Przemysław Harczuk

Misterna gra czy początek końca?

numer 1432 - 31.05.2016
Palący się grunt pod nogami, koniec kariery politycznej i początek prawdziwych kłopotów, a może polityczna gra mająca na celu przejście z samorządu do polityki krajowej? Eksperci i obserwatorzy sceny politycznej są podzieleni w ocenie ostatnich działań prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Głupi żart czy celowe działanie

numer 1432 - 31.05.2016
Alarmy bombowe Instytucje państwowe, hostele, hotele, centra handlowe – w samej stolicy 39 obiektów zostało ewakuowanych po tym, jak ktoś poinformował o podłożeniu w nich ładunków wybuchowych. Do podobnych zdarzeń doszło w całej Polsce. Alarmy okazały się fałszywe.

Warszawa (nie)bezpieczna?

numer 1431 - 30.05.2016
Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz stwierdziła po nieudanej próbie zamachu na komisariat policji we Włochach, że ustawa antyterrorystyczna nie jest konieczna. Jednocześnie jednak miasto stołeczne przygotowało kampanię informacyjną dotyczącą zachowania na wypadek ataku terrorystycznego.

Zaplanowana likwidacja

numer 1426 - 23.05.2016
Opisywany przez „Dodatek Warszawski” w sobotę spór o budowę Galerii Wilanów nie jest jedyny. W stolicy od lat prowadzona jest polityka promowania zagranicznych galerii i dyskontów kosztem polskiego drobnego handlu. Początkiem była brutalna likwidacja Kupieckich Domów Towarowych.

Lokatorzy vs spadkobiercy. Obie strony są ofiarami

numer 1425 - 21.05.2016
Zarówno lokatorzy wyrzucani na bruk przez skupujących roszczenia biznesmenów, jak również spadkobiercy ludzi przed laty brutalnie wywłaszczonych z dobytku przez stalinowskie władze Polski Ludowej mogą się czuć pokrzywdzeni. Brak jakiejkolwiek regulacji, nierozwiązanie problemu dawnej własności drogą ustawową stworzył pole do potężnych nadużyć. W stolicy jest to szczególnie palący problem.

„Ta galeria zniszczy nam życie”

numer 1425 - 21.05.2016
Centrum handlowe, które ma stanąć przy muzeum w Wilanowie, zwiększy zanieczyszczenie powietrza, co będzie ze szkodą dla naszych dzieci, zwiększy korki i hałas, zmniejszy wartość mieszkań, pogorszy jakość naszego życia – skarżą się mieszkańcy dzielnicy. Inwestor uważa, że jest powszechna społeczna aprobata dla jego działań. I zachwala swoją inwestycję.

Ligia Krajewska – harcownik HGW i Komorowskiego

numer 1422 - 18.05.2016
Kpiła z wypadku posła Adama Kwiatkowskiego, atakowała program własnej partii, bo myślała, że to program PiS-u. Mistrzyni hejtu, przez kolegów z PO przedstawiana też jako ekspert od edukacji. Ligia Krajewska przez lata blisko współpracowała z Hanną Gronkiewicz-Waltz. Z rąk Bronisława Komorowskiego otrzymała Krzyż Zasługi.

Warszawiak bez 500+?

numer 1421 - 17.05.2016
W Warszawie są duże opóźnienia w wypłacaniu środków z programu rządowego Rodzina 500+ – alarmują nasi czytelnicy. Niektórzy nie dostali świadczeń, choć wystąpili o nie na początku kwietnia. Gdzie indziej problemu nie ma. Jak ustaliliśmy, w podwarszawskim Sulejówku niektóre rodziny otrzymały już świadczenia za dwa miesiące – za kwiecień i maj. Skąd więc problem w Warszawie?

Kwestia smaku

numer 1420 - 16.05.2016
Nie jest tajemnicą, że wyżej podpisany nie należy do fanów prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Podstawą krytycznej oceny ratusza są, po pierwsze, kwestie polityki wobec handlu i miejskich bazarków, bazarów i targowisk. Osobiście uważam, że sprawa Kupieckich Domów Towarowych była megaskandalem, za który władze miasta powinny odpowiedzieć.

Feminizm ważniejszy od Rady Warszawy?

numer 1420 - 16.05.2016

Problemy prezydent stolicy

numer 1419 - 14.05.2016
Trwające śledztwa Centralnego Biura Antykorupcyjnego, kontrowersje wokół reprywatyzacji, ujawnione kolejne nieprawidłowości w dzielnicach – to wszystko mocno odbija się na wizerunku władz miasta i samej prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. Rządząca stolicą ekipa ma coraz poważniejsze kłopoty.

Żydowska Warszawa NISZCZEJE

numer 1416 - 11.05.2016
Ostatnie pozostałości getta warszawskiego niszczeją lub są wyburzane. Nasi reporterzy udali się w miejsca, które bezwzględnie powinny zostać zachowane. Niestety, w stolicy dzieje się inaczej.

Śmieciowe biznesy w stolicy Polski

numer 1415 - 10.05.2016
Czy miejska spółka wydała miliony na system do ważenia śmieci, który nie działa, a miasto stołeczne płaci za faktury na podstawie nieprawdziwych danych? To właśnie znalazło się pod lupą funkcjonariuszy CBA, którzy od kilku tygodni sprawdzają dokumenty w stołecznym ratuszu.

Ostra kampania Gronkiewicz-Waltz

numer 1413 - 07.05.2016
Polityczne wystąpienie w rocznicę powstania w getcie, wspieranie antyrządowego protestu i zapraszanie nań zagranicznych polityków. Coraz ostrzejsze polityczne wystąpienia. Zdaniem politologów Hanna Gronkiewicz-Waltz rozpoczęła walkę o utrzymanie się na stanowisku prezydent Warszawy.

Komitet Obrony Bufetowej

numer 1412 - 06.05.2016
„Gazeta Wyborcza” oburza się, że Poczta Polska nie wysłała zaproszeń Platformy Obywatelskiej do warszawiaków na sobotni marsz antyrządowy. Kilka lat temu Wyborcza nie protestowała jednak, gdy w publicznym radiu odmawiano spotów reklamujących referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Jak Bufetowagate wpłynie na poparcie dla HGW?

numer 1409 - 02.05.2016
Prowadzone przez CBA śledztwa dotyczące nieprawidłowości w ratuszu mogą odbić się negatywnie na wizerunku prezydent Warszawy. Zdaniem ekspertów, Hanna Gronkiewicz-Waltz najbardziej powinna się obawiać śledztwa w sprawie nieprawidłowości przy reprywatyzacji.

Bufetowagate. Kulisy afery

numer 1407 - 29.04.2016
Afera w stołecznym ratuszu zatacza coraz szersze kręgi. Reporterzy „Dodatku Warszawskiego” przyjrzeli się bliżej śledztwom prowadzonym przez CBA. Zdaniem naszych informatorów mogą one pogrążyć prezydent Warszawy. Sprawdzamy kulisy kolejnych postępowań.

Zasiała zamęt, wnet zbierze burzę

numer 1406 - 28.04.2016
Hanna Gronkiewicz-Waltz akcję CBA w warszawskim ratuszu uznała za atak na prawdę. Chodziło jej o swoje polityczne wystąpienie w rocznicę wybuchu powstania w getcie i stanowisko Rady Warszawy nt. Trybunału Konstytucyjnego. Problem w tym, że kontrola w urzędzie zaczęła się wcześniej.

CBA w ratuszu. Nasze informacje potwierdzone!

numer 1405 - 27.04.2016
Potwierdziły się informacje Dodatku Warszawskiego „Gazety Polskiej Codziennie”. Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego są w stołecznym ratuszu i sprawdzają oświadczenia majątkowe dyrektorów. Ale nie tylko – przyglądają się też reprywatyzacji.

Warszawa w hołdzie „Łupaszce”

numer 1404 - 26.04.2016
Niedzielne uroczystości pogrzebowe płk. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki” miały charakter państwowy, nie można jednak zapominać, że niezłomny bohater zamordowany został w Warszawie, tu spoczywał w bezimiennym grobie, tu odbyły się jego uroczystości pogrzebowe. W naszym mieście pułkownik ma też rondo własnego imienia.

reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama