcej dostaną Kulczykowie

numer 2057 - 22.06.2018
SPÓŁKI KAPITAŁOWE Walne zgromadzenie Ciech SA zdecyduje dzisiaj, jakiej wielkości dywidendy otrzymają akcjonariusze spółki. Jedno jest pewne – najwięcej otrzyma rodzina Kulczyków. Będą to dziesiątki milionów złotych. Tymczasem trwa śledztwo katowickiej prokuratury dotyczące nieprawidłowości przy prywatyzacji Ciechu. Niektórzy ministerialni urzędnicy już usłyszeli zarzuty.

Eksportowe „rewelacje” tercetu sędziowskiego

numer 2056 - 21.06.2018
Lament w „Guardianie” nad losem sędziów w Polsce. Męczennikami są, według brytyjskiej gazety, Waldemar Żurek, Wojciech Łączewski i Igor Tuleya – prawnicy nieukrywający niechęci do zmian w wymiarze sprawiedliwości proponowanych przez PiS. I z tego powodu rzekomo są nękani. Puścili wodze fantazji...

Szajka skubała sąd w Krakowie

numer 2051 - 15.06.2018
Ich łupem mogły paść nawet dziesiątki milionów złotych. Podejrzanych o udział w ogromnym przekręcie jest kilkanaście osób, śledztwa trwają lub zakończyły się aktem oskarżenia. Sporej grupie podejrzanych postawiono zarzut z art. 258 k.k., czyli działalności w zorganizowanej grupie przestępczej. Chodzi m.in. o osoby pracujące w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie na eksponowanych stanowiskach.#DziękujeMyZaOdwagę
reklama