Katarzyna Pawlak

PiS: Układ polityczno-biznesowy trawi Łódź

Numer 941 - 15.10.2014
SAMORZĄD Wokół prezydent Łodzi powstał układ polityczno-biznesowy, w którego wyniku pieniądze miasta płyną do znajomych pani prezydent – twierdzi Marek Michalik, radny PiS u. Nieprawidłowości przy wydatkach miejskiej kasy na promocję wskazuje również Najwyższa Izba Kontroli. Łódzki ratusz tymczasem odpiera zarzuty i grozi sądem.

Awans Tuska utrudni umiędzynarodowienie śledztwa

Numer 935 - 08.10.2014
Nie spodziewam się pomocy po Donaldzie Tusku. Oby się tylko nie okazało, że nie tylko nie pomaga, ale blokuje – mówi Małgorzata Wassermann. W obliczu awansu Tuska na szefa Komisji Europejskiej pod znakiem zapytania staje bowiem pozytywne rozpatrzenie złożonej we wrześniu br. w Parlamencie UE petycji o umiędzynarodowienie śledztwa smoleńskiego. Dokument podpisało 400 tys. osób.

Cichocki sędzią we własnej sprawie

Numer 934 - 07.10.2014
Kilka dni przed oficjalną zmianą na stanowisku szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych do gmachu resortu weszli agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Sprawdzają m.in. program „standaryzacji komend i posterunków policji” – flagowy projekt b. szefa MSW Jacka Cichockiego, który właśnie został mianowany… koordynatorem służb specjalnych.

Smoleńskie kłamstwa premier Kopacz

Numer 932 - 04.10.2014

Rozbieżne wyniki ws. trotylu

Numer 930 - 02.10.2014
Wojskowi śledczy oddalili wniosek pełnomocnika rodzin smoleńskich, który domagał się, by próbki na obecność materiałów wybuchowych na wraku Tu-154M zbadała równolegle inna instytucja, poza Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym Policji. – To jest konieczne, bo dwoje profesorów twierdzi, że wyniki badań wskazują na obecność heksogenu – mówi mec. Piotr Pszczółkowski.

CBA i ABW zwolnione z tajemnicy państwowej?

Numer 929 - 01.10.2014
AFERA TAŚMOWA Prokuratura zwróci się o zwolnienie z tajemnicy państwowej funkcjonariuszy ABW i CBA, którzy kontaktowali się z Markiem Falentą. Biznesmen twierdzi, że będzie to „test prawdomówności”. – Jeśli zwolnienie nie zostanie udzielone, będzie oczywiste, że służby mają coś do ukrycia – przekonuje.

Lasek boi się niezależnych naukowców

Numer 928 - 30.09.2014
Zespół Macieja Laska, czyli grupa doradców premiera ds. katastrofy Tu-154M, nie weźmie udziału w III Konferencji Smoleńskiej. Jak tłumaczy: „zeszłoroczna, organizowana przez Antoniego Macierewicza była kompromitacją”. Tyle że poseł PiS-u nie ma z KS nic wspólnego. Konferencja to inicjatywa środowiska naukowego.

Straż miejska do likwidacji

Numer 927 - 29.09.2014
Straż miejska, z woli mieszkańców, została jak dotąd zlikwidowana już w 23 polskich miastach. Obecnie pomysł zamknięcia tej formacji pojawił się w takich miastach jak Warszawa czy Gdańsk. Trwa zbieranie podpisów pod referendum. Inicjatorzy chcą, by odbyło się w tym samym dniu, co wybory samorządowe (16 listopada) i nie generowało dodatkowych kosztów.

„Żmudzin” ekshumowany na Łączce

Numer 927 - 29.09.2014
HISTORIA Mjr Bolesław Kontrym ps. Żmudzin, cichociemny, wybitny oficer AK, jest wśród ciał ekshumowanych na warszawskich Powązkach. Zidentyfikować udało się także zwłoki innych żołnierzy, którzy po wojnie padli ofiarą komunistycznej bezpieki.

Naukowcy badają, co stało się w Smoleńsku

Numer 925 - 26.09.2014
III Konferencja Smoleńska będzie poświęcona technicznym, prawnym i medycznym aspektom tragedii rządowego tupolewa. Organizatorzy liczą na obecność członków zespołu Macieja Laska, który od lat konsekwentnie unika konfrontacji z przeciwnikami tezy o pancernej brzozie. Konferencja odbędzie się 20 października w Warszawie.

Jak banki robią nas na szaro

Numer 919 - 19.09.2014
Rozbicie świnki skarbonki może być kosztowne. Okazuje się bowiem, że wymiana zgromadzonego bilonu na banknoty jest usługą, za którą banki każą sobie płacić. I to niemało.

Konieczna komisja śledcza ws. afery taśmowej

Numer 918 - 18.09.2014
UCHWAŁA PiS złoży projekt uchwały w sprawie komisji śledczej ds. zbadania działań służb specjalnych w związku z aferą podsłuchową. – Teraz trwa proces zapominania o taśmach prawdy – mówi Mariusz Błaszczak. A Antoni Macierewicz dodaje: – Rządzą nami ludzie, których hasłem jest: „Polska nie istnieje”.

Rząd wyhodował urzędniczą armię

Numer 913 - 12.09.2014
POLITYKA Podczas swoich rządów PO zatrudniła blisko 10 tys. nowych urzędników cywilnych, a fundusz na ich wynagrodzenia wzrósł o blisko 2 mld zł. Co ciekawe, Kancelaria Premiera uważa to za sukces i mówi o „spadkach zatrudnienia” w administracji. Tymczasem rządząca ekipa wychowała sobie urzędniczą armię, która wraz z rodzinami może tworzyć twardy elektorat Platformy.

Sprite rozbiera nastolatkę

Numer 910 - 09.09.2014
ZAREAGUJ Kontrowersyjny spot reklamowy napoju z koncernu Coca-cola, na którym dochodzi do pierwszej próby intymnego zbliżenia nastolatków, wywołał falę protestów. – Reklama wpasowuje się w tendencję seksualizowania coraz młodszych dziewcząt, przedstawiania ich jako obiekty seksualne i marketingowe dodatki – tłumaczy Lesław Sierocki ze Stowarzyszenia Twoja Sprawa.

Tajemnica broni ze Smoleńska

Numer 910 - 09.09.2014
Po 4,5 roku od katastrofy smoleńskiej polscy prokuratorzy domagają się od Rosji informacji o broni i amunicji funkcjonariuszy BOR u, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 r. Pistolety noszą ślady użycia, ale nie można ustalić, kto i kiedy z nich strzelał. – Broń czyści się po każdym użyciu.

Więcej limuzyn niż karetek

Numer 908 - 06.09.2014
W Polsce 1500 karetek przypada na 38 mln obywateli. 445 tys. urzędników dysponuje 1700 służbowymi limuzynami. Te liczby mówią same za siebie – urzędnicy mają więcej samochodów niż chorzy, wymagający natychmiastowej pomocy ludzie.

Rzecznik rodziców krytycznie o elementarzu

Numer 906 - 04.09.2014
Braki metodologiczne, niespójność estetyczna, chaos i tendencja do spłycania treści – tak drugą część słynnego darmowego podręcznika od rządu oceniają eksperci ze Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców. Ich zdaniem „tego nie powinno się nawet nazywać elementarzem”.

Blisko milion złotych od Tuska dla Laska

Numer 905 - 03.09.2014
Propagandowy zespół Kancelarii Premiera Donalda Tuska otrzymał z budżetu już prawie milion złotych – ustaliła „Gazeta Polska Codziennie”. Po tym jak w 2013 r. Maciej Lasek i jego współpracownicy otrzymali 300 tys. zł, premier postanowił w 2014 r. przyznać im dodatkowe 600 tys. zł. Na co? Na rozpowszechnianie tez zawartych w raporcie rosyjskiego MAK-u.

Droga szkoła

Numer 903 - 01.09.2014
Wciąż niewielu rodziców wie, że może się domagać zwrotu części kosztów za podręczniki szkolne. Wprawdzie MEN już od kilku lat prowadzi program refundacyjny „Wyprawka szkolna”, ale jednocześnie nie przeprowadza związanej z nim kampanii informacyjnej. W efekcie nierozdysponowane w ramach akcji środki zamiast się kumulować, wracają do budżetu ministerstwa.

Rząd chce zrehabilitować WSI

Numer 902 - 30.08.2014
Wczoraj posłowie PO, Twojego Ruchu i SLD przegłosowali wniosek, dotyczący powołania komisji śledczej ws. weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych. Przeciw były kluby prawicowe i najważniejsi politycy PSL u.

reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama