Grzegorz Broński

Proces po 20 latach od zbrodni

numer 2045 - 08.06.2018
PRAWO Iwona Cygan została bestialsko zamordowana w 1998 r. Przez długie lata oprawca dziewczyny pozostawał bezkarny. Dzisiaj wiemy dlaczego – w matactwach pomagali mu policjanci. Dopiero złamanie zmowy milczenia pozwoliło postawić mordercę i jego kompanów przed sądem.

Tajemnicza śmierć radnego

numer 2041 - 04.06.2018
Powieszone ciało Pawła Chruszcza znaleziono w lesie. Bliscy i przyjaciele nie wierzą w samobójstwo. Podkreślają, że radny z Głogowa był bezkompromisowy w tropieniu wszelkich patologii. Odkrył coś nowego? Komuś zbyt mocno nadepnął na odcisk? Padł ofiarą zabójstwa? To wyjaśnia prokuratura.

Wnuk Wałęsy trafił do aresztu

numer 2041 - 04.06.2018
Dwaj Szwedzi, którzy odwiedzili Gdańsk, padli ofiarami brutalnego rozboju. Trójmiejscy policjanci namierzyli trzech podejrzanych o bandycki napad. Jednym z nich okazał się Bartłomiej W., wnuk Lecha Wałęsy. Sąd wysłał wszystkich za kratki. To niejedyny wnuk eksprezydenta, który wchodzi w kolizję z prawem.

Orlen dementuje spekulacje „Faktu”

numer 2040 - 02.06.2018
„Osoba opisywana w artykule nigdy nie pracowała w PKN ORLEN i również nigdy nie rozważano jej zatrudnienia” – stwierdzono w komunikacie spółki. To reakcja na „rewelacje” tabloidu, który twierdził, że poseł Stanisław Pięta „załatwiał” pracę swojej znajomej.

Życie ludzkie warte tyle co życie komara

numer 2035 - 26.05.2018
Katarzyna była przypadkową ofiarą. Morderca znalazł ogłoszenie i pod pretekstem korepetycji z języka włoskiego pojawił się w jej mieszkaniu. Nie dał młodej kobiecie żadnych szans. Proces Kajetana P., bibliotekarza oskarżonego o okrutną zbrodnię, rozpocznie się w poniedziałek przed warszawskim sądem.

Antysemityzm w Polsce? Liczby demaskują manipulację

numer 2035 - 26.05.2018
BADANIE Niektóre, łatwe do zidentyfikowania środowiska, lansują, niestety także za granicą, absurdalną tezę, że w Polsce narasta problem antysemityzmu. „Codzienna” dotarła do danych prokuratury – od trzech lat systematycznie spada liczba śledztw związanych z atakami na osoby pochodzenia żydowskiego. W innych krajach – zwłaszcza w Niemczech – ich skala jest wielokrotnie większa.

Oni chcą rządzić w polskich miastach

numer 2034 - 25.05.2018
Miasto zostało zdegradowane, mieszkańcy uciekają, a obecny prezydent, który rządzi w koalicji z Platformą, koncentruje się na happeningach – mówi „Codziennej” senator Artur Warzocha, który jest kandydatem na prezydenta Częstochowy. Prawo i Sprawiedliwości wskazało kilkadziesiąt osób, które wystartują w jesiennych wyborach samorządowych.

Policja bada sprawę szykan

numer 2034 - 25.05.2018
PRAWO Policjanci przesłuchują świadków i zabezpieczają nagrania po ataku na żonę i dzieci nieżyjącego senatora PiS Andrzeja Mazurkiewicza. Dochodzenie jest prowadzone pod nadzorem prokuratury.

Spór wśród sędziów coraz poważniejszy

numer 2032 - 23.05.2018
Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia” jeszcze niedawno zapewniało, że wszyscy członkowie korporacji są przeciwni reformie wymiaru sprawiedliwości proponowanej przez PiS. Teraz coraz więcej sędziów rezygnuje z członkostwa w Iustitii, protestując przeciwko upolitycznieniu jej działań. A gdy ogłaszają swoją decyzję, zazwyczaj są obrażani przez niedawnych kolegów.

PO i Nowoczesna stawiają na Lenza. A co z burdą w Sejmie?

numer 2031 - 22.05.2018
SKANDAL Poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Lenz uderzył polityka PiS – co do tego nie ma żadnych wątpliwości, bo moment ataku doskonale widać na nagraniach sejmowych kamer. Niestety, prokuratorskie śledztwo się przeciąga, choć od skandalicznego incydentu minęło już 10 miesięcy. Tymczasem Tomasz Lenz został oficjalnie kandydatem PO i Nowoczesnej w wyborach na prezydenta Torunia.

Jaśkowiak skłócił poznaniaków

numer 2030 - 21.05.2018
Wykazanie jakości rządów Jacka Jaśkowiaka będzie wyjątkowo łatwe. Kiedyś sformułował 20-30 postulatów do realizacji, a praktycznie żadnego nie wykonał. Za to realizuje przedsięwzięcia bardzo kontrowersyjne.

Skandale łamały kariery. Nawet prezydentom

numer 2029 - 19.05.2018
Pikantnych plotek o erotycznych przygodach polityków nigdy nie brakowało. Skandale wywoływały zażenowanie wyborców, niektóre kończyły się nawet wyrokami. Większość seksafer niszczyła parlamentarne kariery, nierzadko doprowadzała do upadku partie. Afery obyczajowe wybuchają na całym świecie, a ich bohaterami bywają ministrowie, premierzy, prezydenci.

„Masa” pod specjalnym nadzorem

numer 2028 - 18.05.2018
Prawo Akcja Biura Spraw Wewnętrznych, czyli policji w policji, była ogromnym zaskoczeniem. Zatrzymano naczelnika wydziału wywiadu kryminalnego łódzkiej komendy, ale sensacją była wpadka „Masy”, czyli słynnego świadka koronnego. Chodzi o łapówki i wyłudzanie kredytów bankowych.

Aby Szczecin znów był metropolią

numer 2028 - 18.05.2018
Motywem mojego kandydowania jest powrót Szczecina do pierwszej ligi polskich miast. Aby znów był wymieniany jednych tchem wśród najważniejszych metropolii, jako miasto graniczne o wielkim potencjale współpracy transgranicznej, polskie okno na świat.

Niepokój sędziego Łączewskiego

numer 2027 - 17.05.2018
Umorzenie tego postępowania może mieć dla sędziego z Warszawy fatalne skutki. Wojciech Łączewski twierdził, że ktoś włamał się do jego komputera, ale biegli uznali, iż nic takiego nie miało miejsca. Dlatego nadal badany będzie wątek podejrzenia składania m.in. fałszywych zeznań przez sędziego. Czy może usłyszeć zarzuty?

Palestra wstrząsana skandalami

numer 2021 - 10.05.2018
Coś dużo czarnych owiec w zawodzie, którego reprezentanci powinni być jak żona Cezara. Tymczasem prokuratorzy w całym kraju mają mnóstwo pracy przy wyjaśnianiu afer: bo ktoś ukradł, oszukał, wziął łapówkę albo proponował kopertę, nakłaniał do fałszywych zeznań. Podejrzanymi w tych śledztwach są... adwokaci.

Awionetka po serwisie, a silnik przestał działać!

numer 2020 - 09.05.2018
Samolot, który pilotował Tadeusz Czichon, był tuż po serwisie, pomimo to silnik w maszynie odmówił posłuszeństwa i awionetka spadła na ziemię. Przyczyny tragedii, w której zginął były szef firmy ATM, współtwórca polskiej czarnej skrzynki, wyjaśnia prokuratura i Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych. – Awaria silnika to obecnie główna teza – przyznaje prokurator Marcin Saduś.

Agresja i wyzwiska na „elitarnym” osiedlu

numer 2019 - 08.05.2018
Muszę się stąd wyprowadzić, bo nie można żyć w ciągłym strachu. O dzieci – mówi „Codziennej” Joanna Mazurkiewicz, wdowa po senatorze PiS Andrzeju Mazurkiewiczu. Długimi tygodniami była ofiarą szykan, ale agresja narasta. Sąsiedzi z eleganckiego osiedla na warszawskim Służewcu nie ukrywają wobec kobiety niechęci z powodu – jak ona sama twierdzi – jej poglądów politycznych.

Dość straconego czasu. Bydgoszcz zasługuje na więcej!

numer 2018 - 07.05.2018
Brak wizji miasta, upolitycznienie, a przede wszystkim lata niewykorzystanych szans – tak działania prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego ocenia poseł Tomasz Latos, kandydat Zjednoczonej Prawicy w wyborach samorządowych. I spodziewa się brutalnej kampanii Platformy Obywatelskiej.

​Zginął twórca polskiej czarnej skrzynki

numer 2017 - 05.05.2018
WYPADEK We wtorek (1 maja) rozbił się samolot, za którego sterami siedział znany biznesmen Tadeusz Czichon. Pilot zginął na miejscu. Czichon był współzałożycielem firmy teleinformatycznej ATM SA. Tej, która stworzyła polskie czarne skrzynki. Jedna z nich była w Tu-154M.#DziękujeMyZaOdwagę
reklama