Grzegorz Broński

Cel – uwolnić miasta na zachodzie Polski

numer 2016 - 04.05.2018
W jesiennych wyborach samorządowych kandydatami Zjednoczonej Prawicy na prezydentów miast w zachodniej Polsce są głównie samorządowcy doskonale znani mieszkańcom. Nie zabraknie również doświadczonych posłów czy przedsiębiorcy, który odniósł sukces w biznesie. Będą walczyli przede wszystkim z poprzednim układem, który nierzadko rządzi w polskich miastach od lat.

Przekręt na dziesiątki milionów – to zbrodnia

numer 2015 - 02.05.2018
Od roku obowiązują nowe przepisy, które pozwalają wysyłać oszustów za kratki nawet na ćwierć wieku. Prokuratura Regionalna w Warszawie prowadzi śledztwo, w którym po raz pierwszy w Polsce postawiono zarzuty z tego paragrafu. Dwóch pseudobiznesmenów należało do szajki, przez którą skarb państwa mógł stracić ponad 80 mln zł.

Błąd medyczny – śledztwa liczone w tysiącach

numer 2015 - 02.05.2018
Suche liczby rzadko są w stanie oddać prawdziwą skalę problemu, ale opublikowane niedawno robią druzgocące wrażenie nawet na laiku. 5678 – tyle postępowań prowadzili w zeszłym roku prokuratorzy w związku z błędami medycznymi. Do tego dochodzą afery kryminalne lub gospodarcze, których sprawcami są również lekarze.

Kiedy Robert W. trafi przed sąd?

numer 2013 - 28.04.2018
Minął już rok, od kiedy sędzia z Wrocławia wpadł na kradzieży pendrive’ów. Śledztwo jednak trwa, a Robert W. ciągle pobiera pensję. Z kolei Paweł Marycz, który wyniósł ze sklepu element wiertarki, wrócił właśnie do sali rozpraw. – Brał udział w pierwszych posiedzeniach – przyznał „Codziennej” Tomasz Szaj z Sądu Okręgowego w Szczecinie.

Obrona nawet metodami daleko idącymi

numer 2011 - 26.04.2018
Przekroczenie granic obrony koniecznej – ten prawniczy zwrot zazwyczaj oznacza, że ofiara napaści zraniła przestępcę i za to ponosi konsekwencje, a nawet bywa skazywana przez sąd. Nic dziwnego, że temat od dawna wzbudza ogromne emocje. Jest szansa na jego definitywne zamknięcie?

Jaruzelski jednak generałem. Jedynie potępionym

numer 2008 - 23.04.2018
Weto prezydenta Andrzeja Dudy wobec ustawy degradacyjnej oburzyło dawnych opozycjonistów z czasów PRL-u i środowiska patriotyczne. Równie duże poruszenie wywołała deklaracja jego rzecznika Krzysztofa Łapińskiego, który stwierdził, że zamiast ustawy będzie jedynie symboliczna uchwała potępiająca zbrodniarzy.

Sędzia „zapomniał” o obligacjach. Jest wyrok – kary nie poniesie!

numer 2007 - 21.04.2018


Zastawiają pułapkę w sieci

numer 2006 - 20.04.2018
Polka, uwięziona po przyjeździe do Republiki Południowej Afryki, wpadła w kłopoty, ponieważ zaufała nieznajomemu mężczyźnie poznanemu w internecie. Dla niej dramatyczne wydarzenia skończyły się szczęśliwie – została uwolniona i wróciła do domu. Niestety w przeszłości bywało, że finałem internetowych flirtów były okrutne zbrodnie.

Sędzia, która ma w nosie sąd

numer 2005 - 19.04.2018
Miała romans z adwokatem i łagodniej traktowała przestępców będących klientami kochanka. Proces Magdaleny P., sędzi z Gdańska, trwał bardzo długo, ale w końcu zapadł prawomocny wyrok. Skazujący. Mimo to pozostaje ona sędzią, bo zaskarżyła karę „złożenia urzędu”, czyli wyrzucenia z zawodu.

​Czas na decyzje w śledztwach z udziałem Łączewskiego

numer 2001 - 14.04.2018
PROKURATURA Już dwa lata trwa prokuratorski serial z sędzią Wojciechem Łączewskim w roli głównej. Pierwsze śledztwo wszczęto z zawiadomienia jego samego, późniejsze dotyczy podejrzenia składania przez niego fałszywych zeznań. „Codzienna” ustaliła, że w końcu zapadną konkretne decyzje.

Dziecko wystawione na sprzedaż. Przez matkę!

numer 2000 - 13.04.2018
Sutenerzy „kupujący” kobietę. Matka ogłaszająca, że chce sprzedać nienarodzone dziecko. Pracownicy zmuszani do niemalże niewolniczej pracy. To przejawy współczesnego handlu ludźmi, niestety, takie przypadki nie są odosobnione – w ostatnich tygodniach prokuratury z różnych zakątków Polski zakończyły lub wszczęły kilka śledztw dotyczących podobnych zbrodni.

Były senator Józef P. stanie przed sądem

numer 2000 - 13.04.2018
PROKURATURA Śledztwo zakończy się skierowaniem aktu oskarżenia. Na chwilę obecną nie ma żadnych przesłanek, aby sądzić, że finał będzie inny – mówi „Codziennej” prokurator Roch Waszak, naczelnik wielkopolskiego wydziału Prokuratury Krajowej. Chodzi o sprawę byłego senatora Platformy Obywatelskiej Józefa P. i jego asystenta, którzy są podejrzani o przestępstwa korupcyjne.

Uroczystość, która mogła wyglądać inaczej

numer 1999 - 12.04.2018
To były tłumy. Członkowie klubów „Gazety Polskiej” przyjechali do Warszawy, aby oddać hołd śp. Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu. Niestety, wielu z nich nie dotarło na pl. Piłsudskiego. Nie kryją rozczarowania. – Były osoby odchodzące z płaczem – mówi „Codziennej” Beata Dróżdż, przewodnicząca klubu z Piotrkowa Trybunalskiego.

Ledwo ruszyli, już muszą zawracać

numer 1995 - 07.04.2018
Ta akcja Platformę Obywatelską zapewne kosztowała krocie, a po kilkudziesięciu godzinach okazała się klapą. Poza tym już pojawiła się zapowiedź sądowego procesu, bo na billboardzie w ramach „Konwoju wstydu” nie zabrakło kłamstw. O desperacji PO świadczą również absurdalne „przekazy dla struktur” – w ich treść uwikłano nawet... Żołnierzy Wyklętych!

Terroryzm, mafie z Azji i skandale

numer 1994 - 06.04.2018
Proces Mourada T. przyciągnął uwagę, bo – jak twierdzi prokuratura – Marokańczyk był zwiadowcą IS. Wcześniej przed polskim sądem nie stawał nikt tak blisko powiązany z organizacją terrorystyczną. W ostatnich miesiącach toczyło się jednak znacznie więcej śledztw z podejrzanymi pochodzącymi z odległych krajów.

Odmówił treningu – został skazany

numer 1988 - 29.03.2018
Robert K., trener krav magi z Poznania, odmówił prowadzenia treningów grupie ludzi ze stowarzyszenia Stonewall. Ci uznali to za przejaw homofobii i donieśli policji. Sąd uznał mężczyznę za winnego wykroczenia. – Na pewno zaskarżymy wyrok – mówi „Codziennej” mec. Aleksander Kowzan.

Ksiądz z Kanady bez parafii w Polsce

numer 1985 - 26.03.2018
W centrum walki opozycji z rządem niespodziewanie znalazł się ks. Tomasz Jegierski. Zaatakował posła Kornela Morawieckiego, a politycy Platformy natychmiast z tego skorzystali. Tymczasem coraz więcej osób, które w przeszłości współpracowały z Jegierskim, ujawnia zdumiewające fakty o nim. Głos zabrała też Konferencja Episkopatu Polski.

Ranking „Politico” – ocena w emocjach

numer 1985 - 26.03.2018
PROPAGANDA Ryszard Czarnecki od lat znajduje się w czołówce najaktywniejszych deputowanych zasiadających w Parlamencie Europejskim. I jest bardzo dobrze oceniany nawet przez politycznych przeciwników. Tymczasem magazyn „Politico” sporządził listę europosłów, którzy mieli się negatywnie wyróżnić w ostatnich miesiącach.

„Roztargnieni” będą skazywali przestępców?

numer 1983 - 23.03.2018
Sędzia z Żyrardowa (ten od przywłaszczenia 50 zł) nie wydaje wyroków na złodziei, bo przebywa na zwolnieniu lekarskim, a jego kolega po fachu ze Szczecina (ten od kradzieży części do wiertarki) właśnie poszedł na urlop. Nie zapadła jeszcze decyzja, czy po powrocie będą skazywali przestępców. Co ciekawe, dopiero interwencja „GPC” spowodowała, że SN przesłał do Szczecina sentencję wyroku.

Samosąd kończy się tragedią

numer 1983 - 23.03.2018
Bywa, że przestępcy wpadają w ręce krewnych ofiar przed przyjazdem policjantów. Wtedy emocje biorą górę i często dochodzi do dramatów. Szokujące relacje docierają również zza więziennych murów. Samosądy są tam szczególnie makabryczne.#DziękujeMyZaOdwagę
reklama