Przemysław Harczuk

Rodzice chronią dzieci przed PO

numer 1423 - 19.05.2016
Przejęcia szkoły w Zielonkach przez prywatną fundację związaną z Platformą Obywatelską nie chcą rodzice, którzy boją się, że szkoła obniży poziom. Nie chcą też nauczyciele, bo przestanie obowiązywać Karta nauczyciela. Ale chcą władze gminy, które liczą na 10 mln zł z podatku VAT. „Edukacja to nie biznes” – protestują mieszkańcy.

Tym razem alarm nie był fałszywy!

numer 1535 - 29.09.2016
Kilkadziesiąt osób ewakuowanych, na miejscu policja, pogotowie i straż pożarna, potężne utrudnienia w ruchu. Wczoraj po południu nastąpił wyciek gazu w przychodni w okolicy ronda de Gaulle’a w Al. Jerozolimskich. Szczęśliwie nikt nie ucierpiał, jednak do tragedii brakowało niewiele.

Miasto na bombie ekologicznej?

numer 1533 - 27.09.2016
Nie tylko rejon Wolskiej i Skierniewickiej, ale niemal cała dzielnica Wola oraz spore obszary innych dzielnic są zagrożone znajdującymi się w ziemi toksycznymi odpadami po dawnych zakładach chemicznych. W wielu miejscach mają powstać luksusowe apartamentowce. Przez urzędników sprawa jest lekceważona. Jak alarmują mieszkańcy Woli – zdrowie warszawiaków jest zagrożone.

Kolejny wniosek o odwołanie HGW

numer 1531 - 24.09.2016
Radny niezrzeszony Piotr Guział oraz radni Prawa i Sprawiedliwości podczas czwartkowej sesji Rady Warszawy złożyli wniosek o zwołanie referendum ws. odwołania prezydent stolicy, Hanny Gronkiewicz-Waltz. Jeśli zostanie przegłosowany, do referendum dojdzie, nie trzeba będzie zbierać podpisów poparcia. Tymczasem afera warszawska mocno dzieli działaczy warszawskich struktur Platformy Obywatelskiej.

Możemy wymrzeć. A miasto nie robi z tym nic!

numer 1530 - 23.09.2016
Spotkanie mieszkańców Woli z wiceprezydentem Warszawy Michałem Olszewskim oraz władzami dzielnicy Wola, dotyczące skażenia gleby w rejonie wolskich ulic, nie przyniosło efektów. – To dramat. Skażenie jest faktem, normy są przekroczone wielokrotnie. Czujemy się coraz gorzej, niebawem zachorujemy na raka.

Tysiące wniosków z dwudziestu lat

numer 1528 - 21.09.2016
Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawdza decyzje Samorządowego Kolegium Odwoławczego w sprawach reprywatyzacyjnych z lat 1995–2016. Chodzi o zaskarżone decyzje w sprawie umorzenia roszczeń, decyzje SKO, a przede wszystkim powiązania między orzecznikami i reprezentującymi strony adwokatami.

Kolejny etap śledztwa w sprawie afery reprywatyzacyjnej

numer 1528 - 21.09.2016
Warszawa Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawdza decyzje Samorządowego Kolegium Odwoławczego w sprawach reprywatyzacyjnych z lat 1995–2016. Chodzi o zaskarżone decyzje w sprawie umorzenia roszczeń, decyzje SKO, a przede wszystkim powiązania między orzecznikami a reprezentującymi strony adwokatami. To kolejny etap śledztwa w sprawie afery reprywatyzacyjnej w Warszawie.

Walka buldogów w tonącym bufecie

numer 1527 - 20.09.2016
Choć afera reprywatyzacyjna zatacza coraz szersze kręgi, a los prezydent Warszawy wydaje się przesądzony, otoczenie Hanny Gronkiewicz-Waltz nie zamierza się poddać.

Tu POlitycy nie zaglądają

numer 1523 - 15.09.2016
Kamienice z oknami zabitymi deskami, gdzie już nikt nie mieszka. Zdewastowane podwórka, na których jedynym przejawem życia są rozbite butelki – ślad po weekendowych libacjach. Wreszcie mieszkania bez toalet. Nie, to nie rzeczywistość XIX-wiecznej Warszawy, znana z „Lalki” Bolesława Prusa, ale realny obraz niektórych miejsc prawobrzeżnej części stolicy. Rejonu miasta, o którym politycy tzw.

Długa droga metra

numer 1523 - 15.09.2016
Wczoraj media informowały, że miasto złożyło już u wojewody mazowieckiego dokumenty pozwalające na wydanie pozwolenie na budowę II linii metra na Bemowo i Wolę. Do rozpoczęcia pracy przy tej ważnej i społecznie oczekiwanej inwestycji jest jeszcze jednak bardzo daleko.

Prawdziwy wyrzut dla władz stolicy

numer 1521 - 13.09.2016
Śledczy z Gdańska zbadają sprawę zabójstwa działaczki lokatorskiej Jolanty Brzeskiej. Taką decyzję podjął prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Śmierć kobiety spalonej żywcem to największa tragedia w aferze z dziką reprywatyzacją. Bezpośrednio obciąża mafię, która wyłudzała bezprawnie nienależne jej roszczenia.

Czarne chmury nad HGW

numer 1521 - 13.09.2016
Jeszcze dziś Miasto Jest Nasze przedstawi nowe fakty w aferze związanej z dziką reprywatyzacją. Aferze, która obciąża władze stolicy. Pojawia się coraz więcej głosów popierających referendum o odwołanie prezydent stolicy, a Prawo i Sprawiedliwość domaga się dymisji Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Krótki przewodnik po stołecznych skandalach

numer 1519 - 10.09.2016
Choć skala afery reprywatyzacyjnej i braku reakcji HGW, a także podległych jej urzędników jest faktycznie porażająca, powodów, dla których Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna stracić stanowisko prezydenta Warszawy, jest znacznie więcej. Blokowanie kupców, utrudnianie uczczenia rocznic Smoleńska, niszczenie zabytków, zastój inwestycyjny.

Miliony dla siostry mecenasa. Kto prawdziwym beneficjentem afery?

numer 1516 - 07.09.2016
Blisko 40 mln zł tytułem odszkodowań reprywatyzacyjnych zarobiła Marzena Kruk. Urzędnik Ministerstwa Sprawiedliwości, siostra mec. Roberta Nowaczyka, który reprywatyzował warszawskie nieruchomości. To kolejny wątek w aferze reprywatyzacyjnej w Warszawie. Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz traci grunt pod nogami. Wczoraj nieśmiało wspomniała o dymisji.

Lemingowatość w Lemingradzie

numer 1514 - 05.09.2016
Przyznam, że myślałem, iż politycy PO nie są w stanie mnie niczym zaskoczyć. Były już cmentarne rozmowy o interesach, nagrania u Sowy, gadki o teoretycznym państwie, ch… d… i kamieni kupie i tym podobne.

HGW tonie, ale stołka się trzyma

numer 1512 - 02.09.2016
Burzliwa sesja Rady Warszawy, wnioski burmistrzów dzielnic do prokuratury w sprawie afery reprywatyzacyjnej, rozpaczliwa obrona prezydent stolicy, która odpowiedzialność za aferę chce zrzucać na „całą klasę polityczną”. Wczorajszy czwartek był chyba najcięższym dniem w politycznym życiorysie Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Grochów nie Praga, Śródmieście nie Wola

numer 1508 - 29.08.2016
Od lat w Warszawie toczy się spór o nazwę dzielnicy, administracyjnie nazwanej Praga Południe. Zdaniem części varsavianistów właściwą nazwą powinien być Grochów. Nazwa Praga Południe jest tworem sztucznym, wymyślonym przez urzędników. Historycznie Grochów (i znajdujący się również na Pradze Południe Kamionek) są od Pragi (tej z północy) starsze.

Pocztówka z wakacji

numer 1500 - 19.08.2016


 
 

Ocalmy od zapomnienia

numer 1497 - 16.08.2016
Kamienica, w której urodził się ks. Ignacy Skorupka, uznana wreszcie za zabytek. Miejsce, gdzie legendarny kapłan odprawił ostatnią mszę i kościół, postawiony tam jako wotum dziękczynne za wielkie zwycięstwo nad bolszewikami. W stolicy jest wiele miejsc związanych z jedną z najważniejszych bitew w historii świata.

W teatrze podległym HGW

numer 1494 - 11.08.2016
Islamista, hipster i gej współżyją za twoje! Były specjalne tańsze bilety dla gejów i warsztaty antydyskryminacyjne. Są organizowane przez podległy niemieckiemu MSZ instytut spotkania na temat… seksu, multi-kulti i emocji w związkach gejowskich. To wszystko w Teatrze Powszechnym, podległym prezydent stolicy Hannie Gronkiewicz-Waltz.

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama